Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
zaki850
Posty: 90
Rejestracja: 20 kwie 2008, 14:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: zaki850 »

Ja zbackuję, ale dopiero jak pojawią się Black Mask i Scarface w stretch goals. :) Bo na razie widzę tam plejadę współczesnych przeciwników, a klasyczni z czasów TM-Semic odeszli już w zapomnienie. ;)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Ludzie pamiętają jeszcze czasy TM-Semic, so nice ;-)

Gra bazuje jednak na nowych wydaniach Batka :-(
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
reset1212
Posty: 12
Rejestracja: 29 gru 2015, 16:53

Re: Batman the boardgame

Post autor: reset1212 »

zaki850 pisze:Ja zbackuję, ale dopiero jak pojawią się Black Mask i Scarface w stretch goals. :) Bo na razie widzę tam plejadę współczesnych przeciwników, a klasyczni z czasów TM-Semic odeszli już w zapomnienie. ;)
Myślę że się spokojnie pojawią. Teraz przecież w SG jest Two Face.

Jak myślicie, na jakiej kwocie zatrzyma się ostatecznie zbiórka?
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: Coin22 »

Stawiam na jakieś 14 milionów [emoji16]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
spliffighter
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2017, 00:51

Re: Batman the boardgame

Post autor: spliffighter »

Pewnie otrze się o 7mln patrząc na start - teraz będzie "kapać" do jakichś 5 i na koniec znów ze 2.
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Night wolf »

Marx pisze:Ludzie pamiętają jeszcze czasy TM-Semic, so nice ;-)

Gra bazuje jednak na nowych wydaniach Batka :-(
Ale jak na nowych? chyba pod względem odświeżenia wyglądu bo samych postaci które powstały w ciągu ostatnich 20 lat to jest dość niewiele, większość jest z czasów nawet przed semikowych.
W core boxie nie masz ani jednej postaci współczesnej chyba najświeższa to Tim Drake który powstał w 1989 roku.
W SG z współczesnych postaci to:
Damian Wayne ale tylko jako Robin
Orphan ojciec i córka
Sowy
Hush 2003 rok chyba najstarszy z tych współczesnych :)

Problemem może byc to że TM-Semik dawał nam tylko skrawek tego co wtedy się działo i przez to można wielu z tych postaci nie znać. :)
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Batman the boardgame

Post autor: Jolly_Roger »

Dali Montoyę z Gotham Central - jestem pod wrażeniem.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: Coin22 »

Pojawiają się też elementy 3d- fajnie. Czekam na model 3d tego wagonu metra [emoji16]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0NCK0
Posty: 93
Rejestracja: 16 lut 2010, 09:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batman the boardgame

Post autor: 0NCK0 »

Najnowszą postacią jest Professor Pyg z tych dotychczasowych 2007.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Night wolf pisze:
Marx pisze:Ludzie pamiętają jeszcze czasy TM-Semic, so nice ;-)

Gra bazuje jednak na nowych wydaniach Batka :-(
Ale jak na nowych? chyba pod względem odświeżenia wyglądu bo samych postaci które powstały w ciągu ostatnich 20 lat to jest dość niewiele, większość jest z czasów nawet przed semikowych.
W core boxie nie masz ani jednej postaci współczesnej chyba najświeższa to Tim Drake który powstał w 1989 roku.
W SG z współczesnych postaci to:
Damian Wayne ale tylko jako Robin
Orphan ojciec i córka
Sowy
Hush 2003 rok chyba najstarszy z tych współczesnych :)

Problemem może byc to że TM-Semik dawał nam tylko skrawek tego co wtedy się działo i przez to można wielu z tych postaci nie znać. :)
A jak ten Azrael wygląda? Batman zero? To jak rozumiem nowe klimaty
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Night wolf »

Marx pisze:
Night wolf pisze:
Marx pisze:Ludzie pamiętają jeszcze czasy TM-Semic, so nice ;-)

Gra bazuje jednak na nowych wydaniach Batka :-(
Ale jak na nowych? chyba pod względem odświeżenia wyglądu bo samych postaci które powstały w ciągu ostatnich 20 lat to jest dość niewiele, większość jest z czasów nawet przed semikowych.
W core boxie nie masz ani jednej postaci współczesnej chyba najświeższa to Tim Drake który powstał w 1989 roku.
W SG z współczesnych postaci to:
Damian Wayne ale tylko jako Robin
Orphan ojciec i córka
Sowy
Hush 2003 rok chyba najstarszy z tych współczesnych :)

Problemem może byc to że TM-Semik dawał nam tylko skrawek tego co wtedy się działo i przez to można wielu z tych postaci nie znać. :)
A jak ten Azrael wygląda? Batman zero? To jak rozumiem nowe klimaty
Co jest nie tak z Azraelem? Narazie to on się w kampani nie pojawił ale jego strój to jakiś olbrzymich zmian względem wersji z 1992 niema :)
Porównanie:
Spoiler:
Batman z Roku Zero to faktycznie nowy strój z Orginu ale dalej to ten sam Batman :)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Spoko, miałem na myśli jeszcze wcześniejszy jego kostium, ten podczas nieobecności Bruce'a. Wszystko jasne ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Night wolf »

Marx pisze:Spoko, miałem na myśli jeszcze wcześniejszy jego kostium, ten podczas nieobecności Bruce'a. Wszystko jasne ;-)
Mówisz o tym z Tm semic, który założył w historii Kingfall (to było między tymi dwoma które wrzuciłem i na okres zastępstwa :):
Spoiler:
hachi35
Posty: 181
Rejestracja: 16 sty 2018, 17:29
Lokalizacja: Jaworzno
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: hachi35 »

Night wolf pisze:
Marx pisze:Spoko, miałem na myśli jeszcze wcześniejszy jego kostium, ten podczas nieobecności Bruce'a. Wszystko jasne ;-)
Mówisz o tym z Tm semic, który założył w historii Kingfall (to było między tymi dwoma które wrzuciłem i na okres zastępstwa :):
Spoiler:
Ten strój też fajnie jakby dali w takiej dynamicznej pozie:) ... jak będzie tak jak ktś dziś pisał ze skończy się na grubo ponad 10 mln $$$ :) to myślę ze do tych 2 pudełek z podstawki dojdzie ze sg jeszcze z jedno albo dwa dodatkowe:)
spliffighter
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2017, 00:51

Re: Batman the boardgame

Post autor: spliffighter »

Macie jakieś wnioski po playthrough na Dice Tower?
Bardziej niż o opinie o samej grze chodzi mi o to czy chłopaki dobrze sie bawili, bo wg mnie starali sie być chyba neutralni i nie wiem czy to dobrze dla gry.
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: malpka »

Generalnie nie trzeba się spieszyć z kampanią, bo (za FAQ):
Can I just pledge a dollar now and increase my pledge during the pledge manager phase?
The Pledge Manager will be open to everybody. No need to pledge anything during the campaign. The offer will be the same. The only difference: your pledge will not help to unlock additional Stretch Goals.
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: kelvar »

A ciekawie można zaobserwować "dynamiczne" zmiany kolejnych celów... Jak kampania "szybowała" w pierwszym rozpędzie cele były w większych odstępach, teraz co cel próg się zmniejsza (co by odblokować zaplanowane cele i żeby było widać postępy w kampanii).
Skuteczny marketing i pompowanie kampanii :)
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: Coin22 »

kelvar pisze:A ciekawie można zaobserwować "dynamiczne" zmiany kolejnych celów... Jak kampania "szybowała" w pierwszym rozpędzie cele były w większych odstępach, teraz co cel próg się zmniejsza (co by odblokować zaplanowane cele i żeby było widać postępy w kampanii).
Skuteczny marketing i pompowanie kampanii :)
Ja też nie wiem na ile dla Was atrakcyjne póki co są stretch goale, ale dla mnie dokładanie figurek jest średnio atrakcyjne jeśli nie idzie za tym jakiś dodatek czy nowy scenariusz. Może dlatego też kampania wyhamowała.

Ciekawe co będą rzucać dalej [emoji16]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

A to ciekawe, bo właśnie dali nowy scenariusz.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Batman the boardgame

Post autor: Coin22 »

Marx pisze:A to ciekawe, bo właśnie dali nowy scenariusz.
Wiem o tym i oczekiwałbym urozmaicenia stretch goals. Czekam na model 3d tego wagonu metra [emoji12]


Edit. Np właśnie teraz dodali jakiś super extra unexpected stretch goal. Figurka Riddlera. Druga bodajże.
To na pewno spoko dla kolekcjonera figurek z komiksów Batmana, ale dla mnie - gracza - drugi Batman, trzeci Batman, czwarty Batman to wciąż Batman...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Już gdy Monolith zapowiedział Batka, można było się spodziewać kilku modeli Batmana i powiedzmy tych klasycznych przeciwników, bo w takim stylu wydano wcześniej Conana. Natomiast same prezentacje i zapowiedzi przed startem zbiórki potwierdziły to. Scenariuszy całkiem dużo już wrzucone w samą grę i rozszerzenia, więc myślę, że nie jest źle :-) Kampania, moim zdaniem, natomiast wyhamowała, bo wszystko zostało ujawnione już od początku i wspierający nie mają "wymówki" by zwiększyć pledge ;-))) Jednak sporo jeszcze czasu i myślę, że finalna zawartość będzie satysfakcjonująca. Te 140 buksów to jednak sporo.

Więcej elementów scenerii ciekawie by urozmaiciło wrażenia podczas potyczek, ale dużych modeli bym się nie spodziewał ;-) A może jakieś skrzynki, beczki, latarnie, którymi część postaci mogłaby ciskać? ;-)))
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: sewhoe »

Właśnie dostałem z firmy Monolith zestaw 16 dodatkowych misji do Conana. Formatu A4, w kolorze, pod 40 stron (niczym podręcznik Overlorda z podstawki). To zebrane misje z forum i wydrukowane przez Monolith. Wystarczyło tylko opłacić koszty przesyłki. W ten sposób taka firma sprawia, iż mam wiarę że Batman będzie równie mocno rozwijany także po kampanii na Kickstarterze.
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: Coin22 »

sewhoe pisze:Właśnie dostałem z firmy Monolith zestaw 16 dodatkowych misji do Conana. Formatu A4, w kolorze, pod 40 stron (niczym podręcznik Overlorda z podstawki). To zebrane misje z forum i wydrukowane przez Monolith. Wystarczyło tylko opłacić koszty przesyłki. W ten sposób taka firma sprawia, iż mam wiarę że Batman będzie równie mocno rozwijany także po kampanii na Kickstarterze.
Ciekawe na ile starczy im sił by wspierać Conana po Batmanie i na ile na to samo może liczyć Batman gdy będą mieć w 2019 roku nowy projekt...

Ostatnio pojawił się update, gdzie opisywali jak Batman będzie regrywalny. Muszę przyznać, że dość zaniepokoiło mnie to, że oni twierdzą, że pojedynczy scenariusz będzie bardzo regrywalny, bo odniosłem wrażenie, że ta regrywalność opiera się wyłącznie na innym doborze figurek, które biorą udział w scenariuszu, bo to figurki mają różne cechy, mogą wykonywać inne akcje i to one gwarantują regrywalność. Dlatego prawie każdy stretch goal to figurka...
Co o tym myślicie, czy Waszym zdaniem zmiana figurek to wystarczający warunek by mówić o regrywalności scenariuszy?

Mnie się właśnie zdawało, że scenariusze będą mało regrywalne, 3-4 razy i się znudzi, dlatego liczyłem, że pójdą w dodatkowe scenariusze, więcej scenariuszy, jakieś modyfikacje do scenariuszy. Tymczasem idą w figurki :)
Awatar użytkownika
malpka
Posty: 272
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:43
Has thanked: 149 times
Been thanked: 23 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: malpka »

Ale większą część pracy mają już za sobą - wystarczy w scenariuszach pozmieniać Con na Batm a do broni dodać prefix ;)
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 664
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 72 times
Been thanked: 151 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Tyrek »

Coin22 pisze: Ostatnio pojawił się update, gdzie opisywali jak Batman będzie regrywalny. Muszę przyznać, że dość zaniepokoiło mnie to, że oni twierdzą, że pojedynczy scenariusz będzie bardzo regrywalny, bo odniosłem wrażenie, że ta regrywalność opiera się wyłącznie na innym doborze figurek, które biorą udział w scenariuszu, bo to figurki mają różne cechy, mogą wykonywać inne akcje i to one gwarantują regrywalność. Dlatego prawie każdy stretch goal to figurka...
Co o tym myślicie, czy Waszym zdaniem zmiana figurek to wystarczający warunek by mówić o regrywalności scenariuszy?

Mnie się właśnie zdawało, że scenariusze będą mało regrywalne, 3-4 razy i się znudzi, dlatego liczyłem, że pójdą w dodatkowe scenariusze, więcej scenariuszy, jakieś modyfikacje do scenariuszy. Tymczasem idą w figurki :)
Z punktu widzenia The Others gdzie mamy 7 scenariuszy z czego są one dość "generyczne" i abstrakcyjne to regrywalność zapewniają właśnie zestawy dodatkowych figurek (Drużyny Faith/Grzechy). Z mojej perspektywy sprawdza się to świetnie bo warunkuje sposób gania obu stron i dzięki temu można grać ten sam scenariusz po kilka razy i za każdym razem na trochę inny sposób, mimo że zadania graczy są takie same.
ODPOWIEDZ