Battlestar Galactica: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Battlestar Galactica: The Board Game (Corey Konieczka)

Post autor: maluman »

Witam,

Rzadko się interesuję premierami na zachodzie, ale nadchodzi wyjątek: http://www.fantasyflightgames.com/bsg/
FFG wydaje na jesieni Battlestar Galactica: The Board Game.
Już odkładam pieniążki. Ciekawe czy będzie to taka sama kobyła jak np. Starcraft. Podejrzewam że są na to szanse. Czekam na dalsze szczegóły.
A tym, którzy lubią SF, a nie oglądali BSG, gorąco polecam (koniecznie od deski do deski).

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: cannehal »

Maluman: No to mi teraz dałeś powód do ekscytacji i oszczędzania :)

Jestem fanem tego serialu, jest rewelacyjny. Oby nie skopali tej gry. Trzymajmy kciuki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 250 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: jax »

no, no bardzo ciekawe

jak czytam ma to być 'semi-cooperative game' z mozliwoscia zdrajcy (cos jak SoC?? mam nadzieje ze jednak nie i bedzie to cos swiezego)
w kazdym razie na rozgrywke w stylu Starcraft czy Twilight Imperium nie ma sie co nastawiac
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: cannehal »

No właśnie, przeczytałem opis gry i też mi się od razu z SoC skojarzyło. Ale może mechanizm zdrajcy będzie podobny. Ale z drugiej strony chyba nie chciałbym kolejnej produkcji typu TI czy Starcraft. Wolałbym, aby gra oddawała klimat serialu z wszystkimi niewiadomymi jakie się tam pojawiają, całą intrygą, próbą przetrwania itd. Na razie nie mogę sobie tego wyobrazić, poczekamy na pierwsze zajawki, jeśli będą.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: waffel »

jax pisze: w kazdym razie na rozgrywke w stylu Starcraft czy Twilight Imperium nie ma sie co nastawiac
Na dotrzymanie terminu wydania przez FFG też nie ma się co nastawiać ;)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Don Simon »

Gier w klimacie s-f nigdy za malo.

OT:
Choc serial mnie strasznie znudzil. Pierwszy sezon tylko ogladalem, bo dalej sie nie moglem zmusic. Za malo walk, a za duzo gledzenia. A juz te wizje naukowca to byla ta kropla zenady, ktora przelala czare.

Jest cos lepiej w nastepnych sezonach, czy ciagle to samo?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 167
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Kmet »

Don Simon pisze:Gier w klimacie s-f nigdy za malo.
OT:
Choc serial mnie strasznie znudzil. Pierwszy sezon tylko ogladalem, bo dalej sie nie moglem zmusic. Za malo walk, a za duzo gledzenia. A juz te wizje naukowca to byla ta kropla zenady, ktora przelala czare.

Jest cos lepiej w nastepnych sezonach, czy ciagle to samo?
Szymon
Wg mnie potem jest gorzej :) dochodzą wątki miłosne (kilka odcinków bym wyciął)... ale generalnie serial OK - zaczynam 3 serię.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: maluman »

Kmet pisze:
Don Simon pisze:Gier w klimacie s-f nigdy za malo.
OT:
Choc serial mnie strasznie znudzil. Pierwszy sezon tylko ogladalem, bo dalej sie nie moglem zmusic. Za malo walk, a za duzo gledzenia. A juz te wizje naukowca to byla ta kropla zenady, ktora przelala czare.

Jest cos lepiej w nastepnych sezonach, czy ciagle to samo?
Szymon
Wg mnie potem jest gorzej :) dochodzą wątki miłosne (kilka odcinków bym wyciął)... ale generalnie serial OK - zaczynam 3 serię.
Jaki jest sezon 1 Don Simon już wie. Moim zdaniem sezon 2 jest o wiele lepszy - wiele akcji plenerowych, polecam dać szansę temu sezonowi. Trzeci sezon gorszy od 1 i 2 i rozwlekany jak Moda na Sukces, ale warto go było przemęczyć dla ostatniego odcinka!

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Pjaj »

Ilu fanów tyle opinii o poszczególnych sezonach :wink:

Moim zdaniem serial jest coraz lepszy i każdy kolejny sezon bardziej wciąga. Zdecydowanie najgorszy jest pilot.

Ale to oczywiście zależy od upodobań - ja w serialu najbardziej cenię spojrzenie na flotę jako małą społeczność czyli coś zbliżonego do fantastyki socjologicznej Zajdla.

Żeby nie było już zupełnie offtopowo dodam tylko, że tematyka serialu w znaczny sposób ogranicza konwencję gry i rzeczywiście ta odwołująca się do SoC pewnie byłaby najbardziej odpowiednia. Trudno raczej liczyć na grę o charakterze wojennym, gdyż mimo wszystko wojna z Cylonami w aspekcie militarnym nie jest osią serialu.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2008, 17:00 przez Pjaj, łącznie zmieniany 1 raz.
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: cannehal »

Padło nazwisko Zajdel, więc się odezwę. :)

Rzeczywiście jest coś z Zajdlowej twórczości w tym serialu. Ktoś to kiedyś nazwał fantastyką socjologiczną i jak dla mnie jest to idealna nazwa na jego twórczość.

W serialu jest sporo takich mikro społeczności, które na siebie nachodzą, dochodzi do różnych konfliktów interesów, itd. Jak w życiu.

Jak dla mnie jest to niesamowity serial o ludziach umieszczony w dalekiej przyszłości w dosyć fantastycznych warunkach. Jeśliby chociaż w 50% procentach przenieść interakcję występującą w świecie serialu do gry, to powstałby całkiem ciekawy produkt.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Pjaj »

cannehal pisze:Padło nazwisko Zajdel, więc się odezwę. :)
Odezwałeś się już wcześniej - nawet dwa razy :wink:
cannehal pisze: W serialu jest sporo takich mikro społeczności, które na siebie nachodzą, dochodzi do różnych konfliktów interesów, itd. Jak w życiu.
Całkowicie się zgadzam. To jest właśnie to, co w mojej ocenie stanowi o wartości tego serialu. Wątek kosmiczny oczywiście jest ważny, ale pełni moim zdaniem rolę drugorzędną wobec pokazania obrazu społeczności, która nawet w sytuacji zagrożenia nie jest do końca jednorodna i jest targana wewnętrznymi konfliktami.
cannehal pisze:Jak dla mnie jest to niesamowity serial o ludziach umieszczony w dalekiej przyszłości w dosyć fantastycznych warunkach. Jeśliby chociaż w 50% procentach przenieść interakcję występującą w świecie serialu do gry, to powstałby całkiem ciekawy produkt.
Też bym sobie tego życzył. Przeniesienie tego klimatu na plansze może być jednak bardzo trudne.

A swoją drogą - podobno od kwietnia rusza nowy sezon :D
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: kruck »

Nowy sezon rusza od marca. A jeśli chodzi o wiadomość od FFG, to wielka radość ogarnia mą duszę. Jest kolejny, po SC, cel na zbieranie funduszy i nerwowe oczekiwanie. Z aktualnych opisów nie brzmi to może specjalnie rewelacyjnie, ale FFG nie wydało chyba jeszcze złej gry w dużym pudełku (wydawali średnie, ale nie przypominam sobie ewidentnego kmiota). Poza tym, tak jak w przypadku SC, czuć będą oddechy fanów na karku, więc przemyślą wszystko dwa razy, zanim wsadzą do gry. A więc, pomimo mało porywającego opisu, liczę na coś fajnego!
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Klos »

Mnie serial nie porwal, ale z zapowiedzi wyglad mi to na cos pomiedzy Twilight Empire a Arkham Horror.... wiec moze byc niezle :D
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Dzej »

I tak pewno nie przebije arkham horroru,co nei zmienia faktu ze motyw zdrady bedzie kusic 8) Oby nie skopali



Tak btw:

Skrot jakiej gry to Soc?

Settlers Of Catan?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: mst »

SoC = Shadows over Camelot
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Wercyngoteryx
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2008, 12:32
Lokalizacja: Luboń/k. Poznania
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Wercyngoteryx »

Oj. coś mi się zdaje że spodoba mi sie ta gra.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: maluman »

W 4 odcinku Obsessed Gaming Adventures jest porcyjka informacji nt BSG: The Board Game. Polecam, wypowiada się pracownik FFG:
http://obsessedwithgaming.com/index.php ... 4&Itemid=1

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Zimoch »

Wiadomo może coś o jej dostępności w Polsce? Czy ktoś ma zamiar robic jakieś zamówienie z USA lub innych krajów?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Jacek_PL »

W sumie premiera gry to październik 2008 więc jeszcze trochę czasu zostało polskim sklepom :) Swoją drogą FFG mają już tą grę, bo sprzedawali na GenCon Indy. Może Galakta to wyda, w końcu ma chyba jeszcze 2 nieujawnione gry na październik (chociaż akurat w tym przypadku pewnie już by o tym głośno trąbili).
Awatar użytkownika
Zimoch
Posty: 251
Rejestracja: 28 lut 2005, 15:37
Lokalizacja: Kwidzyn\Łódź

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Zimoch »

Obrazek

Widać, że wyszło juz pare ładnych sztuk. Na ebay'u można dostać za jakies 40 - 50 $
twiwlek
Posty: 13
Rejestracja: 11 sie 2008, 22:39
Lokalizacja: Katowice

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: twiwlek »

W amazonie mozna robic preorder :) okolo 63 dolary z przesylka 2-4 dniowa do polski (ponad polowa to koszt przesylki). Przewidywany czas dostawy to 4-6 listopad. Zamowilem. Co jak co, ale Battlestar ma u mnie pierwsze miejsce wsrod seriali :)
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: maluman »

Polecam ten artykuł:
http://www.gry-planszowe.pl/article.php ... okiem.html

Wśród niezarejestrowanych na stronie głównej, może on przejść niezauważony.

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: maluman »

Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Dzej »

twiwlek pisze:W amazonie mozna robic preorder :) okolo 63 dolary z przesylka 2-4 dniowa do polski (ponad polowa to koszt przesylki). Przewidywany czas dostawy to 4-6 listopad. Zamowilem. Co jak co, ale Battlestar ma u mnie pierwsze miejsce wsrod seriali :)

Jak to zrobiłes ze 63 dolary? mi wychodzi ponad 75.I pytanie mozna tam płacic paypalem?
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: BloodyBaron »

to chyba gra dla fanów serialu. Przeczytałem tą relację z Gen Conu i nie znając serialu nie znalazłem nic interesującego.
Nawet mechanizm odgadywania ról jakoś nie bardzo - esencją będzie tu zawsze klasykowa mafia. Reszta jest dla mnie niezrozumiała - i pewnie bez zmierzenia się z choćby jednym sezonem serialu - taka pozostanie.
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ