Roll Player (Keith Matejka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: OgryGames »

Pudełka będą z pełną zawartością. Nie będzie celów związanych z dodatkowymi elementami z KS. Dostajecie grę od razu w całości 😀
Nie będzie jedynie excusive z pierwszej kampanii. Może jako dodatki.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Roll Player

Post autor: Olbagamar »

Chodzi o tą jedną kartę Przeklęty pierścień i postać Ropuchę. Przeboleję ich brak, ale super jakby pojawiły się jako cele.

Super, że nie będziemy odblokowywać zawartości z celów z KS tylko od razu dostaniemy je w pudełku. Tym mnie przekonaliście do zakupu podstawki plus dodatku.
Tylko jedno mnie nurtuje. Co w takim razie z celami, jakieś planujecie, poza potencjalnym pierścieniem i ropuchą?
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Roll Player

Post autor: eventide »

Wszystkie stretch goale z KS od razu będą w pudełku? Włącznie z dwukolorowymi kostkami walki i drewnianym znacznikiem pierwszego gracza? (dla zainteresowanych link1 oraz link2). Czyli nie będzie rozdziału na wersję z w.to i na wersję sklepową?

Rozumiem, że to jest założenie Keitha. Czytałem o tym trochę na bgg. Zamieściłem tam też posta z pytaniem o sens wrzucania gry na wspieraczki, skoro nie dostajemy żadnych dodatkowych elementów, a cena w sklepach (z uwzględnieniem wypracowanych na przestrzeni lat rabatów :D ) jest niższa niż cena early birds na w.to, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, wręcz przeciwnie. Ale tak z ciekawości chciałem wiedzieć.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Roll Player

Post autor: kali »

eventide pisze: 05 maja 2018, 00:43 Zamieściłem tam też posta z pytaniem o sens wrzucania gry na wspieraczki, skoro nie dostajemy żadnych dodatkowych elementów, a cena w sklepach (z uwzględnieniem wypracowanych na przestrzeni lat rabatów :D ) jest niższa niż cena early birds na w.to, ale nie dostałem żadnej odpowiedzi. Nie żeby mi to jakoś przeszkadzało, wręcz przeciwnie. Ale tak z ciekawości chciałem wiedzieć.
To jest tłumaczenie istniejącej gry. To nie jest wydawanie nowej gry.
Za bardzo przyzwyczaiłeś się do działań pewnego wydawnictwa, które rozbebesza istniejący produkt tylko po to, żeby ładnie wyglądała kampania.
Wydawnictwo chce uzyskać wsparcie finansowe od osób, które i tak grę kupią. Dzięki temu gra wyjdzie w języku polskim.
W poprzedniej kampanii zaskoczyli wszystkich ostatnim celem. Możliwe, że w tej również nas zaskoczą.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 931 times

Re: Roll Player

Post autor: feniks_ciapek »

Ja wesprę, nawet jeśli nie będzie różnicy w zawartości między retail a wersją wspieraczkową.
Medykant
Posty: 22
Rejestracja: 25 sty 2018, 08:34

Re: Roll Player

Post autor: Medykant »

Z uwagi na fail Saber&Blood, chyba skuszę się na zestaw podstawka + dodatek o ile będzie dostępna taka opcja.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Roll Player

Post autor: Olbagamar »

Czy jest już wiadoma cena podstawki z dodatkiem w EB, bo muszę rozpocząć batalię o sfinansowanie mojej zachcianki 8)
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: OgryGames »

Olbagamar pisze: 07 maja 2018, 11:51 Czy jest już wiadoma cena podstawki z dodatkiem w EB, bo muszę rozpocząć batalię o sfinansowanie mojej zachcianki 8)
Na tę chwilę około 275zł z darmową wysyłką.
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Roll Player

Post autor: Olbagamar »

Trochę więcej niż zakładałem, ale i tak warto.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: OgryGames »

Olbagamar pisze: 07 maja 2018, 14:10 Trochę więcej niż zakładałem, ale i tak warto.
Nie jest to mało, ale zawartość pakietu jest imponująca. Poza tym podstawka nie wyjść taniej od swojego EB w zeszłym roku :) To byłoby nieuczciwe wobec tych, którzy nas wtedy wsparli. Dla tych osób pakiet wyjdzie trochę taniej, jeśli zdecydują się na pomóc także przy dodatku.
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: sztefyn »

OgryGames pisze: 07 maja 2018, 14:19
Olbagamar pisze: 07 maja 2018, 14:10 Trochę więcej niż zakładałem, ale i tak warto.
Nie jest to mało, ale zawartość pakietu jest imponująca. Poza tym podstawka nie wyjść taniej od swojego EB w zeszłym roku :) To byłoby nieuczciwe wobec tych, którzy nas wtedy wsparli. Dla tych osób pakiet wyjdzie trochę taniej, jeśli zdecydują się na pomóc także przy dodatku.
A ile wyniesie sam dodatek w EB?
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: OgryGames »

sztefyn pisze: 07 maja 2018, 14:23
OgryGames pisze: 07 maja 2018, 14:19
Olbagamar pisze: 07 maja 2018, 14:10 Trochę więcej niż zakładałem, ale i tak warto.
Nie jest to mało, ale zawartość pakietu jest imponująca. Poza tym podstawka nie wyjść taniej od swojego EB w zeszłym roku :) To byłoby nieuczciwe wobec tych, którzy nas wtedy wsparli. Dla tych osób pakiet wyjdzie trochę taniej, jeśli zdecydują się na pomóc także przy dodatku.
A ile wyniesie sam dodatek w EB?
Na ten moment 128
Olbagamar
Posty: 162
Rejestracja: 03 kwie 2018, 14:09
Been thanked: 2 times

Re: Roll Player

Post autor: Olbagamar »

A kiedy przewidujecie wysyłkę gier do wspierających?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: OgryGames »

Olbagamar pisze: 07 maja 2018, 14:49 A kiedy przewidujecie wysyłkę gier do wspierających?
Na pewno po wakacjach. Dokładniej podamy przy starcie kampanii.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5232
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1835 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: Gambit »

Dwa słowa o dodatku ode mnie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: Tycjan »

Jutro startuje kampania związana z wydaniem dodatku. Na ZnadPlanszy.pl poznacie jej szczegóły: cele, nagrody i oczywiście ceny. :)
Link: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2018/0 ... -medialny/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Roll Player

Post autor: playerator »

I w newsleterze od wspieram.to i teraz w zapowiedzi na ZnadPlanszy.pl zabrakło grafiki do kluczowej opcj wsparcia:


EARLY BIRD – limit czasowy do 18.05 – Potwory i Sługusy – 129 zł (paczkomat gratis).


Może pojawi się chociaż na stronie kampanii :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: Tycjan »

playerator pisze: 10 maja 2018, 20:11 I w newsleterze od wspieram.to i teraz w zapowiedzi na ZnadPlanszy.pl zabrakło grafiki do kluczowej opcj wsparcia:
EARLY BIRD – limit czasowy do 18.05 – Potwory i Sługusy – 129 zł (paczkomat gratis).
Grafiki faktycznie nie ma, ale na końcu tekstu jest i była informacja tekstowa. Z tego co wiem, to chłopaki działają żeby nadrobić graficzna zaległość :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: Roll Player

Post autor: eventide »

OgryGames pisze: 04 maja 2018, 23:58 Pudełka będą z pełną zawartością. Nie będzie celów związanych z dodatkowymi elementami z KS. Dostajecie grę od razu w całości 😀
Nie będzie jedynie excusive z pierwszej kampanii. Może jako dodatki.
Czegoś nie rozumiem w takim razie. Mógłbym prosić o doprecyzowanie, co oznacza wyrażenie "Dostajecie grę od razu w całości"? Bo nie wygląda, jakby była w całości.

Na stronie w.to wyszczególniona została zawartość pudełka i ona ma się ubożej w stosunku do tego, co można było dostać w wersji KS. Na KS było 25 kart minionów, a w polskiej wersji planowane jest jak widzę 18 kart sługusów. Czy to jakieś niedopatrzenie, czy rzeczywiście tak będzie? Chyba że te 7 dodatkowych kart to był "exclusive", ale z tego co się orientuję, to tak nie jest.

Poza tym w wydaniu z KS w pudełku znajdował się stylizowany, drewniany znacznik pierwszego gracza (mimo że oficjalnie nie został odblokowany w celach). Też go nie widzę na w.to...
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: OgryGames »

eventide pisze: 11 maja 2018, 12:53
OgryGames pisze: 04 maja 2018, 23:58 Pudełka będą z pełną zawartością. Nie będzie celów związanych z dodatkowymi elementami z KS. Dostajecie grę od razu w całości 😀
Nie będzie jedynie excusive z pierwszej kampanii. Może jako dodatki.
Czegoś nie rozumiem w takim razie. Mógłbym prosić o doprecyzowanie, co oznacza wyrażenie "Dostajecie grę od razu w całości"? Bo nie wygląda, jakby była w całości.

Na stronie w.to wyszczególniona została zawartość pudełka i ona ma się ubożej w stosunku do tego, co można było dostać w wersji KS. Na KS było 25 kart minionów, a w polskiej wersji planowane jest jak widzę 18 kart sługusów. Czy to jakieś niedopatrzenie, czy rzeczywiście tak będzie? Chyba że te 7 dodatkowych kart to był "exclusive", ale z tego co się orientuję, to tak nie jest.

Poza tym w wydaniu z KS w pudełku znajdował się stylizowany, drewniany znacznik pierwszego gracza (mimo że oficjalnie nie został odblokowany w celach). Też go nie widzę na w.to...
Niedopatrzenie. Poprawimy to na stronie kampanii :)

Dzięki za zwrócenie na to uwagi.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 642 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: pan_satyros »

Recenzja Roll Playera do posłuchania od Pełnej pary:
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2018/06 ... lub-kilka/
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Roll Player

Post autor: playerator »

Czy mata do Roll Playera będzie potrzebna? Konieczna? A może spokojnie można grać bez maty?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 931 times

Re: Roll Player

Post autor: feniks_ciapek »

Moźna spokojnie grać bez niej. To tylko gadżet.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Roll Player

Post autor: cezarr »

Świetny jest ten dodatek! Fajna jest nowa opcja, by zamiast na rynek iść polować na sługusów. Super fajna jest ostateczna bitwa z wrogiem: dzięki niej raz nawet "udało" mi się zupełnie przegrać (grałem solo, potwór mnie pokonał). Od razu kolejnego wieczora musiałem się odegrać. :) Tego mi brakowało w podstawce.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: Roll Player

Post autor: OgryGames »

cezarr pisze: 22 mar 2019, 08:46 Świetny jest ten dodatek! Fajna jest nowa opcja, by zamiast na rynek iść polować na sługusów. Super fajna jest ostateczna bitwa z wrogiem: dzięki niej raz nawet "udało" mi się zupełnie przegrać (grałem solo, potwór mnie pokonał). Od razu kolejnego wieczora musiałem się odegrać. :) Tego mi brakowało w podstawce.
Bardzo się cieszymy :), a w tym roku kolejny dodatek na KS. I pewnie za jakiś czas również u nas (a może równocześnie...).

Obrazek
ODPOWIEDZ