Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Bludgeon »

norolim pisze: 02 sie 2019, 20:41
Bludgeon pisze: 02 sie 2019, 18:50 Ale, z punktu widzenia GW, po co nowa edycja talismanu ma być w drodze skoro właśnie zrobili reprinty wszystkich 14 dodatków?
14? Słyszałem o 4 planowanych na jesień. Możesz podać jakieś źródło tych rewelacji?
Któryś post na magiaimiecz.eu
Bodajże 4 co miesiąc aż wszystkie wydadzą, ale nie pamiętam dokładnie teraz czy właśnie tak czy bardziej jak Eskimos pisze.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: szczudel »

A ja się cieszę, że wreszcie dali jakies info o Kingdom Hearts. Świetnie pasuje tutaj ten świat do tej gry. Podobno skrócili trochę pozycję i można się zmieścić, w 2 i pół godziny z rozgrywką. Mylicie, że ktokolwiek w polsce pomyśli o spolszczeniu, czy od razu brać wersję angielską?
Fajnie, że dali aż 11 postaci. Szkoda tylko tej Mulan, bo ni z gruchy, ni z Pietruchy jest w składzie.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: ShapooBah »

szczudel pisze: 05 sie 2019, 13:58 A ja się cieszę, że wreszcie dali jakies info o Kingdom Hearts. Świetnie pasuje tutaj ten świat do tej gry. Podobno skrócili trochę pozycję i można się zmieścić, w 2 i pół godziny z rozgrywką. Mylicie, że ktokolwiek w polsce pomyśli o spolszczeniu, czy od razu brać wersję angielską?
Fajnie, że dali aż 11 postaci. Szkoda tylko tej Mulan, bo ni z gruchy, ni z Pietruchy jest w składzie.
Jakiś link? Photo?
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: szczudel »

https://boardgamegeek.com/video/227447

NA BGG jest link do prezentacji z Twicha, ale mi sie nie odpala.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: sewhoe »

Sorry za offtop, ale mam taką gorącą i nietypową prośbą. Poszukuję skanów niektórych kart z polskiej edycji talizmana. Niestety córka upodobała sobie zabawę tymi kartami i zanim zacząłem je koszulkować kilka uległo zniszczeniu. Jeśli ktoś chciałby się podzielić skanem lub wskazał jakieś repozytorium to byłbym dozgonnie wdzięczny. Poszukiwane karty to:

Nagła Wegetacja
Terramorfoza
Pożoga
Przyzwanie Feniksa
Panteon
Spustoszenie
Czempionka
Zielarka
Medusa
Zamaskowanie
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: SuCHaR »

sewhoe pisze: 10 wrz 2019, 07:37 Sorry za offtop, ale mam taką gorącą i nietypową prośbą. Poszukuję skanów niektórych kart z polskiej edycji talizmana. Niestety córka upodobała sobie zabawę tymi kartami i zanim zacząłem je koszulkować kilka uległo zniszczeniu. Jeśli ktoś chciałby się podzielić skanem lub wskazał jakieś repozytorium to byłbym dozgonnie wdzięczny. Poszukiwane karty to:

Nagła Wegetacja
Terramorfoza
Pożoga
Przyzwanie Feniksa
Panteon
Spustoszenie
Czempionka
Zielarka
Medusa
Zamaskowanie
Napisz mi PM z wieczora z mailem to sie ogarnie. to z podstawki czy z jakiś dodatków też?
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: sewhoe »

SuCHaR pisze: 10 wrz 2019, 09:20 Napisz mi PM z wieczora z mailem to sie ogarnie. to z podstawki czy z jakiś dodatków też?
Z dodatków. Praktycznie większość z Krainy Ognia, i coś tam z Królowej Lodu i Lasu. Niestety córka pomiętosiła, zgubiła, poniszczyła, a te właśnie akurat karty to jej nomen omen talizmany które ze sobą nosi. Dlatego mam zamiar wydrukować i zalaminować.
xNYARLx
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2018, 04:23

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: xNYARLx »

A ja wiem z maila od Galakty, że wyjdzie ten dodatek połączony... Krainy odmętów z Pandorą (chyba taki to był, zapomniało mi się). I jeszcze jakaś rewelka... podobno jako fan i posiadacz wszystkich dodatków (brakuje mi tylko 2 kart promo) będę bardzo ale to bardzo zadowolony (najprawdopodobniej nowe dodatki lub wlasnie ten wyzej co napisalem). Na temat Lasu nie wiem nic o dużym pudełku :(
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Golfang »

czy nowa edycja (dodruk) różni się czymkolwiek od tej poprzedniej? Były jakies błędy, które zostały poprawione? może coś ulepszyli? Pytam w kontekście zakupu - czy szukać używki starej czy jednak dołożyć i kupić nową grę.
----------------
10% flamberg.com.pl
myrmek
Posty: 26
Rejestracja: 10 paź 2019, 00:38
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: myrmek »

Nie różni się niczym.
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: kempy »

Niczym? Nadal jest logo FFG na pudelku? 😏
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Awatar użytkownika
anonim
Posty: 232
Rejestracja: 01 paź 2005, 14:20
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 48 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: anonim »

Nowa edycja ma kolorowe kółeczka które nakłada się na podstawki figurek i nie ma logo FFG. Błędy w Talismanie możesz sprawdzić na stronie Galakty gdzie jest errata ale one występowały tylko w wersjach premierowych. W dodrukach zostały poprawione a każda część miała kilka dodruków. Jeśli ktoś będzie ci chciał sprzedać podstawkę z dwoma promocyjnymi kartami to jest duże prawdopodobieństwo że ta wersja podstawki ma błędy. W premierowej wersji też inaczej składała się plansza.
(S)Ghost Stories z dodatkiem Black secret, Pan tu nie stał.
kozz84
Posty: 731
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 158 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: kozz84 »

W przyszłości przy dodruku Lasu mam nadzieję, że wrócą do normalnej wersji pudełka. Wydanie galakty/ffg miało mniejszy wymiar i dziwnie plansza się przez to składała.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Leviathan »

Magię i Miecz poznałem na początku lat dziewięćdziesiątych. W pierwszych latach dwudziestego pierwszego wieku byłem jednym z najaktywniejszych twórców nieoficjalnych dodatków do tego tytułu. Spod mojej ręki wyszło kilka tysięcy autorskich kart i ponad 20 rozszerzeń.

Po wielu latach, krocząc już zupełnie inną drogą, postanowiłem wrócić w sentymentalną podróż do przeszłości i nakręcić recenzję starego, dobrego MiM.

Serdecznie zapraszam!

Wojennik TV # 329: Magia i Miecz - recenzja
Ostatnio zmieniony 03 mar 2020, 10:53 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: TuReK »

Leviathan pisze: 08 lut 2020, 18:23 ... W pierwszych latach dwudziestego wieku ...
Czyli jeszcze przed pierwszą wojną światową? :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Halloween »

Poprosze o zmierzenie w mm: karty postaci oraz figurki z tych ludzkich ale wiekszych (nie tych drobnych z dodatkow)

Dodatkowo co jest w gospodzie w wersji polskieja. Poprosze o dokladne przepisanie.
Xian
Posty: 96
Rejestracja: 05 maja 2012, 15:39
Has thanked: 30 times
Been thanked: 6 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Xian »

Karta postaci ma wymiary 103x128 mm.
Rabaty: 5% w sklepie Jaskinia Graczy.
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Mery1984 »

Dzień dobry,

Pozwolę sobie wykopać temat z czeluści.
Pytanie o dodatki w planie ewentualnej rozbudowy gry kiedyś. Jestem na etapie kupowania gry dla córki (lat 9), która bardzo chce przejść już z dziecięcych gier planszowych do poważniejszych, ale jeszcze nie radzi sobie z "moimi" grami. Karak szybko się znudził, Talisman wydaje mi się naturalnie po drodze.
Pytam o różnice wersji. Jeśli kupiłbym edycję polską, a edycję 2 polską, to dodatki pasują tylko do jednej konkretnej edycji?
Jest np taka: https://allegro.pl/oferta/talisman-magi ... 9944958732 i czy kupując dodatki do niej, muszę szukać dokładnie dodatków do tej edycji czy np biorąc kiedyś używane dodatki z olx będą pasowały?

Jest w ogóle jakoś opisana albo oznaczona na pudełku edycja, po czymś można ją łatwo rozpoznać, którą najlepiej kupić idąc pierwszy raz w temat? Szukałem na necie, ale nie znalazłem żadnego logicznego zestawienia różnic wersji i po prostu nie mam pojęcia....
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 345
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: dispe »

Mery1984 pisze: 11 sty 2021, 08:11
Pytanie o dodatki w planie ewentualnej rozbudowy gry kiedyś.
Wszystko będzie pasować :) Nie musisz szukać oznaczeń. W prawdzie pojawiają się dodatki do "starej" Magii i Miecz sprzed 30 lat ale raczej je rozpoznasz po zupełnie odmiennej szacie graficznej i będzie to na pewno w opisie aukcji. Obecnie wszystko co jest na rynku pasuje do tej edycji, do której wstawiłeś link.

Jest też polska strona fanów Talismana i tam jest wszystko dokładnie opisane. Generalnie ta stara wersja sprzed 30 lat nazywa się Magia i Miecz a ta obecna Talisman: Magia i Miecz. To chyba tyle.
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Mery1984 »

dispe pisze: 11 sty 2021, 08:25 Jest też polska strona fanów Talismana i tam jest wszystko dokładnie opisane. Generalnie ta stara wersja sprzed 30 lat nazywa się Magia i Miecz a ta obecna Talisman: Magia i Miecz. To chyba tyle.
O, dzięki. Znalazłem stronę, a potem jej forum i doszukałem to samo info, co mi podałeś. Dzięki.
O starym wydaniu Sfery wiem, w czasach podstawówki grałem w nie u kolegi, zazdroszcząc mocno ;)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: cezner »

Jeśli córka ma 9 lat to może jest sens zainwestować w coś bardziej skomplikowanego niż Talisman...
Moja córka ma 8 lat i bez problemu radzi sobie w np. Brzdęku. Minęło już te 30 lat i wymyślono już "trochę " lepsze gry.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Gribbler »

W Runebound 3ed gram z 7-latką. To chyba dobra alternatywa dla Talismana.
Awatar użytkownika
dispe
Posty: 345
Rejestracja: 03 gru 2019, 12:42
Lokalizacja: WWA
Has thanked: 259 times
Been thanked: 109 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: dispe »

cezner pisze: 11 sty 2021, 10:39 Jeśli córka ma 9 lat to może jest sens zainwestować w coś bardziej skomplikowanego niż Talisman...
Moja córka ma 8 lat i bez problemu radzi sobie w np. Brzdęku. Minęło już te 30 lat i wymyślono już "trochę " lepsze gry.
a moje siostrzenice zachwycone ostatnio otrzymanym Talismanem :) właśnie jestem na etapie tworzenia dla nich ich własnych kart postaci, które same wymyśliły.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 11 sty 2021, 17:48 przez dispe, łącznie zmieniany 4 razy.
Mery1984
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2020, 15:16
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Mery1984 »

Gribbler pisze: 11 sty 2021, 10:47 W Runebound 3ed gram z 7-latką. To chyba dobra alternatywa dla Talismana.
Tu dochodzimy do drugiego problemu - bo gramy też z żoną i o ile młoda jest chętna do nauki i oswajania się z trudnymi grami, to żona wcale i trochę tu równam w dół do niej też. Runebounda moglibyśmy ogrywać sami z małą.
Poza tym Runebound, Talisman, Magia i Myszy, Brzdęk wszystko ma wyprzedane nakłady, kupienie czegoś graniczy z cudem, a ceny używek totalnie odleciały, a nie zwykłem płacić za używkę więcej niż kosztowała nowa w czasach dostępności. To mimo wszystko tylko Talisman, a nie M&M w oryginale Sfery. Ewentualnie poczekamy do dodruku, który ma być w q2 2021.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Talisman: Magia i Miecz (John Goodenough, Robert Harris)

Post autor: Retro »

Te maluchy po 6 czy 7 lat, to rzeczywiście grają w te gry, czy raczej poruszają się po planszy a Tata lub mama podpowiada co zrobić?
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
ODPOWIEDZ