Time of Soccer (Antonio "Lipschitzz" Becerra)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ravenone
Posty: 239
Rejestracja: 13 lip 2016, 21:29
Has thanked: 64 times
Been thanked: 35 times

Time of Soccer (Antonio "Lipschitzz" Becerra)

Post autor: ravenone »

Jako, że połowę życia spędziłem przy Football Managerze, chętnie zagrałbym w coś takiego na planszy.
Gra najbliższa zarządzaniu klubem to Time of soccer.
https://boardgamegeek.com/boardgame/166317/time-soccer

Problem w tym, że nie została wydana w Polsce, a i w Europie już się chyba wyprzedała.
Ma ktoś może jakiś egzemplarz lub też pomoże w znalezienie sklepu z tym tytułem?
Ewentualnie - może znacie inne tytuły o tematyce zbliżonej do FM?
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Time of Soccer

Post autor: maciejo »

PW
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Time of Soccer

Post autor: Marx »

Jako wieloletni gracz FM również wpadłem w zachwyt. Ktoś może grał już w Time of Soccer? (tylko czemu "soccer" ;-( ).
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Liarus
Posty: 396
Rejestracja: 09 maja 2009, 19:49
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 10 times
Been thanked: 14 times

Re: Time of Soccer

Post autor: Liarus »

też się kiedyś zastanawiałem nad nią ale po poczytaniu na bgg ile trwa partia to zrezygnowałem
Kretilla
Posty: 150
Rejestracja: 28 maja 2005, 19:43
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Time of Soccer

Post autor: Kretilla »

w ToS można bezpłatnie pograć w Tabletopii do 4 graczy. Jakby ktoś był chętny to proszę o pw
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Time of Soccer

Post autor: Acownik »

Czy ktoś wie, gdzie można kupić tę grę? Pytałem w polskich sklepach, ale jest niedostępna. A z BGG wynika, że we wrześniu 2018 ukazała się wznowienie w wersji angielsko-hiszpańskiej. Czyżby cały nakład był już wyprzedany? Może ktoś zna jakiś zagraniczny sklep, który ma Time of Soccer w ofercie?
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Time of Soccer

Post autor: Katia »

Acownik pisze: 21 sty 2019, 00:47 Czy ktoś wie, gdzie można kupić tę grę? Pytałem w polskich sklepach, ale jest niedostępna. A z BGG wynika, że we wrześniu 2018 ukazała się wznowienie w wersji angielsko-hiszpańskiej. Czyżby cały nakład był już wyprzedany? Może ktoś zna jakiś zagraniczny sklep, który ma Time of Soccer w ofercie?
Tu masz jedną kopię:
https://www.amazon.co.uk/Elite-Games-Ti ... B016EAFC8O
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Time of Soccer

Post autor: Gambit »

O kurde. Chcę to!
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Time of Soccer

Post autor: Acownik »

Katia pisze: 21 sty 2019, 00:50
Acownik pisze: 21 sty 2019, 00:47 Czy ktoś wie, gdzie można kupić tę grę? Pytałem w polskich sklepach, ale jest niedostępna. A z BGG wynika, że we wrześniu 2018 ukazała się wznowienie w wersji angielsko-hiszpańskiej. Czyżby cały nakład był już wyprzedany? Może ktoś zna jakiś zagraniczny sklep, który ma Time of Soccer w ofercie?
Tu masz jedną kopię:
https://www.amazon.co.uk/Elite-Games-Ti ... B016EAFC8O
Dzięki. Szkoda tylko, że taka wysoka cena. Nie rozumiem - 4 m-ce po premierze gra jest praktycznie niedostępna i przez to pewnie cena wywindowana w górę.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Time of Soccer

Post autor: Ink »

Gambit pisze: 21 sty 2019, 08:58 O kurde. Chcę to!
Już sam nie pamiętam dlaczego, ale mam to na wishliście na BGG od dłuższego czasu. Mimo że zupełnie nie wierzę w udaną planszówkę o piłce nożnej. Chociaż w wydaniu managerskim trochę mniej nie wierzę ;)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Time of Soccer

Post autor: Gambit »

Ink pisze: 21 sty 2019, 10:22
Gambit pisze: 21 sty 2019, 08:58 O kurde. Chcę to!
Już sam nie pamiętam dlaczego, ale mam to na wishliście na BGG od dłuższego czasu. Mimo że zupełnie nie wierzę w udaną planszówkę o piłce nożnej. Chociaż w wydaniu managerskim trochę mniej nie wierzę ;)
Soccer City jest ciekawe. Skomplikowane i długie, ale ciekawe. Taktyczna gra o piłce nożnej :)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2813
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Time of Soccer

Post autor: Ink »

Gambit pisze: 21 sty 2019, 10:33
Ink pisze: 21 sty 2019, 10:22
Gambit pisze: 21 sty 2019, 08:58 O kurde. Chcę to!
Już sam nie pamiętam dlaczego, ale mam to na wishliście na BGG od dłuższego czasu. Mimo że zupełnie nie wierzę w udaną planszówkę o piłce nożnej. Chociaż w wydaniu managerskim trochę mniej nie wierzę ;)
Soccer City jest ciekawe. Skomplikowane i długie, ale ciekawe. Taktyczna gra o piłce nożnej :)
O, wygląda bardzo ciekawie, a nie słyszałem o tym nigdy (czyli pewnie niezdobywalne :>). Acz potencjalne 180 min na grę sportową lekko niepokoi.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Time of Soccer

Post autor: Gambit »

Ink pisze: 21 sty 2019, 10:39
Gambit pisze: 21 sty 2019, 10:33 Soccer City jest ciekawe. Skomplikowane i długie, ale ciekawe. Taktyczna gra o piłce nożnej :)
O, wygląda bardzo ciekawie, a nie słyszałem o tym nigdy (czyli pewnie niezdobywalne :>). Acz potencjalne 180 min na grę sportową lekko niepokoi.
I to grę dla dwóch osób. Wydaje mi się tak w ogóle, że ktoś na obecnym Mat handlu wystawia Soccer City (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Time of Soccer

Post autor: Marx »

180 minut na jeden sezon? Coś krótko.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: Time of Soccer

Post autor: zbajszek »

Gambit pisze: 21 sty 2019, 11:00
Ink pisze: 21 sty 2019, 10:39
Gambit pisze: 21 sty 2019, 10:33 Soccer City jest ciekawe. Skomplikowane i długie, ale ciekawe. Taktyczna gra o piłce nożnej :)
O, wygląda bardzo ciekawie, a nie słyszałem o tym nigdy (czyli pewnie niezdobywalne :>). Acz potencjalne 180 min na grę sportową lekko niepokoi.
I to grę dla dwóch osób. Wydaje mi się tak w ogóle, że ktoś na obecnym Mat handlu wystawia Soccer City (z dodatkiem)
Jup, ja wystawiam na MH Soccer City z dodatkiem. Kupiłem z ciekawości jak niektóre mechaniki działają, żeby też porównać do swojego projektu, ale niestety nie podeszło za bardzo. No i aspekt symulacyjny też trochę dyskusyjny (nie widziałem jeszcze spotkania gdzie drużyny grają 7 na 7 :D). No ale może mam problem z grą przez fakt że sam o 5 lat robię swoją symulację i powoli ją kończę i zdaje mi się że jest na wyższym poziomie symulacyjnym (czy to dobrze czy źle, tego nie wiem, dla mnie dobrze :D), no i zdaje mi się że u mnie rozgrywka jest dynamiczniejsza.

Co do Time of Soccer to brzmi ciekawie, ale ludzie też mają problem z tego co widziałem ze sposobem rozgrywania spotkań gdzie rzuca się kostkami w zależności od poziomu drużyny czy coś takiego. Ale już od jakiegoś czasu zastanawiam się czy tego nie ściągnąć, bo niestety wydanie było dość limitowane i chyba dalej jest.

Z "managerów" jest jeszcze The Football Game - trochę bardziej uproszczone i lekkie zarządzanie z elementem take that. Kupiłem nawet u nas w krajowym sklepie za jakiś rozsądny piniądz. 2-4 graczy gdzie po jednej niedokończonej partii dwuosobowej mam wrażenie że lepiej działa na większą ilość graczy niż 2, albo przynajmniej może działać lepiej. Może kiedyś uda się większą ekipę zebrać żeby spróbować.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Time of Soccer (Antonio "Lipschitzz" Becerra)

Post autor: Marx »

W Football Game grałem kilka rund na targach. Kilka sprytnych rozwiązań i połączenie poziomu drużyny z oczekiwaniami, co wyrównywało szanse w przypadku posiadania lepszych bądź gorszych piłkarzy. Ostatecznie sie nie zdecydowałem, choć gra ma potencjał i ciekawi mnie jak wyglada rozegranie całego sezonu. I tak, imho to gra na co najmniej 3 graczy,
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
narandil
Posty: 353
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:06
Has thanked: 256 times
Been thanked: 55 times

Re: Time of Soccer (Antonio "Lipschitzz" Becerra)

Post autor: narandil »

jakby ktoś był zainteresowany kupnem to tu jeszcze jest: https://comicstores.es/juegos-de-tabler ... 46477.html

cena 50E (choć wczoraj była jeszcze zniżka 42) - koszt przesyłki to 32 :/

Mój portfel mówi PASS ... także narazie zagram sobie na spokojnie na Tabletopii... może mi się nie spodoba ;)
edit: Faktycznie po 1 partii online przeszło mi ;)

ps. jak ktoś chciałby skrócić czas rozgrywki to autor wrzucił na bgg variant przyspieszający zakupy nowych kafli: draft zamiast jazdy autkiem po mieście.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2019, 14:22 przez narandil, łącznie zmieniany 2 razy.
cep6
Posty: 91
Rejestracja: 08 paź 2016, 09:38
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Time of Soccer (Antonio "Lipschitzz" Becerra)

Post autor: cep6 »

Ok bardzo kusi, może przy kupnie kilku sztuk wysyłka byłaby bardziej opłacalna? Ktoś chętny, bardzo mam ochotę na tę grę!:)
arisw
Posty: 6
Rejestracja: 01 sty 2019, 09:20
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

Re: Time of Soccer (Antonio "Lipschitzz" Becerra)

Post autor: arisw »

byłbym zainteresowany
ODPOWIEDZ