Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: niwgnip »

AnimusAleonis pisze: 11 kwie 2019, 09:52
lotheg pisze: 11 kwie 2019, 08:10 A co do Flamme Rouge: czy Sprinter jest zawsze tym lepszym w parze? Czy na górzystych etapach nie lepiej będzie prowadzić na zwycięstwo właśnie tego Pomocnika, który jest bardziej zbilansowany w kartach i karty 9 Sprintera nie za dużo dają...jeśli to by się potwierdzało (za mną za mało gier, żebym mógł to potwierdzić) to Rouler-Pomocnik staje się Góralem ;)
Też mnie taki pomysł zawsze kusi bo w sumie ma to sens... a potem podczas gry zawsze zapominam i gram inaczej :lol:
Ktoś może próbował jak to wychodzi w rozgrywce?
Też to zauważyliśmy i w naszych rozgrywkach gdzie jest dużo "górek", w większości to Roulerze wygrywają. Zdarza się oczywiście że ktoś tak poprowadzi swojego Sprintera że trafi "5" akurat wtedy kiedy na podjazdach ich potrzebuje, ale jednak to Roulerzy lepiej znoszą ciężki teren.
Na pewno w takim przypakdu sprinter nie powinien być długo z tyłu. Ja osobiście często przy ustawieniu początkowym Sprintera ustawiam na przodzie ;) Bo jak pojade nim np. 3 (żeby już na start stracic słabą kartę), to nadal jest duża szansa że będę w stawce, a przepychanie się przy 4 graczach to jest już wyzwanie.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: AnimusAleonis »

niwgnip pisze: 11 kwie 2019, 10:22 ...
Na pewno w takim przypakdu sprinter nie powinien być długo z tyłu. Ja osobiście często przy ustawieniu początkowym Sprintera ustawiam na przodzie ;) Bo jak pojade nim np. 3 (żeby już na start stracic słabą kartę), to nadal jest duża szansa że będę w stawce, a przepychanie się przy 4 graczach to jest już wyzwanie.
I piękno tej gry! :D
Dzięki za tip. Następnym razem będę musiał pamiętać by wypróbować :)
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Vanatox
Posty: 149
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Vanatox »

My jak graliśmy to już w pierwszej rozgrywce przyjęło się nazewnictwo: Roman i Stefan :D
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge/Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

AnimusAleonis pisze: 10 kwie 2019, 00:11 Drogi FoxGames: jak/dlaczego była podjęta decyzja o zmianie nazwy z Flamme Rouge na Wielka Pętla w Polskim wydaniu?

Pytam tak kompletnie z ciekawości, bo z tego co widzę edycje w innych językach zatrzymują Flamme Rouge, i nie to że mi przeszkadza czy nie podoba się Wielka Pętla (chociaż mi to bardziej z motocyklami się kojarzy, jeśli w ogóle) tylko tak się zastanawiam dlaczego taka padła decyzja.
Z naszego doświadczenia wiemy, że gry z polskim tytułem działają lepiej w sprzedaży samoobsługowej. Jako, że jesteśmy mocno obecni w salonach typu Empik, czy sieciach handlowych to zawsze staramy się spolszczać tytuł o ile to możliwe.
To po prostu działa tak, że np. w Empiku jakaś grupa osób (szacujemy to na ok 10-15% po badaniach w naszych wydawnictwach książkowych) "odbija" się od gry, nie biorąc jej nawet do ręki z takiego powodu, że widząc obcojęzyczny tytuł myślą, że gra nie jest po polsku (i nie sprawdzają tego). Tak więc jeśli możemy - dajemy polski tytuł.

W tym przypadku zostawiliśmy też mniejszy, oryginalny tytuł pod spodem. Po pierwsze - sporo osób używa oryginalnej nazwy i chcieliśmy mieć tu pewną spójność i rozpoznawalność.
Po drugie - i tu chcieliśmy o tym jasno napisać, żeby uniknąć późniejszych pretensji - zabieg związany z kosztami. Gra za granicą jest stosunkowo droga, walczyliśmy, żeby maksymalnie zbić cenę. Tak więc w środku, na kartonowej wkładce pozostał oryginalny tytuł. Znajduje się on też na kartach etapów. Dodatkowo karta etapu na rewersie będzie miała napis "STAGE" zamiast "ETAP". Karty pomocy będą oczywiście po polsku. Zmiana sprawiłaby, że SCD zamiast 139 wyniosłoby 159 zł. Postanowiliśmy zatem zostawić te elementy w wersji "multilanguage".
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

Co do roulera - zasięgneliśmy opinii u jednego z komentatorów sportowych i w polskim slangu zawodowego kolarstwa jest to pomocnik, lub rzadziej - robotnik. Daliśmy adnotację w instrukcji. My pozostaliśmy przy oryginalnej nazwie - ze względu na klimat, jak i to, że figurka ma duże "R" na plecach. Tu koszt zmiany byłby kosmiczny.
Mogliśmy zostać przy swoiskim "robotniku", ale uwierzecie nam - podczas testów i tłumaczeń brzmiało to niesamowicie nienaturalnie. Zdecydowanie lepiej brzmi "ruler" :)
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

I bardzo dobrze foxgames. Naprawdę nie ma czegoś robić na sile skoro stare działa i nieprzeszkadza😊 A ta gra musi być w sklepach kolo 100 zł aby dobrze rotowała.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Leviathan »

FoxGames pisze: 11 kwie 2019, 14:57 Co do roulera - zasięgneliśmy opinii u jednego z komentatorów sportowych i w polskim slangu zawodowego kolarstwa jest to pomocnik, lub rzadziej - robotnik. Daliśmy adnotację w instrukcji. My pozostaliśmy przy oryginalnej nazwie - ze względu na klimat, jak i to, że figurka ma duże "R" na plecach. Tu koszt zmiany byłby kosmiczny.
Mogliśmy zostać przy swoiskim "robotniku", ale uwierzecie nam - podczas testów i tłumaczeń brzmiało to niesamowicie nienaturalnie. Zdecydowanie lepiej brzmi "ruler" :)
Do identycznych wniosków doszedłem jakiś czas temu, kręcąc swoją recenzję. Też zostałem przy "rulerze".
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

WIELKA PĘTLA STARTUJE na Pyrkonie! GRA i specjalna PROMKA czekają na fanów kolarstwa.
Obrazek

Już w ten piątek w Poznaniu rusza największy w Polsce festiwal fantastyki.
Znajdziecie nas na stoisku nr. 49 w Krainie wystawców (Hala 5).
Naszą wyczekiwaną premierą jest oczywiście polska edycja gry Flamme Rouge – Wielka Pętla.
Gra będzie dostępna na naszym stoisku w cenie 100 zł, a do każdego zakupu dorzucamy PROMKĘ – specjalnych 8 kart do rozszerzenia WIELKI WYŚCIG.

Czym jest WIELKI WYŚCIG? To specjalne rozszerzenie, w którego skład wchodzi darmowa aplikacja, pozwalająca na rozegranie kilku etapów i połączenie je w wyścig. Wyniki kolarzy zapisywane są po poszczególnych etapach, a zwycięzcę gry wyłoni klasyfikacja końcowa. Działa to naprawdę wyśmienicie i otwiera przed grą zupełnie nowe możliwości.
W skład Wielkiego Wyścigu wchodzą:
- darmowa aplikacja Flamme Rouge Companion (do pobrania z Google Play Store/AppStore).
- instrukcja (polska wersja do pobrania na http://foxgames.pl/wielka-petla/)
- 8 kart promo ze zdolnościami specjalnymi kolarzy (Pyrkon)

Oczywiście w pliku na naszej stronie znajdziecie też zestaw 8 kart promo do samodzielnego wydrukowania. Aplikacja w tym momencie dostępna jest w języku angielskim, ale niebawem będzie też dostępna w języku polskim.
Przedpremiera gry odbędzie się na Pyrkonie (26-28.04), a oficjalna premiera gry to 8.05
Do zobaczenia na trasie!
Awatar użytkownika
lotheg
Posty: 795
Rejestracja: 11 paź 2017, 10:25
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 276 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: lotheg »

Co myślicie o zasadzie, żeby na początku etapu rozstawiać kolarzy po jednym? Czyli gracz A jednego, gracz B jednego itd...a następnie po wszystkich graczach: gracz A drugiego itd....rozstawianie dwóch od razu dość mocno ich promuje.

Plus dodatkowa sprawa: kto pierwszy rozstawia kolarzy w 2 etapie wyścigu wieloetapowego? Ja dla wyrównania szans dam rozstawiać jako pierwszemu graczowi, który jest na ostatnim miejscu w klasyfikacji drużynowej.
Kanban to najlepszy Vital, a Trajan jest lepszy od Zamków.
Wishlista
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: AnimusAleonis »

FoxGames pisze: 23 kwie 2019, 15:09 ...
Gra będzie dostępna na naszym stoisku w cenie 100 zł, a do każdego zakupu dorzucamy PROMKĘ – specjalnych 8 kart do rozszerzenia WIELKI WYŚCIG.
...
Przedpremiera gry odbędzie się na Pyrkonie (26-28.04), a oficjalna premiera gry to 8.05
Do zobaczenia na trasie!
Tak z ciekawości, co to za rozszerzenie? Znaczy się czy przez autorów gry? Bo na BGG ani stronie wydawcy nie widzę czegoś takiego a przyznam że brzmi bardzo ciekawie :)

Niestety na Pyrkon nie byłem w stanie dotrzeć :cry: więc czy będzie można w inny sposób dostać rozszerzenie? :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: DarkSide »

AnimusAleonis pisze: 28 kwie 2019, 14:24 więc czy będzie można w inny sposób dostać rozszerzenie? :D
Ze strony Foxgames można ściągnąć pliki PnP
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Carbo
Posty: 34
Rejestracja: 19 lut 2015, 20:48
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Carbo »

W piątek po pytaniu na stoisku FoxGames odnośnie dodatków po polsku, otrzymałem odpowiedź że są planowane na przyszły rok :) Sam zakupiłem podstawkę na stoisku za 80zł, dzięki zniżce po oddaniu krwi na Pyrkonie :D
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

AnimusAleonis pisze: 28 kwie 2019, 14:24
FoxGames pisze: 23 kwie 2019, 15:09 ...
Gra będzie dostępna na naszym stoisku w cenie 100 zł, a do każdego zakupu dorzucamy PROMKĘ – specjalnych 8 kart do rozszerzenia WIELKI WYŚCIG.
...
Przedpremiera gry odbędzie się na Pyrkonie (26-28.04), a oficjalna premiera gry to 8.05
Do zobaczenia na trasie!
Tak z ciekawości, co to za rozszerzenie? Znaczy się czy przez autorów gry? Bo na BGG ani stronie wydawcy nie widzę czegoś takiego a przyznam że brzmi bardzo ciekawie :)

Niestety na Pyrkon nie byłem w stanie dotrzeć :cry: więc czy będzie można w inny sposób dostać rozszerzenie? :D
Jest to fanowskie rozszerzenie, zaakceptowane przez twórców gry.
Jest to apka i plik PnP, który pozwala na rozgrywanie kilkuetapowych wyścigów. Apka liczy czas i robi klasyfikacje generalną. Jedziemy więc kilka etapów i liczy się nasza postawa w całym tourze. Klasyfikacje są dwie - indywidualna i drużynowa. Dodatkowo połowa zmęczenia po danym etapie przechodzi na kolejny. Oprócz tego jest 8 kart umiejętności kolarzy - przez wyścigiem dostajemy dwie i wybieramy jedną z nich i przypisujemy konkretnemu kolarzowi. Wszystko do pobrania jest u nas na stronie jako PnP, a pyrkonowa promka to własnie te 8 kart, tyle, że wydrukowane jak "normalne" karty :)
Zachęcamy do pogrania z tym rozszerzeniem - bardzo wzbogaca grę.
Marokin21
Posty: 88
Rejestracja: 11 lut 2018, 21:12
Has thanked: 60 times
Been thanked: 3 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Marokin21 »

FoxGames pisze: 29 kwie 2019, 11:56 Jest to fanowskie rozszerzenie, zaakceptowane przez twórców gry.
Jest to apka i plik PnP, który pozwala na rozgrywanie kilkuetapowych wyścigów. Apka liczy czas i robi klasyfikacje generalną. Jedziemy więc kilka etapów i liczy się nasza postawa w całym tourze. Klasyfikacje są dwie - indywidualna i drużynowa. Dodatkowo połowa zmęczenia po danym etapie przechodzi na kolejny. Oprócz tego jest 8 kart umiejętności kolarzy - przez wyścigiem dostajemy dwie i wybieramy jedną z nich i przypisujemy konkretnemu kolarzowi. Wszystko do pobrania jest u nas na stronie jako PnP, a pyrkonowa promka to własnie te 8 kart, tyle, że wydrukowane jak "normalne" karty :)
Zachęcamy do pogrania z tym rozszerzeniem - bardzo wzbogaca grę.
Planujecie może sprzedaż tych kart poza pyrkonem? :D
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

Niestety nie - nasza umowa z licencjodawcą jest taka, że tych promek sprzedawać nie możemy. Są jak sama nazwa wskazuje - na użytek promocyjny ;)
Wpadajcie do nas jednak na konwentach - tam zawsze będzie Pętla w dobrej cenie z promką. A jak się ładnie uśmiechniecie to i pewnie promka się znajdzie ;)
mishel
Posty: 66
Rejestracja: 01 lut 2019, 11:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: mishel »

Carbo pisze: 28 kwie 2019, 17:10 W piątek po pytaniu na stoisku FoxGames odnośnie dodatków po polsku, otrzymałem odpowiedź że są planowane na przyszły rok :) ...
Takie podbicie pytania do FoxGames - kiedy i które (o ile to nie będzie komplet od razu :?: ) z dodatków planujecie na 2020?
Vanatox
Posty: 149
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Vanatox »

FoxGames pisze: 29 kwie 2019, 16:12 Niestety nie - nasza umowa z licencjodawcą jest taka, że tych promek sprzedawać nie możemy. Są jak sama nazwa wskazuje - na użytek promocyjny ;)
Wpadajcie do nas jednak na konwentach - tam zawsze będzie Pętla w dobrej cenie z promką. A jak się ładnie uśmiechniecie to i pewnie promka się znajdzie ;)
Czy meteo jako mały dodatek nie miał być wydany jednocześnie z podstawką, a duży dodatek dla 5-6 graczy wydany pózniej po teoretycznym sukcesie podstawki? Z tego co pamiętam tak to argumentowaliście. Czy coś poszło nie tak, że meteo jednak nie znalazł na półkach w sklepach?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

Z tego co było mówione na Pyrkonie będzie wspólny druk Peletonu i Meteo. A on jest zaplanowany dopiero na przyszły rok żeby zebrać zamówienie od wszystkich zainteresowanych i obniżyć koszty.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: FoxGames »

Nie informowaliśmy, że Meteo miał być drukowany z podstawką :) Napisaliśmy, że spróbujemy wypuścić go jeszcze w tym roku jeśli się uda.
Peleton będzie na pewno, ale w pierwszej połowie przyszłego roku.

Powód jest prostu w przypadku obu dodatków - są one drukowane tylko raz do roku i musimy czekać na wspólny druk.
Niemniej - być, będą na pewno.

Dzięki za bardzo miłe przyjęcie gry i odwiedziny na Pyrkonie. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, w zasadzie tylko dzięki temu, że przypadkowo dostaliśmy prosto z fabryki więcej gier niż zamówiliśmy nie wyprzedaliśmy się z całości.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: gregoff »

Krisow i ja mówiliśmy ze ta gra to murowany hit😀
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 193
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Alucard1982 »

Jak gra wypada w rozgrywce dwuosobowej? Słyszałem, że jest trochę zbyt luźno na torze...
Wiem, że sprawę rozwiązuje dodatek "Peleton", jednak ciężko go dostać, a polskiej wersji jeszcze jakiś czas nie będzie.
Może jest jakaś szansa na granie w 2 osoby w podstawkę i dodanie trzeciego zawodnika "auto"? Czy talia kart dodatkowych "auto" drużyn z dodatku znacznie różni się od talii "normalnej"?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Coen »

Alucard1982 pisze: 07 maja 2019, 09:57 Jak gra wypada w rozgrywce dwuosobowej? Słyszałem, że jest trochę zbyt luźno na torze...
Wiem, że sprawę rozwiązuje dodatek "Peleton", jednak ciężko go dostać, a polskiej wersji jeszcze jakiś czas nie będzie.
Może jest jakaś szansa na granie w 2 osoby w podstawkę i dodanie trzeciego zawodnika "auto"? Czy talia kart dodatkowych "auto" drużyn z dodatku znacznie różni się od talii "normalnej"?
Można spróbować stworzyć talię auto.
Taka talia to: dla jednego typu drużyny dwie dodatkowe karty, dla drugiego typu jedna dodatkowa karta.
Dorzucasz karty z decku np. czerwonego do zielonego. Zielony jedzie na automacie, a Ty wiesz, że jak wylosujesz kartę czerwoną to masz wykonać, co karta z dodatku Peleton robi :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
Alucard1982
Posty: 193
Rejestracja: 26 lis 2018, 09:46
Has thanked: 15 times
Been thanked: 19 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Alucard1982 »

Ok, a można gdzieś znaleźć dokładną listę kart podstawki i dodatku?
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: Coen »

Alucard1982 pisze: 07 maja 2019, 10:46 Ok, a można gdzieś znaleźć dokładną listę kart podstawki i dodatku?
Na bgg masz spolszczoną instrukcję Pelotonu, tam masz opis dodatkowych kart:
https://boardgamegeek.com/filepage/1690 ... n-rulebook
A tutaj masz listę kart podstawki:
https://boardgamegeek.com/filepage/1421 ... -cards-eng
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Flamme Rouge / Wielka Pętla (Asger Harding Granerud)

Post autor: mauserem »

Alucard1982 pisze: 07 maja 2019, 10:46 Ok, a można gdzieś znaleźć dokładną listę kart podstawki i dodatku?
ilości kart są podane w instrukcjach.
Sama lista jest raczej bez sensu - na kartach są tylko numery i ich liczba jest taka sama dla każdego typu kolarza w poszczególnych kolorach
Wystarczy Ci karta referencyjna pokazująca ilość kart w każdej talii
Spoiler:
karty z dodatku dla wirtualnych zespołów:
"Mocni" (muscle) 6 kart o wartości 5 (do jednej "mocnej" drużyny dodajesz 1 kartę do talii Sprintera - wiec może być kilka drużyn "mocnych")
Atak peletonu 2 karty (może być tylko jedna taka drużyna) - dodajesz te karty do talii Roulera
ODPOWIEDZ