Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 451
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 77 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Zaan84 »

Zamówione w pakiecie z Peletonem.
Czy ci którzy mieli szansę zagrać w więcej niż 4 osoby mogłyby się wypowiedzieć jak wygląda taka rozgrywka?
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: zakwas »

Zaan84 pisze: 30 paź 2018, 19:59 Zamówione w pakiecie z Peletonem.
Czy ci którzy mieli szansę zagrać w więcej niż 4 osoby mogłyby się wypowiedzieć jak wygląda taka rozgrywka?
Bardzo dobrze. Nie wiem czy nawet nie bardziej nawet lubię w więcej osób się przepychać na torze (5-6). Więcej niespodzianek (a w zasadzie większe jak ktoś się wciśnie na przód), ale też trudniej nadgonić, bo ciasno i ucieczkowicze jak dobrze skoczą to już tak mogą zostać na czele do końca.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: tomb »

Nie grałem w tyle osób, ale grałem w cztery i było dla mnie ciut za ciasno. Zbyt dużo przypadkowości, trudno się wyprzedzać. Najbardziej lubię w trójkę.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Skorzeny »

Nienawidzę Was ;) Miałem nic nie zamawiać w tym miesiącu (przynajmniej) i właśnie jestem po odwiedzinach 3T. Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad tą grą od jakiegoś czasu. W kolekcji mam totalny brak jakieś fajnej gry wyścigowej. Kilka game play'ów, lektura forum i bach :)

#słabasilnawola
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: jnowaczy »

Skorzeny pisze: 03 lis 2018, 20:29 Nienawidzę Was ;) Miałem nic nie zamawiać w tym miesiącu (przynajmniej) i właśnie jestem po odwiedzinach 3T. Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad tą grą od jakiegoś czasu. W kolekcji mam totalny brak jakieś fajnej gry wyścigowej. Kilka game play'ów, lektura forum i bach :)

#słabasilnawola
Nie bedziesz zalowal. Polecam szczególnie rozegranie Grand Tour z apka z google play, która zliczy czasy, punkty itd itp. Ja sie długo opieram ale jak tylko kupilem to mega wow. Gramy głównie w trójkę plus czwarty to bot. Jestem juz po 3 tourach. Jeden mial 5 etapów, drugi 6 a trzeci 7. Emocje do ostatniego wyścigu, kolega miał kolo 2 min przewagi by skonczyc na miejscu 3 ze strata ponad min do zwyciężcy, wszystko przez zmęczenie. Teraz przymierzamy sie do 9 etapów
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Skorzeny »

Apkę już pobrałem :) W jeden z recenzji gry autor odradza grę na dwie osoby, gdyż jak twierdzi nie ma blokowania, jest za luźno itp. Tak się zastanawiam, gdyby w opcji na dwóch graczy każdy miał dwa teamy. Ma to sens?
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: krisow »

W dodatku Peloton są zasady dodawania drużyn wirtualnych. Wg. mnie spisują się bardzo dobrze i pomagają przy mniejszej liczbie graczy.
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Skorzeny »

Na razie sprawdzę podstawkę. Czyli w podstawce na dwóch graczy nie ma sensu prowadzić przez każdego dwóch teamów?
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: jnowaczy »

Skorzeny pisze: 04 lis 2018, 12:46 Na razie sprawdzę podstawkę. Czyli w podstawce na dwóch graczy nie ma sensu prowadzić przez każdego dwóch teamów?
moim zdaniem, kontrolujcie jeden team a pozostale dwa lub jeden zróbcie boty. Dodajcie sobie do tali min 3 karty zmeczenia. Im wiecej dodacie tym bedzie trudniej. Do tali botów dodajcie, jesli posiadasz dodatek peleton karte z 5 i gwiazdka a jak nie posiadasz to uloz talie dla sprintera i pomocnika i po prostu jak przyjdzie ich kolej to ciagnij i rusz sie o tyle ile pokazuje karta.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: mement0 »

hejo to ja mam pytanie do apki ;)
apka poprostu genialna ;))))

widze ze apka jest na 4 os - znacie moze apkę na 6os ? albo czy wiecie czy taka się pojawi ;) ?

i czy grał już ktoś w dodatek meteo ;) ?

i czy nie uwazacie ze np 4 osoba ma troche gorzej tzn jesli wcześniejsze osoby w ustawieniu początkowym zajmą jej pola przed nia to ze startu ona bedzie na koncu i bedzie miała wiecej pól do przejechania hmm ?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: kaszkiet »

W aplikacji trzeba włączyć w opcjach dodatek Peloton i jest do 6 osób.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: tomb »

mement0 pisze: 04 lis 2018, 20:32 i czy nie uwazacie ze np 4 osoba ma troche gorzej tzn jesli wcześniejsze osoby w ustawieniu początkowym zajmą jej pola przed nia to ze startu ona bedzie na koncu i bedzie miała wiecej pól do przejechania hmm ?
Kolarze jadący z tyłu częściej korzystają ze splistreamingu, więc odpowiednio zagrywając karty, można zachować te najwyższe na końcówkę. Oczywiście trzeba uważać, żeby nie zostać z tyłu, bo trzeba będzie gonić, no i dostaniemy karty zmęczenia.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Lubel »

wspominana jest apka, co daje? do czego potrzebna w grze ?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Coen »

Lubel pisze: 04 lis 2018, 22:36 wspominana jest apka, co daje? do czego potrzebna w grze ?
Ułatwia rozegranie Grand Touru. Zasady do wyścigu wieloetapowego opisane są tutaj:
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... print-play
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: jnowaczy »

mement0 pisze: 04 lis 2018, 20:32 hejo to ja mam pytanie do apki ;)
apka poprostu genialna ;))))

widze ze apka jest na 4 os - znacie moze apkę na 6os ? albo czy wiecie czy taka się pojawi ;) ?

i czy grał już ktoś w dodatek meteo ;) ?

i czy nie uwazacie ze np 4 osoba ma troche gorzej tzn jesli wcześniejsze osoby w ustawieniu początkowym zajmą jej pola przed nia to ze startu ona bedzie na koncu i bedzie miała wiecej pól do przejechania hmm ?
Dodatek meteo jest praktycznie nie do zdobycia, wiec ja wydrukowalem z BGG- zetony pogody i stosuje je w grze. Potrafi zmienic diametralnie strategie podczas etapu, zwlaszcza sztorm.Jak to bywa pogoda jest nieprzewidywalna, wiec ja dodatkowo nie ciagne tych zetonów na poczatku etapu, tylko przed kazda prosta losowalem zeton pogody. Co prawda wyklucza to prognozy pogody ale gra staje sie jeszce bardziej nieprzewidywalna
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
errorr
Posty: 167
Rejestracja: 15 wrz 2008, 10:03
Has thanked: 31 times
Been thanked: 6 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: errorr »

Meteo pojawi się najpewniej w sprzedaży w najbliższych tygodniach. Info od wydawcy takie dostałem, więc zapewne ktoś do Polski także ściągnie. Ale fakt, kilka żetonów, instrukcja jest na bgg i można go spokojnie dodać do gry. Mogli do tego dodatku chciaż jakiś kafelek toru nowy dorzucić, albo ten w kalendarza 2017..
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 126
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 144 times
Been thanked: 6 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Skorzeny »

To nie jest tak, że dodatku Meteo nie ma jeszcze w sprzedaży? Nawet na stronie wydawcy jest napisane "Coming soon" https://www.lautapelit.fi/-_Flamme_Roug ... _expansion , chyba że nakład się skończył i szykują dodruk.

Podstawka już w drodze do mnie :) Już czuję w kościach, że będę żałował, że nie zamówiłem od razu Peletonu.
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: mement0 »

meteo byl przez chwile dostepny w planszostrefie więc pewnie niebawem się tam ukarze znów - jak coś tam dostepny jest dodatek peleton ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Skorzeny pisze: 05 lis 2018, 21:04 To nie jest tak, że dodatku Meteo nie ma jeszcze w sprzedaży? Nawet na stronie wydawcy jest napisane "Coming soon" https://www.lautapelit.fi/-_Flamme_Roug ... _expansion , chyba że nakład się skończył i szykują dodruk.

Podstawka już w drodze do mnie :) Już czuję w kościach, że będę żałował, że nie zamówiłem od razu Peletonu.
Jeśli gra ci podejdzie to oczywiście że będziesz żałował :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Lubel »

Człowieku, peloton to must have, bez Meteo można się obyć, choć oba idą do mnie :)
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Coen »

Lubel pisze: 05 lis 2018, 21:55 Człowieku, peloton to must have, bez Meteo można się obyć, choć oba idą do mnie :)
Meteo można też zrobić sobie samemu, wiele pracy to nie kosztuje ;)
https://www.boardgamegeek.com/filepage/ ... ion-tokens
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: opulentus »

Gdyby ktoś poszukiwał, mepel ma w tej chwili na stanie komplet tj. podstawkę i oba dodatki.
Zigor
Posty: 34
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:09

Re: Flamme Rouge

Post autor: Zigor »

Ze względu na słaba dostępność gry zakupiłem ja z Francji i otrzymałem dwa komplety dodatkowych wyścigów z Grand Tour 2018. Jeden zostawiam sobie, a drugi odsprzedam chętnemu żeby chociaż częściowo koszt przesyłki pokryć (cena 50zl plus koszty wysyłki). Łącznie jest tam 21 tras z tegorocznego touru (12 dwustronnych kart).
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: buhaj »

Można samemu wydrukować sobie te trasy Tour 2018. Są wklejone na BGG. Oczywiście jak ktoś chce kupić za 50 zł 21 kart to jego sprawa
Zigor
Posty: 34
Rejestracja: 17 cze 2013, 20:09

Re: Flamme Rouge

Post autor: Zigor »

buhaj pisze: 28 lis 2018, 22:35 Można samemu wydrukować sobie te trasy Tour 2018. Są wklejone na BGG. Oczywiście jak ktoś chce kupić za 50 zł 21 kart to jego sprawa
Zgadza się, chociaż ja wolę oryginały mieć w komplecie z grą :) Tak jak dodatek Meteo który teoretycznie można wydrukować sobie samemu :)
ODPOWIEDZ