WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: ajfel »

Ceny na stronie GW to płacenie jak za mokre zboże. Czy warto dla takiego gówienka? ;-)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: Deem »

Czy ktoś ma może staty przeciwników z SoH w jakiejkolwiek formie elektronicznej i mógłby się nimi podzielić?

Skoro GW tak ładnie popracowało nad kontaktem z klientami, mogliby w końcu dojść również do umieszczania takich rzeczy w sieci (chyba, że coś mi bardzo umknęło).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
sebko
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:41

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: sebko »

Ceny na stronie GW to płacenie jak za mokre zboże. Czy warto dla takiego gówienka? ;-)
Miły gadżet, ale ewidentnie szkoda wachy.
"Podróż jest nagrodą"
Ribald
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, 10:37

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: Ribald »

Czy ktoś ma jeszcze przemyślenia z Shadows over Hammerhall? Zastanawiam się nad nią albo Silver Tower - jakoś mnie naszło na Młotkową kampanię.
Na jak długo starcza kampania w SoH? Czy można mówić o regrywalności czy po jednym przejściu całość nadaje się do odsprzedania?
W Age of Sigmar nie gram i raczej nie zamierzam, niespecjalnie miałbym ochotę żeby do planszówki dokupywać figurki (ale nie mam nic przeciw proksowaniu w razie czego). Jakkolwiek jeśli figsami z pudła da się też zagrać jakiś skirmish, to dlaczego nie.
Rozumiem, że dodatki jakie do ST i SoH wychodzą to tak naprawdę nowe postacie (figurki i staty)? Na nowe scenariusze czy coś podobnego nie ma co liczyć?
Czy Hammerhall oferuje graczom większe wyzwania niż Silver Tower? Na tym by mi zależało. Zachęcająco brzmi też możliwość odwiedzania miasta między kampaniami.
zafer
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2015, 16:55

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: zafer »

Pardon za odgrzewanie, ale zima nadchodzi i rozważam zakup WQ Silver Tower (ST) albo Shadows over Hammerhal (SoHH), tylko trudno znaleźć opinie krajowych graczy.
Z tego co wyczytałem zasadnicza różnica jest taka, że w SoHH jest mistrz gry/strażnik podziemi (wiadomo o co chodzi), a ST obywa się bez niego, wystarczają tabelki. Więcej figurek, w nowych wzorach jest w ST, do SoHH wrzucono to co "leżało w magazynie", aczkolwiek gdyby traktować SoHH jako ujście dla stanu magazynowego, po co wymyślano nowe zasady? I tu dochodzimy do pytania - zasady której z nich lepiej rokują? Które wydają się być klarowniejsze, lepiej zbalansowane (tak wiem, w GW nie znają tego słowa)? Może ktoś podzielić się doświadczeniami?
sebko
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:41

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: sebko »

Ja miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na Silver Tower bo:
- tryb solo
- oryginalne ujęcie tematu fantasy (te wszystkie kafelki na żywo prezentują się o niebo lepiej niż na zdjęciach/samplach, to baardzo pasuje do Tzeentcha)
- różnorodne figurki, którymi możesz łatwo pograć w Skirmish Age of Sigmar

SoH biorę ciągle pod uwagę jako dopełnienie ST, ale zakładam, że naj sesje w Hammerhal pójdą przy kombinacji MG + 3 albo 4 graczy, a mój skład zwykle to nie przekracza trzech osób. Gdybyś zdecydował się na SoH koniecznie podziel się wrażeniami.
"Podróż jest nagrodą"
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: Deem »

zafer pisze:Pardon za odgrzewanie, ale zima nadchodzi i rozważam zakup WQ Silver Tower (ST) albo Shadows over Hammerhal (SoHH), tylko trudno znaleźć opinie krajowych graczy.
Z tego co wyczytałem zasadnicza różnica jest taka, że w SoHH jest mistrz gry/strażnik podziemi (wiadomo o co chodzi), a ST obywa się bez niego, wystarczają tabelki. Więcej figurek, w nowych wzorach jest w ST, do SoHH wrzucono to co "leżało w magazynie", aczkolwiek gdyby traktować SoHH jako ujście dla stanu magazynowego, po co wymyślano nowe zasady? I tu dochodzimy do pytania - zasady której z nich lepiej rokują? Które wydają się być klarowniejsze, lepiej zbalansowane (tak wiem, w GW nie znają tego słowa)? Może ktoś podzielić się doświadczeniami?
Mam obie, natomiast jeśli chcesz mieć tylko jedną to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: czy wolisz szereg niezwiązanych fabularnie misji i AI sterujące przeciwnikami (ale za to więcej bohaterów i przeciwników w pudełku) czy klikuscenriuszową fabularyzowaną kampanię z overlordem (ale zawartość pudełka nieco rozczarowuje w porównaniu z ST)? Zasady obu są bardzo podobne i raczej nie sprawiają, że któraś jest lepsza.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: ajfel »

Od siebie dodam tylko (bo w przyczyn różnych recenzja się opóźnia...), że Shadow over Hammerhal ma nieporównywalnie ciekawszą kampanię (wypady drużyny do miasta mdzy misjami, losowe eventy, możliwość odwiedzenia tam różnych miejsc etc). Z kolei losowy układ pomieszczeń formalnie daje przygodom w Silver Tower większą regrywalność.
zafer
Posty: 4
Rejestracja: 23 sie 2015, 16:55

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: zafer »

Chciałbym bardzo podziękować za odzew i opinie. Wybrałem SoHH, a szalę przeważyły:
fabularyzowana kampania,
obecność DM/GM,
mniej figurek do składania (nie cierpię usuwać nadlewów i sklejać, a do malowania mam plastiku na kilka lat),
wrażenie że jest bardziej elastyczna jeśli chodzi o własne scenariusze,
konserwatywna estetyka.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: IseeWinner »

Dziś Ajfel podał informację odnośnie dodatkowych zasad do Space Hulka zawartych w nadchodzącym numerze White Dwarf. Warto odnotować, że będzie tam również zawarta nowa przygoda do WHQ:Shadows over Hammerhal i prawdopodobnie dodane nowe karty.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: Daetorian »

IseeWinner pisze:Dziś Ajfel podał informację odnośnie dodatkowych zasad do Space Hulka zawartych w nadchodzącym numerze White Dwarf. Warto odnotować, że będzie tam również zawarta nowa przygoda do WHQ:Shadows over Hammerhal i prawdopodobnie dodane nowe karty.

Gdzie kupić White Dwarf-a? :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: ajfel »

Daetorian pisze: Gdzie kupić White Dwarf-a? :)
Najprawdopodobniej znajdziesz go w tym samym sklepie, w którym kupiłeś Shadows over Hammerhal ;-)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: ajfel »

Z opisu grudniowego White Dwarfa jasno wynika, że zawarta w tym numerze przygoda do WQ jest pierwszą z zaplanowanej serii.
Miło, że White Dwarf wrócił do starych dobrych praktyk i nie jest tylko gazetką reklamową, lecz zawiera także przyjemne dodatki do gier.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: IseeWinner »

Opis również wskazuje na dodatek w postaci kart ale chyba do kilku różnych gier od GW.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: ajfel »

IseeWinner pisze:Opis również wskazuje na dodatek w postaci kart ale chyba do kilku różnych gier od GW.
Blood Bowl, Shadespire i Warhammer Quest (przydadzą mi się wszystkie ;-) )
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: IseeWinner »

Piękna sprawa.
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: Daetorian »

odebrałem dziś magazyn,12 kart do WHQ po 1 do innych. Nie najgorzej, przygoda też wygląda zacnie.
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: IseeWinner »

Katy do WHQ są z bohaterami?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: Deem »

IseeWinner pisze:Katy do WHQ są z bohaterami?
Nie, ale w środku jest dwóch nowych.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: ajfel »

Deem pisze:
IseeWinner pisze:Katy do WHQ są z bohaterami?
Nie, ale w środku jest dwóch nowych.
Nie ma nowych bohaterów, to są karty najemników. W numerze (oprócz pierwszej części nowej serii scenariuszy) są rozszerzone reguły odwiedzin w Cinderfall - dodano kilka nowych miejsc do odwiedzenia pomiędzy przygodami. W jednym z nich można zwerbować do drużyny najemników, którzy odpłatnie będą nam pomagali w najbliższej wyprawie. Jest 5 rodzajów najemników (3 to bohaterowie dostępni w Silver Tower App i zestawie Hero Cards natomiast dwóch kolejnych zawarto właśnie w tym numerze WD).
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: IseeWinner »

To co w takim razie widnieje na kartach? Przeciwnicy?
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: ajfel »

IseeWinner pisze:To co w takim razie widnieje na kartach? Przeciwnicy?
Karty do WQ dołączone do numeru to nowe skarby, skille i jeden nowy Achievement.
Karty najemników (wydrukowane wewnątrz numeru) wyglądają dokładnie tak samo, jak karty bohaterów.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: Deem »

ajfel pisze:
Deem pisze:
IseeWinner pisze:Katy do WHQ są z bohaterami?
Nie, ale w środku jest dwóch nowych.
Nie ma nowych bohaterów, to są karty najemników. W numerze (oprócz pierwszej części nowej serii scenariuszy) są rozszerzone reguły odwiedzin w Cinderfall - dodano kilka nowych miejsc do odwiedzenia pomiędzy przygodami. W jednym z nich można zwerbować do drużyny najemników, którzy odpłatnie będą nam pomagali w najbliższej wyprawie. Jest 5 rodzajów najemników (3 to bohaterowie dostępni w Silver Tower App i zestawie Hero Cards natomiast dwóch kolejnych zawarto właśnie w tym numerze WD).
No jednak są. Ci dwaj to bohaterowie, którzy mogą być również wykorzystani jako najemnicy (str. 33, druga kolumna, drugie zdanie).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: ajfel »

ajfel pisze:No jednak są. Ci dwaj to bohaterowie, którzy mogą być również wykorzystani jako najemnicy
Racja, moje niedopatrzenie ;)
Awatar użytkownika
drapichrust7
Posty: 79
Rejestracja: 09 gru 2010, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: WARHAMMER QUEST: SHADOWS OVER HAMMERHAL - gra planszowa

Post autor: drapichrust7 »

Jeśli dobrze rozumiem SOH wprowadza nowy element odwiedzin miasta między przygodami w lochach- czy jest możliwość przeniesienia tej mechaniki do Silver Tower? Jakie inne nowinki z SOH można przenieść do Silver Tower?
ODPOWIEDZ