Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: kaszkiet »

Jazda na kole to nie tylko korzystanie z tunelu aerodynamicznego, ale też utrzymywanie tempa kolarza z przodu, co generalnie jest łatwiejsze niż samemu tego tempa narzucanie. Korzyść z tunelu aerodynamicznego na podjazdach jest znikoma, ale z korzystania z czyjegoś tempa już istotna.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge

Post autor: mauserem »

dostałem pozwolenie od autora i lautapelit.fi
Instrukcja wisi już na BGG klik

w zasadzie z rozpędu zrobiłem też tłumaczenie dodatku Peleton (gdyby jeszcze się dało go kupić)
też go wrzucę na BGG po korekcie
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: krisow »

Kupić to można i nawet nie tak drogo: https://www.boardgamer.eu/produkt/flamme-rouge-peloton. Na nasze złotówki to około 88. Tylko przesyłka doda pewnie jakieś 50% do ceny.

@mauserem, świetna robota z tłumaczeniem Flamme Rouge, Peloton dasz gdzieś to zobaczenia?

Takie pytanie mi się nasunęło. W których edycjach "Flamme Rouge" kolarze mają na plecach literki R i S w białych polach na plecach? Jak tutaj:
https://i.pinimg.com/originals/3d/ce/06 ... bbcd66.jpg

Czy w recenzji "Grania w chmurach"?
https://www.youtube.com/watch?v=N06VoBZXGbs&t=354s

Pierwsze wydanie miało takich jednolitych, trochę mniej czytelnych kolarzy: https://elusivemeeple.files.wordpress.c ... .png?w=816

Interesuje mnie np. czy np niemiecka, angielska, francuska mają takie białe pola na plecach figurek?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge

Post autor: mauserem »

krisow pisze: 07 wrz 2018, 20:09 Kupić to można i nawet nie tak drogo: https://www.boardgamer.eu/produkt/flamme-rouge-peloton. Na nasze złotówki to około 88. Tylko przesyłka doda pewnie jakieś 50% do ceny.

@mauserem, świetna robota z tłumaczeniem Flamme Rouge, Peloton dasz gdzieś to zobaczenia?
jak tylko wprowadzę poprawki (@Tomb wielkie dzięki za korektę!) plik wyląduje na BGG
Takie pytanie mi się nasunęło. W których edycjach "Flamme Rouge" kolarze mają na plecach literki R i S w białych polach na plecach? Jak tutaj:
https://i.pinimg.com/originals/3d/ce/06 ... bbcd66.jpg

Czy w recenzji "Grania w chmurach"?
https://www.youtube.com/watch?v=N06VoBZXGbs&t=354s

Pierwsze wydanie miało takich jednolitych, trochę mniej czytelnych kolarzy: https://elusivemeeple.files.wordpress.c ... .png?w=816

Interesuje mnie np. czy np niemiecka, angielska, francuska mają takie białe pola na plecach figurek?
może chociaż trochę pomogę - mam edycję DE i tam kolarze mają dwie różne pozy (rouler jest pochylony nisko, a sprinter "stoi" na pedałach) wszystkie figurki maja nadrukowane "plastrony" z oznaczeniami R i S - i jest to dość niedawno kupione i chyba nadal dostępne wydanie.
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: kurzyszpon »

krisow pisze: 07 wrz 2018, 20:09
Pierwsze wydanie miało takich jednolitych, trochę mniej czytelnych kolarzy: https://elusivemeeple.files.wordpress.c ... .png?w=816
Chyba nie aż tak trochę. Prowadzący zielony jedzie tyłem ;)
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: tomb »

kurzyszpon pisze: 10 wrz 2018, 12:09 Prowadzący zielony jedzie tyłem ;)
Dobry jest.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Platan »

Po paru grach w Flamme Rouge mogę stwierdzić, że więcej fanu sprawia mi wyścig kolarski w Um Reifenbreite. Generalnie wymieszaliśmy te gry. Ustawiamy tor wyścigu z Flamme R. (nieraz łączymy nawet dwa egzemplarze + dodatek peleton) i gramy kolarzami i kartami i kostkami z UR na zasadach UR). Mamy parę domowych modyfikacji. Dla mnie w UR jest ciekawsza jazda na kole (więcej ryzyka), próby ucieczki itd. Na podjazdach i zjazdach mamy zasadę z FR z tym, że rzucamy kostkami lub zagrywamy karty kolarzy. Podczas gry jest więcej frajdy niż strategi chociaż i tu trzeba rozsądnie zagrywać karty).
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge

Post autor: mauserem »

Tak jak wspominałem - wrzuciłem tłumaczenie instrukcji do dodatku Peleton na BGG
Dzięki wielkie dla @Tomb za korektę i cenne sugestie.

Mam nadzieję zagrać niedługo w Um Reifenbreite - bo już jakiś czas temu bardzo mnie zaciekawiła ta gra.
Wrzucę kilka słów wrażeń z gry i jakoś odniosę to do FR.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: sajlenthill »

Good Job! A da się ten dodatek gdzieś zakupić?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: tomb »

sajlenthill pisze: 11 wrz 2018, 17:28 Good Job! A da się ten dodatek gdzieś zakupić?
Podstawka i dodatek znowu w sklepach. A na Essen zapowiedziana drukowana wersja minidodatku Meteo.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: mement0 »

Podstawka i dodatek znowu w sklepach
a w jakich sklepach ;) ?
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: tomb »

mement0 pisze: 17 paź 2018, 19:17 a w jakich sklepach ;) ?
O w mordę, podstawka jest w 3Trolle albo Planszostrefie, ale dodatek już wywiało. (Mam nadzieję, że mój czeka odłożony do pakowania.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: jnowaczy »

Mi się udało zakupić podstawke plus peleton ( planszostrefa i 3trolle) i nie żałuję ani złotówki. Jesteśmy po rozgrywce grand tour składającej się z 6 etapów przy pomocy aplikacji.Jedno słowo REWELACJA, co za emocje a końcową wygraną mój kolega przegrał w ostatnim etapie do którego wchodził z przewagę 1; 30 min a zajął ostatecznie 4 miejsce że strata 2:00 min. Zmęczenie plus dużo podjazdów w ostatnim etapie to wykończył plus masa błędów. Polecam, kupować, grac
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Coen »

Również polecam. Przez ostatnie dni codziennie ląduje na stole, gram z dzieciakami: 6, 7 i 9 lat.
Najmłodsza trochę nie łapie i zawsze jej kolarze startują bardzo mocno, a potem jest płacz przed metą dlaczego ma same "2", ale wszystkim się podoba :)
Gramy również z Peletonem i malutkim dodatkiem pogodowym (własnej roboty) z bgg.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Tak dla pewności zapytam :wink:
Gra niezależna językowo, czyli nie ważne jaką wersję kupię (angielska czy niemiecka) to będzie ok?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
TomaszB
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:26

Re: Flamme Rouge

Post autor: TomaszB »

Dr. Nikczemniuk pisze: 18 paź 2018, 07:22 Tak dla pewności zapytam :wink:
Gra niezależna językowo, czyli nie ważne jaką wersję kupię (angielska czy niemiecka) to będzie ok?
Właściwie to tak, gdyż na elementach samej gry praktycznie nie ma tekstu. W dodatku Peloton, który ostatnio dokupiłem jest wielojęzyczna instrukcja.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Czy rozmiar kart to 56x87 ?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: tomb »

"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Lubel »

Nie wiecie czy i ewentualnie kiedy dodatek wróci na sklepowe półki ?
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Lubel pisze: 23 paź 2018, 09:33 Nie wiecie czy i ewentualnie kiedy dodatek wróci na sklepowe półki ?
Pytać sklepy.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge

Post autor: mauserem »

Pytać jadących do Essen - pudełeczko nie jest wielkie summon maciejo
przy okazji do wyhaczenia dodatek meteo :mrgreen:
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: Coen »

mauserem pisze: 23 paź 2018, 13:18 Pytać jadących do Essen - pudełeczko nie jest wielkie summon maciejo
przy okazji do wyhaczenia dodatek meteo :mrgreen:
O to to, dodatek Meteo też bym chętnie wziął :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
TomaszB
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:26

Re: Flamme Rouge

Post autor: TomaszB »

Gdyby ktoś miał możliwość odbioru zamówionego i opłaconego dodatku Meteo na targach, to chętnie bym również skorzystał, oczywiście za odpowiednią gratyfikacją :)
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: gregoff »

Uwielbiam tą gre;) absolutny must have dla graczy lubiących szybkie i proste gry wyścigowe. Trochę brakuje mi szans na wyprowadzenie skutecznej ucieczki. Tutaj ważniejsze jest to jak przejedziemy podjazd i czy w odpowiednim momencie zagramy dobra kartę. Ale ogólnie nie zawsze najlepszy gracz wygra i szczęście czasami decyduje o kolejności na mecie.

Jednak dla mnie jest to solidne 9 na 10. A jeszcze nie zagrałem w to na pełnej obsadzie 6 teamów. Gdzie czuje ze będzie to jeszcze lepsze doznanie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Flamme Rouge

Post autor: tomb »

Meteo w Planszostrefie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
ODPOWIEDZ