Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Batman: Gotham City Chronicles (Frédéric Henry)

Post autor: cohlerc1 »

Nie najświeższe info ale może ktoś przegapił w gorączce rising sun ;)

Monolith w tym roku startuje z kickstarterem gry planszowej Batman opartej na mechanice z Conana. W tej chwili wiele więcej nie wiadomo plus jakieś zdjęcia z targów:
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: schizofretka »

Nie ma zdjęć.

O jeżu, jak dobrze że nie jestem specjalnym fanem Batmana, ale pewnie niejednemu puściło na tego niusa...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: mmag »

Zdjęcia są...
http://comicbook.com/dc/2017/02/26/batm ... monolith/1

Wincyj! Nawet filmik już jest...
https://www.youtube.com/watch?v=G7nYgBEk3XU&

Generalnie rzecz biorąc będzie to Conan w nowym wdzianku, z pewnymi usprawnieniami w mechanice. Fani mogą sobie zacząć ostrzyć ząbki;)
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: lunatykuku »

Jaram się :) W Conana nie grałem, ale po obejrzeniu filmiku mechanika wydaje się bardzo fajna. Szkoda tylko, że kickstarter :/Figurki jeśli będą takie jak te na fotkach, to powiem że śmiało mogą konkurować z Knight Models.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: ariser »

Tylko czemu zawsze ostatnio ten batman.. to już nudniejszego herosa, poza supermanem, nie ma.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: mmag »

ariser pisze:Tylko czemu zawsze ostatnio ten batman.. to już nudniejszego herosa, poza supermanem, nie ma.
Pozwolę sobie wyrazić swoje obiekcje - biorąc pod uwagę całą plejadę superbohaterów Batman (moim zdaniem) wyraźnie wybija się ponad przeciętną - zwłaszcza w obecnej od pewnego czasu w komiksach "dojrzalszej" wersji. Tym bardziej, że razem z Batmanem można od razu zaoferować całą gamę ciekawych łotrów z DC (two face, joker, e nigma...)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: kaszkiet »

ariser pisze:Tylko czemu zawsze ostatnio ten batman.. to już nudniejszego herosa, poza supermanem, nie ma.
Lepszy byłby Kapitan Bomba, zdecydowanie.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: lunatykuku »

Ja tam się nie dziwię- Batman to najlepiej rozpoznawalny heros. Ja tam się cieszę, bo raz, ze lubię, dwa- ma najciekawszych villanów, trzy jakoś pasuje mi do przedstawionej mechaniki.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: mmag »

kaszkiet pisze:
ariser pisze:Tylko czemu zawsze ostatnio ten batman.. to już nudniejszego herosa, poza supermanem, nie ma.
Lepszy byłby Kapitan Bomba, zdecydowanie.
Ja tam bym jednak stawiał na superbohatera Wilq'a! :D
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: ariser »

mmag pisze:Tym bardziej, że razem z Batmanem można od razu zaoferować całą gamę ciekawych łotrów z DC (two face, joker, e nigma...)
Komiksów nie czytam, tyle co kojarzę filmy i gry wideo + jakieś pojedyncze memy/obrazki z 9gaga. Łotry są zdecydowanie ciekawszymi postaciami od naszego herosa i z tym się zgadzam, wg mnie wręcz ratują każda produkcję z jego udziałem.
kaszkiet pisze:
Lepszy byłby Kapitan Bomba, zdecydowanie.
Zdam się na opinię eksperta, bo też nie znam i nie oglądam. :P
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
shenloc
Posty: 12
Rejestracja: 24 kwie 2017, 07:20

Re: Batman the boardgame

Post autor: shenloc »

https://youtu.be/rhnxAC1M710

Ok 130$ plus transport za podstawowego pledga, to daje jakieś 550-580zl. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Curiosity »

Gra ma być "kickstarter exclusive". Ciekawe ile osób potraktuje ją jako inwestycję :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: mmag »

Jestem ciekaw jaką kwotę to uzbiera - Jakiś czas temu czytałem wywiad z twórcami, gdzie zdradzili że koszt IP jest na tyle duży, że aby mówić o sukcesie finansowym gra musi się ufundować na jakieś 3mln... Przyznam, że dość mocno otworzyło mi oczy, że planszówki to już faktycznie gruby biznes z sześciocyfrowym budżetem...
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Zagrałem w Essen, i wiecie co? Była to najlepsza gra, zaraz po Mythic Battles Pantheon. A muszę dodać, że po zapowiedzi Batmana na planszy nie należałem do entuzjastów. Raz, uwielbiałem komiks, ubóstwiam filmową trylogię Nolana, chętnie pogram w gry elektroniczne, ale jakoś mrocznego bohatera zupełnie nie potrafiłem sobie wyobrazić na planszy, szczególnie w grze mechanicznie tak podobnej do Conana, gdzie wycina się w pień zastępy przeciwników. Dwa, wydanie Conana i wołająca o pomstę do nieba instrukcja wraz ze stertą kickstarterowych exclusive'ów bez żadnych reguł i scenariuszy nie sugerowały pozycji wartej zainteresowania, a na pewno nie kilkuset baksów.

Jednak już same zasady i wprowadzanie w wykonaniu youtubera Barry'ego Doubleta (https://www.youtube.com/user/badgerthebrave/videos ) zapowiadały intrygującą zabawę, a klimat mrocznego rycerza powoli nas pochłaniał. Z boku naszej grze przyglądała się załoga Monolith, służąc pomocą i wskazówkami w ważnych momentach. Dla przypomnienia, Batman ( jak i Conan) to nieskomplikowany ameritrash, w stylu all vs. one, gdzie każda z prowadzonych postaci ma swoje punkty zasobów, które są jednocześnie punktami akcji jak i życia. Znajdują się one w trzech pulach zasobów: dostępnych, zużytych i niedostępnych. Wykonując wybraną akcję, wykorzystane punkty przenosimy do drugiej puli, a w przypadku obrażeń punkty trafiają do puli niedostępnej i nie możemy z nich korzystać. Aby odnowić punkty, musimy wypocząć. Gracz kontrolujący zły charakter (overlord), ma własną planszę i kontroluje rożne typy wrogów. Swoje punkty zasobów wykorzystuje aby przerzucać kości lub aktywować wybrany typ jednostek wcześniej.

Wykonanie gry było bez zarzutu, duże i szczegółowe figurki, wykonane z żywicy, oraz piękna i klimatyczna plansza przestawiająca zapuszczoną, zrujnowaną stację metra, wraz z peronem, wagonami, pomieszczeniami, rampami. Wszystko w ciemny, trochę fioletowym odcieniu. Plansze gracza trochę w innym stylu, miłe dla oka, choć zbyt jaskrawe i błyszczące. Gdzieś na środku miejsca starcia krąży główny łotr - Bane,w okół grupki bandytów, a bohaterzy: Batman, Catwoman, oraz Red Hood na skraju planszy. W osiem rund overloard musi uzbroić i detonować co najmniej 2 ładunki, a bohaterowie dążą do pokrzyżowania niecnych planów Bane'a i spółki.
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Prowadziłem postać Catwoman, która całkiem skutecznie potrafi walczyć, choć ma słabą obronę; potrafi omijać i wymykać się wrogom, i przydaje się do rozbrajania ładunków. Cała nasza drużyna, poniekąd błędnie, skupiła się na rozprawianiu się z kolejnymi grupami wrogich jednostek zamiast dażyć do usunięcia bomb z lokacji. Tylko szczęście w rzutach pozwalało nam do końca mieć szanse na wypełnienie warunków zwycięstwa, bo choć eliminowanie oddziałów overlorda nie było ciężkie, nie stanowiło klucza do zwycięstwa. W ostatnich dwóch turach dopiero skoncentrowaliśmy się na rozbrajaniu ładunków i w ostateczności dwa ostatnie rzuty w grze zadecydować miały czy wygramy potyczkę. Emocje były niesamowite. Podczas całej rozgrywki była kupa śmiechu, wczuwania się w role prowadzonych postaci, a klimat i przyjemność z gry pochłonęły mnie jak i resztę całkowicie. Mechanicznie gra jest poprawna i wystarczająca. Decyzje o ilość wykorzystanych zasobów punktów akcje, decyzja w którym momencie odpocząć, aż wreszcie same posunięcia na planszy - wszystko to tworzy ciekawą rozgrywkę.

Jak wspomniałem wcześniej dwa rzuty - szczęśliwie i nieszczęśliwie - zadecydować miały o wyniku gry. Najpierw moja Catwoman skutecznie opuściła wagon, pozostawiając tam uzbrojoną bombę, którą chwilę potem miał się zając mroczny rycerz, a sama udała się do pobocznego pomieszczenia, gdzie znajdowała się jeden z dwóch ładunków. Potrzebowałem 6 sukcesów, w tym jeden miałem gwarantowany dzięki zdolności postaci, a rzucić miałem kilkoma kośćmi. I rzuciłem skutecznie. Podskoczyłem z siedzenia w chwili euforii. Chwile potem Batman przebił się przez ostatnich przeciwników by wykonać ostatni, decydujący rzut i podjąć próbę rozbrojenia ostatniego ładunku na planszy w ostatniej rundzie, w ostatniej akcji. Napięcie niesłychane, cała ekipa Monolith się przygląda, w okół zainteresowanie wielu odwiedzających i... nieudany rzut 4 kośćmi i porażka. Wygrywa overlord :-) Po tak pasjonującym, blisko dwugodzinnym pojedynku, zupełnie mi to nie przeszkadzało :-)

Tytuł ma ogromny potencjał, demo jest wspaniałe jak i samo wykonanie. Tematyka i klimat przekonują. Rozgrywa kapitalne. Potencjalne wątpliwości: ilość tak dopieszczonego i zbalansowanego contentu, jakość i grywalność dodatków i stretch goali. Kolejna sprawa: gracz kontrolujący overlorda nie miał aż takiego funu z gry i odczuwał momentami bezsilność i irytację, pomimo zwycięstwa. Jesli Monolith popracuje nad tym, gra będzie hitem!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5457
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Rocy7 »

Marx pisze:Kolejna sprawa: gracz kontrolujący overlorda nie miał aż takiego funu z gry i odczuwał momentami bezsilność i irytację, pomimo zwycięstwa. Jesli Monolith popracuje nad tym, gra będzie hitem!
ten aspekt niestety był juz obecny w Conanie wiec obawiam sie, iz moze nie zostac poprawiony.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: misioooo »

Rocy7 pisze:
Marx pisze:Kolejna sprawa: gracz kontrolujący overlorda nie miał aż takiego funu z gry i odczuwał momentami bezsilność i irytację, pomimo zwycięstwa. Jesli Monolith popracuje nad tym, gra będzie hitem!
ten aspekt niestety był juz obecny w Conanie wiec obawiam sie, iz moze nie zostac poprawiony.
Jaki aspekt? Ja w Conana grywam zawsze Overlordem i mam z tego mnóstwo świetnej zabawy - niezależnie czy wygram czy też nie :)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
_Paulus_
Posty: 315
Rejestracja: 05 wrz 2006, 16:35
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: _Paulus_ »

Marx pisze: Kolejna sprawa: gracz kontrolujący overlorda nie miał aż takiego funu z gry i odczuwał momentami bezsilność i irytację, pomimo zwycięstwa. Jesli Monolith popracuje nad tym, gra będzie hitem!
To raczej wynikało z tego, że miał bardzo słabe rzuty i do 4 rundy chyba nie uzbroił nawet jednej bomby. Potem nagle uzbroił cztery i przez to był wyścig z czasem.

Obawiam się, że jakby Red Hood od razu poszedł po uzi w pierwszej rundzie to byśmy wyczyścili plansze i nawet jedna bomba by nie była aktywowana.

Tylko słabe rzuty Overlorda spowodowały, że nie zwracaliśmy uwagi na bomby (czyli cel misji), a zajęliśmy się eksterminacją pomagierów.

Do tego dopiero w ostatniej rundzie tak na prawdę przemyśleliśmy jak zagrać rundę, żeby mieć szansę na zwycięstwo. Jakbyśmy każdą poprzednią w ten sposób rozpracowywali...

... ale grało się wyśmienicie i dzięki emocjom bardzo pozytywnie wspominam tę grę :)


Wspierać na kicku nie zamierzam. Mam już Conana.
Each man faces death by himself. Alone.
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: EmilYo »

Jak myślicie, ile zielonych trzeba będzie odłożyć na sensowny zestaw? 250 USD Za podstawkę i dodatki oraz drugi tyle na dodatkowe postacie?
Awatar użytkownika
Night wolf
Posty: 192
Rejestracja: 29 lut 2008, 23:46
Lokalizacja: Opole/Brzeg
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Night wolf »

EmilYo pisze:Jak myślicie, ile zielonych trzeba będzie odłożyć na sensowny zestaw? 250 USD Za podstawkę i dodatki oraz drugi tyle na dodatkowe postacie?
Podobno jak ktoś z nimi rozmawiał z grupy FB w czasie essen to twierdzili że całość z dodatkami ma wyjść jakieś 400$.
Brazol
Posty: 296
Rejestracja: 18 lut 2016, 11:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Brazol »

Night wolf pisze:
EmilYo pisze:Jak myślicie, ile zielonych trzeba będzie odłożyć na sensowny zestaw? 250 USD Za podstawkę i dodatki oraz drugi tyle na dodatkowe postacie?
Podobno jak ktoś z nimi rozmawiał z grupy FB w czasie essen to twierdzili że całość z dodatkami ma wyjść jakieś 400$.
Nie wiem jak z dodatkiem ale jak pytalem o podstawke to mowili 130-140usd. Mozliwe ze ze wszystkim co dodadza bedzie mozna wydac i 400.
sidmeier
Posty: 307
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:55

Re: Batman the boardgame

Post autor: sidmeier »

Brazol pisze:
Night wolf pisze:
EmilYo pisze:Jak myślicie, ile zielonych trzeba będzie odłożyć na sensowny zestaw? 250 USD Za podstawkę i dodatki oraz drugi tyle na dodatkowe postacie?
Podobno jak ktoś z nimi rozmawiał z grupy FB w czasie essen to twierdzili że całość z dodatkami ma wyjść jakieś 400$.
Nie wiem jak z dodatkiem ale jak pytalem o podstawke to mowili 130-140usd. Mozliwe ze ze wszystkim co dodadza bedzie mozna wydac i 400.
Ja uważam, że w tych butach nie wejdziesz. Lepiej zrezygnować, jak jesteś za biedny, pójdą po bandzie z ceną, szkoda zachodu, rzucą sobie masę kasy i kto to kupi w ciemno? Ja na pewno nie.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: Marx »

Warto poczekać na kampanię. Gra jest bardzo fajna, ale jak wspomniałem, kilka rzeczy stoi pod znakiem zapytania. Można się spodziewać jednak wysokiej kwoty zbiórki i dużo odblokowanej zawartości. Czy sama podstawka starczy? Jak grywalne będą addony i sg? Czas pokaże. Batman obok Mythic Battles to były dla mnie dwie najlepsze rozgrywki na targach.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: kaszkiet »

Ojeny, rynek zaczyna wyglądać tak, że Rising Sun, za które płaciłem 150$ z dodatkiem + nie pamiętam ile za wysyłkę wychodzi nie tak drogo.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Batman the boardgame

Post autor: mmag »

To już stało się raczej dużo (kilka lat) wcześniej... a Rising Sun ze swoim jednym dodatkiem był raczej czymś wyjątkowym a nie normą na ks - zwłaszcza jak na cmon. W zasadzie chyba każda z gier pisanych obecnie pod ks (czyt. z duża ilością figurek i dodatków) kosztuje w opcji "kompletnej" dobre 300-500$.
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Batman the boardgame

Post autor: EmilYo »

Znamy tytuł i datę premiery na KS (plus info że full set będzie kosztował 300USD). Myślę że warto zmienić tytuł tego wątku.
https://www.facebook.com/monolitheditio ... =1&theater

Obrazek
ODPOWIEDZ