The Expanse Board Game (Geoff Engelstein)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Expanse

Post autor: adikom5777 »

Jutro zapytam w hurtowni, bo może rzeczywiście coś pomylili
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Expanse

Post autor: adikom5777 »

No i cena się zmieniła. Znaleźliśmy dystrybutora Wizkids z przystępniejszą ceną
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Expanse

Post autor: kaimada »

adikom5777 pisze:No i cena się zmieniła. Znaleźliśmy dystrybutora Wizkids z przystępniejszą ceną
No i teraz to wygląda normalniej. :)
IrasArgor
Posty: 369
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Expanse

Post autor: IrasArgor »

Też kamień spadł mi z serca bo poprzednia informacja w kwestii odrealnionej ceny na Europę wywołała u mnie mikrozawał ;).
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Expanse

Post autor: ptf »

Ciekawe czy ktoś się skusi na wydanie polskiej wersji. Jestem tą grą mocno zainteresowany (klimat, czas rozgrywki, mechanika).
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Expanse

Post autor: Deem »

ptf pisze:Ciekawe czy ktoś się skusi na wydanie polskiej wersji. Jestem tą grą mocno zainteresowany (klimat, czas rozgrywki, mechanika).
Nie liczyłbym na to. Względnie niszowy temat (serial/książki), oszczędna szata graficzna, miks mechanizmów z bardziej rozbudowanych gier (Twilight Struggle i seria Coin). Dla mnie super, ale wydawniczo raczej ryzykowne.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Expanse

Post autor: rattkin »

Poza tym wg mnie 210 to wciąż za drogo. Zobaczymy na targach, czy to coś warte...
ptf
Posty: 160
Rejestracja: 28 gru 2012, 00:13
Been thanked: 4 times

Re: Expanse

Post autor: ptf »

Cena w US to 35USD, u nas ta gra powinna kosztować nie więcej niż 160-170pln. Recenzje póki co są obiecujące.
GoT, FS, SR, WH4OK:C
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Expanse

Post autor: adikom5777 »

ptf pisze:Cena w US to 35USD, u nas ta gra powinna kosztować nie więcej niż 160-170pln. Recenzje póki co są obiecujące.
Cena MSRP w USA to 50$. 35$ kosztuje w tanich sklepach. Niestety sprowadzenie gier amerykańskich wydawnictw do Europy, to nie tylko cena hurtowa gry, ale i bardzo drogi transport oraz podatki. Dlatego w EU gry amerykańskich wydawnictw kosztują więcej niż SCD. Nie przeskoczysz tego.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Expanse

Post autor: Dwntn »

ptf pisze:Ciekawe czy ktoś się skusi na wydanie polskiej wersji. Jestem tą grą mocno zainteresowany (klimat, czas rozgrywki, mechanika).
Jeśli WizKids to wątpię czy w ogóle rozważą lokalizację na naszym rodzimym rynku. Słyszałem, że niechętnie podchodzą do tematu licencji. Zajmuję się profesjonalnym tłumaczeniem gier z języków angielski < - > polski. Gdyby któryś sklep wykazał inicjatywę i zaopatrzył mnie w egzemplarz gry, mógłbym ją w zamian spolonizować w przeciągu kilku dni.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Expanse

Post autor: rattkin »

Dwntn pisze:Gdyby któryś sklep wykazał inicjatywę i zaopatrzył mnie w egzemplarz gry, mógłbym ją w zamian spolonizować w przeciągu kilku dni.
A interes sklepu w tym byłby... jaki?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Expanse

Post autor: kaimada »

Dwntn pisze:
ptf pisze:Ciekawe czy ktoś się skusi na wydanie polskiej wersji. Jestem tą grą mocno zainteresowany (klimat, czas rozgrywki, mechanika).
Jeśli WizKids to wątpię czy w ogóle rozważą lokalizację na naszym rodzimym rynku. Słyszałem, że niechętnie podchodzą do tematu licencji. Zajmuję się profesjonalnym tłumaczeniem gier z języków angielski < - > polski. Gdyby któryś sklep wykazał inicjatywę i zaopatrzył mnie w egzemplarz gry, mógłbym ją w zamian spolonizować w przeciągu kilku dni.

Pozdrawiam,

- K.
Przecież nie ma problemu.
Wystarczy, że zapłacisz i Ci wyślą :lol:
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Expanse

Post autor: Muad'Dib »

rattkin pisze:
Dwntn pisze:Gdyby któryś sklep wykazał inicjatywę i zaopatrzył mnie w egzemplarz gry, mógłbym ją w zamian spolonizować w przeciągu kilku dni.
A interes sklepu w tym byłby... jaki?
Bo jest szansa na większy zbyt tytułu jeśli będzie polska wersja? Nawet nieoficjalna.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Expanse

Post autor: Dwntn »

rattkin pisze:
Dwntn pisze:Gdyby któryś sklep wykazał inicjatywę i zaopatrzył mnie w egzemplarz gry, mógłbym ją w zamian spolonizować w przeciągu kilku dni.
A interes sklepu w tym byłby... jaki?
Lepsze wyniki sprzedaży spolonizowanego tytułu. Nie koniecznie musi to byc sklep, może być także wydawca, choć nie jestem pewien czy którykolwiek polski wydawca będzie zainteresowany wydaniem tak niszowe gry.

- K.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Expanse

Post autor: rattkin »

No ciekawe koncepcje, ciekawe :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Expanse

Post autor: Deem »

Dwntn pisze:
ptf pisze:Ciekawe czy ktoś się skusi na wydanie polskiej wersji. Jestem tą grą mocno zainteresowany (klimat, czas rozgrywki, mechanika).
Jeśli WizKids to wątpię czy w ogóle rozważą lokalizację na naszym rodzimym rynku. Słyszałem, że niechętnie podchodzą do tematu licencji. Zajmuję się profesjonalnym tłumaczeniem gier z języków angielski < - > polski. Gdyby któryś sklep wykazał inicjatywę i zaopatrzył mnie w egzemplarz gry, mógłbym ją w zamian spolonizować w przeciągu kilku dni.

Pozdrawiam,

- K.
Szczerze mówiąc brzmi jak lepszy deal niż wysłanie egzemplarzy do niektórych tzw. recenzentów.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Expanse

Post autor: Dwntn »

Deem pisze:
Dwntn pisze:
ptf pisze:Ciekawe czy ktoś się skusi na wydanie polskiej wersji. Jestem tą grą mocno zainteresowany (klimat, czas rozgrywki, mechanika).
Jeśli WizKids to wątpię czy w ogóle rozważą lokalizację na naszym rodzimym rynku. Słyszałem, że niechętnie podchodzą do tematu licencji. Zajmuję się profesjonalnym tłumaczeniem gier z języków angielski < - > polski. Gdyby któryś sklep wykazał inicjatywę i zaopatrzył mnie w egzemplarz gry, mógłbym ją w zamian spolonizować w przeciągu kilku dni.

Pozdrawiam,

- K.
Szczerze mówiąc brzmi jak lepszy deal niż wysłanie egzemplarzy do niektórych tzw. recenzentów.
Z tą różnicą że egzemplarze recenzenckie to nie deal a zapłata za konkretną pracę, a dwa - egzemplarz gry w zamian za tłumaczenie to zdecydowanie lepszy "deal", niż gdyby sklep/wydawca miał to tłumaczenie zlecić (wychodzi o wiele taniej). Schodzimy jednak niepotrzebnie na off top, więc na tym zakończę, wracając do dyskusji o samej grze :)

- K.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Expanse

Post autor: Deem »

W mojej wypowiedzi nie było ironii - naprawdę uważam, że dając Ci grę do tłumaczenia sklep wyszedłby na tym lepiej niż na niektórych recenzjach. I gra dla Ciebie i egzemplarz recenzencki to po prostu forma zapłaty.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Expanse

Post autor: Dwntn »

Deem pisze:W mojej wypowiedzi nie było ironii - naprawdę uważam, że dając Ci grę do tłumaczenia sklep wyszedłby na tym lepiej niż na niektórych recenzjach. I gra dla Ciebie i egzemplarz recenzencki to po prostu forma zapłaty.
Wybacz, zmyliło mnie "tzw." w twoim poście. Jak widać, ciężko dobrze zinterpretować emocje autora bazując tylko na tekście pisanym ;)

- K.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Expanse

Post autor: rattkin »

A ja myślę, że sklepom wisi i powiewa czy jedno niszowe pudło dla geeków, z setek tytułów, które mają na stanie, bedzie w wersji polskiej czy nie :). Zresztą, tych kopii pewnie będzie na tyle mało, że zanim byś zdążył pierwsze kilka stron przetłumaczyć, to towar zostałby wyprzedany. Polska instrukcja "na zlecenie sklepu" natomiast bardzo szybko została by przez klientów zreprodukowana cyfrowo i dostępna dla wszystkich, co zniewczyłoby "przewagę" danego sklepu.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Expanse

Post autor: kaimada »

Zostawiając temat sklepowej lokalizacji gry, zapraszam na unboxing The Expanse Board Game na ZnadPlanszy.

Gra jest absolutnie warta swojej ceny - Essenowej. Jak ktoś znajdzie The Expanse gdzieś poniżej 180 zł to polecam brać. Jak na WizKids to gra jest dobrze wyprodukowana, karty są niezłej jakości, a wszystko jest bardzo przejrzyste. Przede wszystkim jest to jednak dobra gra, którą warto wypróbować.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6121
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 631 times
Been thanked: 505 times
Kontakt:

Re: Expanse

Post autor: pan_satyros »

Działa to dobrze na 2 osoby?
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Expanse

Post autor: kaimada »

pan_satyros pisze:Działa to dobrze na 2 osoby?
Jeszcze nie sprawdzałem. Na BGG twierdzą że tak.
Darboh
Posty: 859
Rejestracja: 18 wrz 2012, 09:15
Has thanked: 31 times
Been thanked: 19 times

Re: Expanse

Post autor: Darboh »

kaimada pisze:Zostawiając temat sklepowej lokalizacji gry, zapraszam na unboxing The Expanse Board Game na ZnadPlanszy.

Gra jest absolutnie warta swojej ceny - Essenowej. Jak ktoś znajdzie The Expanse gdzieś poniżej 180 zł to polecam brać. Jak na WizKids to gra jest dobrze wyprodukowana, karty są niezłej jakości, a wszystko jest bardzo przejrzyste. Przede wszystkim jest to jednak dobra gra, którą warto wypróbować.
Ufff, dzięki :)
Modyfikację listy zakupów czas zacząć.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Expanse

Post autor: kaimada »

Po ograniu The Expanse twierdzę, że jest to świetna gra, która o dziwo działa lepiej w dwie osoby niż w cztery (choć w cztery również gra się świetnie). Wszystko ładnie śmiga i na dodatek jest to szybka rozgrywka.

Pełna recenzja The Expanse Board Game jest już na ZnadPlanszy
ODPOWIEDZ