Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: olsszak »

Jak przeglądam ten wątek i wątek z Valhallą to jestem pod wrażeniem ile osób złapały obie gry. Marketing robi swoje. Dopiero po przyjściu gier jest płacz i zgrzytanie zębów. Ciekawe, że żaden z twórców, którzy byli aktywni w trakcie obu kampanii nie jest w stanie teraz (ileś czasu po fakcie i pewnych wtopach) zaglądać do wątku z grą i odpowiadać na pytania/wątpliwości.

Szkoda mi tych wszystkich, którzy zaufali wydawcy i liczyli, że będzie to dobra gra. Ja nie miałem takich nadziei i dzięki temu mam parę złotych w kieszeni. Niestety potwierdza się, że KS/wspieram czy zagram każdy teraz może zrobić bo jest boom, ale już dowieść wszystko najwyższej (obiecanej) jakości nie każdy potrafi.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Brylantino »

Twórcy Stworza osiągneli pod tym względem poziom mistrzowski, gdyż głównym filarem marketingu ich najnowszej gry było "najnowsza gra twórców Stworze". Szkoda, że nie zdawali sobie sprawę jaki to był strzał w kolano, przez to jak bardzo Stworze było słabo zrobione zarówno pod względem wydawniczym jak i designerskim. Oczywiście kampania się nie ufundowała (na szczęście).
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Veto »

Ktoś próbował zmieścić podstawkę i dodatek to dedykowanego insertu?
Niby insert miał mieścić wszystko razem - i karty i figurkę - ale nijak mnie się to nie udaje :/
Komuś się udało?

Niestety - ostatnie wiadomości jakie wysyłałem do wydawcy via Facebook - pozostały bez odpowiedzi :/
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Nidhogg »

Ja próbuję się skontaktować z wydawcą od maja, na wiadomości od wspieram.to nie odpowiadają lub kłamią w odpowiedzi od co najmniej od czerwca.
Powodzenia i daj znać czy tym razem się odezwą
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Anawriel
Posty: 45
Rejestracja: 22 wrz 2017, 23:26
Been thanked: 1 time

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Anawriel »

@Veto - u mnie weszło bez problemu
Spoiler:
a ogólnie co do stworze... ja akurat należę do grupy ludzi którym się ta gra podoba choć trudno jest mi wskazać konkretnie z jakiego powodu... Może to nie jest gra w którą gram codziennie lecz często do niej wracamy i jest naprawdę OK. Co do dodatku i jego ceny... Ja kupiłem go za 65zł i powiem szczerze tak... Dodatek np do 51 stanu (jak i wielu innych gier oscyluje w tym samym przedziale) kosztuje 50zł i to również pare kart ... Nie widzę w tym problemu aby komuś zapłacić za pracę jaką włożył w rozwinięcie gry a nie przeliczać wszystko na to czy jest tona plastiku itd... Serio... Więcej wydaje na Piwo/Chipsy i inne pierdoły a nic z tego nie mam... Ja wiem, że dokładając parę zł więcej kupił bym pełnoprawną super grę typu np Aeon's End (tak też mam - kupioną za 100zł) - gusta są różne nie każdemu się spodoba to samo... Lecz... Nie wiem czy moja opinia może mieć jakieś znaczenie gdyż jestem człowiekiem dziwnym... Naprawdę bardzo lubię gry typu Martians a Story of Civilization, Mistfall, Rycerze Pustkowi i pewnie pare innych tytułów które ogólnie zebrały dość duży Hejt na forum i są raczej usuwane z półek a nie grywane dość często... Tak czy inaczej pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Mixthoor »

Zakupiłem dodatek, który trzymam w pudełku. Wszystko mieści bez dedykowanego drewnianego wkładu, choć jest bardzo ciasto. Woli ścisłości: wziąłem go za ok. 55 PLN, brakowało mi kilku złotych do darmowej przesyłki, a nie było nic więcej wartościowego do kupienia. Zawierał dodatkowo 2 karty Wydarzeń, figurkę nowego Stworze i odliczając koszt 15 PLN za potencjalnego kuriera, ostatecznie wyniósł mnie ok. 40 PLN. Pragę dodać, iż podczas konwentów twórcy sprzedają dodatek za 79 PLN, bez dodatkowych kart wydarzeń i bez figurki.

Instrukcja zawiera wiele zmian pierwotnych reguł, które wypadałoby publicznie udostępnić, dla wszystkich posiadaczy podstawki. Starcie między dwoma Stworze opiera się na... testach i ewentualnych modyfikatorach. Zakazana Polana to możliwość doboru 1 karty spośród dwóch różnych małych talii, lekko zmieniająca reguły gry. Na dniach przetestuję dodatek ze swoimi "zasadami domowymi".

Nie podoba mi się zachowanie wydawnictwa. Ignorowanie wspierających, usuwanie niewygodnych komentarzy, ignorowanie pytań wspierających i grających, tworzenie fikcyjnych kont, oceniających grę maksymalną notą. Jest to żenujące. Gdy wiele miesięcy temu lud na tym forum w większości wypadków wylewał żale i nie hamował się w wypowiedziach skierowanych do twórców, dziwiłem się temu. Dziś rozumiem.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Szpanerski »

A Czy ktoś ma może link do poprawionej instrukcji?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: polwac »

olsszak pisze: 26 lis 2018, 12:41 Jak przeglądam ten wątek i wątek z Valhallą to jestem pod wrażeniem ile osób złapały obie gry. Marketing robi swoje. Dopiero po przyjściu gier jest płacz i zgrzytanie zębów. [...]

Szkoda mi tych wszystkich, którzy zaufali wydawcy i liczyli, że będzie to dobra gra.
Ja z Valhalli jestem bardzo zadowolony. Brakowało mi w kolekcji takiej prostej turlanki do piwa i dostałem dokładnie to co zostało zaprezentowane na gameplayach w trakcie kampanii i to na co liczyłem.
Jak się ktoś na coś innego nastawiał, nie śledził dokładnie materiałów w trakcie kampanii i jest zawiedziony to już jego problem.

To samo dotyczy Stworze, bardzo dokładnie oglądałem materiały dotyczące tej gry i pomimo próby wprowadzenia fajnego słowiańskiego klimatu mechanicznie mnie nie porwała i ciesze się, że nie wsparłem.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Veto
Posty: 157
Rejestracja: 09 gru 2006, 16:27
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Veto »

Anawriel pisze: 02 gru 2018, 18:53 @Veto - u mnie weszło bez problemu
Każda figurka ma swoją przegródkę ?
Talia każdego stworza ma też własną ?

Nie po to kupuje się insert - żeby kilka rodzajów kart czy figurek było w tej samej przegródce...
jedmac
Posty: 9
Rejestracja: 24 lip 2019, 11:55
Has thanked: 1 time

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: jedmac »

Cześć, czy warto zakupić w drugą edycję Stworza? klimat i wykonanie drewniane wygląda bardzo interesująco ale jak wygląda sprawa z mechaniką i regrywalnością do domowego rozgrywania? Czy dodatki (z tego co widzę obecnie są dostępne 2) wprowadzają ciekawe rozwiązania?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Brylantino »

O dodatkach się nie wypowiem, bo nie grałem ale sama gra bardzo slabiutka. Lepiej unikać, ale jak jesteś bardzo ciekawy to lepiej gdzieś ograć. Wykonanie, to jedyne co ta gra ma do zaoferowania.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Mixthoor »

To nie jest 2 edycja, lecz dodruk. Dodatki wprowadzają nowe elementy, szumnie nazwane "nową mechaniką". Wielkie słowa do małej gry. Jeden mam, kupiony w dużej promocji. Autorzy sztucznie podbijali ocenę gry fałszywymi kontami na portalu BGG i usuwali nieprzychylne komentarze na FB. Ten całokształt jest karygodny i obrzydliwy. Gra jest bardzo słaba i bez własnych zasad domowych nudna. Nawet z dodatkiem Zakazana Polana. A wydawnictwo to tuszuje. Nie polecam.
Awatar użytkownika
bly73
Posty: 115
Rejestracja: 07 lis 2017, 22:50
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Has thanked: 103 times
Been thanked: 17 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: bly73 »

Mixthoor pisze: 01 gru 2019, 11:48 Autorzy sztucznie podbijali ocenę gry fałszywymi kontami na portalu BGG i usuwali nieprzychylne komentarze na FB
Jakiś dowód na potwierdzenie tych rewelacji?
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Mixthoor »

smalco
Posty: 287
Rejestracja: 17 mar 2015, 14:06
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: smalco »

Sporo dowodów na to, że ktoś zagłosował tylko raz. Te dowody są dwojakie.
Mateusz2k22
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2020, 17:19

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Mateusz2k22 »

Czy ktoś posiada informacje czym różni się edycja III Stworze od II? Już zdążyłem się dowiedzieć o cenie i wielce mnie to skonsternowało.
II mogłem wychaczyć za 200 złociszy
III w internetach mi się przewija za 300 i nie wiem co myśleć.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Brylantino »

Znowu poprawili instrukcję podobno.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: japanczyk »

Może ktoś mógłby pomóc:
Zauważyłem że brakuje misji z dodatku które zastępują misje stworzy np Mary która ma wykonać akcję odpoczynek a takiej akcji nie ma już w grze.
Chodzi o karty Bobo, Leszego, Mary i Licho. Czy ktoś mógłby zrobić jakiś skan i się odezwać na priv?
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: E2MD »

Brylantino pisze: 14 sty 2020, 09:26 Znowu poprawili instrukcję podobno.
Czy ktoś wie gdzie skąd można ściągnąć najnowszą instrukcję?
Nie przyszedłem tutaj wygrać
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: kilpopx »

Na stronie wydawcy ruszyła wspieraczka nowej edycji o nazwie Stworze Odrodzenie. Zastanawiam się nad wsparciem ale słyszałem że poprzednie edycje były słabe i nie wiem czy zmiany wprowadzone w odrodzeniu cokolwiek zmienią na plus. Bardziej doświadczonych planszówkowiczów, którzy mieli styczność z poprzednimi wydaniami prosiłbym o opinię czy jest sens się w to pakować :).
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: sin »

Wsparłem Stworze w oryginalnej kampanii, bardzo podobał mi się setting oraz grafiki. Niestety okazało się, że gra w ogóle nie broni się mechanicznie i po trzech partiach już nigdy więcej nie trafiła na stół, finalnie ją sprzedałem. Wydaję mi się, że zapowiedziane zmiany nie zmodyfikują gry w taki sposób, by trafiła ona w mój gust, tym razem zdecydowanie odpuszczam. Jeżeli okazałoby się, że jednak odswieżona edycji jest godna uwagi to na pewno będzie mnóstwo okazji, żeby dostać ją w normalnej sprzedaży.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Brylantino »

Dokładnie jak kolega pisze - lepiej poczekać niż znowu pakować się w totalny gniot.

Stworze to była jedna z gorszych gier jakie kiedykolwiek zagrałem i wątpię, aby mimo wszystko zmiany były tak duże że nagle doświadczymy tutaj objawienia. Co najwyżej z badziewia zrobi się przeciętniaka.
ootbak22
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2019, 12:13
Has thanked: 21 times
Been thanked: 48 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: ootbak22 »

Na stronie wspieraczki jest youtube tlumaczacy zasady odnowionej wersji.
https://www.youtube.com/watch?v=TSgFpvyZG9Y

Obejrzałem, zdecydowanie wolę poczekać na jakąś recenzję, bo nie przekonało mnie to co zobaczyłem (nieco chaotyczny materiał). Czy ktoś posiadający wersję 1 może porównać czy widać jakieś zmiany ?
Znam opinie i przeczytałem recenzje do wersji 1, natomiast tematyka jest na tyle ciekawa, że chciałbym się upewnić, że zasady pozostały bez zmian. Ew. czy ktoś gdzieś widział porównanie mechanik pomiędzy wersjami ?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: Yuri »

ootbak22 pisze: 12 paź 2020, 19:17 ...Ew. czy ktoś gdzieś widział porównanie mechanik pomiędzy wersjami ?
Takie coś znalazłem:
Spoiler:
Stąd podkradzione:

https://underworldkingdom.com/produkt/s ... jdvKeveb18
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: kilpopx »

Ciężko mi coś z tego wywnioskować. Wydaje mi się że celowo nie udostępniono prototypu nowej edycji recenzentom by uniknąć negatywnych opinii.
ODPOWIEDZ