Fields of Green / Pola zieleni (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Fields of Green / Pola zieleni (Vangelis Bagiartakis)

Post autor: Tycjan »

Jeżeli lubicie „Pośród gwiazd” („Among the Stars”), to na pewno przypadnie wam do gustu kolejna gra tego autora, która bazuje właśnie na jej mechanice, ale ma bardziej przyziemny klimat ;)
Działą to jednak jeszcze lepiej, a w dodatku jest szansa na polską wersję tej gry.

Po więcej informacji o tym i o samej grze zapraszam na bloga :)
Link: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... rolnictwo/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Fields of Green

Post autor: Muad'Dib »

Świetna informacja o tej szansie na polską wersję. Interesowałem się tą grą jak była na KS ale cena jest zabójcza. Ok 200zł za to co jest w środku to przesada. Mam nadzieję, że dzięki rodzimej wersji cena zjedzie do rozsądnego poziomu.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Green

Post autor: Wincenty Jan »

Też jestem ciekaw gry! Zajmuje zaszczytne miejsce na mojej wishliscie. A wiadomo kto chce wydać polską wersję czy póki co jest to owiane tajemnicą? :D
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Fields of Green

Post autor: Tycjan »

Wincenty Jan pisze:Też jestem ciekaw gry! Zajmuje zaszczytne miejsce na mojej wishliscie. A wiadomo kto chce wydać polską wersję czy póki co jest to owiane tajemnicą? :D
... Niestety nie mogę zdradzić nazwy wydawnictwa, które się nad tym zastanawia, ale na pewno będzie się ono przyglądać reakcji na ten tekst ze strony graczy. Z tego też powodu zachęcam was do tej interakcji...
;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Fields of Green

Post autor: kmd7 »

Jako, że: lubię Agricolę, lubię karcianki i najczęściej gram w dwie osoby, tytuł wzbudził moje szczere zainteresowanie. Trochę ono osłabło, jak zobaczyłem cenę :(. Cała nadzieja w polskiej wersji. To kto to wyda? ;)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Green

Post autor: Wincenty Jan »

Mnie właśnie w Pośród Gwiazd drażniło wykonanie. Totalnie nie mój klimat... owszem mechanika ciekawa ale wiele razy już zastanawiałem się nad tym czy nie byłoby lepszym rozwiązaniem poprawianie mechaniki i zmiana szaty graficzne na bardziej przystępną dla ogółu graczy. Nie mam nic przeciwko SF. Uwielbiam Race, Rolla czy Terraformację ale jednak SF to nie jest klimat , który trafia do "ogółu". Rozbudowa własnego gospodarstwa, przynajmniej dla mnie, jest o wiele bardziej zachęcającym tematem :) cieszy mnie możliwość polskiej edycji bo niestety zagraniczna cena przekracza mój budżet, a i też nie spodziewam się nie wiadomo jak genialnej gry. Sama mechanika Pośród Gwiazd bardzo pyrzypadla mi do gustu, owszem po kilku rozgrywkach zapał zmalał ale jeżeli zasady zostały rozbudowane to pewnie tylko na plus. Zresztą jak Tycjan chwali to znaczy, że jest to tytuł warty sprawdzenia. Szał na gry planszowe w Polsce pokazuje, że jest już miejsce na wiele zróżnicowanych tytułów, Pośród Gwiazd zostało dobrze przyjęte na rodzimym rynku to i pewnie Fields of Green znajdzie swoich odbiorców. Ale nie ukrywam, że decydującym czynnikiem mojego wsparcia pozostanie cena...
Awatar użytkownika
habert
Posty: 1017
Rejestracja: 12 mar 2014, 20:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 7 times

Re: Fields of Green

Post autor: habert »

Biorę w ciemno, jaka cena ?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Fields of Green

Post autor: Muad'Dib »

@Wincenty Jan

Właśnie problem było to, że chyba Pośród Gwiazd nie przyjęło się tak dobrze. Niby zachwalany tytuł, przystępna cena a mimo to coś nie zatrybiło. Pokazało co akcja na wspieram.to gdzie dodatek ledwo się ufundował.

Mi PŚ bardzo przypadło do gustu (min właśnie ze względu na mechanikę) dlatego Fields of Green mam na radarze od kilku miesięcy ;) Też myślę, że ten temat może się lepiej sprzedać.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Green

Post autor: Wincenty Jan »

Muad'Dib pisze:@Wincenty Jan

Właśnie problem było to, że chyba Pośród Gwiazd nie przyjęło się tak dobrze. Niby zachwalany tytuł, przystępna cena a mimo to coś nie zatrybiło. Pokazało co akcja na wspieram.to gdzie dodatek ledwo się ufundował.
Trudno jest mi się z Tobą nie zgodzić... jednak u wielu graczy spotkałem Pośród Gwiazd i zdecydowana większość graczy chwaliła tytuł. Ale faktycznie jeszcze niedawno można było trafić na bardzo atrakcyjne wyprzedaże tego tytułu. Na forum też jest sprzedawane często w bardzo przyzwoitej cenie! Mam wrażenie, być może mylne i niesprawiedliwe, że to polski wydawca Pośród Gwiazd trochę zawalił sprawę choćby z ową kampanią. Ale nie chcę tego tematu rozdrapywać! Nie kupowałem gry ani nie wspierałem dodatku , więc nie powinienem się wypowiadać.
Na Fields of Green czekam i z chęcią wesprę ale , tak jak już wspominałem, zdecydowanie cena będzie czynnikiem decydującym... a patrzac na cene zagraniczną i na zawartość gry to przekracza to moje możliwości. Inaczej pisząc, w tej cenie są inne , pewne tytuły do kupienia. Tak czy inaczej czekam na wiecej informacji!
Ostatnio zmieniony 22 gru 2016, 14:57 przez Wincenty Jan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Fields of Green

Post autor: adikom5777 »

Cena wersji angielskiej z Kickstartera była na poziomie 175zł. Z rabatami można było kupić za około 150zł. Wersja KS miała dodatki, których nie będzie w domniemanej edycji PL.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Fields of Green

Post autor: BartP »

No właśnie, jakoś tak mi się wydawało i sprawdziłem, że zapłaciłem za tę grę 151,21 zł.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Fields of Green

Post autor: Ardel12 »

Gralem nie tak dawno partię czteroosobową i w sumie 2 osobom się nie spodobało a reszty nie porwało. Grafiki nie są w ogóle zachęcające, ot szara rzeczywistość polskiej wsi a nawet gorzej. Mechaniczne kalka Pośród Gwiazd. Wykładanie kart i rozbudowa swojej farmy nie przynosiło efektu WOW. Mało budynków potrafi na prawdę zrobić fajne połączenia by móc się pochwalić czego sie nie zrobiło. Ot rzemieślnicza robota w przerabianie wody na jedzenie a jedzenia na pkt lub pieniądze.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Fields of Green

Post autor: Tycjan »

Ardel12 pisze:...Mechaniczne kalka Pośród Gwiazd...
Na pewno nie jest to kalka, bo w takim wypadku było by to PG z innymi grafikami, a tak nie jest.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Fields of Green

Post autor: evenstar »

To czym sie ta gra różni od Pośród gwiazd prócz tego, że jest inny klimat i że są oddzielne stosy do pobierania kart?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Green

Post autor: crsunik »

Dice Tower podsumowali to dosyć dobrze:

https://youtu.be/gtIvpAZaOOU
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Fields of Green

Post autor: Tycjan »

Muszę posypać głowę popiołem i przeprosić wszystkich, których mogłem niepotrzebnie wprowadzić w błąd. Niestety polskie wydawnictwo, o którym wspominałem w tekście, wycofało się wydania polskiej wersji FoG. Bardzo żałuję tej decyzji, bo sądzę że ta gra zasługuje na rodzime wydanie, dlatego popytałem kilka inne wydawnictwa w tym temacie, ale niestety nic to nie dało, bo mają one już ustalone plany wydawnicze. Szkoda, bo z tego co wiem, to Artipia Games jest wciąż otwarta na współpracę.

Przepraszam wszystkich, którzy z powodu moich słów nie kupili wersji angielskiej.
Na przyszłość mam nauczkę, że lepiej nie mówić nic, co nie jest pewne na 100%.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Fields of Green

Post autor: Muad'Dib »

Tycjan pisze:Muszę posypać głowę popiołem i przeprosić wszystkich, których mogłem niepotrzebnie wprowadzić w błąd. Niestety polskie wydawnictwo, o którym wspominałem w tekście, wycofało się wydania polskiej wersji FoG. Bardzo żałuję tej decyzji, bo sądzę że ta gra zasługuje na rodzime wydanie, dlatego popytałem kilka inne wydawnictwa w tym temacie, ale niestety nic to nie dało, bo mają one już ustalone plany wydawnicze. Szkoda, bo z tego co wiem, to Artipia Games jest wciąż otwarta na współpracę.

Przepraszam wszystkich, którzy z powodu moich słów nie kupili wersji angielskiej.
Na przyszłość mam nauczkę, że lepiej nie mówić nic, co nie jest pewne na 100%.
Strasznie szkoda, obawiam się, że po (powiedzmy) porażce Pośród Gwiazd na naszym rynku, nikt w takim razie nie sięgnie po Fields of Green :(

@Tycjan, myślę, że nikt nie będzie miał pretensji ;) Newsa publikowałeś na podstawie informacji, że ktoś się za to bierze, tam bywa w mediach ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Fields of Green

Post autor: Gizmoo »

Udało się wreszcie rozegrać partyjkę w Fields of Green, którą mój znajomy nabył w Essen. Bardzo przyjemna i ciekawa gra. Moim skromnym zdaniem - ewidentnie lepsza od Among the Stars. Poza bardziej akceptowalnym przez większość ludzi tematem - więcej jest w FOG kombinowania, więcej też jest do roboty. Draft i punktowanie też podobały mi się bardziej niż w kosmicznym pierwowzorze.

Liczę na polską wersję, bo gra zdecydowanie na to zasługuje.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Fields of Green

Post autor: rattkin »

Gizmoo pisze:Bardzo przyjemna i ciekawa gra. Moim skromnym zdaniem - ewidentnie lepsza od Among the Stars.
A moim - gorsza. Tak to jest z tymi opiniami :) Warto pamiętać, że FoG bazuje na ostatniej wersji AtS, czyli Revival. Tam reguły uległy zmianie (otwarty draft). Oczywiście AtS na obecny moment ma dziesiątki więcej kart do zabawy. Najgorzej niestety prezentuje się szata graficzna, która w AS była dość kolorowa, a tutaj na koniec gry jest burozielona sraczka na stole z nieestetycznie odstającymi kolorowymi ramkami. Dodatkowo efekty w FoG są jakieś takie monotonne i nieciekawe, a dodatkowy resource management nie robi z tej gry czegoś lepszego. Co tam kto lubi. Gry są w 80% identyczne, więc rzeczywiście, można sobie wybrać po temacie.

O tematyce i gustach się nie dyskutuje, ale jak się przyjrzeć tak zupełnie z boku, to psychologicznie bardzo ciekawe, że ludzie chętniej "uprawiają gospodarstwo" (czyli cofają się w czasie), niż eksplorują kosmos (czyli przenoszą się w przód w czasie).

Prawa do gier Artipii, z tego co pamiętam, miał Portal, chociaż nie wiem jak mocno rozciągnięte. Czy ktoś inny zdobył prawa akurat do tego? Tego nie wiem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Fields of Green

Post autor: Gizmoo »

Grałem tylko w podstawkę ATS, bez żadnych dodatków, więc nie wiem. Może z dodatkami ATS jest rzeczywiście ciekawsze. Sęk w tym, że podstawka mi kompletnie nie podeszła. Nudna, nie do końca przejrzysta i intuicyjna. Przy FOG wiedziałem, co robię i gra wydawała mi się płynniejsza i ciekawsza i - w przeciwieństwie do ATS - podobała mi się.
rattkin pisze:psychologicznie bardzo ciekawe, że ludzie chętniej "uprawiają gospodarstwo" (czyli cofają się w czasie), niż eksplorują kosmos (czyli przenoszą się w przód w czasie).
:lol: Dla mnie akurat ten mechanizm wcale nie jest dziwny - każdy miał styczność z uprawą, większość ludzi była na farmie, a uprawa roślin i hodowla zwierząt jest z ludźmi od zawsze. Fantastyka zaś, pociąga niewielu mężczyzn i jeszcze mniej kobiet. Nic dziwnego zatem, że gry o tematyce "farmersko-rolniczej", mają większe wzięcie wśród graczy, niż podbijanie głębin kosmosu.

Chociaż rozgrywkę w ATS akurat ciężko nazwać "eksploracją kosmosu". ;)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Fields of Green

Post autor: ChlastBatem »

Niestety muszę dołożyć cegiełkę do ściany smutku. Warto dodać, że byłem bardzo napalony na tę grę. Szczególnie, że Rahdo tak bardzo zachęcił, a AtS mi się podobał.

Zacznijmy od tematu. Faktycznie porównując do AtS to jest tutaj o wiele lepiej dla moich upodobań. Ale cały klimat pozostaje tylko w wyobraźni, gdyż gra w żaden sposób nam go nie ukazuje. Głównie przez to, że działania kart są rozmyte i bardzo zbliżone. Jakoś budowanie stacji kosmicznej było bardziej sensowne w mechanice.

Niestety design kart jak i ilustracje powodują jakiś bałagan i oczopląs. Dla mnie gra prezentuje się brzydko i nie do końca jest czytelnie.

Wykonanie elementów. Karty są w porządku. Natomiast żetony to tragedia. Nigdy nie widziałem tak złej sztancy. Żetony było ciężko wypstryknąć. Wiele zadziorów, rozrywające się brzegi. Musiałem aż użyć kleju.

Co do samej gry:
- Irytuje mnie, że różnorodność kart z tych samych sekcji (jest ich 4) jest bardzo mała. Szczególnie pola i zwierzęta. Momentami nie umiałem odróżnić tych kart bo wszystkie działały podobnie.
- Słowa kluczowe na kartach typu "pola uprawne", "sady", "drób" itp. są ukryte, mało wyraźne.
- Brak emocji podczas gry. Interakcja mimo otwartego draftu również mała.
- Końcowe punktacje bardzo zbliżone... tutaj nie da się zagrać źle ani bardzo wybitnie. Brakuje tutaj fajerwerków, combosów, czegoś spektakularnego.
- No i pięta Achillesowa to faza harvest. Nagle przerywamy grę aby każdy symultanicznie pobawił się w przekładanie żetonów na kartach. Trwa to za długo. Powoduje chaos, a koniec, końców sprowadza się do +x jedzenia -x wody +x kasy oraz może +x pkt. To były takie niepotrzebne łańcuszki. Np. Wydaje dwa wody aby wytworzyć 3 jedzenia, teraz za 2 jedzenia dostanę kasę, tutaj natomiast dam 1 jedzenie i dostanę znów wodę, co mi pozwoli odpalić gęsi, które dadzą mi punkt...

Grałem w podstawkę AtS i uważam, że jest przyjemniejsza od FoG mimo, iż nie przepadam za kosmosem. Oczywiście to jest tylko moje zdaniem, a bardziej opinia mojego dziwacznego euro-spaczonego gustu :)

Na pewno wielu osobom gra podejdzie i będą się świetnie bawić.
Miedzcu
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2017, 00:17
Lokalizacja: Zawadzkie
Been thanked: 1 time

Re: Fields of Green

Post autor: Miedzcu »

Jestem dość nowy w świecie gier planszowych dlatego nie wiem czy moje pytanie jest na miejscu: czy są jakieś przesłanki by czekać lub nie czekać na wydanie polskie tej gry? Nie wiem czy to że jest to projekt KS nie powoduje że żyje on tylko na początku zaistnienia na rynku a później nie zapadają już żadne decyzje o nowych tłumaczeniach? a może Polski wydawca mający wyłączność do danego wydawcy zagranicznego pogrzebał szanse na pojawienie się wersji w naszym ojczystym języku? Itd. itp.

Pytam bo jestem szalenie zainteresowany grą - jednak traktuje gry jako możliwość spotkania się, spędzenia ze sobą miło czasu a jakby angielski będzie stanowił swojego rodzaju barierę w tym. Myślę by we własnym zakresie stworzyć taką pomoc gracza gdzie by każda funkcja karty była przetłumaczona ale zawsze dodatkowa fatyga i utrudnienie które jedynie byłbym wstanie znieść jeżeli faktycznie szanse na polskie wydanie są nikłe. A okazja jest bo obecnie ten tytuł zauważyłem na promocji. Ktoś coś wie? a może były jakieś oficjalne lub mniej oficjalne zapowiedzi?
MOJA KOLEKCJA I MOJE TOP 10

\"IT MAYBE WASN'T BEST WIN, BUT WIN IS WIN."\
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Fields of Green

Post autor: 8janek8 »

Miedzcu pisze:Jestem dość nowy w świecie gier planszowych dlatego nie wiem czy moje pytanie jest na miejscu: czy są jakieś przesłanki by czekać lub nie czekać na wydanie polskie tej gry?
Nie sądzę, po stosunkowo słabym odbiorze Pośród Gwiazd (pierwowzór).
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Fields of Green

Post autor: polwac »

No i mamy jednak kampanie dotyczącą wydania polskiej wersji :)

https://zagramw.to/pola-zieleni
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Fields of Green

Post autor: mauserem »

polwac pisze: 13 lis 2018, 17:36 No i mamy jednak kampanie dotyczącą wydania polskiej wersji :)

https://zagramw.to/pola-zieleni
kolejny "autorski" projekt :mrgreen:
na każdej karcie tekst ;) a kart jest 160
a do tego pomoce graczy ;) no i instrukcja - miejsca do popisu sporo
czyli - jest "czelendż" :mrgreen:

obstawiamy coś? literówki, nieprzetłumaczone słowa, zgubione frazy... :mrgreen:

EDIT
na stronie kampanii pojawiły się linki do instrukcji - zarówno angielskiej (angielskawej) jak i polskiej - autorstwa Czachy
aby wspierający zgodnie z tradycją "rupta nam pomoc" popracowali troszkę za darmoszkę i zrobili korektę :mrgreen:

cóż... gdbyśmy obstawiali błędy - "byłbym deczko do przodu" :mrgreen:
Błędy te nijak nie wyglądają na złą pracę tłumacza - któremu pracy na tak słabym pierwowzorze trudno pozazdrościć. Po prostu zabrakło tego - czego u Czachy brakuje od zawsze:
KOREKTY, KOREKTY I JESZCZE RAZ REDAKCJI TEKSTÓW :mrgreen:
ODPOWIEDZ