Spiskowcy / Koryo (Gary Kim)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Spiskowcy / Koryo (Gary Kim)

Post autor: Relo »

To chyba niemożliwe, żeby taka gra nie miała swojego wątku na forum.

Od 4 lat na rynku. Lekki, łatwy i lekko konfrontacyjny filler, który wygryzł (w mojej grupie) z tego grona między innymi List miłosny.
Grafiki Portalu/2pionków podobają mi się bardziej, niż oryginalne. Cóż gust...

W kilku podsumowaniach poprzednich miesięcy przewinęło się jako niezły fillerek.

http://boardgamegeek.com/boardgame/140535/kory

Nie tylko nowościami/geek grami forum stoi :wink: :roll:
TTR_1983
Posty: 3931
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: TTR_1983 »

No cóż Trzewik opowiada ciągle jaka to fantastyczna gra, ale tak chyba do końca nie jest bo jednak o grze zbytnio się nie mówi.
Awatar użytkownika
Wothan
Posty: 525
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:11
Lokalizacja: Mazury
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: Wothan »

Mam oryginał czyli Koryo (który moim zdaniem jest ładniejszy niż Spiskowcy) i przyznaję, że to ciekawy i emocjonujący filler. Działa dobrze w każdym zestawie graczy, przu czym inaczej gra się układa w zależności od liczby graczy. Można grę stestować na BGA. Ja osobiście polecam.
Awatar użytkownika
DeBOB
Posty: 74
Rejestracja: 30 maja 2012, 10:32
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: DeBOB »

Prezentowałem "Spiskowców" zarówno na "Planszówkach na Narodowym", jak i na "Historykonie". Nie było ekipy, która byłaby rozczarowana rozgrywką. Polecam spróbować, przy nadarzającej się okazji.
Czytając posty wyobraźcie sobie, że osoba je pisząca uśmiecha się do Was życzliwie, bez podtekstu.
- Merry

The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than to produce it.
- Brandolini's law
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: Relo »

TTR_1983 pisze:No cóż Trzewik opowiada ciągle jaka to fantastyczna gra, ale tak chyba do końca nie jest bo jednak o grze zbytnio się nie mówi.
To jest według mnie świetny filler. Gameplay na stronie Portalu zawiera kilka błędów i wypaczeń (mnie on nie przekonał do gry).
Sama rozgrywka już w zupełności pokazała jaki to świetny przerywnik pomiędzy cięższymi grami.

Ja również polecam sprawdzić.
Pan B
Posty: 37
Rejestracja: 16 lis 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: Pan B »

Wothan pisze:Mam oryginał czyli Koryo (który moim zdaniem jest ładniejszy niż Spiskowcy) i przyznaję, że to ciekawy i emocjonujący filler. Działa dobrze w każdym zestawie graczy, przu czym inaczej gra się układa w zależności od liczby graczy. Można grę stestować na BGA. Ja osobiście polecam.
Także podpisuję się pod tym, że Koryo jest ładniejsze. Pomimo oprawy graficznej gra warta polecenia, szczególnie na trzy, cztery osoby.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: kwiatosz »

To jak nie było wątku, to ja podrzucam recenzję Gradania: http://gradanie.znadplanszy.pl/2014/07/ ... nie-koryo/
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: zix »

Relo pisze:
TTR_1983 pisze:No cóż Trzewik opowiada ciągle jaka to fantastyczna gra, ale tak chyba do końca nie jest bo jednak o grze zbytnio się nie mówi.
To jest według mnie świetny filler. Gameplay na stronie Portalu zawiera kilka błędów i wypaczeń (mnie on nie przekonał do gry).
Podrzucaj szczegóły.
Ja grę mam i nie zauważyłem by na filmiku były błędy.

Podrzuć szczegóły - może też źle gram :)
Relo
Posty: 222
Rejestracja: 09 gru 2014, 09:32
Has thanked: 15 times
Been thanked: 33 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: Relo »

Podczas gry, Multi jako rozdający zabiera talię z jedną kartą więcej, która to talia miała być przeznaczona dla koleżanki - Agi.
Przy ostatnim ruchu "przed punktowaniem", ponownie Multi zabiera zagrywając kartę Spisek, kartę od Marka, który ma Szpiega (a nawet dwie takie karty). Zabierana karta dałaby mu 9 pkt na koniec gry, ale dzięki temu przeoczeniu zasad przez Portalowców, wynik końcowy był wypaczony.

Gra jest na tyle szybka, że również podczas pierwszych partii, myliły nam się zasady, np podczas końcowego punktowania braliśmy pod uwagę "moc" Wróżbity, i remisowe karty nie były odrzucane, a liczone dla tego, kto miał "Jedynkę" :D
Feargeat
Posty: 41
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: Feargeat »

Spiskowcy - świetna gra. Szybka, prosta, a przy tym nie jest banalna. Do tej pory, podobała się wszystkim osobom, z którymi grałem. Co więcej jest jedną z niewielu gier, o którą pyta każdy znajomy, " zagramy w tą szybką grę ? ". Idealny przerywnik, a niekiedy również główne danie (kilka partii pod rząd). Moim zdaniem dobrze działa na 2, 3 i 4 osoby.

Ignacy Trzewiczek kilkukrotnie grę polecał i zachwalał na YT Portalu, podpisuję się pod jego słowami.

Wśród moich znajomych na wydanie nikt nie narzekał, gra przyjęła się bardzo dobrze.
Miszon
Posty: 2510
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1012 times
Been thanked: 492 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: Miszon »

Fajna gra, graliśmy na Narodowym i byliśmy wszyscy miło zaskoczeni, szczególnie że z grafiki wyglądalo nam na jakąś banalną gierkę dla dzieciaków. Skojarzyło mi się jak skrzyżowanie W Cieniu Tronu z Intrygantami, ale prostsze i szybsze od obydwu.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
zix
Posty: 257
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: zix »

Relo pisze:Podczas gry, Multi jako rozdający zabiera talię z jedną kartą więcej, która to talia miała być przeznaczona dla koleżanki - Agi.
Przy ostatnim ruchu "przed punktowaniem", ponownie Multi zabiera zagrywając kartę Spisek, kartę od Marka, który ma Szpiega (a nawet dwie takie karty). Zabierana karta dałaby mu 9 pkt na koniec gry, ale dzięki temu przeoczeniu zasad przez Portalowców, wynik końcowy był wypaczony.

Gra jest na tyle szybka, że również podczas pierwszych partii, myliły nam się zasady, np podczas końcowego punktowania braliśmy pod uwagę "moc" Wróżbity, i remisowe karty nie były odrzucane, a liczone dla tego, kto miał "Jedynkę" :D
Dzięki!!
Rzucę okiem n a filmik i sam sprawdzę czy też źle gramy ;)

Jednak o braku punktowaniu przy remisach z 1 pamiętamy :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Spiskowcy - Koryo

Post autor: Blue »

Koryo jest świetne, grałem wczoraj, jestem zauroczony :). Graficznie też mi się bardziej podoba niż ta od portalu. Na pewno nie ma między nimi żadnych zmian w mechanice? Bo coś mi sie obiło o uszy.
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Spiskowcy / Koryo (Gary Kim)

Post autor: donPedro »

Mógłby ktoś ograny w ten tytuł napisać jak z regrywalnością?
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Spiskowcy / Koryo (Gary Kim)

Post autor: Rigidigi »

donPedro pisze: 31 maja 2019, 12:07 Mógłby ktoś ograny w ten tytuł napisać jak z regrywalnością?
U nas Spiskowcy dosyć często wracają na stół.
Regrywalność moim zdaniem całkiem niezła, bo za każdym razem masz inne karty co powoduje, że musisz dostosować taktykę do tego, co masz na ręce i co mają rywale.
Bardo fajna szybka gra.
ODPOWIEDZ