Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Rocy7 »

Liczylem iz versus bedzie w podstawce a nie za dopłata 35$. Lubie uniwersum, ale nie az tak.

Malo kafli planszy faktycznie srednio wyglada.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Świetnie to wszystko wygląda. Plansze jak zwykle kapitalne. Ciekawe na ilu milionach sie skonczy ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Lothrain »

Marx pisze:Świetnie to wszystko wygląda. Plansze jak zwykle kapitalne. Ciekawe na ilu milionach sie skonczy ;-)
Znając Amerykanów na kilku spokojnie. Przerażające jest, że all-in kosztuje grubo ponad tysiaka. To już nie jest hobby, tylko kolekcjonerstwo pełną gębą. Albo fetysz może jakiś.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Lothrain pisze:
Marx pisze:Świetnie to wszystko wygląda. Plansze jak zwykle kapitalne. Ciekawe na ilu milionach sie skonczy ;-)
Znając Amerykanów na kilku spokojnie. Przerażające jest, że all-in kosztuje grubo ponad tysiaka. To już nie jest hobby, tylko kolekcjonerstwo pełną gębą. Albo fetysz może jakiś.
Już się zdecydowałem :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: mmag »

Lothrain pisze: Znając Amerykanów na kilku spokojnie. Przerażające jest, że all-in kosztuje grubo ponad tysiaka. To już nie jest hobby, tylko kolekcjonerstwo pełną gębą. Albo fetysz może jakiś.
No co ty, ludzie są raczej bardzo szczęśliwi, że all-in to tylko 320$, patrząc na inne kampanie to tak z dwa razy taniej niż by się można było spodziewać :lol:

Jeśli zaś chodzi o...
Świetnie to wszystko wygląda.
To... owszem mamy genialne, komiksowe okładki pudełek. I moim zdaniem - nic ponadto. Plansze dosyć nierówne (ale zakładam, że wymagają one jeszcze pracy i dopieszczenia). Najbardziej jednak mi szkoda, że podobnego, komiksowego stylu nie uświadczymy na kartach bohaterów, złoli, ekwipunku itp. Jakoś ta cała technootoczka, kolorowane komputerowe rendery itp. zupełnie mi nie leżą.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Widziałem na żywo planszę ze stacją metra i była świetna. Jedynie czytelność pozostawiała trochę do zyczenia, nie wszędzie przejścia były jasno widoczne. Figurki bardzo fajne. Otoczka technologiczna - sam nie wiem. Też pewnie wolałbym typowo komiksowy styl i bogatszy artwork na kartach i planszach gracza.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
irzykus
Posty: 49
Rejestracja: 10 lip 2013, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: Batman the boardgame

Post autor: irzykus »

Mi się podoba, pewnie był problem którego rysownika wybrać na reszcie kart. Dlatego zdecydowali się na takie rozwiązanie.
Ja osobiście biorę podstawkę i może jeden dodatek.
Chociaż dwie dwustronne plansze to trochę mało.
I pytanie do tych co grali w Conana czy te dodatkowe kości bardzo potrzebne czy tak po prostu mogą być ale nie muszą?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: kaszkiet »

Trochę Batmanów czytałem, ale o co chodzi z tym T-Rexem?
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batman the boardgame

Post autor: 0NCK0 »

Z tego co kojarzę to w jaskini posiadał.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 799
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 29 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: Michał M »

Dokładnie, chociaż czemu jest jako "ally", to nie wiem.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: malpka »

Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1147
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: mmag »

kaszkiet pisze:Trochę Batmanów czytałem, ale o co chodzi z tym T-Rexem?
Jest to robot, który pełni funkcję mechanicznego pieska obronnego, w sytuacji gdy robi się gorąco i do kryjówki Batmana zdołają się wedrzeć przeciwnicy. Ale przez 99,9% czasu pełni rolę widowiskowego gadżetu - pamiątki, tak jak np. wielka karta Jokera, czy moneta...
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: sewhoe »

Rocy7 pisze:Liczylem iz versus bedzie w podstawce a nie za dopłata 35$. Lubie uniwersum, ale nie az tak.

Malo kafli planszy faktycznie srednio wyglada.
Z planszami sytuacja trochę podobna do Conana, który też nie miał wielu plansz. Za to sądzę że gra będzie to nadrabiała ilością scenariuszy. Dodatkowo, podobnie jak we wzmiankowanym Conanie autorzy będą zapewne propagować tworzenie kolejnych scenariuszy, co może mocno wydłużyć żywotność Batmana.
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: hachi35 »

Patrze sobie na cele odblokowywane sukcesywnie i proszę o wypowiedzenie się .. zamiast nowych postaci jest kolejny batman trochę inaczej wyglądający ... trochę to wygląda jak dlc zmieniamy danej postaci skórki ... jesli się mylę napiszcie:)
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: EmilYo »

Każdy Batman bedzie miał inne statsy i umiejętności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: hachi35 »

EmilYo pisze:Każdy Batman bedzie miał inne statsy i umiejętności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aha ... mam nadzieję że popracują nad jakością i wyglądem figurek niektóre są rewelkacyjne jak np killer crock ale niektóre takie średniawe...

jeszcze mam pytanko takie bardziej skomplikowane tych co maja conana

czy już wiadomo jakie mechaniki zostaną poprawione zmienione w stosunku do Conana? niektórzy piszą ze to conan w świecie dc

czy gra jest oparta tylko na scenariuszach i czy wiadomo ile ich bedzie? czy regrywalność wygląda na zasadzie the others gdzie można było np do danego scenariusza ułożyć 2 warianty kafelkó czy jak zombicide jeden scenariusz jedynie zmiana bohaterów ? z góry dziekuję :)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Batman the boardgame

Post autor: Iesthir »

hachi35 pisze: czy już wiadomo jakie mechaniki zostaną poprawione zmienione w stosunku do Conana? niektórzy piszą ze to conan w świecie dc
Ktoś podsumował zmiany na the-overlord.net. W dużym skrócie zmiany to głównie usprawnienia już dobrze działającej mechaniki, takie jak dodatkowe ikony na mapach, zmiana zasad Line of Sight, dodatkowe zdolności/zmiana istniejących zdolności. Ale jest też kilka bajerów w stylu Adrenaline rush, który pozwala bohaterom na wykonanie dodatkowych akcji, ale kryształy za akcje trafiają do pola z ranami. Overlordowi też się dostało - dokładniej dostał mu się limit kryształków na akcje :twisted:

Do tego dojdzie tryb na dwóch graczy: Overlord vs Overlord.

No i co najważniejsze będzie można dobierać dowolnych bohaterów do każdego scenariusza.
hachi35 pisze:czy gra jest oparta tylko na scenariuszach i czy wiadomo ile ich bedzie? czy regrywalność wygląda na zasadzie the others gdzie można było np do danego scenariusza ułożyć 2 warianty kafelkó czy jak zombicide jeden scenariusz jedynie zmiana bohaterów ? z góry dziekuję :)
O ile dobrze pamiętam, przy większości dodatków na stronie KS jest napisane ile będzie scenariuszy. Wystarczy zsumować 8) Ale do tej liczby bym się nie przywiązywał, bo Monolith pokazuje jak powinno się dbać o gry po KS i co chwilę wypuszcza do Conana nowe scenariusze, tak że jest w co grać.

Co do samych scenariuszy, to powiem tak: będzie ich dużo więcej niż w The Others ale będą bardziej w stylu Zombicide, czyli główne urozmaicenie to zmiana bohaterów na innych.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 266
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 54 times
Been thanked: 42 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Malibu »

Monolith pisał na FB, że więcej niż 20 scenariuszy to nie będzie, nawet jako SG
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Batman the boardgame

Post autor: Iesthir »

Malibu pisze:Monolith pisał na FB, że więcej niż 20 scenariuszy to nie będzie, nawet jako SG
To ciekawe. Z grafik w kampanii wynika, że w samej podstawce jest 20 scenariuszy, 3 scenariusze w dodatku z Batmobilem, 8 w Versusie, Po 6 w dodatkach z Arkham Asylum i Batcave. W sumie daje to 43 scenariusze w wariancie All-in.

Nie widziałem postu na Facebooku, ale może chodziło im o to, że w podstawce jest 20 scenariuszy i więcej nie będzie w SG.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Night wolf »

Iesthir pisze:
Malibu pisze:Monolith pisał na FB, że więcej niż 20 scenariuszy to nie będzie, nawet jako SG
To ciekawe. Z grafik w kampanii wynika, że w samej podstawce jest 20 scenariuszy, 3 scenariusze w dodatku z Batmobilem, 8 w Versusie, Po 6 w dodatkach z Arkham Asylum i Batcave. W sumie daje to 43 scenariusze w wariancie All-in.

Nie widziałem postu na Facebooku, ale może chodziło im o to, że w podstawce jest 20 scenariuszy i więcej nie będzie w SG.
Dokładnie tak jak piszesz w sumie jest ich 43 z tego 20 jest w podstawce i żadnego scenariusza nie będzie w SG.

Tłumaczenie pierwszego Update w spoilerze, żeby nie śmiecić za bardzo. :)
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 28 lut 2018, 21:34 przez Night wolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 266
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 54 times
Been thanked: 42 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Malibu »

No to chodziło im o sama podstawkę oraz SG. Na razie wziąłem All-in ale zastanawiam się czy nie uciąć VS i Batmobila ale to się jeszcze zobaczy
spliffighter
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2017, 00:51

Re: Batman the boardgame

Post autor: spliffighter »

Moze przerzucimy do finansowania społecznościowego i zaktualizujemy tytuł?
Temat ciekawy (nie myślałem że po tak krótkim czasie od Nemesis znów będę sobie racjonalizował wydanie kilku stów albo lepiej:)) tylko trudno znaleźć, a więcej czujnych i analitycznych oczu przez ten miesiąc sie przyda.
Malibu pisze:Na razie wziąłem All-in ale zastanawiam się czy nie uciąć VS i Batmobila ale to się jeszcze zobaczy
Mysle ze VS to must have do podstawki i wyciąłbym raczej całą resztę (choć Manor z bólem)
Awatar użytkownika
Krionah
Posty: 267
Rejestracja: 25 sie 2005, 08:46
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Batman the boardgame

Post autor: Krionah »

Malibu pisze:No to chodziło im o sama podstawkę oraz SG. Na razie wziąłem All-in ale zastanawiam się czy nie uciąć VS i Batmobila ale to się jeszcze zobaczy
Ja zmniejszyłem All-in do 175$ za podstawkę i tryb VS. Reszta jest za droga w stosunku do zawartości (VS z resztą też ma IMO wygórowaną cenę...).
Awatar użytkownika
panda_09
Posty: 180
Rejestracja: 27 sty 2014, 11:12
Lokalizacja: b-stok
Been thanked: 3 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: panda_09 »

Krionah pisze: Ja zmniejszyłem All-in do 175$ za podstawkę i tryb VS. Reszta jest za droga w stosunku do zawartości (VS z resztą też ma IMO wygórowaną cenę...).
Mam podobne odczucia. Boję się tylko że zaczną dodawać stretch goale do dodatków xD
3trolle -7.00% (chętnie pomogę ;)
ODPOWIEDZ