Uboot: The Board Game (B. Pluta, A. Salwarowski)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kwiatech »

kinioo pisze:
Wiadomo kiedy rusza kampania ??

K.
Z tego co chlopaki pisali to okolo października-listopada.
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kwiatech »

Sorki za ten sam post 3 razy ;)
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kinioo »

kwiatech pisze:
kinioo pisze:
Wiadomo kiedy rusza kampania ??

K.
Z tego co chlopaki pisali to okolo października-listopada.
Czyli w druku 2018...
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Muttah »

O, dzięki za podrzucenie linka - w końcu nie każdy wchodzi na forum przez stronkę GF :D Ja natomiast chciałem dodać jeszcze odnośnik do wywiadu jaki przeprowadziła z nami Board Game Girl. Co prawda wspomniała że na wypowiedź mamy jedynie 60 sekund (stąd też próbowaliśmy się uwijać), lecz jednak ostatecznie okazało się, że poświęciła nam nieco więcej swego czasu - dziękujemy! ;)

http://boardgamegirl.pl/uk-games-expo-2 ... eorelacja/
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: wirusman »

jak będzie to działać solo to biorę w ciemno.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Muttah »

Będzie, będzie :D

A póki co kolejna audycja w której nas wspomniano - tym razem Steve Tudor z Polyhedron Collider opisuje swoje wrażenia z playtestu (o Uboocie jest mowa od 01:07:33).

https://boardgamegeek.com/blogpost/6619 ... t-uk-games
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kmd7 »

Śledzę informacje o tym tytule z ciekawością, a ten fragment wywiadu zwrócił moją szczególną uwagę, biorąc pod uwagę panujące trendy ;):

"Chcieliśmy też uniknąć budowania wizerunku gry na tonach plastiku, ponieważ raz że wydatnie podniosłoby to koszt, a dwa – mogłoby zostać poczytane jako zasłona dymna, mająca odwrócić uwagę od nieciekawej rozgrywki. Dlatego też spędziliśmy wiele miesięcy szlifując pomysł na grę i udało nam się stworzyć system, który dał nam pole do realizacji naszych autorskich ambicji oraz wytycznych według których miała powstawać gra."
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2316
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Galatolol »

Wiele w tym wywiadzie nie ujawnili, chciałem tylko pochwalić za jeden fragment, lecz kmd7 mnie ubiegł :)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: rastula »

Galatolol pisze:Wiele w tym wywiadzie nie ujawnili, chciałem tylko pochwalić za jeden fragment, lecz kmd7 mnie ubiegł :)

zamiast tego będziemy pompować koszty aplikację...czy sądzicie że dobra multiplatformowa aplikacja nie kosztuje ( przecież można ściągnąć ją za darmo)...:)


no chyba że gra będzie kosztować z SCD 109 PLN to wtedy odszczekam ...ale jak ma kosztować np 200 to już wolę żeby "napompowali" ją plastikowymi marynarzami i stateczkami :P
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kamron6 »

Koszt appki dużo lepiej się rozkłada na x egzemplarzy niż koszt plastiku, ale oczywiście nakład musi być odpowiednio duży - więc nie marudzić, a promować ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

To, że nie chcą zbudować hypu na figurkach nie oznacza że ich nie będzie. Widać przecież figurki na zdjęciach :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

O proszę - figurki. ;P
Obrazek
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kmd7 »

Poczekamy, zobaczymy. Jedna figurka nie czyni tony plastiku :D. Zresztą dajcie już spokój tej figurkowej wojence. Cytując fragment wywiadu miałem na myśli, że dobra gra obroni się i bez figurek. Kto chce, kupi, kto nie nie kupi. Też uważam, że dobrym wyjściem jest możliwość wybrania opcji zakupu bez figurek albo z figurkami. A gry z apkami (Unlock, Posiadłość Szaleństwa) nie są jakoś znacząco droższe, niż gdyby były bez apki.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

kmd7 pisze:Też uważam, że dobrym wyjściem jest możliwość wybrania opcji zakupu bez figurek albo z figurkami.
Tylko z punktu widzenia wydawcy to nieopłacalne.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kmd7 »

raj pisze:
kmd7 pisze:Też uważam, że dobrym wyjściem jest możliwość wybrania opcji zakupu bez figurek albo z figurkami.
Tylko z punktu widzenia wydawcy to nieopłacalne.
Ale dlaczego? Sugerujesz, że na grze bez figurek nie zarabia i jedynym motywem dołożenia figurek jest chęć zarobku? ;) Przy okazji - nie odmawiam mu tego prawa, w końcu wydawca nie jest instytucją charytatywną. Ja w każdym razie nie ciągnę tego offtopu dalej. Każdy sam wie, co chce kupić i na co wydać swoje pieniądze.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: vojtas »

kmd7 pisze:
raj pisze:
kmd7 pisze:Też uważam, że dobrym wyjściem jest możliwość wybrania opcji zakupu bez figurek albo z figurkami.
Tylko z punktu widzenia wydawcy to nieopłacalne.
Ale dlaczego? Sugerujesz, że na grze bez figurek nie zarabia i jedynym motywem dołożenia figurek jest chęć zarobku? ;)
Bo wydanie de facto dwóch wersji to dodatkowe koszty, które tak naprawdę są zupełnie zbędne. Ja wolałbym grę bez figurek, wystarczyłyby mi ładne znaczniki albo żetony.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5171
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 869 times
Kontakt:

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: raj »

Raz - dodatkowe koszty. Dwa - aktualnie trend jest taki, że jeżeli gra ma figurki to sprzeda się lepiej niż gra bez figurek.
Po prostu.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: kmd7 »

Miałem nie kontynuować, ale jestem autentycznie zaciekawiony i nie wytrzymałem. O ile się zgadzam, że mamy taki trend, że nawet do szachów dokłada się figurki :D, to czy zysk ze sprzedaży gry bez figurek nie pokrywa dodatkowych kosztów? Na przykład zerknąłem na wspieram.to i tak sobie na szybko podliczyłem, że pewnej gry w wersji bez figurek sprzedano ponad 20, a z figurkami niecałe 100. Czyli wydawca nie zarobił na tych 20 sztukach? A sprzedając tylko gry z figurkami nie straciłby tych 20 klientów? A może z jego punktu widzenia te dodatkowe 20% to gra nie warta świeczki?
I przepraszam za offtop, poprawię się :D.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: costi »

Pytanie brzmi, czy koszt wytworzenia komponentów dla tych 20 osób był niższy niż zysk z tych 20 egzemplarzy...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: vojtas »

raj pisze:Raz - dodatkowe koszty. Dwa - aktualnie trend jest taki, że jeżeli gra ma figurki to sprzeda się lepiej niż gra bez figurek.
Po prostu.
Myślę, że to zależy o jakiej grze mówimy. Zgadzam się, że ameritrash i hybrydy gatunkowe lepiej się sprzedają, ale dla eurosucharowców figurki nie są potrzebne. Jeśli gra nie wydaje się ciekawa, to figurki ich nie przekonają - ci gracze mają inne priorytety. Figurki, jeśli się pojawiają, są traktowane jak miły bonus. Przy okazji pojawia się konflikt drewno kontra plastik. ;)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Muttah »

Spokojnie Panowie, chodziło jedynie o to, że figurki nie są u nas pierwszym miejscu. Wiele kampanii na KS dosłownie zasypało ludzi tonami plastiku w streczach, a gdy już gra wyszła, to okazywało się, że oprócz całego tego przepychu produkt nie oferował za wiele w warstwie rozgrywki. I od tego chcemy się wyraźnie odciąć, co nie znaczy od razu, że gra zostanie wydana ascetycznie i bez elementów 3D - po prostu nie jest to nasze idee fixe i nie o to w tym projekcie chodzi :wink:

Nasza perspektywa jest taka, że chcemy dać graczom ciekawą, świeżą, oraz emocjonującą rozgrywkę, zaś OPRÓCZ TEGO dokładamy starań, by gra również wyglądała atrakcyjnie. Nie zaś na odwrót, gdzie najpierw wydaje się furę pieniędzy na projektowanie i rzeźbienie figsów, zaś o rozgrywkę zaczyna się martwić jak już wleci kasa z Kickstartera ;) Naszym zdaniem nie tędy droga, choć oczywiście wcale nie zamierzamy dezawuować gier, które łączą przepych wykonania z ciekawą rozgrywką.

Podsumowując - najpierw gameplay, potem klimat i realizm, a dopiero później wygląd. Tak od początku pracujemy i tego się trzymamy.
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: Muttah »

Hej,

wybaczcie double posta, ale właśnie pojawił się świeży i jeszcze gorący Designer Diary vol. 3 :) Znajdziecie go oczywiście na http://www.uboottheboardgame.com. Zachęcam do lektury, oraz rzecz jasna podzielenia się wrażeniami.
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: [KS] Uboot: The Board Game

Post autor: TOMI »

O grze sporo się mówi i pisze ale....... coś nie widać jej jakoś na peryskopie tzn. kiedy będzie ją można kupić ? Są chociaż jakieś przybliżone terminy ?? Dzięki

P.S. coś czuję, że chłopaki zrobili smaka na grę, której sami jeszcze nie mają. Falstart !?
Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, 12:45 przez TOMI, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ