Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Pandemic

Post autor: Filip z Lublina »

zagrałem 9 partii i gra mi się znudziła:/
nie widzę nic, co mogłoby się potoczyć inaczej niż we wszystkich dotychczasowych partiach poza kolejnymi losowymi infekcjami...
ktoś ma tak samo?:/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: Pandemic

Post autor: Odi »

Ja miałem, dlatego sprzedałem grę :)

Jest w Pandemicu jakiś potencjał. Ale nie aż taki, żeby go trzymać na półce
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Pandemic

Post autor: janekbossko »

dlatego polecam Ghost Stories

taki maly OT :twisted:
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Pandemic

Post autor: Legun »

Happosai pisze:zagrałem 9 partii i gra mi się znudziła:/
nie widzę nic, co mogłoby się potoczyć inaczej niż we wszystkich dotychczasowych partiach poza kolejnymi losowymi infekcjami...
ktoś ma tak samo?:/
Ja tak z Pandemikiem nie mam, miałem tak natomiast z "TtRE" czy "Filarami Ziemi" - tyle, że już po 4-5 partiach. W "Agricoli" to nawet po 2 :/.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Pandemic

Post autor: Andy »

Legun pisze:W "Agricoli" to nawet po 2 :/.
To sporo. U mnie już przed pierwszą. :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Omar
Posty: 113
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: Omar »

Nie miałem podobnej sytuacji z Pandemic, ale mi się nie chce grać w Ghost Stories już po 2 grach. Nuda...nuda.....monotonia i znowu nuda. Mała różnorodność kart i po jakimś czasie po prostu nie chciało się nikomu grać. Oczywiście najlepiej samemu najpierw spróbować :)
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic

Post autor: Smoku »

Happosai pisze:nie widzę nic, co mogłoby się potoczyć inaczej niż we wszystkich dotychczasowych partiach poza kolejnymi losowymi infekcjami...
ktoś ma tak samo?:/
Przecież gra właśnie opiera się na temacie losowych infekcji i ich neutralizowaniu ???
Jeszcze nie odczuwam przesytu ,ale też staram się nie przesadzać z czestotliwością rozgrywek. Kiedyś tak zarżnęliśmy "Konfrontację" ,graliśmy non-stop przez kilka wieczorów i później gra długo musiała odleżeć swoje na półce ,zanim wróciła ponownie na stół..
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Pandemic

Post autor: Filip z Lublina »

mam na myśli to, że jest strasznie schematyczny. jak taka gra, która czasem pojawia się w wesołych miasteczkach, w której trzeba zbijać młotkiem jakieś coś wyskakujące z różnych dziurek;P sposoby są oczywiście bardziej urozmaicone, ale dalej chodzi tylko o to zbijanie... :/
po prostu nudne jak dla mnie po którejś partii.
ps.agricola też wytrzymała u mnie tylko jedną partię...
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Pandemic (Matt Leacock)

Post autor: pikpol »

orientuje się ktoś kiedy ma wyjść wydanie polskie Pandemic'a?? według Krainy Gier już powinien być dostępny;/
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: pandemia

Post autor: finallyh »

Nie wiem jak z innymi grami, ponoć wydania gier FFG lubią się przesuwać, jednak z tych co obserwuję to Pandemic ma chyba I miejsce pośród 'obsów'.
Awatar użytkownika
bartusm
Posty: 66
Rejestracja: 14 gru 2008, 15:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemic

Post autor: bartusm »

Czołem,

Pojawiło się na rynku polskie wydanie Pandemica. Jest kusząca cena w (bardzie 69 zł), wysokie miejsce w rankingu BGG, więc w sumie to bardzo kusząca pozycja.

Zapoznałem się z tym wątkiem i widzę, że odczucia są mieszane.

Mam więc pytanie, jak oceniacie Pandemica z perspektywy mniej więcej roku i kilkunastu, powiedzmy, rozgrywek. Z tej perspektywy można na spokojnie ocenić grę. Ja osobiście obawiam się, tego że po kilku wygranych partiach gra trafi na półkę. Jest to o tyle realne, że w necie przewijają się opinię, że gra jest po prostu prosta :) Czy więc - patrząc z dłuższej perspektywy czasowej - takie zagrożenie jest realne?

Ponadto wszelkie inne opinie, oceny i rady mile widziane :)

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Zero
Posty: 103
Rejestracja: 28 cze 2008, 23:54
Lokalizacja: Kraków

Re: Pandemic

Post autor: Zero »

Odpowiadając na Twoje pytanie z perspektywy czasu, mogę stwierdzić, że wciąż lubię zasiąść do tej gry, choć już nie z takimi wypiekami na twarzy jak przy pierwszych rozgrywkach. Gra jest mocno losowa, więc potrafi być zaskakująco łatwa jak i niemożliwie trudna. Na ten przykład , grając w czterech graczy, nie udało mi się ukończyć gry z sześcioma epidemiami. W dwóch graczy jest to banalne do zrealizowania, w trzech wykonalne, w czterech poza umiejętnościami trzeba mieć trochę szczęścia. Niektórzy wymyślali home rules'y by utrudnić i przez to uatrakcyjnić rozgrywkę. Ja aż takim kozakiem nie jestem. Ja, choć obecnie z gier kooperacyjnych bardziej sobie cenię Ghost Stories, mam grono przyjaciół, z którymi grając w Pandemica czerpię nieporównywalnie większą radość. Gdybym nie miał już Pandemica to za 69 zl byłby to mój oczywisty "must have".
Podsumowując zdecydowanie polecam (tymbardziej za 69 pln). Czy za łatwy? Z 6 epidemiami na czterech graczy - nie sądzę, ale jak będziesz młócił w tą grę bez przerwy to może i ty zaczniesz wkładać nowe karty epidemii do stosu czy umieszczał w nim po dwie koło siebie.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 158 times

Re: Pandemic

Post autor: Legun »

Gramy z Absolutnie Najlepszą Żoną w Pandemię średnio co dwa dni, od wielu już miesięcy. Z siedmioma wtasowanymi kartami epidemii i tak bywa czasem stosunkowo łatwo, zaś czasami gra nie daje nam szansy. Zwykle jednak wygrywamy lub przegrywamy o włos. Dla nałogowych optymalizotorów bardzo dobra pozycja :).
Na mój gust ocena większości gier jest kwestią gustu - sam nie potrafię powiedzieć, dlaczego "Wsiąść do pociągu" kompletnie mnie nie wzrusza, choć moje dziewczyny bardzo to lubią, zaś w przypadku "Lost Valley" tak samo reaguje ANŻ. W domu co jakiś czas wracamy do "Carcassonne", natomiast ze znajomymi byłoby to nie do pomyślenia, skoro można zagrać w "Tajemnice Opactwa", "Książąt Florencji" czy oczywiście "Osadników" (do czego zawsze jest najwięcej chętnych).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Pandemic

Post autor: Filip z Lublina »

było duże zainteresowanie pandemikiem przez jakiś czas w momencie kiedy się pojawił, ale coś mi się wydaje, że jeśli się spytać użytkowników to większości się znudziła. nie mówię, że wszystkim(patrz: Legun), ale to taka naturalna tendencja. może to właśnie ta kooperacyjność się tak przejada a może ta prostota i losowość... nie wiem. mnie zabił jej schematyzm. 69 zł to nie dużo, ale jeśli gra miałaby wytrzymać kilka/kilkanaście(tak jak u mnie) partii(a te są niedługie) a później na półkę to bym się mocno zastanowił...
ja swój egzemplarz oddałem i polskiego nie kupię.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Pandemic

Post autor: Tommy »

Nie miałem tego kupować, ale za 69pln to pewnie się skuszę.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: pandemia

Post autor: Tommy »

pikpol pisze:orientuje się ktoś kiedy ma wyjść wydanie polskie Pandemic'a?? według Krainy Gier już powinien być dostępny;/
nie wiem dokładnie, ale na bard.pl ruszyła niezła przedsprzedaż
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: pandemia

Post autor: BloodyBaron »

finallyh pisze:Nie wiem jak z innymi grami, ponoć wydania gier FFG lubią się przesuwać, jednak z tych co obserwuję to Pandemic ma chyba I miejsce pośród 'obsów'.
z tym, że Pandemica wydaje Z-Man Games.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: pandemia

Post autor: Łukasz Pach »

Będzie w przyszłym tygodniu, środa, czwartek.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 52 times
Been thanked: 39 times

Re: pandemia

Post autor: finallyh »

BloodyBaron pisze:
finallyh pisze:Nie wiem jak z innymi grami, ponoć wydania gier FFG lubią się przesuwać, jednak z tych co obserwuję to Pandemic ma chyba I miejsce pośród 'obsów'.
z tym, że Pandemica wydaje Z-Man Games.
Ależ BloodyBaronie, aż tak płytko to w 'tym' nie siedzę, by takiej kalumni się dopuścić :wink:
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: pandemia

Post autor: melee »

albo Rebel wrzucił złe fotki przy opisie polskiego wydania, albo napisy na planszy są po angielsku
czy polskie wydanie dotyczy tylko instrukcji?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: pandemia

Post autor: Nataniel »

Napisy na planszy są po polsku. Albi rozsyłał takie fotki jako oficjalne materiały, ale widzę na pudełku, że jest tam zdjęcie polskiej planszy. Jak tylko zrobimy fotki - podmienimy. Wrzuciłem polski tył pudełka - widać na nim nazwy w języku polskim na planszy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
serafin1
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:52

Re: pandemia

Post autor: serafin1 »

Jeśli chodzi o instrukcję (wyd.ALBI) to jest ona taka sama jak w rebel ? Troche była nie do końca przejrzysta, wystarczy poczytać wątek dot. tej gry, pełno było "potknięć" podczas rozgrywki. Może ktoś by udostępnił?
☻/
/▌
/ \
Awatar użytkownika
straszykot
Posty: 17
Rejestracja: 13 cze 2007, 09:08
Lokalizacja: Czestochowa

Re: Pandemic PL

Post autor: straszykot »

Instukcja wydania Albi raczej bliższa będzie temu.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Pandemic PL

Post autor: Dzej »

I napewno będzie kolorowa :twisted:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
serafin1
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:52

Re: Pandemic PL

Post autor: serafin1 »

straszykot pisze:Instukcja wydania Albi raczej bliższa będzie temu.
prawie wszędzie(chodzi o instrukcje do gier ) wyskakuje 'error' coś nie tak. Wracając do Pandemica, to na pewno będzie może podobna ale jak?! kurcze może ktoś wstawi z tego wyd. Albi :|
☻/
/▌
/ \
ODPOWIEDZ