Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KozaK69
Posty: 129
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: KozaK69 »

Czy ktoś mógłby opisać wrażenia z gry dwuosobowej z dodatkiem i bez? Zastanawiam się bardzo intensywnie nad tą grą, bo kolarstwo lubię, ale mam obawy że będzie zbyt luźno - peleton składający się z 4 kolarzy nie brzmi zbyt dumnie, a jak ktoś ucieknie to już w ogóle :D
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: kaszkiet »

Gra jest fantastyczna.
Gratuluję bardzo ładnego tłumaczenia tytułu!
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 454
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Zaan84 »

Gra działa dobrze w każdym składzie. Z dodatkiem lepiej bo można dodać sobie boty.
Kupować, się nie zastanawiać. Bardzo dobry Gateway jak i bardziej zaawansowana gra jeżeli gra się tour.
teschen
Posty: 111
Rejestracja: 26 kwie 2017, 12:15
Has thanked: 55 times
Been thanked: 38 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: teschen »

KozaK69 pisze: 03 lut 2019, 19:43 Czy ktoś mógłby opisać wrażenia z gry dwuosobowej z dodatkiem i bez? Zastanawiam się bardzo intensywnie nad tą grą, bo kolarstwo lubię, ale mam obawy że będzie zbyt luźno - peleton składający się z 4 kolarzy nie brzmi zbyt dumnie, a jak ktoś ucieknie to już w ogóle :D
Ucieczki bardzo rzadko się zdarzają. Muszą podejść najwyższe karty przez dwie, trzy tury. Jeśli chodzi o dodatki to meteo dodaje pogodę czyli urozmaicenia na prostych fragmentach drogi, a Peleton dodaje kostkę brukową ze zwężeniami oraz strefy bufetu. Oba typy nawierzchni nieco, podkreślam nieco urozmaicaja grę ale bez przesady. Za to combo w postaci kostki brukowej i deszczu robi już robotę! Dodatek peleton dodaje jeszcze możliwość dodania bota do wyścigu i startu z ucieczką. W mojej opini, nie żałuję wydanych pieniędzy bo gra się świetnie. Jeśli uważasz, że przy dwoch graczach jest za mało kolarzy to zawsze mozecie wziąć po dwa teamy na głowę czy nawet trzy z dodatkiem.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Scamander »

Tak zachwalacie, że wchodzi na mój radar. Liczę, że będzie sukces i ujrzymy też dodatek.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

Gambit grał i mu się spodobało po jednej rozgrywce. Co prawda twierdził że dalej lepsze snowtails ale czytałem o tych wyścigach psich zaprzęgów i wielka pętla ma ta przewagę ze nie jest tak skomplikowana. Tutaj znajdziesz rewelacyjną grę bez potrzeby wykorzystania wyższej matematyki.

Piotrek z Grania w Chmurach ta grę juz recenzował i bardzo mu się podobała.

Może na Pyrkonie Fox Games będzie coś juz miało aby zaprezentować? Postaram się aby była do ogrania na Festiwalu Gramy w Gdyni bo wiem o dwóch osobach które mają swoje kopie i jedna na pewno powinna tam być aby ją zaprezentować.

Ja na pewno ją kupie jak się pojawi w sklepach i liczę na dodatek Peleton w 2020!!!

EDIT:
A jak jeszcze skorzystamy z aplikacji lub excela aby rozegrać Grand Tour to dodaje do gry jeszcze więcej smaczku.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Bart Henry »

Mnie się na tyle spodobała, że wydałem niemało na dodatki, które w stosunku do zawartości mają bardzo niepolską cenę. Ta gra to moje odkrycie ubiegłego roku i wskoczyła do mojego top 5 ogółem. Szczególnie polecam osobom, które nie mają dużo czasu na grę, bo faktycznie da się zagrać w te 30 minut w 4 osoby. Jest to bardzo elegancka mechanicznie gra - prosta do wytłumaczenia, a dzięki jednoczesnym ruchom bardzo szybka.

Ja bardzo polecam i żałuję, że dopiero teraz, bo bym wsparł polskie wydawnictwo. Mając już teraz wersję zagraniczną nie ma sensu wydawać pieniędzy na polską wersję, toteż myślałem, że nikt tego już trzyletniego tytułu nie weźmie pod swoje skrzydła.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2492
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 423 times
Been thanked: 126 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Coen »

Już nie gram w tę grę... bez dodatku. Trzeba go mieć, mowa oczywiście o Peletonie :)
Także FoxGames, wydawajcie od razu z dodatkiem ;)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Miszon »

Świetna wiadomość!
Z drugiej strony, kupiłem wersję niemiecką za 130 zeta i trochę jak widzę przepłaciłem, skoro polska będzie za 100 albo mniej...
Ale z trzeciej strony - mogłem dzięki temu pograć wcześniej niż posiadacze wersji polskiej! :-)

Liczę na dodatki, bo faktycznie zagraniczne ceny są mało polskie. Gra powinna być hitem, bo jest super wyścigówką!
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: panda_09 »

Śledzę wątek od jakiegoś czasu. Dużo dobrych opinii o grze, ale dopiero informacja o polskiej edycji przekonała mnie do zakupu. Szykuje się hit sprzedażowy na miarę Brzdęku!.
Pierwszy must have w tym roku. Gratuluję decyzji!
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Fiacik »

A jak Flamme Rouge wypada w porównaniu z Down force?
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: thegammer »

Fiacik pisze: 04 lut 2019, 23:31 A jak Flamme Rouge wypada w porównaniu z Down force?
Sporo czasu przyglądałem się obydwu tytułom (kilka postów wcześniej pisałem o tym). Boilidy w dużym stopniu to gra licytacyjna bo obstawiasz kto wygra, a dwa minimum 3 osoby do rozgrywki, ale IMO im więcej tym lepiej. Flamme Rouge - zaczynając od gry solo w każdym składzie chodzi dobrze (jak masz mniej graczy to dokładasz dummy team).
Jestem już po "dziestu" rozgrywkach i regularnie gramy - obecnie 3 Grand Prix :)
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: niwgnip »

thegammer pisze: 05 lut 2019, 07:15
Fiacik pisze: 04 lut 2019, 23:31 A jak Flamme Rouge wypada w porównaniu z Down force?
[...] Flamme Rouge - zaczynając od gry solo w każdym składzie chodzi dobrze (jak masz mniej graczy to dokładasz dummy team).
Jestem już po "dziestu" rozgrywkach i regularnie gramy - obecnie 3 Grand Prix :)
Trzeba tylko zaznaczyć że Dummy Team został wprowadzony w dodatku, żeby ktoś się nie zawiódł kupując podstawkę ;) Oczywiście można samemu taki stworzyć z talii którymi nie gramy jak ktoś chce proxować.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: thegammer »

niwgnip pisze: 05 lut 2019, 07:41 Trzeba tylko zaznaczyć że Dummy Team został wprowadzony w dodatku, żeby ktoś się nie zawiódł kupując podstawkę ;) Oczywiście można samemu taki stworzyć z talii którymi nie gramy jak ktoś chce proxować.
Zgadza się, bez dodatku dla dummy teams tracimy dodatkową kartę o sile (5), oraz dwie kart peletonu (2/9) - w zasadzie to te 2 karty w drużynie peletonu najbardziej mieszają w wyścigu.

Instrukcję dodatku masz tutaj: https://boardgamegeek.com/filepage/1690 ... n-rulebook.
toniacz89
Posty: 10
Rejestracja: 01 lut 2019, 08:01

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: toniacz89 »

Orientuje się ktoś (na podstawie wcześniejszych wydawnictw tego wydawnictwa, wiem że nie ma oficjalnych informacji na ten temat) ile po premierze może kosztować polska wersja tej gry? Obecnie angojęzyczny Flamme Rouge zakupiony w PL to 130-140zł, i zastanawiam się na ile ta cena może być niższa po wydaniu gry w PL.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Scamander »

Było pisane tutaj. Polskie wydanie w okolicach 100 złotych.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: mauserem »

Fiacik pisze: 04 lut 2019, 23:31 A jak Flamme Rouge wypada w porównaniu z Down force?
To zupełnie inna gra.

Flamme Rouge to wyścig w formie "czystej" - masz wygrać swoim teamem i kropka. Najwięcej satysfakcji daje w wyścigu wieloetapowym.

Downforce to takie trochę "Przebiegłe wielbłądy" - zabawa w robienie kasy na wyścigu - licytacja przedstartowa i obstawianie wygranych ma kluczowe znaczenie w grze - gdzie bardziej manipuluje się pozycjami bolidów - dla optymalizacji wyniku finansowego. I jeśli ktoś uważa, że w tej grze kluczem do wygranej jest wygrywanie wyścigów to jest w grubym błędzie i raczej nie pograł w ten tytuł solidnie, albo pograł tylko, że w lamerskim gronie ;) I żeby nie było - lubię obie gry. :D
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

Na szybko:

Bolidy to imprezówka, troche losowa w której nie do konca wiadomo kto wygrywa póki na koniec nie podliczymy punktów. Jednak usiądą do niej prawdziwi gracze i będą się świetnie bawić. Troszkę zasady trudno wytłumaczyć przed rozgrywką ale najpóźniej w trakcie drugiej gry już jest wszystko jasne.

Wielka Pętla to gra familijne która jednak w odpowiednim gronie i aplikacji GrandTour (lub nawet zwykłym Excelu) daje super dużo frajdy i kombinowania. A przy tym bardzo prosta w wytłumaczeniu i na sucho nawet można załapać jak w to grać.

W obydwie z chęcią zagram. Bolidy juz mam w kolekcji a na Wielką Pętle czekam.

PS: Można prosić o zmianę tytułu na Polskojezyczny? Albo dodanie tego do tytułu oryginalnego?
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: Fiacik »

Dzięki serdeczne za odpowiedzi. Myślę, że bliżej nam do FR ze względu na ograniczoną ilość graczy.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Flamme Rouge (Asger Harding Granerud)

Post autor: maciejo »

Widzę, że z dodatkiem można grać solo :D
Czy ktoś już próbował,jak wrażenia, fajnie się gra ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

W mojej opinii Flamme Rouge solo jest jednym z lepszych wariantów jednoosobowych w jakie grałem. Dochodzi większa losowość, ale dodane dodatkowe karty dla drużyn automatycznych lekko to ograniczają. Dodatkowo można sobie zwiększać poziom trudności wtasowując do początkowej talii jedną lub więcej kart zmęczenia. Szkoda, że w wersji polskiej nie będzie od razu Peletonu. Dodatek zdecydowanie obowiązkowy.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: kaszkiet »

Wnoszę o pozostawienie także oryginalnego tytułu gry w temacie wątku.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: krisow »

Popieram wniosek kaszkieta o nazwę wątku Flamme Rouge/Wielka Pętla.

Gdzieś tam pojawił się wcześniej pomysł przesłania gry komentatorom Eurosportu Wyrzykowskiemu i Jarońskiemu. Nie wiem jak to jest w kwestii prawnej, ale gdyby mogli na antenie przy okazji Giro lub Tour de France o tym napomknąć byłaby to super promocja.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2019, 18:47 przez krisow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Platan
Posty: 161
Rejestracja: 03 maja 2008, 23:10
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 3 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Platan »

Wniosek uwzględniono.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

krisow pisze: 24 lut 2019, 20:54 Popieram wniosek kaszkieta o nazwę wątku Flamme Rouge/Wielka Pętla.

Gdzieś tam pojawił się wcześniej pomysł przesłania gry komentatorom Eurosportu Wyrzykowskiemu i Jarońskiemu. Nie wiem jak to jest w kwestii prawnej, ale gdyby mogli na antenie przy okazji Giro lub Tour de France o tym napomknąć byłaby to super promocja.
ja na bank będę o tym mówił wśród moich rowerowych znajomych. Może nawet jak uda się zdobyć już to zagram z nimi aby zobaczyli z czym to się je.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ODPOWIEDZ