Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

Dziewczyny i chłopaki, jest szansa na instrukcję w języku polskim do Meteo tak ładnie graficznie opracowaną jak do podstawki i dodatku Peloton?
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 201 times
Been thanked: 303 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: konradstpn »

+1 :-)
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: mauserem »

krisow pisze: 12 gru 2018, 19:40 Dziewczyny i chłopaki, jest szansa na instrukcję w języku polskim do Meteo tak ładnie graficznie opracowaną jak do podstawki i dodatku Peloton?
jest :D
opulentus
Posty: 514
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: opulentus »

mauserem pisze: 12 gru 2018, 22:11
krisow pisze: 12 gru 2018, 19:40 Dziewczyny i chłopaki, jest szansa na instrukcję w języku polskim do Meteo tak ładnie graficznie opracowaną jak do podstawki i dodatku Peloton?
jest :D
Podasz linka bo na BGG nie mogę znależć?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: mauserem »

opulentus pisze: 13 gru 2018, 09:02
mauserem pisze: 12 gru 2018, 22:11
krisow pisze: 12 gru 2018, 19:40 Dziewczyny i chłopaki, jest szansa na instrukcję w języku polskim do Meteo tak ładnie graficznie opracowaną jak do podstawki i dodatku Peloton?
jest :D
Podasz linka bo na BGG nie mogę znależć?
taaaa-daaam! już jest :mrgreen:
dzięki pomocy kolegi Tomb - plik z zasadami Meteo jest już dostępny na BGG -> klik
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: thegammer »

Od dłuższego czasu szukałem gry wyścigowej i zastanawiałem się nad tym tytułem. Konkurował on z Downforce(Boilidy) oraz FormulaD.
Po obejrzeniu gameplay Downforce i przeczytaniu instrukcji to jak dla mnie bardzie gra w obstawianie niż wyścigi, FormulaD - za dużo kości i gameplay jakoś mi nie podszedł.
Dlatego padło na Flamme Rouge za względu na dobrą skalowalność, mechanikę i proste zasady. Grę kupiłem wraz z dodatkiem Peleton. Poniżej, krótkie podsumowanie i wrażenia z gry.

Jestem po kilkunastu rozgrywkach 2/3 osobowych i jednej 4 osobowej partii, w każdym składzie gra wypada b. dobrze przy czym dla 2 i 3 graczy graliśmy na razie z jedną dodatkową drużyną "dummy team" (można dodać ich oczywiście więcej w dodatku Peleton wszystko fajnie opisane).

Rozłożenie gry zajmuje około 5 min (ułożenie toru + rozdanie kart graczom), a wytłumaczenie zasad nie więcej niż 3 min. Po pierwszej turze wszystko jest jasne.
Nasze partie trwały około 30 min.

Gra nie jest skomplikowana, a sama rozgrywa jest płynna i przyjemna. Jazda "na kole" to jeden z fajniejszych mechanizmów w grze to właśnie
dzięki niemu czasami na karcie zmęczenia możemy przejechać o kilka dodatkowych pól.
Z każdą kolejną partią było liczenie i przewidywanie co zagra przeciwnik, gdzie najlepiej się zatrzymać, żeby pokonać optymalnie np. podjazd. Jest to jedna z tych gier gdzie
udało połączyć się proste zasady z dobrą mechaniką i klimatem (podobnie jak w Santorini) . Dodatek Peleton uważam za obowiązkowy - dodatkowe trasy, kafle terenu i możliwość grania w 6 osób.

Istnieje możliwość rozegrania Grand Prix - tutaj z pomocą przychodzi aplikacja. Dzięki niej można w prosty sposób przygotować listę graczy oraz tras.

W weekend startujemy z 3 osobowym Grand Prix + 2 "dummy players" - czyli łącznie 10 kolaży !!!.

Żałuję, że nie kupiłem tego wcześniej. Polecam, jak dla mnie to jedna z lepszy gier w jakie grałem.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 11 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: adalbert »

Ostatnio rozegraliśmy Grand Tour - 4 graczy, 5 tras. Powiem, że w tej opcji ta banalna przecież gra wchodzi na inny poziom. Mamy różnorodność tras, dodatkowe zdolności kolarzy, emocje wynikające z klasyfikacji generalnej i drużynówki oraz element postępującego wyczerpania zawodników (choc na koniec doszliśmy do wniosku, że mimo wszystko jak najszybsze ukończenie danego etapu jest ważniejsze niż zredukowanie kart wyczerpania przechodzących na kolejny etap). Wspomagaliśmy się apką, aczkolwiek ona chyba nie uwzględnia klasyfikacji dla najbardziej walecznych i górskiej. Szczerze polecam.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4125
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 309 times
Been thanked: 343 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: tomb »

Taka ciekawostka - na BGG ktoś założył wątek z pomysłem na wariant, polegający na samodzielnym składaniu talii dla poszczególnych kolarzy. Autor gry odniósł się do tego słowami:
Watch out for Fall 2019
No to czekamy...
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Maddas
Posty: 178
Rejestracja: 21 lis 2008, 15:17
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 3 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Maddas »

Interesujący tytuł.
Niestety nie znalazłem nigdzie dostępnego w sprzedaży egzemplarza, oraz instrukcji w języku polskim. Istnieje takowa?
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 960
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 658 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Bart Henry »

Kupuj wersję angielską lub niemiecką i drukuj polską instrukcję z BGG autorstwa użytkownika tego forum - @mauserem. Jest dostępna na BGG, a link znajdziesz pewnie kilka postów wyżej.

O egzemplarz podstawki popytaj w Planszostrefie, ale skoro go nie mają teraz, to pewnie czekają na jakiś dodruk. Regularnie pojawia się właśnie tam, jak i na 3Trollach i Meplu. Widziałem parę dni wystawiony używany egzemplarz na tym forum, spróbuj szczęścia w dziale sprzedaży.
cyberowca
Posty: 117
Rejestracja: 17 lut 2014, 12:27
Lokalizacja: Płońsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: cyberowca »

W meplu ma się pojawić w ciągu dwóch tygodni ale tylko kilka sztuk. Tak mi pisali.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 513 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

Na Portalconowym after party graliśmy z bratem w jego kopię z dodatkiem Peleton. 3 rozgrywki w pełnym 6 osobowym składzie. Ale ta gra kopie straszliwie po kostkach na tyle osób.

Frajdy co nie miara i uwazam za must play dla każdego fana gier wyścigowych!
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
elbryk
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2018, 07:45

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: elbryk »

Jakbym chciał zagrać z wirtualnym graczem, to potrzebny jest mi dodatek Peleton ?
Czy jest jakaś inna możliwość ?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: mauserem »

elbryk pisze: 30 sty 2019, 12:37 Jakbym chciał zagrać z wirtualnym graczem, to potrzebny jest mi dodatek Peleton ?
Czy jest jakaś inna możliwość ?
Najlepiej mieć dodatek - dzięki temu masz dwie drużyny więcej :) no i nie chcemy, żeby nasi ulubieni projektanci gier uznali, że to słaby interes i zajęli się czymś innym, prawda? :mrgreen:

Ale zawsze możesz proxować karty z dodatku - są dwa typy - 2 karty dla wirtualnej drużyny "Peleton" (może być tylko jedna w grze) i 5 kart dla drużyn "mięśniaków" (Muscle/Mocni) - tych możesz stworzyć więcej. Dodatkowe karty wtasowuje się je do odpowiednich talii tych drużyn - i w zasadzie do tego celu możesz użyć kart zmęczenia z odpowiednimi rewersami - bo drużyny wirtualne nie otrzymują zmęczenia - więc za kazdym razem kiedy wyciągniesz taką talię - potraktujesz ją jak specjalną - musisz wiedzieć tylko jak działa. W skrócie:
Karta "peletonu" sprawia, że prowadzący w tej drużynie kolarz porusza się o dwa pola, a drugi atakuje o 9 pól. Pozostałe karty działają normalnie ("peleton" jedzie równo - bo używasz tylko talii pomocnika i obaj kolarze przemieszczają się o tę samą liczbę pól). Drugi wariant wymaga obu talii dla drużyny i nakazuje wtasować do talii sprintera 1 karte "mocną" (wartość 5). Tutaj również nie przydziela się zmęczenia, więc możesz użyć takiej karty z odpowiednim rewersem.
Zalecam przeczytać instrukcję do tego dodatku i na początku ograć porządnie grę i każdy wariant osobno (zacznij od "Peletonu") a dopiero potem połączyć warianty w jednej rozgrywce - bo to jest lekki hardcore (najlepiej jak gracze podzielą między siebie obowiązek obsługi drużyn wirtualnych, żeby uniknąć spadku tempa). Autor daje mały challenge dla rozgrywki solo - gracz dobiera 3 karty zmęczenia i dodaje (wedle uznania) do swoich talii kolarzy. Rekord Asgera to wygrana etapu z 6 początkowymi kartami zmęczenia.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: piton »

Tutaj macie opisany genialny wynalazek, który generuje karty - w tym dla botów
https://boardgamegeek.com/thread/213917 ... amme-rouge

Sama "aplikacja" jest tutaj:
http://frdealer.pythonanywhere.com/

Można grać w grę bez talii kart - twórca zrobił to dla swoich dzieciaków, żeby nie trzymały i nie tasowały kart.
Najlepsze jest to, że program generuje karty dla drużyny "peletonu" i "mięśniaków" - nie trzeba tasować i odsłaniać kart fizycznie, wystarczy mieć program. Obadajcie, fajny wynalazek, z pewnością się przyda - albo do gry solo albo do gry z dzieciakami :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

Wydawnictwo Fox Games ogłosiło wydanie Flamme Rouge po polsku. W naszym języku nazwali to: Wielka Pętla.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1900
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 146 times
Been thanked: 171 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: tomuch »

krisow pisze: 02 lut 2019, 14:06 Wydawnictwo Fox Games ogłosiło wydanie Flamme Rouge po polsku. W naszym języku nazwali to: Wielka Pętla.
Super, że nie udało mi się do tej pory kupić! :) Czy wiadomo, kiedy premiera?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 513 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

2 kwartał tego roku.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: dave8 »

Będzie też peleton i meteo czy tylko podstawka?
Miszon
Posty: 2509
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1010 times
Been thanked: 492 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Miszon »

Całe szczęście że gra niezależna językowo, to w przypadku jeśli wyjdą także dodatki to będę mógł sobie dokupić polskie wydania do niemieckiego oryginału ;) .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
probbi
Posty: 948
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: probbi »

Dodatki będą uzależnione od tego jak dobrze się sprzeda podstawka
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

Jak dla mnie to powinien być hit. Proste zasady, dobry temat i gra oddaje go bardzo dobrze. Odpowiednia reklama gry też pomoże :) Co do rozszerzeń, to dodatek Peloton jest obowiązkowy. Znacznie zwiększa możliwości budowy tras, dodaje 5 i 6 gracza oraz pozwala na wprowadzenie drużyn sterowanych automatycznie, gdy nie mamy więcej graczy.
Opłaca się by gra wyszła w naszym języku, wtedy trafia do większego grona osób. Wchodzi ktoś do sklepu, na półce gra o kolarstwie, weźmie pudełko, przeczyta opis i jest szansa, że kupi. Będzie na pudle opis w innym języku i już szanse na transakcje maleją. Cena też powinna być mniejsza niż zagranicznych wydań. Wszystko to ma znaczenie, a chyba chcemy aby planszówkowy świat się rozrastał i zdobywał nowych zapaleńców :)
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

Obrazek

Gra pojawi się w sklepach w drugim kwartale tego roku.
SCD wyniesie 139 PLN, więc w tańszych sklepach hobbistycznych kupicie Wielką pętlę poniżej 100 zł.
Dodatki jak najbardziej planujemy - oczywiście chcemy poczekać z Peletonem na wyniki sprzedażowe pierwszego rzutu podstawki i wtedy zobaczymy jak z ilością i terminami. Raczej będzie to jednak 2020.
Co do Meteo - to jest mini dodatek bez pudełka - może w mniejszym nakładzie zrobimy go jeszcze w tym roku.
Bardzo cieszymy się, że tak wiele osób entuzjastycznie zareagowało na ten tytuł :)
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 453
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 81 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Zaan84 »

Super gra za super cenę. Brawo. Sam mam komplet ENG. Polecam jako gateway, grę do piwa jak i sredniozaawansowana w trybie grand prix.
Ps. Foxy róbcie od razu dodatek bo gra się sprzeda
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: teschen »

Właśnie gramy tour z wykorzystaniem świetnej aplikacji. Masakra z przychodzącym kartami zmęczenia :D ta gra wymiata. Sugeruję wysłanie egzeplarza polskiego Wyrzykowskiemu i Jarońskiemu z eurosportu heh
ODPOWIEDZ