Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: japanczyk »

KrzysiekL pisze: 10 kwie 2019, 13:20 Taki był chyba zamysł, żeby było deluxe wykonanie, nie? ;)
Własnie nie wiem jak to w rzeczywistości wyglada, ale patrzac na unboxing to jakość tych figurek niespecjalnie zachwyca
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: sewhoe »

Rozpieszczony ostatnimi kickstarterami z CMONa, czy Hellboyem Mantica, w przypadku Batmana nie było efektu WOW. Niby obawiałem się, że przy oparciu się o komiks, figurki mogą nie być jakoś nadmiernie wyszukane, ale już wspomniany wcześniej Hellboy zostawił dużo lepsze wrażenie. A tu jakieś to takie wszystko trochę za mikre, za płaskie, kruche takie. Dinozaur olbrzymi, ale miałem wrażenie obcowania z chińską zabawką w wersji XXL. Mimo to plastik wydaje się solidny, niegumowaty i chyba będzie dobry w obróbce (jeszcze nie czyściłem lini podziału, a generalnie w planszówkach jest to mordęga). Za to mechanika oparta o lubianego przeze mnie Conana, ale chyba pisana przez jakiegoś logika z wykształcenia. Bardzo klarowna, ale też niezmiernie sucha i rozwlekła.
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: mluckner »

gogovsky pisze: 10 kwie 2019, 13:23
malpka pisze: 14 mar 2019, 21:46 ktoś będzie chciał magazyn z Batmanem? Około 6$ + wysyłka w PL przy zamówionych 8 sztukach
Ja chętnie :)
Za 3$ można zamówić PDF. Poprzednie numery w wersji elektronicznej, dotyczące Conana i Mythics Battle, można dołożyć za darmo.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: playerator »

mluckner pisze: 10 kwie 2019, 15:23
malpka pisze: 14 mar 2019, 21:46 ktoś będzie chciał magazyn z Batmanem? Około 6$ + wysyłka w PL przy zamówionych 8 sztukach
Za 3$ można zamówić PDF (...)
Mógłbyś podrzuić linka?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: malpka »

playerator pisze: 10 kwie 2019, 17:03
mluckner pisze: 10 kwie 2019, 15:23
malpka pisze: 14 mar 2019, 21:46 ktoś będzie chciał magazyn z Batmanem? Około 6$ + wysyłka w PL przy zamówionych 8 sztukach
Za 3$ można zamówić PDF (...)
Mógłbyś podrzuić linka?
Ponieważ jestem przy komputerze to ja podrzucę, w każdym razie mnie bardziej przekonuje papier, chociażby dlatego:
A detachable paper version of the Batman: Gotham City Chronicles player aids
A free BatGadget card, to be added to your utility belt
https://www.fluentpm.com/pledge-calcula ... 314f850117
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: playerator »

malpka pisze: 10 kwie 2019, 18:03 Ponieważ jestem przy komputerze to ja podrzucę, w każdym razie mnie bardziej przekonuje papier, chociażby dlatego:
A detachable paper version of the Batman: Gotham City Chronicles player aids
A free BatGadget card, to be added to your utility belt
https://www.fluentpm.com/pledge-calcula ... 314f850117
Dziękuję :)
Mnie zainteresował ten przewodnik malarza, ale promka to jest argument. Będziesz robił zbiórkę?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: Dejw87 »

Też chętnie bym dołączył do zakupu fizycznej wersji.
Wczoraj odebrałem paczkę, sporo tego w wersji all in, plansze wyglądają bardzo ładnie i klimatycznie, figurki szczegółowe z twardego plastiku, juz same pudełka wyglądają świetnie. Jutro czeka mnie pierwsza gra, nie grałem wcześniej w Conana ale po przeczytaniu instrukcji i zapoznaniu się ze scenariuszami, zapowiada się bardzo dobrze.
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: SuCHaR »

Też bym się dorzucił do zamówienia.
Pzdr
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: malpka »

W takim razie zapraszam chętnych do zamówienia zbiorowego, viewtopic.php?f=55&t=60696
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: kudlacz135 »

Pograliście już może? Opiszcie jak wam się gra, czy postaci różnią się od siebie, czy czuć dynamikę i wyrównanie między zespołem a złoczyńcami :)
gogovsky
Posty: 2203
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 464 times
Been thanked: 511 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: gogovsky »

kudlacz135 pisze: 19 maja 2019, 00:18 Pograliście już może? Opiszcie jak wam się gra, czy postaci różnią się od siebie, czy czuć dynamikę i wyrównanie między zespołem a złoczyńcami :)
Zagraliśmy parę scenariuszy na 3 i 4 osoby:) większość bohaterów się różni, czasami jedna umiejka, czy o jeden więcej lub mniej w czymś robi różnicę. Balans jak to w grze 1vX, X ma zawsze trudniej, bohaterowie muszą dobrze zarządzać swoimi kostkami, bo granie na yolo i wypstrykaniu się bez sensu kostkami, kończy się tragicznie :)
Wygrana bohaterami daje dużo satysfakcji. Kości wszędzie, jak ktoś nie przepada to umrze. Scenariusze są całkiem zróżnicowane, villiany te znane, tez się różnią dużo :) U mnie ludzie nie mogą się doczekać kolejnego grania.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: Dejw87 »

Mam za sobą 12 gier, gram w 2 osoby i staramy się zawsze zagrać dany scenariusz dwukrotnie, zmieniając strony. Jak na razie gramy tylko w Batmana, reszta gier chwilowo poszła w zapomnienie. Mechanika z Conana jest świetna, daje sporo możliwości w planowaniu swojej tury i to niezależnie po której stronie gramy. Sama rozgrywka bardzo satysfakcjonująca i emocjonująca. Scenariusze bardzo klimatyczne, a wykonanie to najwyższa półka.
Myślę, że drugi sezon również znajdzie się na mojej półce.
tomiz123
Posty: 150
Rejestracja: 16 sty 2013, 22:37
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: tomiz123 »

Czy posiada ktoś może przetłumaczoną instrukcję na język polski i chciałby się podzielić ?
mluckner
Posty: 338
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 96 times
Been thanked: 94 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: mluckner »

tomiz123 pisze: 23 maja 2019, 10:32 Czy posiada ktoś może przetłumaczoną instrukcję na język polski i chciałby się podzielić ?
Jak masz trochę cierpliwości to pracuję nad tłumaczeniem na użytek domowy skrótu zasad. Jeszcze trochę mi to zajmie (powinienem skończyć w czerwcu). Przetłumaczyłem już opis umiejętności, ale będę chciał ujednolicić ich tłumaczenie ze słownictwem z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 663
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 71 times
Been thanked: 151 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: Tyrek »

Udało się zagrać wczoraj pierwszą grę - trochę taka partia testowa w drugi scenariusz (bo Pingwin ;-) )

Graliśmy w dwie osoby. Małżonka kierowała poczynaniami grupy Batmana, ja zaś próbowałem im w tym przeszkadzać.

Wrażenia:

Gra jest pięknie wydana, świetnie się prezentuje. Ogrom możliwości, jakie daje mechanika może przytłaczać. Znam Conana (grałem kilka razy), miałem spory problem z ogarnięciem wszystkich niuansów w Batmanie. Umiejętności jakimi dysponują bohaterowie oraz przeciwnicy , są bardzo trudne do spamiętania w pierwszej rozgrywce, co więcej jest ich OGROM! Są w większości przypadków bardzo intuicyjne, co ułatwia, natomiast nie wyobrażam już sobie grania bez kart pomocy, które są, przynajmniej na początku MUST HAVE. Kartkowanie instrukcji w trakcie gry strasznie wybija z rytmu.

Trudno się ogarnia kwestie związane z przewyższeniami na planszy oraz zasady dotyczące line of sight. Świetny pomysł z literkami na polach, ale w niektórych przypadkach, szczególnie z przewyższeniami, kwestia bywa niejasna i dyskusyjna. Myślę, że do ogarnięcia z czasem.

Gra zdecydowanie wymaga ogrania i będzie procentować wielką ilością funu przy stałej ekipie. Jest trudna. Nie konieczne w sensie mechanicznym, bo to jest intuicyjne, ale w kwestii optymalizacji ruchów, planowania realizacji celów. Mechanika daje bardzo dużą swobodę, jest taka RPG'owa. Zupełne przeciwieństwo do The Other, które mają bardzo podobne założenia (bohaterowie, wykonują cele scenariusza, a zły przeszkadza), gdzie mechanika jest zdecydowanie bardziej "policzalna" w sensie wykonywania akcji i uwięziona w pewnych ramach (ograniczona ilość ruchów/akcji).

Pierwsze wrażenia na plus. Gra wymaga czasu i na pewno ten czas zaprocentuje świetną zabawą. Chcę więcej :-)
wugie
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018, 18:25
Has thanked: 3 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: wugie »

Jak wrażenia po starcie 2 sezonu na KS? Ja odczuwam jednak lekki zawód pod kątem zawartości i braku SG.
Po braku komentarzy mam przeczucie, że wrażenia mogą być podobne.
irzykus
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: irzykus »

Ja mam strasznie mieszane uczucia. W sumie chciałbym ale mega drogo wychodzi. Mapy nowe... super ale tylko do opcji versus... I zapewnienia że może zrobią coś jeszcze. Brak SG. Nastawiony byłem na all in przed startem. Teraz może coś tam wezmę ale trochę takie se podejście I emocje mi opadły.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: KrzysiekL »

wugie pisze: 07 cze 2019, 13:03 Jak wrażenia po starcie 2 sezonu na KS? Ja odczuwam jednak lekki zawód pod kątem zawartości i braku SG.
Po braku komentarzy mam przeczucie, że wrażenia mogą być podobne.
Co tu dużo mówić, popłuczyny po prostu. W sumie z jednej strony spodziewałem się czegoś bardziej jak drugi sezon Sword & Sorcery (całkowicie nowa podstawka itd.), ale z drugiej strony do pierwszego sezonu podeszli tak kompleksowo, że może niewiele sensownego zostało do dodania... ;)

Dla mnie z obecnej kampanii najwięcej sensu ma zakup map, ew. suicide squad z kampanią dla złoli może być ciekawy. Gang Pyga ma ciekawe figurki, ale do wykorzystania tylko w VS i bez żadnej misji dedykowanej. Ogólnie trochę zawód.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: MadejZO »

SG to stretch goals?
Czyli tych figurek(z metką stretch goals) z poprzedniej kampanii w nowej kampanii nie uświadczymy? np. Green Arrow?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: japanczyk »

MadejZO pisze: 07 cze 2019, 15:01 SG to stretch goals?
Czyli tych figurek(z metką stretch goals) z poprzedniej kampanii w nowej kampanii nie uświadczymy? np. Green Arrow?
Nie, figurki są. Chodzi o to, że poprzez osiaganie jakis celów (kwotowych) odblokowuje sie bogatsza zawartosc gry.
Bez tego Monolith zrobił z kampanii pre-order jak w przypadku Claustrophobii
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: Dejw87 »

Jestem strasznie zawiedziony drugim sezonem, byłem gotów wejść all in ale to co rzucili nie jest tego warte. Liczyłem na więcej scenariuszy, może jakiś dodatek z mafią, bardziej coś na wzór pierwszego sezonu albo chociaż samych dużych dodatków. Fajnie, że dali nową mapę ale tylko do trybu vs, przecież aż się prosi o nowe scenariusze. Pojedyńcze figurki przemilcze. Pewnie kupię nowa mapę, suicide squad, ligę assasynow i może inc., fajnie też wygląda gang Pyg ale znowu tylko do trybu vs.. Monolith kiepsko podszedł do tematu i ta kampania jest delikatnie mówiąc beznadziejna, jestem ciekawy czy coś jeszcze dorzucą albo chociaż coś zmienią.
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: Acererak »

Ja ostatnio sobie Batmana odpuściłem, bo w tamtym czasie jednak było trochę dużo kampanii, teraz jest mniej więc stwierdziłem że chętnie wesprę i... uważam że faktycnzie 2 sezon w porównaniu z pierwszym to jakieś nieporozumienie - nie za taką cenę. Na razie wystarczy mi podstawka pierwszego + jeden z dodatków (tych większych oczywiście) z 2 sezonu. Najpewniej League of Assasins lub Suicide Squad, bo Batman Inc. niezbyt mnie przekonuje. Może jeszcze się zastanowię nad Wayne Manor lub Arkham Asylum (ze wskazaniem na to drugie), ale to zobaczymy. Zgodzę się, brak SG jest jakoś tak bezduszno tak trochę.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: MiXB »

Ostatnio pojawiło się parę recenzji (NPI, SD&SD by wspomnieć tych bardziej znanych) i wszędzie przewija się ten sam sentyment - nie warto kupować za tą cenę. Nie grałem nigdy w Conana, ale czy naprawdę Batman to "lepsza wersja" czy tylko "większa wersja"? Ciekaw jestem, bo ten system gry mi się podoba, ale jak zapłacić 140$ za samą podstawkę i potem żałować to zdecydowanie wolałbym zapłacić ~100$ za kompletnego Conana i cieszyć michę.

Naprawdę, czy ten Batman jest rzeczywiście taki "nijaki" i "przewartościowany"? Nie widziałem jeszcze tak naprawdę pozytywnej recenzji tej gry, a na BGG to ma notę 8,5. Ocena podbita na hypie?
Awatar użytkownika
Dejw87
Posty: 110
Rejestracja: 24 lis 2016, 12:56
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: Dejw87 »

MiXB pisze: 08 cze 2019, 08:47 Ostatnio pojawiło się parę recenzji (NPI, SD&SD by wspomnieć tych bardziej znanych) i wszędzie przewija się ten sam sentyment - nie warto kupować za tą cenę. Nie grałem nigdy w Conana, ale czy naprawdę Batman to "lepsza wersja" czy tylko "większa wersja"? Ciekaw jestem, bo ten system gry mi się podoba, ale jak zapłacić 140$ za samą podstawkę i potem żałować to zdecydowanie wolałbym zapłacić ~100$ za kompletnego Conana i cieszyć michę.

Naprawdę, czy ten Batman jest rzeczywiście taki "nijaki" i "przewartościowany"? Nie widziałem jeszcze tak naprawdę pozytywnej recenzji tej gry, a na BGG to ma notę 8,5. Ocena podbita na hypie?
Nie grałem w Conana i nie potrafię porównać tych gier ale nie uważam żeby Batman był "nijaki". Według mnie oraz osób grających ze mną, gra jest bardzo klimatyczna, a system z Conana jest faktycznie świetny i bardzo dobrze działa w tej grze. Mimo tego, że bardzo ciężko wygrać po stronie bohaterów to bawimy się na prawdę dobrze. Grę dostałem gdzieś w połowie kwietnia, jak na razie mam rozegranych 14 gier i ciągle nam mało, a jeszcze nie ruszyliśmy dodatków, oprócz batmobila. Wszedłem all-in i obawiałem się, że gra może okazać się najwyżej średnia ale po tych 14 grach uważam, że zasługuje na ocenę 8,5.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: pan_satyros »

Dejw87 pisze: 08 cze 2019, 12:44 Mimo tego, że bardzo ciężko wygrać po stronie bohaterów to bawimy się na prawdę dobrze.
mówisz? dotychczas czytałem zgoła odmienne opinie, że to zły nie ma szans.
ODPOWIEDZ