Wyścig Odkrywców (Jarosław Biliński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

Gra jest w naszym magazynie i dzisiaj rozpoczęliśmy wysyłki do naszych wspierających i Mecenasów.
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Saovine »

Gra dotarła. Już na początku rozpakowywania miła niespodzianka/gest ze strony autora :). Rozgrywka jeszcze przed nami, ale już za samą jakość wykonania i grafiki nie boję się stwierdzić że to bardzo dobrze ulokowane pieniądze.
Ostrze zęby na figurki :)
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Majkel89 »

Saovine pisze: Ostrze zęby na figurki :)
figurki? ...
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Saovine »

Na facebook można zobaczyć prototypy. Z tego co wiem chyba będą dostępne u mecenasów w późniejszym terminie. Takie były plany..chyba że uległy zmianie.
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: grzemek »

Dziś dopiero rozpakowałem... gra wygląda niesamowicie! naprawdę cieszy oko, elementy wykonane na wysokim poziomie a instrukcja? Instrukcja jedna z lepszych jaką miałem w swoich rękach :) kurcze nie mogę przestać się zachwycać... pierwszy od dawna udany strzał na wsparciu. Od prototypu do finalnego produktu została pokonana długa droga... Na razie same ohy i ahy ;)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: E2MD »

Też dostałem I narazie czeka. Szkoda że nie ma wypraski, ale całościowo wszystko wygląda bardzo dobrze

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Saovine »

Rozpocząłem przygodę z instrukcją i jednej rzeczy mi trochę zabrakło co bardzo pomaga mi np.w Robinsonie a mianowicie karta "skrócony przebieg tury".

Zacząłem nad czymś takim pracować na swoje potrzeby (nie wiem na ile innym pomoże lub będzie stanowić dodatkowy kamień u nogi do instrukcji) żeby nie skakać tak bardzo pomiędzy stronami instrukcji. Na razie to wersja beta, ale gdyby ktoś chciał pomóc i dorzucić swoje 3 grosze lub sprawdzić czy dobrze rozumiem zasady i nic nie pokręciłem - zamieszczam link..może komuś się przyda....

http://uploadfile.pl/pokaz/1230282---m68t.html
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: pegzi »

Przygotowaliśmy prezentację elementów gry:
http://dicelandblog.pl/unboxing-7-wyscig-odkrywcow/
jerry87
Posty: 34
Rejestracja: 23 kwie 2017, 20:15
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: jerry87 »

Wciaz nigdzie nie moge sie doszukac recenzji video finalnej wersji gry. Bardzo prosze o linka jesli gdzies sie pojawi.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

Cierpliwości - gra jest tam, gdzie trzeba, ale Essen i natłok imprez mocno spowalniają takie prace. Dwa linki wyżej jest post z unboxingu na Diceland - bogaty w zdjęcia, i na tę chwilę to jedyny materiał z wydanej gry.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Faziee »

Witam, jest gdzieś jakaś wideo recenzja czy choćby przedstawienie zasad tej gry w internecie? Albo choćby instrukcja dostępna, bo chciałbym coś się dowiedzieć o tej grze?
Ascalogan
Posty: 280
Rejestracja: 21 lip 2015, 14:45
Lokalizacja: Łaziska Górne
Has thanked: 4 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Ascalogan »

Niestety jedyne co znalazłem o tej grze od momentu jej wydania to posty mówiące o świetnym wykonaniu i oferty sprzedaży z komentarzami, że ta gra poza wykonaniem to zawód. Także przydałaby się opinie zaufanych recenzentów.
Faziee
Posty: 147
Rejestracja: 30 paź 2012, 13:26
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Faziee »

Nawet nie tyle opinie co jakiś filmik z zasadami czy przykładową rozgrywką, dla mnie to mi więcej powie, czy gra miała by szansę się u mnie spodobać. Tematyka mi odpowiada, ale jak nie poznam nic z mechaniki gry to raczej podziękuje.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: E2MD »

Na razie wraz z córką przelecieliśmy grę na "sucho" czyli sprawdzenie wszystkich akcji i zależności - pierwsze wrażenia:
Instrukcja jest przeciętnie napisana - często trzeba się długo zastanawiać ile trzeba zapłacić (np. za podróż z Moskwy do Pekinu) czy tez jaka konkretnie akcję trzeba czy można wykonać. Przy okazji instrukcji - @Saovine - dobra robota z tym plikiem, wykorzystałem! Karty pomocy są OK, ale dlaczego mają inną orientacje po obu stronach? Jako że i tak już mamy sporo na stole to dodatkowe kręcenie będzie utrudnieniem.
Karty są bardzo dobrze czytelne (i ciekawe plastycznie), planszetki graczy też są OK. Znaczniki dla gracza do oznaczenia choroby czy błądzenia to ordynarny karton i aż się prosi o zestaw czegoś porządnego (plus flary i medykamenty).
Dostałem wersję ze stojakami pod karty - dobry pomysł jako, że jest ich sporo. Pytanie jest tylko takie co z tym zrobić po grze - kolejna rzecz która będzie się kurzyć :-) No i to co już wcześniej wspomniałem - wypraski brak. Pewnie sam zrobię.
Gra mimo ciekawego klimatu zapowiada się całkiem sucho. Proporcjonalnie dużo kart negatywnych kontra pozytywnych. Nie widzę jakieś większej integracji pomiędzy graczami (początkowe kilka rund a później każdy skrobie swoją rzepkę). Nie widzę też rozpisanego wariantu jednoosobowego, ani tez wyboru poziomu trudności. Generalnie aż się prosi o napisanie kilku-kilkunastu zadań/scenariuszy do wykonania.
Dodatek o piratach czeka na pełne zrozumienie gry.

Czy już wiadomo kiedy jakiś gameplay?

Przy okazji jeżeli jest ekipa na Podbeskidziu / Górnym Śląsku do zagrania w tą grę to chętnie się piszę. Mam też swoją miejscówkę. Samemu mi się nie chce tej gry rozpracowywać ...
Nie przyszedłem tutaj wygrać
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: pegzi »

Przygotowaliśmy dla Was obszerną recenzję gry:

http://dicelandblog.pl/recenzja-63-wyscig-odkrywcow/
Saovine
Posty: 55
Rejestracja: 16 lut 2014, 22:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Saovine »

E2MD - Dzięki. Ciesze się że okazała się przydatna ;)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Chaaber »

Zagrałem, emocji nie wzbudziło we mnie takich jak oczekiwałem. Gra jest moim zdaniem mocno losowa, bo nawet przedmioty nie zawsze gwarantują, że coś nam się uda. Niby mamy te żetony determinacji, ale przez wydanie ich nie zdobywamy nowych, więc nie widzę za bardzo jaką przewagę daje to później skoro i tak ich nie mamy. Do tego strategia wydaje się dość prosta, znajdź miejsce w którym Twoja postać dobrze sobie radzi i drenuj je do cna, nałapiesz nagród jak dzikus i tyle z tego jest głównie moim zdaniem.
Co do reszty, to uważam za tragiczny błąd, to że na kartach postaci zdolności wyrażone są tylko symbolami, natomiast na kartach spotkań napisane jest "Testuj Spryt" i teraz bądź tu mądry czy spryt to trybiki w głowie, książka czy jakieś inne badziewie. Nie można czegoś takiego robić, nie wiem co miało to oszczędzić. Jeśli chodzi o klimat to jest dość ubogo bym powiedział, karty nagród mają naskrobane sporo tekstu i wielką wartość punktową. Ilustracje byłyby tutaj dużo lepsze, a tak, każdy patrzy ile punktów i nic więcej z tego nie ma. No cóż, szkoda, bo pomysł był niezły, w wykonaniu trochę zabrakło.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: E2MD »

Spotkałem się z autorem i illustratorem w niedzielę na Pionku w Zabrzu.
Bardzo ciekawa dyskusja. Serdecznie pozdrawiam i życzę sukcesów.
Przy okazji wyjaśniłem kilka niejasności z instrukcji. Mam nadzieję że przez Święta ogramy w końcu grę.

Ciekawostka jest taka, że jest plan pójścia na Kickstartera. W wersji KS będzie trochę usprawnień plus figurki. Zdjęcie pierwszego prototypu w załączeniu - mam nadzieję że nie spojleruję za bardzo :)
Obrazek

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
Nie przyszedłem tutaj wygrać
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 265 times
Been thanked: 176 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: shod »

my jesteśmy po 2 pełnych partiach. dla syna [lat 6,5] stała się jedną z ulubionych gier ;) [tu mnie zaskoczył - wcześniej ulubioną był Runebound 3 ed. i jak dotąd żadna gra nawet nie potrafiła jej zagrozić]. Rodzice już mniej zachwyceni [delikatnie mówiąc ;)]. po tych zaledwie 2 partiach i całkiem niezłej ilości kart już widzę mały problem z regrywalnością i brakuje mi "czegoś" w tej grze. wykonanie i grafiki całkiem niezłe a najfajniejszym chyba elementem gry jest plansza, dla której w sumie kupiliśmy tą grę, żeby Młody nabierał świadomości geograficznej, choć i tak ma ją całkiem niezłą za sprawą Fauny.
dodatku jeszcze też nie włączyliśmy, ale to tylko kolejna mała lokacja, więc zapewne ogólnego odbioru już nie zmieni.
i podzielam opinię, że karty nagród [artefakty i zwoje] strasznie dużo tracą tym, że nie umieszczono na nich grafik...
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: buhaj »

Instrukcja do tej gry to jakaś katastrofa. Bardzo przydałby się film z wyjaśnieniem zasad.
Imagine Realm
Posty: 299
Rejestracja: 30 sie 2016, 18:01
Lokalizacja: Opole

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: Imagine Realm »

Instrukcja nie jest najlepsza :/ niestety, choć nie ukrywamy że dołożyliśmy wszelkich starań, by taka była. Zasady można wyjaśnić w 2-3 minuty. Zrobimy videoinstrukcję jak najszybciej - ostatnie wydarzenie na Gratislavii mocno nas zmotywowało do tego :)
buhaj
Posty: 1036
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 837 times
Been thanked: 498 times

Re: Wyścig Odkrywców (Imagine Realm)

Post autor: buhaj »

Imagine Realm pisze: 29 kwie 2018, 13:10 Instrukcja nie jest najlepsza :/ niestety, choć nie ukrywamy że dołożyliśmy wszelkich starań, by taka była. Zasady można wyjaśnić w 2-3 minuty. Zrobimy videoinstrukcję jak najszybciej - ostatnie wydarzenie na Gratislavii mocno nas zmotywowało do tego :)
To świetnie. Czekam w takim razie na videoinstrukcję. Dziekuję za szybką odpowiedź
bunny
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2018, 17:35

Re: Wyścig Odkrywców (Jarosław Biliński)

Post autor: bunny »

Widzę, że temat umarł jeśli chodzi o videoinstrukcję. Szkoda :( bo jest to bardzo pomocna rzecz dla gracza.
Awatar użytkownika
norolim
Posty: 82
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:50
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Re: Wyścig Odkrywców (Jarosław Biliński)

Post autor: norolim »

Zagrałem w tę grę dwa razy w oba dostępne tryby. Podróżnik jest ciekawszy od Odkrywcy, bo oprócz punktów przeciwnika, trzeba też pilnować jego ruchu. Ogólnie jest to całkiem przyjemna gra familijna. Doskonale się nadaje do gry z dziećmi, bo nie ma w niej żadnej przemocy, za to można poczytać ciekawostki o odkrywanych miejscach. Grę docenią też osoby, które nie lubią długiego oczekiwania na swoja kolejkę. Przez większość czasu tury biegną bardzo szybko, a przestoje są minimalne. Jakościowo Wyścig odkrywców wydany jest ponadprzeciętnie. Moim zdaniem brakuje jedynie indywidualnych figurek postaci. Mimo tego, klimat jest całkiem przyjemny, a do kompletnego doświadczenia ala Indiana Jones brakuje jedynie jakiegoś konfliktu z nazistami, czy innym łotrostwem.

Nie jest to oczywiście pozycja idealna. Do wszystkich testów wykonywanych w grze stosuję się tę samą mechanikę, co sprawia, że po jakimś czasie może się to stać monotonne. Wszelakich kart przygód jest ogółem dużo, ale przez to, że podzielone są na 5 kontynentów dość szybko zaczynają się powtarzać. Pewnie jakiś pełnoprawny dodatek rozwiązałby ten problem, ale na taki nie ma co liczyć. Jeśli ktoś oczekuje od gry planszowej dużej dozy interakcji pomiędzy graczami, to tutaj też się zawiedzie. Wyścig to zdecydowanie sport bezkontaktowy. Największą jednak wadą tej propozycji jest instrukcja i zaprezentowany w niej brak poszanowania dla języka polskiego. Panuje w niej duży bałagan, czyta się to ciężko i często trzeba wracać do wcześniejszych stron, aby upewnić się jaka jest zależność między nowymi i wcześniej przeczytanymi informacjami. Zdecydowanie najlepszą częścią dokumentu jest jego druga część, która po prostu zawiera przykłady. Instrukcji zdecydowanie przydałaby się też przed publikacją korekta językowa.

Mimo tych kilku wad, w Wyścig odkrywców grało mi się dobrze. Problemy z monotonnością i powtarzalnością ujawniają się dopiero, gdy zamierzamy grać w tę pozycję często. Jeśli jednak będziecie rozkładać grę nie częściej niż raz w miesiącu, to czeka was przyjemnie spędzone niedzielne popołudnie w gronie rodziny lub przyjaciół.

Korzystając z okazji, chciałbym dopytać twórcę o jedną zasadę, jeśli wciąż tu zagląda. Gdy po dotarciu do miasta, np. wracając z wyprawy lub koleją, postanawiam zakończyć swoją kolejkę poprzez rozpoczęcie pracy, czy zapłatę za nią dostaję w tej samej kolejce? Czyli w efekcie wykonuję ruch i pracę w tej samej kolejce?
Ostatnio zmieniony 28 lip 2019, 19:07 przez norolim, łącznie zmieniany 1 raz.
Miszon
Posty: 2491
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1000 times
Been thanked: 490 times

Re: Wyścig Odkrywców (Jarosław Biliński)

Post autor: Miszon »

O, dzięki za opinię, myślę że kiedyś spróbuję tego tytułu, jak mi dzieci podrosną, z dorosłymi chyba granie nie ma sensu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
ODPOWIEDZ