Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: 612 »

elayeth pisze: 18 cze 2019, 13:17 ... choć teraz to zastanawiam się czy nie wejść w KS. W ogóle nie byłem jego świadom. Jakbym brał to raczej nie odsprzedam add-onów... ;)
Cenowo wydaje się lepszym dealem niż wersja retail + dodatki. Hmmm....
Dodatków chyba można dobrać więcej niż jeden, tak mi się przynajmniej wydaje :? Tak czy inaczej, jakby ktoś reflektował na wejście w tego KS'a i chęć dobrania jednego dodatku dla potrzebującego, byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10909
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: japanczyk »

612 pisze: 18 cze 2019, 16:05 Dodatków chyba można dobrać więcej niż jeden, tak mi się przynajmniej wydaje :? Tak czy inaczej, jakby ktoś reflektował na wejście w tego KS'a i chęć dobrania jednego dodatku dla potrzebującego, byłbym wdzięczny.
viewtopic.php?f=55&t=61597
to ja tak zostawie, jak bede zamawiał to sie odezwę
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Jiloo »

612 pisze: 18 cze 2019, 12:53 (...) Jest obecnie niezła afera bo ceny dowalili tęgie. Pytanie czy ktoś chce w to wejść, bo nie ukrywam, że rozważam doczepienie się z jednym add-onem, którego nie sposób zamówić samego (ten limitowany quest).
Też chciałem wesprzeć głownie dla Questu nr 2, ale jak zobaczyłem cenę to go sobie odpuszczę. $50 za jeden quest? Ja trochę mniej zapłaciłem za podstawkę (nową ze sklepu) gdzie są dwa Questy i karty startowe. Chyba bardziej opłacałoby się mi wesprzeć podstawkę i sprzedać to co już mam. Ale nie mam zamiaru się zabijać o ten jeden quest.
Chcę za to zdobyć karty postaci 4-go poziomu. Cena też nie jest mała, ale tego też raczej nie będzie w sklepach więc jakoś przeboleję. Dodatkowo zastanawiam się nad matą (plansza jest przesadnie duża) i przydałoby się duże pudło od Barricades.
elayeth pisze: 18 cze 2019, 11:00 (...) jest tam wiele nieścisłości i braków, które trzeba doczytać na BGG (np: że bohater może zostać w lochach i kontynuować od tego miejsca w następnej turze; że musi walczyć z potworem jeśli stoi w lochach; że jak skończy się "deck 1" potworów to dociąga się z drugiego; że trzeba wykorzystać kartę jeśli nie ma opcjonalnej akcji itd...)
Nie miałem takiego problemu z instrukcją – trzy pierwsze rzeczy były dla mnie oczywiste po przeczytaniu z czwartą nie bardzo wiem co masz na myśli.
A tak z ciekawości dopytam: czy koszulkujecie karty. Ja raczej unikam tego, jeśli koszt koszulek wynosi około 50%+ kosztu gry. Tak jest w tym wypadku, choć można np: nie koszulkować potworów. Najchętniej to kupiłbym decki startowe graczy co pozwoliłoby znacznie przedłużyć jakość kart w ręku gracza... ;) Ale chyba nie ma takiej opcji?
Ja generalnie koszulkuję wszystko i zawsze. Taki nawyk – uwielbiam mash shuffle i nie lubie grać kartami bez koszulek. Miałem sporo Arcane Tinmen z recyklingu więc wszystko wrzuciłem w nie.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: elayeth »

Jiloo pisze: 18 cze 2019, 16:44 Też chciałem wesprzeć głownie dla Questu nr 2, ale jak zobaczyłem cenę to go sobie odpuszczę. $50 za jeden quest? Ja trochę mniej zapłaciłem za podstawkę (nową ze sklepu) gdzie są dwa Questy i karty startowe. Chyba bardziej opłacałoby się mi wesprzeć podstawkę i sprzedać to co już mam. Ale nie mam zamiaru się zabijać o ten jeden quest.
Nie wiem czy dobrze liczę. Popraw mnie.
(ja nie szukam nigdy mega okazji, więc ceny dobre, ale nie najlepsze)
Podstawka kosztuje ok 250 zł + dodatek Ripples 160 zł + dodatek Foundations 160 zł = 570 zł
Champion kosztuje $120 (x ok. 3,8) = 456 zł, a ma jeszcze Streach Goale
Dla mnie te ceny na KS wyglądają kusząco...
Jiloo pisze: 18 cze 2019, 16:44
elayeth pisze: 18 cze 2019, 11:00 (...) jest tam wiele nieścisłości i braków, które trzeba doczytać na BGG (np: że bohater może zostać w lochach i kontynuować od tego miejsca w następnej turze; że musi walczyć z potworem jeśli stoi w lochach; że jak skończy się "deck 1" potworów to dociąga się z drugiego; że trzeba wykorzystać kartę jeśli nie ma opcjonalnej akcji itd...)
Nie miałem takiego problemu z instrukcją – trzy pierwsze rzeczy były dla mnie oczywiste po przeczytaniu z czwartą nie bardzo wiem co masz na myśli.
To masz dobrą intuicję. Dla mnie np: zupełnie nieoczywiste było, że jak skończy się deck 1 to mam brać z decku 2, a nie przetasować potwory pokonane z decku 1... Zauważ, że na BGG jest dość obszerny wątek z uściśleniami, co moim zdaniem świadczy o pewnych brakach instrukcji.
Co do obowiązkowego wykorzystania akcji. Jeśli akcja jest pod napisem "Village or Dungeon" to jest ona opcjonalna. Jeśli nie to nie jest. Np: Baalok's Hand (Legenda) nie ma tego napisu, więc musisz korzystać z karty, nawet jeśli nie jest ci to na rękę (ta karta daje woundy).
(mam nadzieję, że admin nie opierniczy mnie za rozmowy o zasadach) ;)
Jiloo pisze: 18 cze 2019, 16:44 Ja generalnie koszulkuję wszystko i zawsze. Taki nawyk – uwielbiam mash shuffle i nie lubie grać kartami bez koszulek. Miałem sporo Arcane Tinmen z recyklingu więc wszystko wrzuciłem w nie.
Prawda jest taka, że ceny koszulek vs. cena tej gry sprawiają, że jest to zwyczajnie nieopłacalne. Łatwiej sprzedać zjechaną grę za 30% ceny i kupić nową niż zarobić więcej na używanej grze z koszulkami... Tak myślę.
Ale pewnie też zakoszulkuję. ;)
612 pisze: 18 cze 2019, 16:05
elayeth pisze: 18 cze 2019, 13:17 ... choć teraz to zastanawiam się czy nie wejść w KS. W ogóle nie byłem jego świadom. Jakbym brał to raczej nie odsprzedam add-onów... ;)
Cenowo wydaje się lepszym dealem niż wersja retail + dodatki. Hmmm....
Dodatków chyba można dobrać więcej niż jeden, tak mi się przynajmniej wydaje :? Tak czy inaczej, jakby ktoś reflektował na wejście w tego KS'a i chęć dobrania jednego dodatku dla potrzebującego, byłbym wdzięczny.
A to jak można dobrać to pewnie, że mogę się ugadać... Wezmę to na 90%... Myślę tylko czy Champion czy całość...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Jiloo »

elayeth pisze: 18 cze 2019, 19:36 (...)Podstawka kosztuje ok 250 zł + dodatek Ripples 160 zł + dodatek Foundations 160 zł = 570 zł
Champion kosztuje $120 (x ok. 3,8) = 456 zł, a ma jeszcze Streach Goale
Tak jak napisałem wcześniej, mnie się udało kupić podstawkę w sklepie ponożej $50 (170 zł). Za całość wyszło mnie 100 zł taniej niż wynika z Twoich obliczeń (które są akuratne do cen sklepowych, ale są jeszcze zniżki). Ale ogólnie tak, masz rację. W ogólnym rozrachunku wychodzi taniej na KS, jednak to mrożenie kasy na minimum rok, a pewnie dłużej. Muszę tu dodać, że ja mam ogólnie raczej słaby stosunek do KS, wspieram raczej tylko sprawdzone rzeczy, dodatki. Ta mania na eksluzywną zawartość mnie nie dopadła. Nie wiem czy Questów 6-7 i To The Barrocades nie wolę kupić w sklepie jak się sukcesywnie będą ukazywać, a zainwestować tylko w New Horizon.
W tym KS miało nie być żadnych SG, ale się ugięli pod naciskiem komentarzy i chyba 4th Level Heros zmienią z Add-on na SG. Wpadł nowy update ale jeszcze nie czytałem.
To masz dobrą intuicję. Dla mnie np: zupełnie nieoczywiste było, że jak skończy się deck 1 to mam brać z decku 2, a nie przetasować potwory pokonane z decku 1... Zauważ, że na BGG jest dość obszerny wątek z uściśleniami, co moim zdaniem świadczy o pewnych brakach instrukcji.
Co do obowiązkowego wykorzystania akcji. Jeśli akcja jest pod napisem "Village or Dungeon" to jest ona opcjonalna. Jeśli nie to nie jest. Np: Baalok's Hand (Legenda) nie ma tego napisu, więc musisz korzystać z karty, nawet jeśli nie jest ci to na rękę (ta karta daje woundy).
(mam nadzieję, że admin nie opierniczy mnie za rozmowy o zasadach) ;)
Dyskutujemy o jakości instrukcji, a nie samych zasadach :mrgreen:
Wątku na BGG nie widziałem, bo jakoś nie miałem potrzeby szukać. Na planszetce gracza jest napisane w jednym z punktów, że „możesz użyć zdolności Village/Dungeon”. Skoro możesz to nie musisz, znaczy, że opcjonalne. Tak samo jest jasne, że zdolności broni używasz tylko jeśli ktoś je trzyma. A karty zagrywasz na stół wszystkie, więc jeśli jest nieopcjonalna, to musisz wykonać to co na niej stoi napisane. Kocham deckbuildery, może to kwestia ogrania. W każdym razie nie miałem większych problemów z instrukcją. Przeczytana dwa razy i wszystko co wymieniłeś było dla nas jasne.
Prawda jest taka, że ceny koszulek vs. cena tej gry sprawiają, że jest to zwyczajnie nieopłacalne. Łatwiej sprzedać zjechaną grę za 30% ceny i kupić nową niż zarobić więcej na używanej grze z koszulkami... Tak myślę.
Zgadzam się i jakbym miał liczyć opłacalność to bym nic nie koszulkował, ale... u mnie to mania. Zwyczajnie źle mi się gra niezakoszulkowanymi kartami. Biorąc pod uwagę, że uwielbiam DBC i ogólnie gry z kartami, to mam w tej chwili na swoich grach prawie 17 tys koszulek. Jak coś sprzedaję to robię recykling, ściągam koszulki i zakładam na nową grę. Podobno każdy ma jakieś zboczenia :wink:
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: 612 »

Jiloo pisze: 18 cze 2019, 16:44 Też chciałem wesprzeć głownie dla Questu nr 2, ale jak zobaczyłem cenę to go sobie odpuszczę. $50 za jeden quest? Ja trochę mniej zapłaciłem za podstawkę (nową ze sklepu) gdzie są dwa Questy i karty startowe. Chyba bardziej opłacałoby się mi wesprzeć podstawkę i sprzedać to co już mam. Ale nie mam zamiaru się zabijać o ten jeden quest.
Chcę za to zdobyć karty postaci 4-go poziomu. Cena też nie jest mała, ale tego też raczej nie będzie w sklepach więc jakoś przeboleję. Dodatkowo zastanawiam się nad matą (plansza jest przesadnie duża) i przydałoby się duże pudło od Barricades.
50$ to obecnie wychodzi jakieś 185 zł. Jak mniej dałeś za podstawkę i to nową to można mówić o sporej okazji. W sklepach pojedyncze questy widziałem po ok 170 zł, więc różnica nie jest spora, a ten jeszcze jest exclusivem, więc te parę złotych więcej jest jakoś tam uzasadnione.
Karty 4 levelu to chyba słaby biznes. Chcą za nie jakieś koszmarne pieniądze, a tak na dobrą sprawę ile razy w ciągu gry ich użyjesz? Trzeba by grać chyba na 6 kluczy do odkrycia, żeby w ogóle zlevelować gościa na 4 level i jeszcze parę razy go w ogóle użyć. W naszych grach (2 i 3 osoby) gry zazwyczaj kończyły się niedługo po zaczynaniu wbijania 3 levelu na postaciach.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10909
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: japanczyk »

Ma ktoś z was ten add-on To the Barricades? Warto go brać? Rozumiem, że bez niego nie da się grac w ogole w co-opa?
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: 612 »

Ja nie mam i nie biorę, bo co-op mnie zupełnie nie interesuje. Ale fakt, podstawowa gra nie przewiduje w ogóle możliwości grania w co-opie. To jest taki wyścig po punkty z interakcją ograniczoną w zasadzie do podbierania sobie wzajemnie kart ze sklepu.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Jiloo »

612 pisze: 19 cze 2019, 10:23 50$ to obecnie wychodzi jakieś 185 zł. Jak mniej dałeś za podstawkę i to nową to można mówić o sporej okazji. W sklepach pojedyncze questy widziałem po ok 170 zł, więc różnica nie jest spora, a ten jeszcze jest exclusivem, więc te parę złotych więcej jest jakoś tam uzasadnione.
Gdybym brał razem z podstawką brałbym w ciemno. Ale ta jego ekskluzywność jeszcze bardziej mnie zniechęca do zakupu. Pamiętaj, że to tylko jeden quest (na dodatek wg instrukcji wykorzystujący karty z Q1) za $50. Za te same pieniądze masz zestaw Quest 6 + Quest 7 + To The Barricades, a dwa nowe Questy 8 i 9 kosztują razem $65.
Oczywiście każdy ma indywidualne podejście i nie mam zamiaru forsować swojej racji - po prostu jakoś czuję, że AEG przegina w tym przypadku. Ten Add-on to „ukłon” w stronę tych którzy zapłacili w sklepach za wybrakowaną podstawkę i dodatki więcej niż wspierający na KS. To ja za taki ukłon podziękuję. Obejdzie się.
Karty 4 levelu to chyba słaby biznes. Chcą za nie jakieś koszmarne pieniądze, a tak na dobrą sprawę ile razy w ciągu gry ich użyjesz? Trzeba by grać chyba na 6 kluczy do odkrycia, żeby w ogóle zlevelować gościa na 4 level i jeszcze parę razy go w ogóle użyć. W naszych grach (2 i 3 osoby) gry zazwyczaj kończyły się niedługo po zaczynaniu wbijania 3 levelu na postaciach.
U nas w grach 3 i 4 osobowych postaci 3 poziomu schodzą jak świeże bułeczki i na dodatek jak najszybciej. W grze dwuosobowej raz miałem wszystkich bohaterów (6 sztuk) rozwiniętych na 3 poziom. Generalnie widzę więcej sensu w zainwestowaniu $25 w te karty niż w ten przesadzenie drogi i ekskluzywny Quest.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: 612 »

Cóż, wychodzi więc na to, że pomimo ewidentnego faktu, że AEG przegina, to jednak ich oferta przewiduje coś dla każdego XD.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Jiloo »

japanczyk pisze: 19 cze 2019, 10:23 Ma ktoś z was ten add-on To the Barricades? Warto go brać? Rozumiem, że bez niego nie da się grac w ogole w co-opa?
Jeszcze nie grałem, mam wersje PnP, ale chyba mi się nie uda wydrukować i zagrać przed końcem kampanii.
Jest to jedyna oficjalna opcja żeby grać solo i kooperacyjnie. Z tego co widziałem w NH też są jakieś dodatkowe rzeczy do Barykad.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: 612 »

Nie jest to może "oficjalne" ale charakter gry pozwala bawić się solo nawet przy podstawce. Bardzo ograniczona interakcja pozwala w zasadzie bez problemu pobawić się samemu w układanie talii i sprawdzanie, jak działa obmyślony mechanizm. Dobrym pomysłem jest w ten sposób wypróbować w szczególności strategię na wampirach, żeby potem w grze kompetytywnej nie spaść z rowerka :P
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Jiloo »

Na BGG są jakieś warianty solo/coop, ale nie zglębiałem tematu.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Jiloo »

japanczyk pisze: 19 cze 2019, 10:23 Ma ktoś z was ten add-on To the Barricades? Warto go brać? Rozumiem, że bez niego nie da się grac w ogole w co-opa?
Przeczytałem sobie w weekend instrukcję do To The Barricades i na papierze wygląda to bardzo spoko. Fajne zmiany względem zwykkłego trubu, gra zmusza nas do spółpracy. Nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem kooperacji, ale mam znajomych którzy lubią i czasem z nimi w coś grywam.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: elayeth »

Kampania się prawie kończy. Ktoś wspiera?
Zastanawiam się, czy bohaterowie 4 poziomu nie popsują trochę balansu gry... ale fajnie, że dodają za darmo do dodatku.
Ja biorę... i chyba będzie to najdroższe wsparcie jakiego dokonam. No ale gra jest bardzo dobra... i nawet dziwi mnie, że relatywnie mało popularna (szczególnie w Polsce).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10909
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: japanczyk »

elayeth pisze: 28 cze 2019, 12:30 Kampania się prawie kończy. Ktoś wspiera?
Zastanawiam się, czy bohaterowie 4 poziomu nie popsują trochę balansu gry... ale fajnie, że dodają za darmo do dodatku.
Ja biorę... i chyba będzie to najdroższe wsparcie jakiego dokonam. No ale gra jest bardzo dobra... i nawet dziwi mnie, że relatywnie mało popularna (szczególnie w Polsce).
O, tutaj: viewtopic.php?f=55&t=61597
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Jiloo »

elayeth pisze: 28 cze 2019, 12:30 Zastanawiam się, czy bohaterowie 4 poziomu nie popsują trochę balansu gry...
W Thunderstone Advance byli bohaterowie 4 poziomu. Nie wiem czy w dodatku czy już podstawce, bo grałem w to tylko raz i nigdy więcej już nie chciałem. Ludzie w komentarzach na obecnym KS sobie ich chwalili.
Ja uważam, że to bardzo dobry ruch, bo w naszych rozgrywkach śmiało możnaby jeszcze postać rozwinąć.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
polsyn24
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2019, 09:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: polsyn24 »

Wie ktoś może czy jest w planach polska wersja tej gry?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10909
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: japanczyk »

polsyn24 pisze: 15 sie 2020, 11:38 Wie ktoś może czy jest w planach polska wersja tej gry?
Nie, i bedac szczerym nie liczylbym na to - kupa tłumaczenia, mały funbase, nie opłaca się
Od pół roku staram się sprzedać playmate ponizej ceny zakupu ;)
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2423
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 525 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: Jiloo »

Tak jak pisze JaPańczyk.
Byla Polska edycja pierwszego Thunderstone w 2010 r i chyba nie ukazał się żaden dodatek ani nie podjęto się wydania wersji Advanced. Później Kamień Gromu można było kupić za grosze.

Inna sprawa, że Thunderstone Quest, w moim odczuciu, jest grą która bije poprzedniczki na głowę. Tamtymi nie byłem zainteresowany w ogóle (grałem w Advanced, nie podeszło), do TQ mam wszystko co wyszło i chcę więcej. Jest już tego ponad 3 tys kart wiec dużo do wydania.

A przy okazji. Graliśmy z bohaterami 4 poziomu. Dopiero grając zdałem sobie sprawę, ze o ile są potężniejsi od bohaterów 3 poziomu to żeby go zdobyć trzeba się jednej „trójki” pozbyć. Na koniec gry mamy maksymalnie po jednym bohaterze „III” i „IV”. Bohater IV daje 10 pt zwycięstwa, ale biorąc pod uwagę oddanie na niego III i koszt 5 kamieni to nie ma z tego żadnych punktów. Jedna korzyść to jego zdolności. A ze zdobywa się ich dość późno w grze nie uważam żeby byli przegięci. Bardzo fajny dodatek do jednej z moich ulubionych gier.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
polsyn24
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2019, 09:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: polsyn24 »

Kurczę, trochę szkoda, ale myślę, że chętni by się znaleźli. Wydaje mi się, że na dobre, wysoko oceniane, jakościowe gry zawsze będzie popyt. Sam zainterowalem się tą grą niedawno i z chęcią bym dodał ja do swojej kolekcji.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: olsszak »

polsyn24 pisze: 15 sie 2020, 15:31 Kurczę, trochę szkoda, ale myślę, że chętni by się znaleźli. Wydaje mi się, że na dobre, wysoko oceniane, jakościowe gry zawsze będzie popyt. Sam zainterowalem się tą grą niedawno i z chęcią bym dodał ja do swojej kolekcji.
Tych chętnych byłoby mniej niż minimum produkcyjne a co dopiero koszty tłumaczenia :(
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: RUNner »

Kamyczek to niezła gra, ale czegoś mu brakuje żeby trafić do szerokiego grona odbiorców. Miałem polski Kamień Gromu, później kupiłem Thunderstone Advanced z różnymi dodatkami. Nie wciągnęło mnie to tak mocno, jakbym tego oczekiwał. W skrócie mówiąc, po każdej partii nie miałem ochoty na kolejną. Musiałem odczekać dłuższy czas żeby chcieć zagrać. I gra wyleciała z kolekcji. Rozwijając to co napisał mój poprzednik, śmiem twierdzić, że polska wersja nie zeszłaby ze sklepowych magazynów. Jak komuś się spodoba, to spokojnie ogarnie angielską.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: elayeth »

Jiloo pisze: 15 sie 2020, 12:37 Inna sprawa, że Thunderstone Quest, w moim odczuciu, jest grą która bije poprzedniczki na głowę. Tamtymi nie byłem zainteresowany w ogóle (grałem w Advanced, nie podeszło), do TQ mam wszystko co wyszło i chcę więcej. Jest już tego ponad 3 tys kart wiec dużo do wydania.
Też zauroczyłem się tym deckbuilderem i również mam wszystko. :) Zmartwił mnie jedynie fakt, że po otrzymaniu ostatniego dodatku nie jestem już w stanie upchać wszystkiego do jednego (ogromnego) pudła. Gra ma niesamowitą ilość contentu... może i nie jest cudem mechaniki i pewnie są czasem problemy z balansem, ale strasznie przyjemnie się w nią gra. Fajne rozwinięcie idei deckuildingu.
japanczyk pisze: 15 sie 2020, 12:20
polsyn24 pisze: 15 sie 2020, 11:38 Wie ktoś może czy jest w planach polska wersja tej gry?
Nie, i bedac szczerym nie liczylbym na to - kupa tłumaczenia, mały funbase, nie opłaca się
Od pół roku staram się sprzedać playmate ponizej ceny zakupu ;)
Zastanawiałem się nad nią... ale nie chciałem jej trzymać osobno... choć teraz i tak mam dwa pudła... hmm. ;)
Awatar użytkownika
612
Posty: 435
Rejestracja: 16 mar 2015, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 69 times
Been thanked: 563 times

Re: Thunderstone Quest (M. Elliott, B. Reese, M. Wootton)

Post autor: 612 »

Szykujcie miejsca w szafach, 29 września nowe rozszerzenia wchodzą na KSa. Z tego co na fejsie pisze AEG, możliwe że będzie można do pledge'a dobrać poprzednie questy jak i większe pudło.
https://icv2.com/articles/news/view/465 ... m=facebook
ODPOWIEDZ