Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY!
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY GIER!
Aba19xx

Re: Pandemic

Post autor: Aba19xx » 08 maja 2017, 07:30

A co to jest w takim razie? :) http://polter.pl/planszowki/Pandemia-c26128 - pierwsza fotka - logo tylko Lacarta bez Z-MAN.

PZDR :)
AnaCross pisze:
Aba19xx pisze:Czy ktoś może mnie oświecić jak to jest z tymi wydaniami Pandemica PL?
Które jest które (logo Z-MAN+Lacarta, samo Lacarta, Pegaz?) i do którego pasują jakie dodatki z tych dostępnych bo gdzieś czytałem że do najnowszego stare nie pasują?

Z góry wielkie dzięki :)
Są dwa polskie wydania Pandemica: Pierwsze z logo Albi + Z-MAN i do tego bardzo ciężko dostać dodatek. A nowe wydanie jest z logo Lacerty + Z-MAN i do niego nie ma problemu z dostępnością dodatków. Pandemic z logiem Pegaza to wydanie niemieckie ;)

AnaCross
Użytkownik wspierający

Post autor: AnaCross » 08 maja 2017, 07:41

Aba19xx pisze:A co to jest w takim razie? :) http://polter.pl/planszowki/Pandemia-c26128 - pierwsza fotka - logo tylko Lacarta bez Z-MAN.

PZDR :)
AnaCross pisze:
Aba19xx pisze:Czy ktoś może mnie oświecić jak to jest z tymi wydaniami Pandemica PL?
Które jest które (logo Z-MAN+Lacarta, samo Lacarta, Pegaz?) i do którego pasują jakie dodatki z tych dostępnych bo gdzieś czytałem że do najnowszego stare nie pasują?

Z góry wielkie dzięki :)
Są dwa polskie wydania Pandemica: Pierwsze z logo Albi + Z-MAN i do tego bardzo ciężko dostać dodatek. A nowe wydanie jest z logo Lacerty + Z-MAN i do niego nie ma problemu z dostępnością dodatków. Pandemic z logiem Pegaza to wydanie niemieckie ;)
To jest ta nowa edycja. Z tego co pamiętam logo Z-Man jest z tyłu pudełka :P

Aba19xx

Post autor: Aba19xx » 09 maja 2017, 09:31

No właśnie dlatego tak główkuje nad tematem bo niby logo Z-MAN jest z przodu:
https://www.rebel.pl/product.php/1,1379 ... demic.html.

Więc czasem ono jest a czasem nie ma :(.

PZDR

AnaCross
Użytkownik wspierający

Post autor: AnaCross » 09 maja 2017, 09:38

Aba19xx pisze:No właśnie dlatego tak główkuje nad tematem bo niby logo Z-MAN jest z przodu:
https://www.rebel.pl/product.php/1,1379 ... demic.html.

Więc czasem ono jest a czasem nie ma :(.

PZDR
To pewnie kwestia roku wydania, ale w pudełku jest dokładnie to samo i dodatki Lacerty pasują do wszystkich z tą okładką :)

szynan

Post autor: szynan » 09 maja 2017, 14:26

To ja trochę namieszam i powiem, że Pandemia od Lacerty jest w dwóch wersjach ;) Ja kupiłam Pandemię niedawno i gra ma teraz nazwę angielską (zarówno na pudełku jak i na planszy, w instrukcji, itp. - wszędzie jest napis Pandemic). Logo Lacerty i Z-Man są obydwa z przodu pudełka. Bardzo ciężko o zdjęcie w internecie tej wersji, a sklepy ją sprzedają z okładką z nazwą polską - Pandemia. No i na półce mam teraz podstawkę jako Pandemic, a dodatki jako Pandemia ;)

Tak przy okazji ja zadam pytanie - do tych, którzy posiadają oba dodatki. Czy u Was karty z dodatków się różnią? U mnie karty z Na krawędzi są bardziej gładkie, a z Laboratorium i z podstawki są bardziej fakturowane. Gdy tworzy się stos z jakimiś kartami z pierwszego dodatku, albo chociażby wybiera postać - to da się je rozróżnić. Ktoś to zauważył?

koczkodan
Użytkownik wspierający
Has thanked: 8 times

Post autor: koczkodan » 21 cze 2017, 13:42

szynan pisze:Tak przy okazji ja zadam pytanie - do tych, którzy posiadają oba dodatki. Czy u Was karty z dodatków się różnią? U mnie karty z Na krawędzi są bardziej gładkie, a z Laboratorium i z podstawki są bardziej fakturowane. Gdy tworzy się stos z jakimiś kartami z pierwszego dodatku, albo chociażby wybiera postać - to da się je rozróżnić. Ktoś to zauważył?
dobre pytanie. uzyj koszulek do kart moze pomoze.

kiedy wyjdzie polska wersja trzeciego czyli aktualnie ostatniego dodatku?

Awatar użytkownika
Bary
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times
Been thanked: 13 times
Kontakt:

Post autor: Bary » 10 sie 2017, 10:21

Kilka moich przemyśleń o tytule. :)

Haloon
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Haloon » 10 sie 2017, 15:11

koczkodan pisze:
szynan pisze:Tak przy okazji ja zadam pytanie - do tych, którzy posiadają oba dodatki. Czy u Was karty z dodatków się różnią? U mnie karty z Na krawędzi są bardziej gładkie, a z Laboratorium i z podstawki są bardziej fakturowane. Gdy tworzy się stos z jakimiś kartami z pierwszego dodatku, albo chociażby wybiera postać - to da się je rozróżnić. Ktoś to zauważył?
dobre pytanie. uzyj koszulek do kart moze pomoze.

kiedy wyjdzie polska wersja trzeciego czyli aktualnie ostatniego dodatku?
Pliki wysłali, mają gotowe ale żadnego odzewu od producenta więc wrzesień 2017 nie jest wogóle potwierdzony. :/
Lubię jak gra ma klimat i historię opowiedzianą w grze. Nutka losowości daje dreszczyk emocji, jednakże dobrze jest jak mam kontrolę nad tym co się dzieje.

Moja Kolekcja

Awatar użytkownika
tomb
Użytkownik wspierający
Been thanked: 3 times

Post autor: tomb » 10 wrz 2018, 23:55

W jakiej kolejności polecacie wprowadzać dodatki?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."

Kupię Ginkgopolis z dodatkiem, promosy do Flamme Rouge, Onirim i Sylvion i inne

emka

Post autor: emka » 11 wrz 2018, 16:23

tomb pisze:
10 wrz 2018, 23:55
W jakiej kolejności polecacie wprowadzać dodatki?
Podobno Laboratorium wymaga posiadania dodatku Na krawędzi.

Jareks1985
Użytkownik wspierający
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Jareks1985 » 11 wrz 2018, 17:03

na krawędzi must have, laboratorium opcjonalne i stan zagrożenia jest bardzo dobry.

Kin@a
Użytkownik wspierający
Been thanked: 4 times

Post autor: Kin@a » 05 kwie 2019, 00:08

szynan pisze:
09 maja 2017, 14:26

Tak przy okazji ja zadam pytanie - do tych, którzy posiadają oba dodatki. Czy u Was karty z dodatków się różnią? U mnie karty z Na krawędzi są bardziej gładkie, a z Laboratorium i z podstawki są bardziej fakturowane. Gdy tworzy się stos z jakimiś kartami z pierwszego dodatku, albo chociażby wybiera postać - to da się je rozróżnić. Ktoś to zauważył?
A jaka jest data wydania?
Możesz się dowiedzieć więcej o danej osobie podczas godzinnej gry niż po rocznej z nią konwersacji.
Platon

bobule
Użytkownik wspierający

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: bobule » 02 maja 2019, 12:52

Czym różni się wydanie albi od wydania lacerty? bo z tego co widzę to chyba jedyne zmiany to dodanie nowych postaci w wydaniu lacerty, ale może się mylę?
Jestem na BGA oraz yucata.de ;)

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Has thanked: 13 times
Been thanked: 27 times
Kontakt:

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: kwiatosz » 02 maja 2019, 19:56

Ostatnio tego szukałem, jakieś miasta są też zamienione i jeden dodatek ma naklejkę, która nie pasuje na wydanie Albi. Poza tym wspomniane postacie, jedna jest zmieniona, jakieś są dodane.
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

ODPOWIEDZ