Captains of Industry (Michael R. Keller)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: Marcin1974 »

Obrazek

Opis via BGG
Jako magnata przemysłowy, będziesz walczyć o dominację na rynku. Oto Twoje środki do celu:

Buduj urządzenia do kontroli dostaw,
Rozwijaj nieruchomości, aby manipulować popytem,
Zainwestuj w technologię, aby zwiększyć efektywność,
Wypełniaj ukryte cele, aby zabezpieczyć swoje dziedzictwo, i
Podcinaj skrzydła konkurencji, aby zdominować rynek!

Mechanika:
Area Control / Area Influence
https://boardgamegeek.com/boardgame/131 ... s-industry

Czy może ktoś z użytkowników wypowiedzieć się na temat gry Captains of Industry ? Czy to łatwy tytuł czy ciężki ? Wydaje się byś bardzo ładnie wydany i ciekawy dla nas tematycznie. Ekonomia z początku XX wieku .
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 158 times

Re: Captains of Industry - Co to za gra i dla kogo ?

Post autor: Zet »

Recenzja DT w wykonaniu Toma trochę mnie ostudziła i w końcu odpuściłem zainteresowanie tą grą.
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Captains of Industry - Co to za gra i dla kogo ?

Post autor: Marcin1974 »

A gdzie tą recenzję mogę znaleźć ?
Awatar użytkownika
sztefyn
Posty: 687
Rejestracja: 17 wrz 2014, 18:00
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Captains of Industry - Co to za gra i dla kogo ?

Post autor: sztefyn »

Marcin1974 pisze:A gdzie tą recenzję mogę znaleźć ?
https://www.youtube.com/watch?v=xubV43ZX7Js
"Nie śpię, bo trzymam kredens. Z planszówkami." :)
Kolekcja gier BGG | Sprzedam/Wymienię | Kupię
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Captains of Industry - Co to za gra i dla kogo ?

Post autor: ShapooBah »

Aktualnie natrafiłem na dość korzystną ofertę kupna tej gry, i zacząłem się nad nią solidnie zastanawiać. Na BGG niby ocena 7.2, ale własciwie jakichś ciekawszych spostrzeżeń (Poza Tomem Vasselem) brak, czy któryś z Was miał możliwość zagrania i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat tej gry?

https://boardgamegeek.com/boardgame/131 ... s-industry
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1174
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 269 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: siepu »

Raz zagrałem parę lat temu, było.. w porządku? Nie mogę sobie przypomnieć wiele więcej ale jeśli oferta dobra to bym kupił jeśli lubisz suche ekonomiczne euro (więcej euro niż ekonomii).
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: ShapooBah »

szukam czegoś ekonomiczno eurowego do kolekcji w cenie do 100 zł. Znalazłem ofertę tej gry za 90. I się zastanawiam czy warto, Podoba mi się estetyka gry, ale już dawno nauczyłem się, żeby nie kierować się tym co ładne, a co grywalne.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: Macek »

siepu pisze: 20 lut 2019, 12:28 Raz zagrałem parę lat temu, było.. w porządku? Nie mogę sobie przypomnieć wiele więcej ale jeśli oferta dobra to bym kupił jeśli lubisz suche ekonomiczne euro (więcej euro niż ekonomii).
:shock: "...więcej euro niż ekonomii.." Serio?

W naszej grupie planszówkowej jedna z fajniejszych ekonomików, najlepiej chodzi w pełnym składzie 5os., można się przyczepić do kart kapitanów, które punktują na koniec gry. dają ok. 1/5 punktów a nie zawsze komuś podejdą cele.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: ShapooBah »

Macek Możesz napisać coś więcej o tej grze? O co w niej chodzi? jak wyglądają ruchy taką bardzo mini recenzję?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: piton »

Macek pisze: W naszej grupie planszówkowej jedna z fajniejszych ekonomików, najlepiej chodzi w pełnym składzie 5os., można się przyczepić do kart kapitanów, które punktują na koniec gry. dają ok. 1/5 punktów a nie zawsze komuś podejdą cele.
Dzięki za polecenie ;) jak się Staszkowi podoba, to się mocno zainteresowałem :D

Na BGG widziałem wariant bez tych kart, więc można coś pokombinować.
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: staszek »

Dzięki Piotrek za zaufanie :)
Dobra gra :)
Za 90 PLN to ani chwili się nie zastanawiać. Ja swoją wprowadziłem jako wielką okazję chyba za 170
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: ShapooBah »

A możecie, tak bez pozdro dla kumatych, serio odpowiedzieć na moje pytanie? Czy to jest po prostu tak bardzo meta dyskusja, że lamerzy dupa cicho?
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1174
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 252 times
Been thanked: 269 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: siepu »

Macek pisze: 20 lut 2019, 19:53 :shock: "...więcej euro niż ekonomii.." Serio?
Nie wiem, odczucia z jednej partii lata temu, gracie regularnie i wiecie więcej więc nie będę się kłócił (ewentualnie mogę się bronić argumentem 'gdzie kończy się euro a zaczyna ekonomia').
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: piton »

ShapooBah pisze: A możecie, tak bez pozdro dla kumatych, serio odpowiedzieć na moje pytanie? Czy to jest po prostu tak bardzo meta dyskusja, że lamerzy dupa cicho?
Ja nie grałem, ale za takie małe pieniądze to grzech nie brać, jak napisał Staszek (pozdro Michał!)
Po prostu ekipa, która poleca grę ma zbieżny gust do mnie - ciężkie gry (ekonomiczne), tak się przez lata bytowania w światku planszowym przekonałem.
Ja biorę w ciemno.

Na BGG jest sporo do poczytania i obejrzenia, obadaj tam jak tutaj nikt się bardziej nie uzewnętrzni.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
staszek
Posty: 3544
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 24 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: staszek »

ShapooBah pisze: 21 lut 2019, 08:55 A możecie, tak bez pozdro dla kumatych, serio odpowiedzieć na moje pytanie? Czy to jest po prostu tak bardzo meta dyskusja, że lamerzy dupa cicho?
Chyba niepotrzebnie jakieś emocje się wkradają niepozytywne.
Trafiłeś na grupę, która nie przepada za długim pisaniem :)
Moim zdaniem w dobrych gier ekonomicznych grałem 15 - Kapitanowie są jedna z nich- pozostałe jak Brass, Automobile, Indonesia czy Ground Floor są sporo droższe. Jedyną grą, która jest dobra i niedroga jest Global Mogul, ale......wygląda jak prototyp. Można ją czasem kupić w Essen za 5 Euro, ale zakładam że pół roku nie będziesz czekać.
Kapitanowie są wydani przez TMG- moim zdaniem najlepsza jakość gier na rynku.
Gra oferuje poza tym :
dużą interakcje między graczami- sam ustalasz cenę, każdy ma wybór od kogo i co kupuje
możliwości indywidualnego rozwoju- drzewko technologii, awansując odblokowujesz różne bonusy
ciekawą kontrolę obszarów- dostajesz dodatkowe pieniądze jeśli jesteś w jakimś obszarze najlepszy
Ukryte cele - często mogą uratować skórę, jak wszystko inne zawiedzie.
Podsumowujac- kup , jak Ci nie podejdzie, zapewniam Cię, że znajdziesz na forum nabywcę :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: BartP »

Po zobaczeniu tej niskiej ceny w sklepie sięgnąłem po recenzję Vasela, żeby sobie przypomnieć, czemu nigdy nie miałem gry na radarze. No właśnie, to drzewko technologii. Małe (rozumiem, że jedno dla wszystkich, tak?), pełno napisów, nieporęczne, porażka. Takich rzeczy się w grach nie robi. Jeśli już, to powinny być wielkie, intuicyjne ikony, że obrawszy daną ścieżkę, z drugiego końca stołu wiadomo, co się dzieje, jakie są opcje przede mną itd. Uprzedzając, nie, nie będę pamiętał napisów przy następnej partii, bo gram w wiele gier i ta sama trafi na stół najszybciej za miesiąc.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1276
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 359 times
Been thanked: 213 times

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: ShapooBah »

W każdym razie już po ptokach, produkt za tę cenę już niedostępny :P

Dzięki za przybliżenie tytułu.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: Captains of Industry (Michael R. Keller)

Post autor: Macek »

BartP pisze: 21 lut 2019, 11:12 Po zobaczeniu tej niskiej ceny w sklepie sięgnąłem po recenzję Vasela, żeby sobie przypomnieć, czemu nigdy nie miałem gry na radarze. No właśnie, to drzewko technologii. Małe (rozumiem, że jedno dla wszystkich, tak?), pełno napisów, nieporęczne, porażka. Takich rzeczy się w grach nie robi. Jeśli już, to powinny być wielkie, intuicyjne ikony, że obrawszy daną ścieżkę, z drugiego końca stołu wiadomo, co się dzieje, jakie są opcje przede mną itd. Uprzedzając, nie, nie będę pamiętał napisów przy następnej partii, bo gram w wiele gier i ta sama trafi na stół najszybciej za miesiąc.
Drzewko rzeczywiście jest małe ale żeby od razu grę dyskwalifikować 😌. Ja mam podrukowane drzewka dla każdego żeby widział bez wstawania z miejsca.
ODPOWIEDZ