"Gościniec... poprzez czas i przestrzeń" - RECENZJA

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

"Gościniec... poprzez czas i przestrzeń" - RECENZJA

Post autor: eFlash »

Pierwsza recenzja "Gościńca..." - Artur Tojza, http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2017 ... trzen.html
Pierwszy unboxing "Gościńca..." - Artur Tojza, http://wpajeczejsieci.blogspot.com/2016 ... zas-i.html

O grze

Zapraszamy do poznania pierwszej na świecie gry przygodowej wymykającej się typowej kategoryzacji. "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń” nie jest zwykłym RGP ani typową planszówką, nie jest też karcianką... Czym zatem jest "Gościniec"?

• Zamiast na rywalizacji opiera się całkowicie na współpracy.
• Zapewnia emocjonującą zabawę każdemu - niezależnie od wieku.
• Jest bodajże pierwszą na świecie, prawdziwie wielopokoleniową grą
• Nie ma pionków czy figur – gra się SAMYM SOBĄ!
• Jest zakorzeniony w kulturze chrześcijańskiej i czerpie z jej bogactwa, będąc przy tym świetną rozrywką dla KAŻDEGO.

Gra zaczyna się, gdy pewna niesamowita postać przenosi drużynę dwa tysiące lat wstecz, do czasów narodzenia Chrystusa. Tak rozpoczyna się podróż, lecz gdzie i jak się skończy? Być może uda się Wam spotkać osobiście ze Świętą Rodziną, jednak nie będzie to proste, a samo spotkanie z pewnością Was zadziwi.

Więcej nt. gry można przeczytać tutaj:
http://www.gragosciniec.pl
http://www.facebook.com/gragosciniec

Gra była prezentowana na ostatnich targach gier w Essen - ku naszej satysfakcji wzbudziła bardzo duże zainteresowanie.

EDYCJA po uwzględnieniu wskazówek komentujących, za które dziękuję i przepraszam za początkową formułę posta, która gdzie indziej była wystarczająca. Będziemy sukcesywnie uzupełniać post o dodatkowe informacje zgodnie ze wskazówkami i pytaniami.

czas gry - gracze mają kontrolę nad czasem gry - grę można dzielić na etapy i kontynuować. Można zakończyć ją po zakończeniu danego scenariusza i określić wynik rozgrywki.

W wersji uproszczonej gra trwa ok. 30 minut (bez elementów przygodowych). W wersji przygodowej - zależy od liczby rozgrywanych scenariuszy, decyzji i wyzwań oraz liczby graczy. Pojedynczy scenariusz to od 15 minut do 1,5 godziny

minimalna liczba graczy - w wersji minimalnej: 1+1 (ale nie będzie interakcji i to bardzo zuboży rozgrywkę), w wersji przygodowo-drużynowej: 2+1 (MG),

maksymalna liczba graczy - nielimitowana, w pudełku jest zestaw dla 8 graczy, jednak nieco improwizując można grać w większej grupie, zdroworozsądkowo proponujemy nie przekraczać 12 graczy (podejmowanie decyzji oraz realizacja niektórych wyzwań staną się trudniejsze)

wiek dzieci - tak naprawdę nie ma limitu do brania udziału w grze (zaproszenie do konkretnych wyzwań, pomaganie drużynie "na dochodzone"), jeżeli chodzi o grę jako samodzielny gracz to oceniamy wiek minimalny na 9+ (umiejętność czytania i rozumienia trudnych niekiedy wyborów, umiejętność dyskusji i podejmowania decyzji - chociaż gra pomaga również je rozwijać), ale sześciolatki, też już warto zabierać w podróż, np. w parze z dorosłym lub zapraszać do konkretnych wyzwań (sprawdzone - bawią się świetnie :)).

Zbiórka na zrzutka.pl - jest kierowana głównie dp znajomych, którzy chcą wesprzeć projekt. Gra ma osobny budżet i będzie wydana niezależnie od kwoty zebranej na zrzutce. Kwoty ze zbiórki pozwolą po prostu na dodatkowe zwiększenie liczby egzemplarzy w edycji premierowej.
Ostatnio zmieniony 11 sty 2017, 23:22 przez eFlash, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: AkitaInu »

Jak chcecie reklamowac grę to napiszcie choc troche o zawartości, mechanice itp ;)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Nie chcemy za dużo zdradzić przed premierą, ale... okej! ;)

Sercem rozgrywki jest Księga Przygód - w edycji premierowej jest to 8 scenariuszy i ok. 130 stron - zawierająca opis przygód przez które może przejść drużyna. Piszę "może", ponieważ po wyborze jednej z Opcji początkowych scenariusza rozgrywa się tylko jedną z możliwych ścieżek przygody. A nawet takaj jednak ścieżka zawiera zazwyczaj dalsze rozgałęzienia na Warianty i Wybory.

Księgę Przygód (i całą wyprawę) obsługuje Mistrz Gry, tak, jak w grach RPG, z tą miłą odmianą, że w naszej grze MG może stać się każdy! Księga Przygód prowadzi go za rękę i wskazuje rozstrzygnięcia zależne od decyzji i starań drużyny.

I tutaj zaczyna się najlepsza część - gra bazuje na klimatycznym storytellingu, jednak regularnie pojawiają się wyzwania ciała, ducha i umysłu. Z wyzwaniami tymi drużyna mierzy się zespołowo a niekiedy indywidualnie gracze muszą stawć im czoła. Wyzwania w grze zostały stworzone przez zawodowego trenera biznesu i Mistrza Gry (15 lat) w jednej osobie. Są to wyzwania RZECZYWISTE. Oznacza to, że to faktycznie posiadane przez graczy atrybuty takie jak: siła, zwinność, równowaga, mądrość, wiedza a nawet - odwaga, będą testowane w trakcie rozgrywki. Testowane NAPRAWDĘ - to nie kości rozstrzygają o wyniku wyzwania, lecz zaangażowanie i faktyczne możliwości gracza. W sesjach testowych zdarzało się, że drużyna musiała rezygnować ze ścieżki, którą podążała, ponieważ jedna osoba za bardza się bała, aby wykonać wyzwanie. Gra posiada profesjonalnie zaprojektowaną specjalnie dla niej warstwę oddziaływania emocjonalnego. :)

A gra się drużynowo - tylko w ten sposób można dotrzeć do Stajenki. Nie tylko wyzwania sprawiają, że jest to trudne. Również czas gra przeciwko drużynie - spotkać się ze Świętą Rodziną w Stajence (i pomóc im) może tylko wówczas, gdy trafi się w "okno czasowe" - poza nim, Stajenka będzie pusta. Częściej jednak będzie się pewnie zdarzać, iż drużyna zginie podczas wyprawy - podróż przez czas i przestrzeń obfituje w niebezpieczeństwa. :) No - może nie "zginie" - w ostatniej chwili zostanie wyciągnięta z tarapatów przez swojego niesamowitego opiekuna i zwrócona w swój Czas i miejsce. Wyprawę jednak trzeba będzie rozpoczynać od nowa.

Łatwo nie będzie, emocje będą prawdziwe - pot, łzy i ból również. :)

Serdecznie zapraszam, jeżeli tylko odważycie się sprawdzić siebie samych w grze R(eal)PG. Oglądaliście może "Jumanji"? To był tylko film - nasza gra dzieje się naprawdę. :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: rastula »

czyli biblijna paragrafówka :)...
genek
Posty: 789
Rejestracja: 28 kwie 2015, 12:09

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: genek »

a jakiś przyklad tych "zadań"? coś jak stój na jednej nodze przez minutę? czy może wbiegnij pod samochód skoro ktoś się bał?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4104
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2631 times
Been thanked: 2546 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Gizmoo »

Jest wersja dla ateistów? :D
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Indar »

Cytat ze strony:
"Ostatnio miałem okazję zagrać w prototyp gry „Gościniec”. Gra jest super sztos*. Bardzo podobna do gier RPG opartych na rywalizacji, ale z tą mega różnicą, że ta polega na współpracy. Super się grało w wersję beta, nawet jeśli to nie był świat fantasy czy strzelanki, a świat biblijny. To w sumie nawet zaleta. Czekam na wersję full!"

Gry RPG są zazwyczaj oparte na współpracy właśnie, bo co robi drużyna jak nie współpracuje ze sobą w celu realizacji jakiegoś zadania?
Jakoś nie widzę tej gry, same opisy nie zachęcą - proszę jak kolega wyżej o pokazanie zawartości. Zdjęcia zawartości sugerują że to połączenie paragrafówki i klasycznego RPG, przy czym z RPG ma tylko "mistrza", bo decyzje ograniczone są do tych z kart. Czyli paragrafówka na lekkim sterydzie :)
Kiepsko to widzę.

A czemu zmieniliście nazwę gry z "Wyprawa do Betlejem" na "Gościniec..."?
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

rastula pisze:czyli biblijna paragrafówka :)...
Hę?! O_o
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4038
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: AkitaInu »

rastula pisze:czyli biblijna paragrafówka :)...
O tym samym pomyslalem :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

genek pisze:a jakiś przyklad tych "zadań"? coś jak stój na jednej nodze przez minutę? czy może wbiegnij pod samochód skoro ktoś się bał?
Są prostsze sposoby na to, aby ktoś się bał. Dla trenera biznesu żadne to nie są arkana. :)

Wyzwania są dopasowane do wydarzeń z gry, choć, oczywiście, są ich przeniesieniem do rzeczywistości graczy. Przykład - w pewnej przygodzie każdy członek drużyny musi przejść 10 stóp z zawiązanymi oczami, stopa za stopą, bez utraty równowagi. Prawie nie do wykonania. Przynajmniej dla większości. :)
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Gizmoo pisze:Jest wersja dla ateistów? :D
A dlaczego miałaby być osobna wersja dla ateistów? W tę może z powodzeniem grać każdy. :)

Ja jestem wierzący a nie mam problemu, aby grać w Talizman czy Warhammera. Problem to chyba będa mieli tylko ANTYwierzący. Ale to już ich problem. :D
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Indar pisze:Cytat ze strony:
"Ostatnio miałem okazję zagrać w prototyp gry „Gościniec”. Gra jest super sztos*. Bardzo podobna do gier RPG opartych na rywalizacji, ale z tą mega różnicą, że ta polega na współpracy. Super się grało w wersję beta, nawet jeśli to nie był świat fantasy czy strzelanki, a świat biblijny. To w sumie nawet zaleta. Czekam na wersję full!"

Gry RPG są zazwyczaj oparte na współpracy właśnie, bo co robi drużyna jak nie współpracuje ze sobą w celu realizacji jakiegoś zadania?
Jakoś nie widzę tej gry, same opisy nie zachęcą - proszę jak kolega wyżej o pokazanie zawartości. Zdjęcia zawartości sugerują że to połączenie paragrafówki i klasycznego RPG, przy czym z RPG ma tylko "mistrza", bo decyzje ograniczone są do tych z kart. Czyli paragrafówka na lekkim sterydzie :)
Kiepsko to widzę.

A czemu zmieniliście nazwę gry z "Wyprawa do Betlejem" na "Gościniec..."?
Ten "lekki steryd" sprawił, że nikt z grających nie chciał kończyć po 3-4 godzinach gry. NIKT w trakcie kilkudziesięciu testów :) A nazwę zmieniliśmy, bo sporo osób sugerowało, że ludzie będą myśleć, że to gra wyłącznie na Boże Narodzenie.

Zdjęcia zawartości pojawią się w listopadzie.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4057
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 276 times
Been thanked: 159 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: lacki2000 »

eFlash pisze:Problem to chyba będa mieli tylko ANTYwierzący. Ale to już ich problem. :D
Ale tacy antywierzący mogą chcieć grać na okno czasowe, w którym Stajenka będzie pusta. Wtedy będą mogli poprzeć swą niewiarę: "Widzicie? Nikogo tu nie ma! Szach mat!"
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Indar »

eFlash pisze:
genek pisze:a jakiś przyklad tych "zadań"? coś jak stój na jednej nodze przez minutę? czy może wbiegnij pod samochód skoro ktoś się bał?
Są prostsze sposoby na to, aby ktoś się bał. Dla trenera biznesu żadne to nie są arkana. :)

Wyzwania są dopasowane do wydarzeń z gry, choć, oczywiście, są ich przeniesieniem do rzeczywistości graczy. Przykład - w pewnej przygodzie każdy członek drużyny musi przejść 10 stóp z zawiązanymi oczami, stopa za stopą, bez utraty równowagi. Prawie nie do wykonania. Przynajmniej dla większości. :)
Raczej 18+ latków tym nie zachęcisz. To klasyczna gra familijna z targetem "okołokościelnym" - niestety nie widzę w niej na razie nic przełomowego. Ale kto wie, może się mylę?
Chociaż nie sądzę żeby było mi dane zagrać, nie wydaje mi się żeby ktoś ze znajomych zakupił, a ja mam na celowniku inne pozycje w podobnej cenie.
Zupełnie jak "Ta Ziemia" - gra na bierzmowanie ew. na komunię.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Jan_1980 »

Albo połączenie gry imprezowej (https://boardgamegeek.com/boardgame/8790/activity) z grą przygodową.
A nuż to coś nowego...
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1533
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 564 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Ayaram »

Brakuje tylko "Zamów już dziś!" na końcu... Generalnie napisane jest to w taki sposób, że nie wierze w ani jedno słowo.

Niezwykła gra w tytule, biblijna gra świetna dla ateistów, pierwsza gra wielopokoleniowa, rpg dla rodzinnego grona, jedyny rpg bazujący na współpracy... No c'mon...
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Jan_1980 »

W zasadzie "zamów już dziś" jest w pierwszym poście tego tematu :)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

lacki2000 pisze:
eFlash pisze:Problem to chyba będa mieli tylko ANTYwierzący. Ale to już ich problem. :D
Ale tacy antywierzący mogą chcieć grać na okno czasowe, w którym Stajenka będzie pusta. Wtedy będą mogli poprzeć swą niewiarę: "Widzicie? Nikogo tu nie ma! Szach mat!"
Kimże jestem, aby odmawiać ludziom takich prostych przyjemności? ;)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Coen »

rastula pisze:czyli biblijna paragrafówka :)...
Miałem okazję zagrać w prototyp i tak można tę grę sklasyfikować: paragrafówka "okołobiblijna" bo stricte biblijną bym ją nie nazwał.
Co gorsza gra z dziećmi sprowadza się według mnie do wyboru "jedynej słusznej drogi" - czyli pomocy konkretnym osobom, które spotykamy na naszej drodze, bo przecież nie będziemy uczyć dzieci, że możemy zostawić człowieka w potrzebie.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Indar pisze:
eFlash pisze:
genek pisze:a jakiś przyklad tych "zadań"? coś jak stój na jednej nodze przez minutę? czy może wbiegnij pod samochód skoro ktoś się bał?
Są prostsze sposoby na to, aby ktoś się bał. Dla trenera biznesu żadne to nie są arkana. :)

Wyzwania są dopasowane do wydarzeń z gry, choć, oczywiście, są ich przeniesieniem do rzeczywistości graczy. Przykład - w pewnej przygodzie każdy członek drużyny musi przejść 10 stóp z zawiązanymi oczami, stopa za stopą, bez utraty równowagi. Prawie nie do wykonania. Przynajmniej dla większości. :)
Raczej 18+ latków tym nie zachęcisz. To klasyczna gra familijna z targetem "okołokościelnym" - niestety nie widzę w niej na razie nic przełomowego. Ale kto wie, może się mylę?
Chociaż nie sądzę żeby było mi dane zagrać, nie wydaje mi się żeby ktoś ze znajomych zakupił, a ja mam na celowniku inne pozycje w podobnej cenie.
Zupełnie jak "Ta Ziemia" - gra na bierzmowanie ew. na komunię.
Cóż mogę powiedzieć? Jest zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażasz. Mam nieco większe ambicje niż tworzenie nudnych propagandówek. Są zresztą nie tylko nudne, ale również nieskuteczne w swoim zamyśle. Tę grę stworzyłem po to, aby ludzie mogli przeżyć wspólnie coś naprawdę niezwykłego. I to się potwierdziło w testach. Bajdełej - to nie jest gra "rodzinna" - to jest gra "wielopokoleniowa". A to inna bajka. A grały w nią również "zbuntowani" piętnastolatkowie. Też nie chcieli odejść. :)

Ale przekonywać nie zamierzam. Każdy robi to na własną rękę. :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Jan_1980 »

Jak chcesz grę sprzedać to lepiej przekonaj. Czekam na instrukcję i filmiki z rozgrywki.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Coen pisze:
rastula pisze:czyli biblijna paragrafówka :)...
Miałem okazję zagrać w prototyp i tak można tę grę sklasyfikować: paragrafówka "okołobiblijna" bo stricte biblijną bym ją nie nazwał.
Co gorsza gra z dziećmi sprowadza się według mnie do wyboru "jedynej słusznej drogi" - czyli pomocy konkretnym osobom, które spotykamy na naszej drodze, bo przecież nie będziemy uczyć dzieci, że możemy zostawić człowieka w potrzebie.
Naprawdę grałeś w prototyp? To bardzo ciekawe, bo dobrze znam grono osób, które ją testowało.

A wybory? Skoro takich dokonaliście (o ile naprawdę grałeś w tę grę - bo coś mi na to nie wygląda, skoro uważasz ją za paragrafówkę) to takie efekty uzyskaliście. W tej grze nie ma "oczywistych" wyborów. Chyba, że gracz uzna je za oczywiste. Ale to już tak, jak w życiu. :)
eFlash
Posty: 38
Rejestracja: 20 paź 2016, 18:17

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: eFlash »

Ayaram pisze:Brakuje tylko "Zamów już dziś!" na końcu... Generalnie napisane jest to w taki sposób, że nie wierze w ani jedno słowo.

Niezwykła gra w tytule, biblijna gra świetna dla ateistów, pierwsza gra wielopokoleniowa, rpg dla rodzinnego grona, jedyny rpg bazujący na współpracy... No c'mon...
Skoro tak Ci brakuje, voila!: "Zamów już dziś!" :)

Możesz oczywiście nie wierzyć - każdy ma takie prawo. Ja jednak włożyłem w tę grę 15 lat doświadczenia jako MG, 15 lat doświadczenia, jako trener biznesu. Wiem co sprawia, że ludzie świetnie się bawią. Oczywiście, że pewne rozwiązania bazują na już istniejących, jednak w tej grze jest zawarta ich twórza synteza.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: Coen »

eFlash pisze:
Coen pisze:
rastula pisze:czyli biblijna paragrafówka :)...
Miałem okazję zagrać w prototyp i tak można tę grę sklasyfikować: paragrafówka "okołobiblijna" bo stricte biblijną bym ją nie nazwał.
Co gorsza gra z dziećmi sprowadza się według mnie do wyboru "jedynej słusznej drogi" - czyli pomocy konkretnym osobom, które spotykamy na naszej drodze, bo przecież nie będziemy uczyć dzieci, że możemy zostawić człowieka w potrzebie.
Naprawdę grałeś w prototyp? To bardzo ciekawe, bo dobrze znam grono osób, które ją testowało.

A wybory? Skoro takich dokonaliście (o ile naprawdę grałeś w tę grę - bo coś mi na to nie wygląda, skoro uważasz ją za paragrafówkę) to takie efekty uzyskaliście. W tej grze nie ma "oczywistych" wyborów. Chyba, że gracz uzna je za oczywiste. Ale to już tak, jak w życiu. :)
W prototyp grałem, po co miałbym kłamać.
Według mnie jest to gra paragrafowa - zgodnie z definicją gry paragrafowej: "Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce (stąd nazwa). W trakcie gry można zbierać przedmioty (swój stan posiadania gracz przeważnie zapisuje na osobnej kartce) i ich używać, zmieniają się także takie wartości jak siła czy punkty życia." Dokładny opis Gościńca.
Oczywiście nie umniejsza to wartości gry, dla dzieci nawet lepiej.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
ostoja
Posty: 213
Rejestracja: 22 sty 2016, 18:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niezwykła gra - "Gościniec... poprzez czas i przestrzeń"

Post autor: ostoja »

eFlash pisze: Przykład - w pewnej przygodzie każdy członek drużyny musi przejść 10 stóp z zawiązanymi oczami, stopa za stopą, bez utraty równowagi. Prawie nie do wykonania. Przynajmniej dla większości. :)
Czy chustka do związania oczu będzie dołączona do gry? [emoji2]
Ale wejścia na forum z przytupem gratuluję [emoji4]
ODPOWIEDZ