Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Bludgeon »

Reid666 pisze: Sam zrezygnowałem z wielu produktów FFG własnie ze względu na cenę. Taka króciutka lista z ostatniego roku:

1. Dodatki do Imperial Assault
2. Duże dodatki do Eldtritch Horror
3. Runebound 3 edycja
4. Posiadłość Szaleństwa 2
To ja jeszcze od siebie do tej listy dodam pody (print on demand) to Talismanu - najbardziej hardkorowym przykładem jest tu puszka pandora w której dostajemy 35 małych kart i 3 duże za 70 (!!) zł.
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Epyon »

Odnośnie figurek, może i Forbidden Stars to jakiś wyjątek, ale proponuję przyjrzeć się chociażby Star Wars: Rebellion i problemom jakie ludzie mają z Gwiazdą Śmierci. Przykłady można by długo wymieniać - CMoN ma podobne ceny co FFG, głównie dlatego że nakłady pewnie mniejsze ze względu na brak chodliwych IP, a figurki kilka długości lepsze.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: rattkin »

Na szczęście FFG wie, że w sektorze gier planszowych, to gry grają, a nie figurki. Modele z dużą ilością detali mają w bitewniakach.

I tak jest dobrze.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Morgon »

Przeczytałem większość postów i większość to marudzenie bo:

1. Z cenami cały rynek idzie w górę i generalnie planszówki są coraz droższe, po części to wina klientów, którzy lecą na figurki, więc... i jeszcze raz wina klientów, którzy sami ośmielają twórców kupując nawet inserty do gier po cenach 100+, a sprzedawcy to widzą i będą podnosić ceny tak długo jak towar będzie schodził.
2. Dobra jakość figurek to jest w bitewniakach, natomiast co do planszówek FFG to figurki w Chaosie są gorszej jakości niż te w Zakazanych Gwiazdach, no i w tych drugich jest ich znacznie więcej (kart również i są większe), więc cena jest zasadna bo Chaos z dodatkiem kosztuje jakieś 270 a Gwiazdy 340, a nadal Gwiazdy mają więcej figurek lepszej jakości. Nie wiem jak ze Star Wars, ale wg powyższego jakość figurek nie spada a rośnie.
3. Każdy ogarnięty gracz ccg czy lcg wie, że to są gry turniejowe, gdzie trzeba się nastawić na inwestowanie bo tak zmienia się meta i gra ciągle żyje i ewoluuje. Marudzenie, że kupując podstawkę nie mogę grać bo coś tam jest godne politowania, bo te gry nie są nastawione na granie podstawkami. Przed zakupem radzę poczytać trochę o ccg czy lcg bo niektórym się wydaje że to tylko taki nic nie znaczący skrót przy nazwie gry.
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: HUBertPL »

Jak za drogo - to nie kupować. Proste.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Morgon pisze:Przeczytałem większość postów i większość to marudzenie bo:

1. Z cenami cały rynek idzie w górę i generalnie planszówki są coraz droższe, po części to wina klientów, którzy lecą na figurki, więc... i jeszcze raz wina klientów, którzy sami ośmielają twórców kupując nawet inserty do gier po cenach 100+, a sprzedawcy to widzą i będą podnosić ceny tak długo jak towar będzie schodził.
2. Dobra jakość figurek to jest w bitewniakach, natomiast co do planszówek FFG to figurki w Chaosie są gorszej jakości niż te w Zakazanych Gwiazdach, no i w tych drugich jest ich znacznie więcej (kart również i są większe), więc cena jest zasadna bo Chaos z dodatkiem kosztuje jakieś 270 a Gwiazdy 340, a nadal Gwiazdy mają więcej figurek lepszej jakości. Nie wiem jak ze Star Wars, ale wg powyższego jakość figurek nie spada a rośnie.
3. Każdy ogarnięty gracz ccg czy lcg wie, że to są gry turniejowe, gdzie trzeba się nastawić na inwestowanie bo tak zmienia się meta i gra ciągle żyje i ewoluuje. Marudzenie, że kupując podstawkę nie mogę grać bo coś tam jest godne politowania, bo te gry nie są nastawione na granie podstawkami. Przed zakupem radzę poczytać trochę o ccg czy lcg bo niektórym się wydaje że to tylko taki nic nie znaczący skrót przy nazwie gry.
Wcale nie cały rynek idzie w górę. Magic the gathering z cenami praktycznie stoi w miejscu mimo wysokiego kursu dolara. . Więcej też wydają na produkcję bo dodają hologram do każdej eRki.
Games Workshop ... staniało i to wyraźnie. Jakość podnieśli dwukrotnie. Nowe figsy GW to mistrzostwo.
No i tu pojawia się FFG, które drożeje a daje mniej. To nie tyczy się tylko produktów licencjonowanych - bo na Cthulhu żadnych licencji nie trzeba.
Formuła LCG się wyczerpuje bo to drogo wychodzi, cardpool jest mały, rynek wtórny nie istnieje i tym samym karty mogą tylko szybko tanieć. Ale sama idea była zarobkowo sprytna - z tym, że cały cykl 6 paczek to 1 dodatek (mechanika albo keyword) tym samym dużo drożej to można było sprzedawać niż zapakować 300kart jako jedno rozszerzenie. No i karty LCG sa słabiutkie , w Inwazji jeszcze jakoś wyglądały ale potem zaczęli stosować cieńszy i gorszy papier.

Chciałbym wysunąć śmiałą tezę :D analogie do GW; że FFG jak kiedyś GW "weszło na drogę pychy" - mianowicie mają klientów, którzy kupują wszystko (czy to z Cthulhu czy SW). Uważają przez to, że są najlepsi a ich produkty są premium. Ale ci stali klienci się szybko starzeją a gdy jest drogo nowych z czasem przybywa coraz mniej. Więc za pare lat będzie załamanie i wtedy się dopiero zaczną poprawiać.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Błysk »

DREADNOUGHT2 pisze: Games Workshop ... staniało i to wyraźnie. Jakość podnieśli dwukrotnie. Nowe figsy GW to mistrzostwo.
CO? GW nadal ma tak drogie gry w stosunku do tego co oferują, że głowa mała. Nie wspomnę o tym, że nie każdemu się chce sklejać to wszystko i jeszcze malować, bo wszystko szare.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Ravn »

Morgon pisze: Każdy ogarnięty gracz ccg czy lcg wie, że to są gry turniejowe, gdzie trzeba się nastawić na inwestowanie bo tak zmienia się meta i gra ciągle żyje i ewoluuje. Marudzenie, że kupując podstawkę nie mogę grać bo coś tam jest godne politowania, bo te gry nie są nastawione na granie podstawkami. Przed zakupem radzę poczytać trochę o ccg czy lcg bo niektórym się wydaje że to tylko taki nic nie znaczący skrót przy nazwie gry.
Wybacz, ze do glowy przyszla mi tak skandaliczna mysl, ze zestawem startowym da sie sensownie pograc ;) Zestaw startowy zapewne oznacza, ze od tego momentu zaczyna sie wydawanie kasy na powaznie. Opacznie to zrozumialem. Kajam sie i obiecuje poprawe. Ide sie uczyc skrotow wystepujacych na okladkach gier FFG, zeby wiecej nie palnac takiej glupoty :wink:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6442
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 930 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Odi »

Ravn, lepiej bym tego nie ujął ;)

[wystukalem w telefonie]
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: carlos »

Ravn pisze:Wybacz, ze do glowy przyszla mi tak skandaliczna mysl, ze zestawem startowym da sie sensownie pograc ;) Zestaw startowy zapewne oznacza, ze od tego momentu zaczyna sie wydawanie kasy na powaznie. Opacznie to zrozumialem. Kajam sie i obiecuje poprawe. Ide sie uczyc skrotow wystepujacych na okladkach gier FFG, zeby wiecej nie palnac takiej glupoty :wink:
Mam wrażenie, że masz jakiś problem z ludźmi, którzy grają w LCG/CCG i (o zgrozo) kupują do nich dodatki. :O
Jest tyle gier w które możesz grać, że naprawdę nie warto. :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6442
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 930 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Odi »

Przypomniała mi się taka sytuacja sprzed lat trzynastu.

Swego czasu odwiedziłem Zakopane. Zgłodniawszy, wszedłem do jakiegoś baru niedaleko Krupówek i zamówiłem "hamburgera".
Po czym dostaję talerz, na talerzu goły, cieniutki plaster mięsa, do tego kilka plastrów pomidora i cebuli. Idę do sprzedawcy i pytam się, co to jest.
- Jak to co? Hamburger!
- To jest hamburger?! To jest sam ham. A gdzie burger? Gdzie buła?!
- Nie, to jest właśnie hamburger. Zaraz pokażę. - po czym przynosi mi z zaplecza, z zamrażalnika, opakowanie z takimi mięsnymi plastrami, z napisem "Hamburger". - Widzi pan? Napisane: Ham - bur - ger! Hamburger!

Na co ja wskazuję zdjęcie hamburgera nad ladą, umieszczone wśród zdjęć innych potraw możliwych do zamówienia, na którym widnieje - tradycyjnie - plaster mięsa z warzywami pomiędzy dwoma połówkami bułki i mówię:
- No ale przecież hamburger, to mięso w bułce! Ma pan to na zdjęciu nad ladą!
- Nie, nie - to na zdjęciu nad ladą, to "Hamburger de lux" - droższy od zwykłego o 5 złotych.

Koniec historii.

Mam wrażenie, że takie właśnie hamburgery (gry) sprzedaje nam ostatnio FFG. Niby na opakowaniu napisano "Hamburger", ale bułę, to trzeba osobno zakupić, a gołym plastrem mięsa najeść się trudno...
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: carlos »

Odi pisze:Przypomniała mi się taka sytuacja sprzed lat trzynastu.

Swego czasu odwiedziłem Zakopane. Zgłodniawszy, wszedłem do jakiegoś baru niedaleko Krupówek i zamówiłem "hamburgera".
Po czym dostaję talerz, na talerzu goły, cieniutki plaster mięsa, do tego kilka plastrów pomidora i cebuli. Idę do sprzedawcy i pytam się, co to jest.
- Jak to co? Hamburger!
- To jest hamburger?! To jest sam ham. A gdzie burger? Gdzie buła?!
- Nie, to jest właśnie hamburger. Zaraz pokażę. - po czym przynosi mi z zaplecza, z zamrażalnika, opakowanie z takimi mięsnymi plastrami, z napisem "Hamburger". - Widzi pan? Napisane: Ham - bur - ger! Hamburger!

Na co ja wskazuję zdjęcie hamburgera nad ladą, umieszczone wśród zdjęć innych potraw możliwych do zamówienia, na którym widnieje - tradycyjnie - plaster mięsa z warzywami pomiędzy dwoma połówkami bułki i mówię:
- No ale przecież hamburger, to mięso w bułce! Ma pan to na zdjęciu nad ladą!
- Nie, nie - to na zdjęciu nad ladą, to "Hamburger de lux" - droższy od zwykłego o 5 złotych.

Koniec historii.

Mam wrażenie, że takie właśnie hamburgery (gry) sprzedaje nam ostatnio FFG. Niby na opakowaniu napisano "Hamburger", ale bułę, to trzeba osobno zakupić, a gołym plastrem mięsa najeść się trudno...
W takiej sytuacji zawsze możesz iść do innego "baru". ;)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Błysk »

carlos pisze: W takiej sytuacji zawsze możesz iść do innego "baru". ;)
Nie w Zakopanem. :D
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: ptf »

Hm, sam świadomie nie kupuję przeróżnych gier do których potrzeba miliona dodatków. A od FFG dostałem obie moje "10": GoT i Zakazane Gwiazdy. Przy takiej jakości produktu i rozrywce, którą mi zapewniły i zapewniają, przy przeliczeniu tego jeszcze na cenę za 1h świetnej zabawy to jest to dla mnie cena w pełni uzasadniona. Chyba, że ktoś gra w tego typu gry 2 razy i odstawia na półkę, bo za rogiem już jest kolejna nowość.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: rattkin »

Ravn pisze: Wybacz, ze do glowy przyszla mi tak skandaliczna mysl, ze zestawem startowym da sie sensownie pograc ;) Zestaw startowy zapewne oznacza, ze od tego momentu zaczyna sie wydawanie kasy na powaznie. Opacznie to zrozumialem.
Czyli nie chciało Ci się dowiedzieć, wykonałeś swoje założenia (nieprawdziwe) i masz żal - do kogo i o co właściwie?
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Morgon »

Ten temat jest bez sensu. Gracze glosuja portfelem. Jak cos schodzi to trzyma cene i sa kolejne dodatki. Takie zale nie maja sensu. Psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Morgon pisze:Ten temat jest bez sensu. Gracze glosuja portfelem. Jak cos schodzi to trzyma cene i sa kolejne dodatki. Takie zale nie maja sensu. Psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
Czas pokaże... LCG już są na wykończeniu. Kickstarter "produkuje" mnóstwo gier z figurkami ala FFG. Wiadomo, że Star Warsem FFG zapewniło sobie prosperity na najbliższą dekadę. Ale ich oferta jest coraz słabsza względem konkurencji. A granie bez prądu wychodzi już dużo drożej niż granie z prądem. Moja ekipa coraz bardziej odpływa w stronę konsoli, oprócz jednego kolegi, który się uzależnił od zbieractwa LCG i musi dokończyć kupowanie.
Błysk pisze:
CO? GW nadal ma tak drogie gry w stosunku do tego co oferują, że głowa mała. Nie wspomnę o tym, że nie każdemu się chce sklejać to wszystko i jeszcze malować, bo wszystko szare.
Tak ? Dwa nowe produkty GW :

http://grandgamer.pl/warhammer-40000/gangs-of-commoragh - podróbka X winga w świecie WH40k

http://grandgamer.pl/warhammer-age-of-s ... -of-sigmar - starter do Age of Sigmar

Znajdź mi proszę cokolwiek nowszego od FFG z porównywalną "value for money". I challenge you :D
Z modelami oczywiście to niemożliwe bo FFG = "figurki raczej do planszówek niż do malowania" ale niech wartość komponentów będzie porównywalna do ceny, którą sobie za to wołają.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: carlos »

DREADNOUGHT2 pisze:Czas pokaże... LCG już są na wykończeniu. Kickstarter "produkuje" mnóstwo gier z figurkami ala FFG. Wiadomo, że Star Warsem FFG zapewniło sobie prosperity na najbliższą dekadę. Ale ich oferta jest coraz słabsza względem konkurencji. A granie bez prądu wychodzi już dużo drożej niż granie z prądem.
Rozumiem, że masz jakieś podstawy aby stwierdzać, że LCG są na wykończeniu?

Produkować gry z figurkami, a produkować dobre gry z figurkami to dwie zupełnie różne rzeczy.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: elayeth »

Morgon pisze:Ten temat jest bez sensu. Gracze glosuja portfelem. Jak cos schodzi to trzyma cene i sa kolejne dodatki. Takie zale nie maja sensu. Psy szczekaja a karawana jedzie dalej.
Dokładnie. Na ekonomii uczyli mnie, że cenę dyktuje rynek... Ceny będą takie na jakie pozwalają kupujący i konkurencja.

Nie bardzo widzę też nadzieję, dla tych wszystkich, którzy liczą na niższe ceny, gdyż analiza historii pokazuje, że wydawcy zaczynają coraz bardziej konkurować jakością, a to zwiększa presję na cenę... przy wzroście popytu na planszówki to raczej nie wróży spadków cen. ;)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Błysk »

DREADNOUGHT2 pisze:
Tak ? Dwa nowe produkty GW :

http://grandgamer.pl/warhammer-40000/gangs-of-commoragh - podróbka X winga w świecie WH40k

http://grandgamer.pl/warhammer-age-of-s ... -of-sigmar - starter do Age of Sigmar

Znajdź mi proszę cokolwiek nowszego od FFG z porównywalną "value for money". I challenge you :D
Z modelami oczywiście to niemożliwe bo FFG = "figurki raczej do planszówek niż do malowania" ale niech wartość komponentów będzie porównywalna do ceny, którą sobie za to wołają.
Zdajesz sobie sprawę, że to oba bitewniaki? Startery do takich gier zawsze są tanie, ale są jeszcze "gorsze" pod wzlędem bycia demem niż startery do CCG. No i są tańsze niż potem oddziały. Kto nigdy nie grał w bitewniaka nie wie czym jest dojenie pieniędzy. Bardziej zasadnym byłoby porównanie dwóch gier planszowych- bo porównywać łódź podwodną do samochodu można, ale sensu to nie ma wiele.

Dobra, ten starter Age of Sigmar kosztuje 75 zł. Na turniej z tym nie pójdziesz (a sorry, w Age of Sigmar możesz iść, bo jakoś śmiesznie pozmieniali zasady), zagrasz 2 monotonne rozgrywki i potrzebujesz jeszcze makiety. Prawdpodpobnie zasady też są w formie "dema".

Elementy:
-13 figurek
-4 scenariusze
-4 karty jednostek
-7 kości (kości jest prawdopodobnie za mało).
-miarka

Wychodzi 5.8zł za figurkę.

Sar Wars: Rebellion od 333zł:

-147 kart
-25 liderów.
-masa żetonów
-PLANSZA
-10 customowych kości
153 figurki (Wiem, że gorszej jakości)

2.17zł za figurkę.


O regrywalności Rebelliona czy FS w porównaniu ze starterami do jakiegokolwiek bitewniaka to nawet nie wspomnę, bo tutaj zupełnie nie ma co porównywać.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Błysk pisze: 153 figurki (Wiem, że gorszej jakości)

.

Gorsza jakość to eufemizm ;) Takie figurki kosztują FFG grosze.
Już chyba lepiej do Imperial Assault porównywać - to jest gra z chyba niezłą wartością komponentów.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: kwiatosz »

Ludzie odpływający z planszówek do konsoli to tacy sami ludzie, jak odpływający od książek do filmów. Czyli takich w hobby nie szkoda.

PS. To prawda.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: rattkin »

kwiatosz pisze:Ludzie odpływający z planszówek do konsoli to tacy sami ludzie, jak odpływający od książek do filmów. Czyli takich w hobby nie szkoda.

PS. To prawda.
Święte słowa.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Curiosity »

carlos pisze:
DREADNOUGHT2 pisze:LCG już są na wykończeniu.
Rozumiem, że masz jakieś podstawy aby stwierdzać, że LCG są na wykończeniu?
Też się z tego uśmiałem. Zapęd do kolekcjonowania, Amerykanie podobno wysysają z mlekiem matki.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 145 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Czy FFG się zanadto nie rozbestwiło z cenami ?

Post autor: Munchhausen »

kwiatosz pisze:Ludzie odpływający z planszówek do konsoli to tacy sami ludzie, jak odpływający od książek do filmów. Czyli takich w hobby nie szkoda.

PS. To prawda.
Meh. Są książki i książki, są filmy i filmy. Jedno nie jest lepsze od drugiego, ale ja wyznaję dość kontrowersyjny pogląd, że czytanie książek nie robi z nas lepszych ludzi. A czytać lubię :P
ODPOWIEDZ