Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: smalco »

To kiedy będzie nowa edycja??
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Bludgeon »

Nie wiadomo kiedy i czy będzie.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Golin »

jest nowa edycja, nawet jest porównanie na talisman island, tyle że nie różni się prawie niczym od tego co już było głownie tym że nie ma znaczków FFG.
lucius88pl
Posty: 44
Rejestracja: 18 sty 2014, 15:16

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: lucius88pl »

Zaraz, niechże się upewnię, czy dobrze rozumiem - ta szumnie zapowiadana nowa edycja jest po prostu dodrukiem dotychczasowej wersji 4.5, a jedyne zauważalne zmiany dotyczą głębi kolorów, czcionek tu i ówdzie oraz dodania tych kolorowych doniczek pod figurki? Jeżeli tak, to teraz najważniejsze - czy wiadomo czy to tylko taki dodruk przed całkowicie nową edycją (byłoby to co najmniej dziwne), czy GW posiada pełne prawo do kontynuowania linii wydawniczej w dotychczasowej postaci, a wszelkie nowe treści (o ile oczywiście powstaną) będą kompatybilne z "poprzednią" wersją od FFG&GW? Dla mnie jako posiadacza tamtej edycji byłaby to chyba najlepsza informacja planszówkowa... w tym roku :-P To znaczy o ile dałoby się wtedy przekonać starą, dobrą Galaktę do dalszego wydawania gry ;)
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Bludgeon »

Golin pisze:jest nowa edycja, nawet jest porównanie na talisman island, tyle że nie różni się prawie niczym od tego co już było głownie tym że nie ma znaczków FFG.
To nie jest nowa edycja tylko dodruk 4.5 edycji z kilkoma kosmetycznymi zmianami.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Bludgeon »

lucius88pl pisze:Zaraz, niechże się upewnię, czy dobrze rozumiem - ta szumnie zapowiadana nowa edycja jest po prostu dodrukiem dotychczasowej wersji 4.5
Nie wiadomo, ale to bardzo możliwe.
lucius88pl pisze:Czy wiadomo czy to tylko taki dodruk przed całkowicie nową edycją (byłoby to co najmniej dziwne),
Nie wiadomo.
lucius88pl pisze:czy GW posiada pełne prawo do kontynuowania linii wydawniczej w dotychczasowej postaci,
Prawie na pewno tak.
lucius88pl pisze:wszelkie nowe treści (o ile oczywiście powstaną) będą kompatybilne z "poprzednią" wersją od FFG&GW?
Nie poprzednią tylko aktualną.
lucius88pl pisze: Dla mnie jako posiadacza tamtej edycji byłaby to chyba najlepsza informacja planszówkowa... w tym roku :-P To znaczy o ile dałoby się wtedy przekonać starą, dobrą Galaktę do dalszego wydawania gry ;)
Dla mnie też :)
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: kempy »

lucius88pl pisze:To znaczy o ile dałoby się wtedy przekonać starą, dobrą Galaktę do dalszego wydawania gry ;)
Czy Galakta robiła kiedykolwiek jakieś interesy bezpośrednio z Games Workshop? Ile gier GW wychodzi w Polsce w pełni przetłumaczonych?

Tak sobie pytam.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: rastula »

kempy pisze:
lucius88pl pisze:To znaczy o ile dałoby się wtedy przekonać starą, dobrą Galaktę do dalszego wydawania gry ;)
Czy Galakta robiła kiedykolwiek jakieś interesy bezpośrednio z Games Workshop? Ile gier GW wychodzi w Polsce w pełni przetłumaczonych?

Tak sobie pytam.

szczególnie że teraz partnerem GW będzie WizKids, który chyba nigdy niczego po Polsku nie wydał... gdyby V edycja Talismana wyszła po polsku to byłby niezły ewenement.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Jacek_PL »

rastula pisze:
kempy pisze:
lucius88pl pisze:To znaczy o ile dałoby się wtedy przekonać starą, dobrą Galaktę do dalszego wydawania gry ;)
Czy Galakta robiła kiedykolwiek jakieś interesy bezpośrednio z Games Workshop? Ile gier GW wychodzi w Polsce w pełni przetłumaczonych?

Tak sobie pytam.

szczególnie że teraz partnerem GW będzie WizKids, który chyba nigdy niczego po Polsku nie wydał... gdyby V edycja Talismana wyszła po polsku to byłby niezły ewenement.
WizKids może i nic po polsku nie wydali, ale ich gra Mage Knight się po polsku ukazała.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2819
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 840 times
Been thanked: 363 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Gromb »

Tak i to był ostatni tytuł pod ich szyldem w wersji PL.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Berni77
Posty: 112
Rejestracja: 21 paź 2016, 10:01
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 5 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Berni77 »

lucius88pl pisze:(...)czy GW posiada pełne prawo do kontynuowania linii wydawniczej w dotychczasowej postaci (...)
GW nie posiada praw do wszystkich dodatków jakie zrobiło FFG (taka ciekawostka), dlatego dodruk na chwilę obecną obejmuje chyba tylko 6 dodatków.


Odpowiadając na pytanie o wersję PL: Chyba nic nigdy od GW nie ukazało się po Polsku jeżeli chodzi o planszówki...
MK zostało przetłumaczone, po czym przy próbie dodruku WizKids dowaliło takie limity, że nasz kraj musiał by obejmować teren połowy Europy aby wydawca mógł to udźwignąć i wypuścić na rynek...
Raczej nie nastawiał bym się, że oficjalnie nowy Talisman wyjdzie w wersji PL.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Bludgeon »

Berni77 pisze:
lucius88pl pisze:(...)czy GW posiada pełne prawo do kontynuowania linii wydawniczej w dotychczasowej postaci (...)
GW nie posiada praw do wszystkich dodatków jakie zrobiło FFG (taka ciekawostka), dlatego dodruk na chwilę obecną obejmuje chyba tylko 6 dodatków.
To może skłonić GW do szybszego wydania 5 edycji.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Bludgeon »

Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Eremita »

Berni77 pisze: 10 sty 2018, 10:24
lucius88pl pisze:(...)czy GW posiada pełne prawo do kontynuowania linii wydawniczej w dotychczasowej postaci (...)
GW nie posiada praw do wszystkich dodatków jakie zrobiło FFG (taka ciekawostka)
A czemu? Możesz podać jakieś szczegóły? (Albo ktoś inny.) To bardzo dziwna sytuacja.
profes79
Posty: 422
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 133 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: profes79 »

Nie do koca. Np. w starej wersji MiM wydanej przez Sferę funkcjonował w Polsce dodatek Jaskinia, który był autorski, polski i nie mający nic wspólnego z GW. Wszystko zależy od licencji, która może na takie rzeczy pozwalać.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Bludgeon »

profes79 pisze: 25 maja 2018, 12:35 Nie do koca. Np. w starej wersji MiM wydanej przez Sferę funkcjonował w Polsce dodatek Jaskinia, który był autorski, polski i nie mający nic wspólnego z GW. Wszystko zależy od licencji, która może na takie rzeczy pozwalać.
Funkcjonował jakie to ładne określenie :)
Z tego co czytałem to był to dodatek nielegalny i przez niego GW zakończyło współpracę z Sferą.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Argue »

Hej,

Mam pytanie o wartość tej wersji magii i miecz:
Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Na instrukcji jest tylko podana data games workshop 1983, ale nie ma tam daty polskiego wydania. Ktoś coś? :)
Mr. X
Posty: 15
Rejestracja: 27 lip 2017, 11:00
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Mr. X »

Argue pisze: 04 cze 2018, 12:34 Hej,

Mam pytanie o wartość tej wersji magii i miecz:
Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Na instrukcji jest tylko podana data games workshop 1983, ale nie ma tam daty polskiego wydania. Ktoś coś? :)
Ja tą wersję Magii i Miecza dostałem na bank w 1990 roku.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Lothrain »

Argue pisze: 04 cze 2018, 12:34 Hej,

Mam pytanie o wartość tej wersji magii i miecz:
Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Na instrukcji jest tylko podana data games workshop 1983, ale nie ma tam daty polskiego wydania. Ktoś coś? :)
To pierwsze wydanie tej gry w Polsce, jedyne, które miało grubą tekturową planszę składaną jak puzzle. Polska edycja wyszła pod koniec lat 80, ale o konkretną datę zapytaj Michała Stajszczaka.
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: kali »

Mr. X pisze: 05 cze 2018, 08:38
Argue pisze: 04 cze 2018, 12:34 Hej,

Mam pytanie o wartość tej wersji magii i miecz:
Obrazek Obrazek
Zobacz całą galerię | Aukcjoner.pl - darmowe galerie na Allegro

Na instrukcji jest tylko podana data games workshop 1983, ale nie ma tam daty polskiego wydania. Ktoś coś? :)
Ja tą wersję Magii i Miecza dostałem na bank w 1990 roku.
Data wydania: 1988
https://boardgamegeek.com/boardgamevers ... st-edition
Wartość - zależy czy trafisz na moment w którym ktoś szuka tego wydania. 100-200 zł
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Bludgeon »

Jeśli jest kompletna i w dobrym stanie to nawet za 400 zł może pójść.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Goldberg »

Wartość tego wydania wynosi tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić. Nie wierz w bajki o 400zl, ba, nawet nie wiem czy 150 dostaniesz. W Polsce nie ma rynku kolekcjonerskiego gier (a jeśli jest to mały), sam kolekcjonuje podręczniki RPG i groszku w tym siedzę.
Przykład? Będąc niedawno na giełdzie staroci pod Tarnowem znalazłem ,,nowe,, jeszcze zafoliowane pudełkowe wydanie Das Shwarze Auge z 84r. Na eBayu czasem trafiało się za 30/40€, wystarczyło jednak wejść na niemieckojęzyczne forum kolekcjonerów RPG, rzucić temat i w kieszeni wylądowało mi 65€
Znajdziesz odpowiedniego kupca da ci nawet i te 400zl, wystawiasz na allegro, wątpię żebyś dostał 150
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
klpt12
Posty: 102
Rejestracja: 19 wrz 2013, 02:44
Has thanked: 5 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: klpt12 »

Goldberg pisze: 05 cze 2018, 17:26 Wartość tego wydania wynosi tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić. Nie wierz w bajki o 400zl, ba, nawet nie wiem czy 150 dostaniesz. W Polsce nie ma rynku kolekcjonerskiego gier (a jeśli jest to mały), sam kolekcjonuje podręczniki RPG i groszku w tym siedzę.
Przykład? Będąc niedawno na giełdzie staroci pod Tarnowem znalazłem ,,nowe,, jeszcze zafoliowane pudełkowe wydanie Das Shwarze Auge z 84r. Na eBayu czasem trafiało się za 30/40€, wystarczyło jednak wejść na niemieckojęzyczne forum kolekcjonerów RPG, rzucić temat i w kieszeni wylądowało mi 65€
Znajdziesz odpowiedniego kupca da ci nawet i te 400zl, wystawiasz na allegro, wątpię żebyś dostał 150
Z tymi kolekcjonerami to bym nie przesadzał. Szukam ostatnio z nostalgii memory firmy encore i taniej niż 300 zł nie mogę znaleźć
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 573 times
Been thanked: 1028 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: RUNner »

Goldberg pisze: 05 cze 2018, 17:26 Wartość tego wydania wynosi tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić.
I na tym mógłbyś zakończyć swoją wypowiedź, bo do tego momentu masz 100% racji :) Nigdy nie wiadomo, czy nie trafi się klient z nietypowym zacięciem kolekcjonerskim. Wystarczy poobserwować czasem wątek handlowy na tym forum. Ktoś pożądał gry Bruce Lee i dawał za nią 500zł! I pomyśleć że miałem ją w dzieciństwie na stanie i wymieniłem na nie pamiętam co, ale na pewno nie kosztowało to nawet 50zł :D
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: Magia i Miecz (Talisman)

Post autor: Valdi »

No widzisz ja za 2 egzemplarze MiM dałem 1200 zł (parę lat temu), tylko były to egzemplarze mint = nietykane karty nie wyjęte z "wyprasek" - a raczej ramek. po prostu ktoś znalazł taki rzut po drukarni.

Co do cen, owszem za Twój egzemplarz nie dał bym 600 zł, bo jednak ma ząb czasu i używana ale tak jak przedmówcy 150 powinno pójść łatwo, ja bym poczekał do świąt za 250 zł.
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
ODPOWIEDZ