Battlestar Galactica: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: budzo »

Pomyliłeś dodatki ... to Świt się właśnie ukazał, jemu byłoby zrobić recenzję.
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Christoforos »

budzo pisze:Pomyliłeś dodatki ... to Świt się właśnie ukazał, jemu byłoby zrobić recenzję.
Nic nie pomyliłem, recenzujemy to czym dysponujemy, ale jeśli udostępnisz nam grę do recenzji, to chętnie ją zrecenzujemy :D

Poza tym - dodatek jest w sprzedaży a polskich recenzji tej gry za dużo też nie ma (ja znalazłem jedną).
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: budzo »

Niestety nie jestem w stanie wypozyczyc wam mojego Switu za dlugo na niego czekalem. Ale w sklepie spokojnie dostaniesz. Ja ze swej strony tylko powiem ze Swit bije pegaza na glowe co wiecej naprawia kilka z jego bledow
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Curiosity »

Hmmm.
Wczoraj odebrałem paczkę z polskim "Świtem" i mam niepokojące wrażenie, że część komponentów jest słabszej jakości niż w "Daybreaku". Daybreaka miałem od premiery, ale sprzedałem, bo chciałem mieć wszystko po polsku. Nie mam zatem poprzedniego egzemplarza do porównania, ale wydaje mi się, że figurki Centurionów są "jakieś takie inne" - nie wiem - mniej dokładne? Ma ktoś podobne wrażenie?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
djedi gamer
Posty: 482
Rejestracja: 27 mar 2012, 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: djedi gamer »

Może figurki też przetłumaczyli na polskie realia...

A jak wygląda świt jeśli chodzi o grę? Jak wypada na tle innych dodatków i samej gry. Czy jest to must have, czy jest zepsuty?
Pytam, bo na razie słyszę bardzo odmienne opinie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Curiosity »

Już sporo w tym wątku zostało napisane. Powiem tak: bez Daybreaka graliśmy jakieś półtora tygodnia i czegoś nam jednak brakowało... Jest z całą pewnością trudniej dla Ludzi i z tego powodu dodatek wymaga pewnego ogrania. Po kilku rozgrywkach już ciężko sobie wyobrazić grę"niekompletnym" zestawem :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak - nowy dodatek

Post autor: Rafal_Kruczek »

Curiosity pisze:
Gabriel pisze:Galakta podobno w 2018 ma potwierdzić, czy wyda to w 2020, ktoś coś wie na ten temat?
Też o tym słyszałem, dodatkowo w polskiej wersji dochodzi możliwość grania Maciarewiczem, a wśród Super Kryzysów pojawia się "kryzys smoleński": trudność 30, na "plus" można zagrywać jedynie karty polityki, w przypadku porażki morale spada o 3 i prezydent zrzeka się tytułu oraz trafia do więzienia, a także ludzkość cofa się o 2 długości świetlne.
A jak myslicie dlaczego do gry dolaczona jest nakładka?
http://bgg.cc/image/1756366/battlestar- ... -expansion
Obrazek
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: budzo »

Czekałem aż do premiery polskiej wersji bo chciałem mieć wszystko po polsku. Powiem tak: Daybreak jest super. Zwłaszcza motywy cylon liderów i karty zdrady. Trzeba było naprawiać to co było zepsuł Pegasus :) Karty buntu też są mega. Natomiast wariant "Poszukiwania domu" jak narazie chodzi tak średnio. Podobnież nie mogliśmy się zdecydować czy chcemy latać do mgławicy czy na Ziemie, więc latamy z traumą ale na Ziemię i na 10. jest mgławica. Nie wyobrażam sobie grania bez traumy a trudno nie spróbować Demetriusa jak już go dodali.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Jelithe »

Przez te wasze opisy mam silną chęć złamać mojego bana na gry, którego nałożyłam na siebie do końca roku i kupić ten dodatek (szczególnie, że można by pograć przez święta) :cry: Wydaje się być świetny. Chcę! :cry:

Powiedzcie mi, czy poniższe karty są duże, czy małe (mania koszulkowania):
22 karty Buntu
8 kart Misji
14 kart Motywów
1 karta Infiltracji
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: sirafin »

Jelithe pisze:Przez te wasze opisy mam silną chęć złamać mojego bana na gry, którego nałożyłam na siebie do końca roku i kupić ten dodatek (szczególnie, że można by pograć przez święta) :cry: Wydaje się być świetny. Chcę! :cry:

Powiedzcie mi, czy poniższe karty są duże, czy małe (mania koszulkowania):
22 karty Buntu
8 kart Misji
14 kart Motywów
1 karta Infiltracji
• 77 dużych kart:
–– 30 kart Kryzysów
–– 2 karty Lojalności
–– 22 karty Buntu
–– 8 kart Misji
–– 14 kart Motywów
–– 1 karta Infiltracji

• 52 małe karty:
–– 5 kart umiejętność: Polityka
–– 5 kart umiejętność: Zdolności przywódcze
–– 5 kart umiejętność: Taktyka
–– 5 kart umiejętność: Pilotaż
–– 5 kart umiejętność: Technika
–– 26 kart umiejętność: Zdrada
–– 1 karta Ziemi

------------
Curiosity pisze:Nie mam zatem poprzedniego egzemplarza do porównania, ale wydaje mi się, że figurki Centurionów są "jakieś takie inne" - nie wiem - mniej dokładne? Ma ktoś podobne wrażenie?
Mam przed oczami egzemplarze w obu wersjach językowych i dokładność elementów jest taka sama. Odcień plastiku jest minimalnie inny, ciemniejszy. Po pomalowaniu są nierozróżnialne.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Curiosity »

sirafin pisze:
Curiosity pisze:Nie mam zatem poprzedniego egzemplarza do porównania, ale wydaje mi się, że figurki Centurionów są "jakieś takie inne" - nie wiem - mniej dokładne? Ma ktoś podobne wrażenie?
Mam przed oczami egzemplarze w obu wersjach językowych i dokładność elementów jest taka sama. Odcień plastiku jest minimalnie inny, ciemniejszy. Po pomalowaniu są nierozróżnialne.
Aha, czyli wszystko w porządku :) Nie wiem czemu miałem takie wrażenie, ale na szczęście okazało się mylne.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Jelithe »

sirafin pisze:
Jelithe pisze:Przez te wasze opisy mam silną chęć złamać mojego bana na gry, którego nałożyłam na siebie do końca roku i kupić ten dodatek (szczególnie, że można by pograć przez święta) :cry: Wydaje się być świetny. Chcę! :cry:

Powiedzcie mi, czy poniższe karty są duże, czy małe (mania koszulkowania):
22 karty Buntu
8 kart Misji
14 kart Motywów
1 karta Infiltracji
• 77 dużych kart:
–– 30 kart Kryzysów
–– 2 karty Lojalności
–– 22 karty Buntu
–– 8 kart Misji
–– 14 kart Motywów
–– 1 karta Infiltracji

• 52 małe karty:
–– 5 kart umiejętność: Polityka
–– 5 kart umiejętność: Zdolności przywódcze
–– 5 kart umiejętność: Taktyka
–– 5 kart umiejętność: Pilotaż
–– 5 kart umiejętność: Technika
–– 26 kart umiejętność: Zdrada
–– 1 karta Ziemi
Dzięki za info :-)
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: shivetay »

Pytanko do tych co grali w Świt. Otóż jak u was było z wykorzystaniem demetriusa. Używa się tokenu, które daje nam one per game skill i u mnie ywszło, że jednak lepiej zostawić skill niz próbować ugrać misje. Jak było u was?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Curiosity »

shivetay pisze:Pytanko do tych co grali w Świt. Otóż jak u was było z wykorzystaniem demetriusa. Używa się tokenu, które daje nam one per game skill i u mnie ywszło, że jednak lepiej zostawić skill niz próbować ugrać misje. Jak było u was?
Wydaje mi się, że pomyliłeś Demetriusa ze Zbuntowanym Basestarem (Rebel Basestar).
Korzystanie z Demetriusa nie wymaga użycia Żetonu Cudu (Miracle Token) - można tam normalnie pójść (za cenę jednej karty) i dowolnie aktywować pomieszczenia, także Mostek (Bridge) na którym gracze mierzą się z Misjami.

Odrzucanie Tokenu odbywa się tylko i wyłącznie do aktywowania Rebel Basestara.

A sama użyteczność Demetriusa... może być dyskusyjna. U nas jakoś nigdy misje nie cieszyły się wielkim powodzeniem. Czasem się jakieś zrobiło, ale zwykle woleliśmy Kryzysy. To już Kajuta Kapitańska (gdzie wszyscy dobierają po karcie) była częściej eksploatowana.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, 22:34 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: shivetay »

o balls ale babol :D
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Rocy7 »

Hmm po jednej partii przyznam iz Demetrius mimo iz nie czesto wykorzystywany moze miec decydujace znaczenie dla zwyciestwa ludzi. Jedno jedyne uzycie Demetriusa (w odpowiednim momencie z dobrze wybrana misja) bardzo pomoglo ludziom wygrac:). Zdrady sa ciekawe kart buntu nie ocenie bo zadnej nie dostalem:P
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Battlestar Galactica - Pegasus Expansion

Post autor: Jelithe »

Ostatnio po raz pierwszy rozegraliśmy partyjkę Pegasusa z wariantem Nowa Caprica. Do tej pory graliśmy tylko z Exodusem (tym razem też korzystaliśmy w rozgrywce z wariantu Cylońska Flota bez którego już w sumie nie wyobrażamy sobie tej gry = brakowałoby nam tak istotnego dla klimatu poczucia pościgu :wink: ). Z nowości całkiem ciekawe było dodanie kolejnych kart umiejętności - zdrady i nowego statku, choć nie korzystaliśmy z Pegasusa jakoś intensywnie. Najbardziej nam się przydał do zapewniania sobie "przygotowania do skoku" na koniec tury. W etapie Nowa Caprica zaintrygował nas sens egzekucji ujawnionego Cylona. W sumie doszliśmy do wniosku, że byłaby to strata akcji, ponieważ taki zgładzony Cylon jedynie trafia do Centrum Medycznego i traci tyle, że ciągnie jedną kartę umiejętności zamiast dwóch. A może się mylę? Macie jakieś inne powody, dla których warto wykonać egzekucję ujawnionego Cylona?

Poza tym etap Nowa Caprica jest w moim odczuciu trochę uszkodzony, a może lepiej napisać, że ma wady. Wychodzi na to, że w początkowym etapie gry lepiej pozwolić na niszczenie statków cywilnych i nie zawracać sobie głowy ich odprowadzaniem, by potem mniej ich umieścić na planszy Nowa Caprica. Pozwoli to mieć większą kontrolę nad zasobami populacji, które w trakcie rozgrywki można jeszcze podnosić.

Do tego w etapie Nowa Caprica ludzie praktycznie nie korzystają z żadnych innych pól akcji niż lądowisko, na którym ciągle przygotowują statki do ewakuacji i zwyczajnie na nic innego nie mają czasu.

W rozgrywce ludzie : Cyloni (3 : 2) ludzie wygrali bez większego problemu. Zasób populacji na kole był tak wysoki, że strata kilku statków cywilnych chyba nawet nie obniżyła go do czerwonego poziomu. Przyznam, że będąc Cylonem nie chciałam się ujawnić, bo miałam marny w tej rozgrywce kryzys "przesuń znacznik floty przygotowania do skoku od dwa pola do tyłu", a ja chciałam jednak dojechać do tej Nowej Caprici, więc szkodziłam tyle o ile w testach umiejętności i obwiniałam prezydenta o to, że nic nie robi :wink: Nawet odpalenie superkryzysów dwóch ujawnionych Cylonów nic nie dało. Co z tego, że dwóch bohaterów na Nowej Caprici zginęło, a jeden na BSG strzelił sobie w głowę, gdy poziom morale spadł do 1, ludzie i tak zwyciężyli mimo śmierci wszystkich obecnych :D

Sama nie wiem, czy chcę ponowić rozgrywkę z tym wariantem. Jakiś taki niedorobiony mi się wydał. Choć może dam mu jeszcze jedną szansę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Curiosity »

budzo pisze:A ja ostatnio wywaliłem kolegę w pierwszym swoim ruchu przez śluzę... bo wziął Cally a mówiłem, że to durna postać... takie gry z młynem są najlepsze... na koniec wygraliśmy oboje w ludzkiej ekipie!
U nas generalnie jest niepisana zasada, żeby nie brać alternatywnego Gaiusa, poza tym nikt się niczego nie czepia. Wrzucania kogoś do śluzy, bo wybrał "niewłaściwą" postać nie skomentuję.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Curiosity »

Nareszcie pomalowane :)

Obrazek
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Inermis »

Ale fajne! Szczególnie ten biały Viper! :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Curiosity »

Na zdjęciu tego nie widać, ale raidery i heavy raidery są pocieniowane czarną farbką, która weszła we wgłębienia i dała fajny efekt. Basestary tak samo, ale nie nadają się jeszcze do pokazania, bo pojawiły się brzydkie zacieki.

Mam szczęście do prawdziwych kumpli - jeden użyczył mi farbek, a drugi pomalował (bo sam jestem antytalentem, niestety). :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Christoforos »

Zapraszam do lektury recenzji na Board Times
Wszelkie komentarze mile widziane
http://boardtime.pl/2014/01/battlestar- ... enzja.html
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Haloon »

Tak z całkiem innej beczki ;) Chcę sprzedać daybreak i mam problem z rozłożeniem zestawu bsg na poszczególne dodatki. Mianowicie chodzi o 4 żetony pilotów, które doszły do puli wraz z tym dodatkiem. W instrukcji nie ma ich zdjęć, a na necie znalazłem fotki prezentujące zawartość pudełka ale ciężko z nich wywnioskować jakie to żetony. Czy ktoś mógłby podrzucić mi zdjęcie tych żetonów lub link do takiej fotki? (tak, korzystam z wujka google ale w tym temacie strzela focha i nie pomaga mi ;) )
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Jelithe »

Haloon pisze:Tak z całkiem innej beczki ;) Chcę sprzedać daybreak i mam problem z rozłożeniem zestawu bsg na poszczególne dodatki. Mianowicie chodzi o 4 żetony pilotów, które doszły do puli wraz z tym dodatkiem. W instrukcji nie ma ich zdjęć, a na necie znalazłem fotki prezentujące zawartość pudełka ale ciężko z nich wywnioskować jakie to żetony. Czy ktoś mógłby podrzucić mi zdjęcie tych żetonów lub link do takiej fotki? (tak, korzystam z wujka google ale w tym temacie strzela focha i nie pomaga mi ;) )
Żetony pilotów są ze zdjęciami nowych postaci z dodatku, które mają zdolność pilotażu, czyli Hot Dog, alternatywny Helo, alternatywny Lee Adama i Athena.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Battlestar Galactica Daybreak

Post autor: Haloon »

Dzięki za pomoc :)
ODPOWIEDZ