Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Hanamikoji

Post autor: Fuser.exe »

rattkin pisze: No, oczywiście. Cudownie to pasuje do stereotypu Polaka-Głuptaka, co to lubi te piosenki, które zna, a na wakacje jeździ allinklusiw-do-szarmalszeik poleżeć na leżaku przy hotelowym basenie. Bo po co poszerzać horyzonty, się uczyć, dowiadywać. Że jest taka ulica w Kioto (Kyoto), z czego słynie, jak wygląda. Po co, na co? Ty, patrz jakie te piramidy? Na zdjęciu wyższe się wydawały. W ogóle lepiej to nazwać Alkochińczyk, bo to takie paradne, przaśne i swojskie. Każdemu się spodoba.

A wystarczyło sięgnąć po kompromis - "Gejsze z Hanamikoji".

sami specjaliści od sprzedaży na tym forum :lol:
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Hanamikoji/Gejsze

Post autor: maciejo »

Banan2 pisze:Czym zakoszulkowaliście swoje Gejsze? Ja pierwszy egzemplarz fioletowymi Maydayami (56x87mm Standard USA) wchodziły na "styk". No, ale zostałem zmuszony :wink: do sprzedaży swojego egzemplarza i będę kupował nowy. A fioletowe Maydaye bardzo trudno teraz kupić. Jaka jest alternatywa?
Pozdrawiam
Nie kondonować ale dotykać i pieścić przecież one są piękne 8)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Hanamikoji/Gejsze

Post autor: zakwas »

Fioletowe Mayadaye nie pasują, bo są za ciasne. Chimery leżą za to idealnie, ale te dostać jeszcze trudniej. ;)
neztor
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2016, 14:27
Been thanked: 1 time

Re: Hanamikoji/Gejsze

Post autor: neztor »

sydonia pisze:
Banan2 pisze:Czym zakoszulkowaliście swoje Gejsze? Ja pierwszy egzemplarz fioletowymi Maydayami (56x87mm Standard USA) wchodziły na "styk". No, ale zostałem zmuszony :wink: do sprzedaży swojego egzemplarza i będę kupował nowy. A fioletowe Maydaye bardzo trudno teraz kupić. Jaka jest alternatywa?
Pozdrawiam
Ja nałożyłam koszulki od Rebela (Standard USA - 57,5 x 89 mm) - pasują bardzo fajnie.
Właśnie robię zamówienie i widzę, że na BGG podane są wymiary (63.5 x 88mm). Karty w polskim wydaniu mają inną wielkość?
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Hanamikoji/Gejsze

Post autor: esztfke »

Nie wiem jakie są w angielskiej wersji, ale w polskiej jest ten niestandardowy rozmiar usa chimera (57,5 x 89), czyli minimalnie szersze niż standard USA.
neztor
Posty: 9
Rejestracja: 16 gru 2016, 14:27
Been thanked: 1 time

Re: Hanamikoji/Gejsze

Post autor: neztor »

Dobrze, że tu zajrzałem, jak widać BGG nie zawsze można wierzyć.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Hanamikoji/Gejsze

Post autor: Michał M »

Recenzja Gejsz/Hanamikoji, czyli: Dobre to, ale jednak czegoś zabrakło. Ewentualnie: Czegoś zabrakło, ale mimo wszystko dobre to. Sam już nie wiem.

http://metodymarnowaniaczasu.blogspot.c ... enzja.html
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Hanamikoji/Gejsze

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV opublikowaliśmy dwa filmy poświęcone tej małej, ale zacnej grze:

Wojennik TV # 161: Gejsze - unboxing
Wojennik TV # 174: Gejsze - recenzja

Zapraszamy do odwiedzin!
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: Blue »

Jakie to jest dobre.
Testuję jedną grę za drugą ostatnio z takich krótkich 20 minutówek.
Koryo(spiskowcy) i kontynuacja Chosŏn - super acz nie miałem okazji grać na 2 osoby, wydaje mi się że tu sie nie obroni, Star Realms - niby świetnie się bawię, ale zagrałem 3 partie, we wszystkich decyzje były podejmowane szybko, a mam wrażenie, że albo każda partia trwała 40 minut, albo przynajmniej w każdej końcowka mi się dłużyła. Ostatnia tura była mało satysfakcjonująca niezależnie od tego czy wygrywałem czy nie było poczucie nagłego urwania rozgrywki. Jaipur-super, gdyby nie ten setup... i tak co rundę segregowanie tych żetoników, ale sama mechanika miód, wolałbym w to jednak grać z pomocą jakiejś apki do zbierania żetoników. Poprzez Wieki:Droga do Szaleństwa-fajne to, acz ostatnio miałem trochę skwaszoną minę, bo w zasadzie po 2 rozdaniu wiedziałem że przegram, nie było opcji na wygraną. Dostałem karty w 3 rozdzaniu i mówię żonie, że jest po grze. Ten warunek z żetonami szaleństwa mi nie do końca leży, oczywiście jakbym tego lepiej pilnował to może do aż tak kiepskiej sytuacji by nie doszło, ale nadal mam wrażenie, że często jak pójdziesz na ryzyko, to ostatnie rozdanie będzie formalnością, muszę sprawdzić oryginał, bo tam chyba troche inaczej to działa. No i... Gejsze :). Jeszcze mam w planie kilka pozycji, ale na razie zdecydowanie Gejsze mi najbardziej podeszły. Jaki to jest miód, w ogóle nie czuć prawie losowości w tej grze, każda decyzja wydaje się mieć mega znaczenie, kolejność wykonywania danych akcji, patrzenie na to jakie przeciwnik już wykonał, bazując na tym co zeszło itp. Małe średnio ciężkie euro w kilkanaście minutek z prawie zerowym setupem, MIÓD!
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2019, 00:28 przez Blue, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Sirius_Black
Posty: 134
Rejestracja: 17 sty 2016, 13:29
Has thanked: 219 times
Been thanked: 142 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: Sirius_Black »

Mam bardzo podobne odczucia, co do Gejsz. Jak dla mnie w grze chodzi głównie o to, żeby wyczuć, co chce zrobić przeciwnik i go przechytrzyć. Uwielbiam jak to jest podane.
W Jaipura polecam grać na boardgamearenie. Nie trzeba martwić się rozkładaniem i gra się błyskawicznie. Raczej nie schodzimy poniżej trzech partii pod rząd.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1531
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: Furan »

Z Jaipurem jest tak, że jego losowość trzeba zwyczajnie umieć ujarzmić (i gra z bardzo dobrym graczem na BGA pokazuje czy się to umie robić, czy jednak niekoniecznie).
Gejsze są pięknym projektem z jednym, drobnym ale - brak formalnego licznika kończącego grę. Teoretycznie ma szansę trwać do... w nieskończoność. Dodatkowo - grając w Gejsze zwykle czułem, że wolałbym w tym czasie wyciąć partię w Schotten Totten, ale to już moja kniziofilia.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: Blue »

Jaipur jest swietny i dawal mi mega przyjemnosc z samej mechaniki, zagralosmy kilka razy i miałem ochote na więcej, ale potem znowu trzeba było układać te durne kartoniki ;). W shotten totten nie grałem, ale Knizie lubię, choć chyba nigdy mnie z butów jego gra nie wywaliła.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: eltadziko »

Do Gejsz ma wyjść 7 minidodatków - każdy z nich wymienia kafelki akcji z gry podstawowej (tak więc ma się zupełnie inne możliwości podczas gry).
Krótkie omówienie dodatków jest dostępne na przykład tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=1fw0LC-ArGU ( na początku jest recenzja podstawki, więc można sobie przewinąć).
Ciekawe czy zostaną wydane po polsku albo angielska wersja będzie w miarę dostępna w sklepach (z takimi małymi dodatkami różnie bywa xD).
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: poxi »

Nasza Księgarnia pisze: 02 sie 2021, 07:59
poxi pisze: 01 sie 2021, 10:29 Skoro uda się dostać dodatek do Zamku, to muszę zapytać o kafelki do Gejsz. :) Czy jest szansa na ich wydanie?
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -expansion
Owszem - jest taka szansa. Aktualnie trwają rozmowy z licencjodawcą na temat wydania tego dodatku. Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie powiedzieć więcej na ten temat ;)
Przed premierą sądziłem, że to jeden dodatek w różnych kolorach opakowania, tymczasem zapowiada się pysznie.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: Argue »

To ja z kolei wsadzę trochę kij w szprychy, bo z żoną nie zapałaliśmy miłością do tej gry. W ogóle nie czuję tutaj tej głębi i rzekomej próby oszukiwania się, blefowania i rozkminy jaką akcję wybiorę.
Może po prostu takie lekkie, szybkie gry nie są dla nas.
Po partii niezależnie kto wygrywa mamy takie odczucie pustki i jednak straconego czasu.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: eltadziko »

O, i akurat dzisiaj na Heavy Cardboard także grali w Gejsze z dodatkami :D
https://www.youtube.com/watch?v=InPtsN8VeN4
Pierwsza partia była z akcjami z podstawki. Dwie kolejne były z akcjami z dwóch różnych dodatków, a pomiędzy pokazywali akcje ze wszystkich dodatków.
Według mnie te dodatki świetnie urozmaicają grę. Główne zasady są takie same, ale przez to, że karty będzie się zagrywać na nowe sposoby, bardzo zmienia to odczucia z gry.
Niektóre akcje powtarzają się między dodatkami, ale żaden dodatek nie ma powtórzonych wszystkich akcji. Ogólnie mam wrażenie, że niby tak niewielka zmiana (parę nowych kafelków), a tak dużo zmienia ;)

Jednocześnie też się pojawiają informacje, że na KSie w przyszłym tygodniu ma być kampania nowej gry "Geisha's Road", która jest trochę spadkobierczynią Gejsz. Też ma w sobie walkę o wpływy gejsz, ale do tego dochodzi przemieszczanie gejsz po planszy i inne punktowanie. Heavy Cardboard ma mieć z tego streaming w przyszłym tygodniu. Z jednej strony może być ciekawie, z drugiej nie jestem pewien, czy nie będzie to już przekombinowane. Mi raczej wystarczą same "Gejsze" (i dodatki :D).
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: szafaaaa »

eltadziko pisze: 19 paź 2021, 22:45 O, i akurat dzisiaj na Heavy Cardboard także grali w Gejsze z dodatkami :D
https://www.youtube.com/watch?v=InPtsN8VeN4
Pierwsza partia była z akcjami z podstawki. Dwie kolejne były z akcjami z dwóch różnych dodatków, a pomiędzy pokazywali akcje ze wszystkich dodatków.
Według mnie te dodatki świetnie urozmaicają grę. Główne zasady są takie same, ale przez to, że karty będzie się zagrywać na nowe sposoby, bardzo zmienia to odczucia z gry.
Niektóre akcje powtarzają się między dodatkami, ale żaden dodatek nie ma powtórzonych wszystkich akcji. Ogólnie mam wrażenie, że niby tak niewielka zmiana (parę nowych kafelków), a tak dużo zmienia ;)

Jednocześnie też się pojawiają informacje, że na KSie w przyszłym tygodniu ma być kampania nowej gry "Geisha's Road", która jest trochę spadkobierczynią Gejsz. Też ma w sobie walkę o wpływy gejsz, ale do tego dochodzi przemieszczanie gejsz po planszy i inne punktowanie. Heavy Cardboard ma mieć z tego streaming w przyszłym tygodniu. Z jednej strony może być ciekawie, z drugiej nie jestem pewien, czy nie będzie to już przekombinowane. Mi raczej wystarczą same "Gejsze" (i dodatki :D).
Na Broken Meeple jest już recenzja Geisha's Road, wygląda na Gejsze na sterydach. Ogólnie Gejsze w wydaniu NK to wg mnie gra z najlepszym stosunkiem jakość/cena.
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: Jarek B. »

eltadziko pisze: 19 paź 2021, 18:15 Ciekawe czy zostaną wydane po polsku albo angielska wersja będzie w miarę dostępna w sklepach (z takimi małymi dodatkami różnie bywa xD).
Trwają rozmowy na temat wydania tych mini dodatków. Gdy pojawią się konkrety, podamy je na forum.
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: poxi »

Jarek B. pisze: 20 paź 2021, 22:16
eltadziko pisze: 19 paź 2021, 18:15 Ciekawe czy zostaną wydane po polsku albo angielska wersja będzie w miarę dostępna w sklepach (z takimi małymi dodatkami różnie bywa xD).
Trwają rozmowy na temat wydania tych mini dodatków. Gdy pojawią się konkrety, podamy je na forum.
Mam nadzieję, że dowiemy się coś w ciągu miesiąca. Ceny na KS sprawiły, że się trochę zapowietrzyłem.
Awatar użytkownika
eltadziko
Posty: 360
Rejestracja: 18 lis 2014, 22:05
Lokalizacja: Oława
Has thanked: 124 times
Been thanked: 79 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: eltadziko »

poxi pisze: 26 paź 2021, 22:31
Jarek B. pisze: 20 paź 2021, 22:16
eltadziko pisze: 19 paź 2021, 18:15 Ciekawe czy zostaną wydane po polsku albo angielska wersja będzie w miarę dostępna w sklepach (z takimi małymi dodatkami różnie bywa xD).
Trwają rozmowy na temat wydania tych mini dodatków. Gdy pojawią się konkrety, podamy je na forum.
Mam nadzieję, że dowiemy się coś w ciągu miesiąca. Ceny na KS sprawiły, że się trochę zapowietrzyłem.
Co prawda i tak na KSie nie planowałem tego kupować, bo spodziewałem się, że wyjdzie drogo, ale - w pełni zgoda.
Ceny już same w sobie są spore, a dodając do tego jeszcze VAT i wysyłkę - no cóż...

Zapowiadają, że te minidodatki może będą dostępne w retailu, ale zapewne każdy dodatek osobno i po 5$ - biorąc pod uwagę, że w Polsce Gejsze są po trzydzieści parę złotych, to trochę słaba cena za minidodatek ;P
Mam nadzieję, że uda się jednak dogadać i wyjdą one w polskiej wersji i zbiorczo, i w jakiejś normalnej cenie. Jeśli nie, trudno :P
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: agt »

Czy ktoś już sobie kupił dodatki za granicą (albo narysował na karteczkach :wink: ), ma własne wrażenia z gry i chciałby się podzielić? :)

Przeglądałam te dodatki na bgg i żaden mnie nie skłonił do pomysłu, że mógłby być lepszy niż podstawka. Ale może się mylę bo nie umiem sobie tego wyobrazić?
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: poxi »

Nikt jeszcze nie dostał zamówionej gry na KS.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: japanczyk »

poxi pisze: 27 wrz 2022, 08:03 Nikt jeszcze nie dostał zamówionej gry na KS.
huh?
Mowimy o Hanamikoji: Geisha's Road?
agt
Posty: 1180
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 628 times
Been thanked: 320 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: agt »

poxi pisze: 27 wrz 2022, 08:03 Nikt jeszcze nie dostał zamówionej gry na KS.
Chyba mówimy o czym innym :)
Mówiłam o mini dodatkach do gry Gejsze/Hanamikoji
poxi
Posty: 240
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 106 times

Re: Hanamikoji / Gejsze (Kota Nakayama)

Post autor: poxi »

Skrót myślowy.
Te dodatki wchodziły w skład kampanii Hanamikoji:Geisha's Road i są do użycia w obu grach. Dostawa się jeszcze nie zaczęła, planowana jest na październik.
ODPOWIEDZ