Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: dave8 »

Każdy coop jest podatny na syndrom gracza alfa.
Ja na krawędzi kupiłem od razu ale można kilka partii zagrać spokojnie bez niego. Polecam bardzo ten dodatek.
Regrywalność jak na granie raz w miesiącu będzie wystarczająca.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: mikeyoski »

Nie każdy coop jest podany na syndrom gracza alfa, ale Pandemia akurat tym wyjątkiem nie jest :-)
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: REBEL.pl »

Kochani!

Nakładem wydawnictwa Rebel ukazała się gra Pandemic 10th Anniversary w polskiej wersji językowej.

Niestety na etapie produkcyjnym wszystkich wydań na świecie wkradł się niewielki błąd - na planszę nie zostało naniesione połączenie pomiędzy miastami Bangkok oraz Ho Chi Minh.

Posiadaczom polskiej edycji chcemy zaoferować możliwość bezpłatnego otrzymania naklejki korygującej ów błąd.
Aby go otrzymać prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

https://forms.gle/KqYu1QL8dH7fXubg9

Naklejki będą rozsyłane w dwóch transzach:

1) - 26-28 listopada 2019
2) - 15-17 stycznia 2020

Po 17 stycznia 2020 zgłoszenia będzie można składać mailowo na adres sklep@rebel.pl

Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: ponika »

Właśnie skończyłam Pandemic Legacy (świetny, swoją drogą). Postanowiłam "wyzerować" planszę, tzn zdjąć wszystkie nalepki, wywalić wszystko poza bazowymi kartami etc i dalej używać gry jako gołej pandemii.
Mam pytanie do posiadaczy obu wersji - czy dodatki będą pasowały do tej wersji? Czy są jakies znaczące różnice pomiędzy wersją zwykłą a legacy, które będą wpływały na kompatybilność kolejnych elementów?
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: hsiale »

Pasują świetnie, jedyna różnica to jedno połączenie na planszy. Musisz sobie dodrukować kilka ról, które są w normalnej podstawce.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Largo »

Nie wiem, czy pojawiła się już tą informacja w tym temacie, ale Pandemic jest obecnie dostępny w wersji elektronicznej w Xbox game pass for pc
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Asurmar »

Dzisiaj WHO ogłosiło międzynarodowy stan pogotowia w związku z epidemią koronawirusa. W związku z tym, aby przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się choroby dzisiaj planuję zostać na wieczór w domu i zagrać w Pandemic'a. Ciekawe czy ze względu na okolicznosci gra zyska jeszcze bardziej na klimacie :wink:
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Legun »

Organizacja takiego eventu z okazji jubileuszowego wydania gry powinna przejść do annałów marketingu. :? Sam event trochę się poślizgnął i na skutek niedopatrzenia nie zamieniono Szanghaju na Wuhan. Natomiast jeśli kogoś męczyło, dlaczego na mapie jest akurat Mediolan... Rozumiem, że jest nadzieja, że z braku Warszawy na mapie wszystko przejdzie bokiem. Ot - takich kilka uwag w ramach kwarantanny.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Haemophilus
Posty: 37
Rejestracja: 24 gru 2018, 18:34
Has thanked: 35 times
Been thanked: 8 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Haemophilus »

Moja dzisiejsza potyczka w Pandemica. Niestety przegrana. W następnej kolejce miałbym wszystkie lekarstwa ale niestety czarna choroba, na którą nota bene miałem juz lekarstwo dobiła mnie kolejnymi wybuchami epidemii.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: maciejo »

Haemophilus pisze: 13 mar 2020, 20:42 Moja dzisiejsza potyczka w Pandemica. Niestety przegrana. W następnej kolejce miałbym wszystkie lekarstwa ale niestety czarna choroba, na którą nota bene miałem juz lekarstwo dobiła mnie kolejnymi wybuchami epidemii.
No to mamy przesrane :|
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1095
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 645 times
Been thanked: 521 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Harun »

Spodziewałem się tego rodzaju żenujących postów i się nie zawiodłem. Coś jak ten koszykarz, który macał mikrofony.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: mauserem »

U mnie już definitywnie oryginalna Pandemia wypadła z kręgu zainteresowań. Pewnie już nawet nie dogram do końca legacy - jakoś mi dziwnie jest... :?
Na szczęście nie czuję się tak dziwnie kiedy zwyczajnie odpieram hordy barbarzyńców próbujących zgnieść potęgę Imperium Romanum.
To jest jedyna słuszna wersja tej gry :)
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Legun »

Harun pisze: 13 mar 2020, 23:07 Spodziewałem się tego rodzaju żenujących postów i się nie zawiodłem. Coś jak ten koszykarz, który macał mikrofony.
Wydaje mi się, że porównanie jest zupełnie chybione. Żaden z poprzednich postów nie lekceważył sprawy. Przecież na pewno słyszałeś o "czarnym humorze"... Każdy oswaja stres jak chce, o ile to nikogo nie krzywdzi.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: romeck »

BTW, nie irytuje Was, że kolejne reedycje / dodruki podstawki są nadal w takim wąskim pudełku, które uniemożliwia zmieszczenie w nim wszystkich komponentów wraz z dodatkami?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Lothrain »

romeck pisze: 17 mar 2020, 20:31 BTW, nie irytuje Was, że kolejne reedycje / dodruki podstawki są nadal w takim wąskim pudełku, które uniemożliwia zmieszczenie w nim wszystkich komponentów wraz z dodatkami?
Nie, bo pudełka od Pandemii idealnie wpasowują się obok 4 kwadratów w Kallaxa :)
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2879
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: romeck »

Ale mają różne grzbiety - raz "Pandemia", innym razem "Pandemic". I razem źle wyglądają, choć szkoda. :)
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Kin@a »

mauserem pisze: 14 mar 2020, 11:28 U mnie już definitywnie oryginalna Pandemia wypadła z kręgu zainteresowań. Pewnie już nawet nie dogram do końca legacy - jakoś mi dziwnie jest... :?
Na szczęście nie czuję się tak dziwnie kiedy zwyczajnie odpieram hordy barbarzyńców próbujących zgnieść potęgę Imperium Romanum.
To jest jedyna słuszna wersja tej gry :)
Podobno we Francji ludzie wykupują i czytają Dżumę. Ciekawe czy przekłada się to również na sprzedaż gier typu Pandemic?
W temacie pudełek to ja np wepchnęłam podstawkę wraz z trzema dodatkami do pudełka Pandemic Lekarstwo

Jeśt ścisk, ale nic nie lata.
Andarist
Posty: 443
Rejestracja: 08 gru 2014, 19:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 8 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Andarist »

A Lekarstwo gdzie trzymasz? :wink: Strach sie bac tylko jak wyjdzie jakis nowy dodatek
Poszukuję: Na Chwale Rzymu - Zona Senatora (Mloda)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Kin@a »

Lekarstwo trzymam w pudełko od anglojęzycznego dodatku do niego. Dzięki temu zamiast sześciu pudełek na półce stoją dwa.
Robię tak ze wszystkimi grami, które zazwyczaj mają za duże pudełka w stosunku do zawartości.

Dla mnie Pandemic to gra kompletna, nie wydaje mi się by wyszedł jeszcze jakiś dodatek. Myślę, że prędzej będą powstawały kolejne Legacy.

Na marginesie: w Rebelu podstawka wyprzedana, najwyraźniej pandemia Pandemicowi służy... :wink:
bdm
Posty: 577
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 379 times
Been thanked: 62 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: bdm »

Planuję zakup Pandemii. Temat super i gra świetnie chodzi także solo a o to mi też chodzi.

Co na start wybrać? Pandemię Lacerty czy Albi? Myślę też nad tym wydaniem na 10-lecie (świetne figurki). A może od razu wejść w Legacy? Tylko nie wiem czy to pójdzie solo?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Yuri »

Krótko = używana Pandemia Lacerty. Jak Ci "usiądzie" to jest kompatybilna z dodatkami, a kupując wersję Anniversary zostaniesz z częścią postaci w.... postaci figurek, a reszta będzie mieć drewniane pionkasy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
bdm
Posty: 577
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 379 times
Been thanked: 62 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: bdm »

Jeśli chodzi o używaną Lacertę to albo mała dostępność albo cena niewiele niższa od nowej.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: louiscyphre »

bdm pisze: 05 kwie 2020, 11:58 Planuję zakup Pandemii. Temat super i gra świetnie chodzi także solo a o to mi też chodzi.

Co na start wybrać? Pandemię Lacerty czy Albi? Myślę też nad tym wydaniem na 10-lecie (świetne figurki). A może od razu wejść w Legacy? Tylko nie wiem czy to pójdzie solo?
Legacy ma możliwość rozgrywania zwykłej gry bez kampanii, nawet jest to sugerowane w instrukcji. Jeśli chcesz maksymalnie zaoszczędzić to pewnie znajdzie się używana Legacy za jakieś grosze. Co prawda będą naklejki na kartach i planszy ale da się grać.
bdm
Posty: 577
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 379 times
Been thanked: 62 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: bdm »

Czyli Legacy > Pandemic?

Drugie miejsce na bgg nieprzypadkowe?
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 626
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 236 times
Been thanked: 346 times

Re: Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Post autor: Nilis »

Ja zdecydowanie polecam Legacy. Z tym że faktycznie na początku trzeba rozegrać ze trzy partie zwykłego Pandemica aby zobaczyć z czym to się je. Na szczęście można rozegrać te partię na Pandemicu Legacy i później jazda z Legacy

Drugie miejsce nie przypadkowe. Ja niestety po 4 miesiącach nie dograłem gry bo grupa bardzo mnie zawiodła. Zero zaangażowania, siedzenie w telefonach, ciągłe przerwy na papierosa - tragedia
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
ODPOWIEDZ