Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: rattkin »

Nic im nie będzie, dla nich planszówka to był jednorazowy strzał, niezwiązany z core'ową działalnością. Prawdopodobnie osoby, które pracowały przy Stworzach już dawno zdążyły o tym zapomnieć.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1213
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 363 times
Been thanked: 250 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Deem »

rattkin pisze: 04 cze 2018, 14:45 Nic im nie będzie, dla nich planszówka to był jednorazowy strzał, niezwiązany z core'ową działalnością. Prawdopodobnie osoby, które pracowały przy Stworzach już dawno zdążyły o tym zapomnieć.
Raczej nie, skoro w międzyczasie zdążyli już polec na KSie z nowym projektem. Albo inaczej - dopiero po tej porażce Twoja teza może być prawdziwa.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Mockerre »

Valdi pisze: 01 cze 2018, 11:02 Dziś na stronie www.magiaimiecz.eu opublikowałem artykuł o mojej przygodzie ze Stworze... jak ktoś chciał zobaczyć jak wyglądała nagroda Radagost - a jak powinna wyglądać według mnie zapraszam.
Bezpośredni link do artykułu: http://magiaimiecz.eu/nowosci/stworze-s ... -nie-moze/
E2MD pisze: 03 cze 2018, 12:00 W moim przypadku to było tak, że wydawnictwo dostało kilka profesjonalnych zdjęć małżonki (to miała być niespodzianka dla niej) plus zadeklarowałem, że dopłacę za grafika więć wymówki nie ma żadnej.
Różnica w pieniądzach nie została zwrócona, ale też o to nie prosiłem.
Słuchajcie, tu Marcin z wydawnictwa ITU, z sąsiedniego wątku o innej słowiańskiej grze planszowej (w zasadzie karcianej ;)). Wydawcy "Stworza" pewnie mieli jakieś swoje powody, aby postąpić jak postąpili - ale rozumiem, jaka to przykrość i żal z powodu niespełnionych obietnic. Trochę smutno się to czyta ;)

Co byście powiedzieli na uwiecznienie na, nomen omen, kartach "Slawii"? Nasz grafik potrafi robić takie rzeczy (jeśli spojrzycie na naszą stronę, unieśmiertelnił cały nasz zespół :D), mamy jeszcze kilka nienarysowanych kart, cel wydaje się słuszny. Nie musicie wybierać żadnych specjalnych nagród, nie musicie nas nawet wspierać - wystarczy, że podeślecie wyraźne zdjęcie (najlepiej stojące, od kolan) na adres contact@itustudio.com i udowodnicie, że faktycznie mieliście dostać tego Radogosta ;)

Czy interesowałoby Was to?
Ostatnio zmieniony 04 cze 2018, 17:21 przez Mockerre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Yavi »

Mockerre pisze: 04 cze 2018, 16:16 Słuchajcie, tu Marcin z wydawnictwa ITU, z sąsiedniego wątku o innej słowiańskiej grze planszowej (w zasadzie karcianej ;)). Wydawcy "Stworza" pewnie mieli jakieś swoje powody, aby postąpić jak postąpili - ale rozumiem, jaka to przykrość i żal z powodu niespełnionych obietnic. Trochę smutno się to czyta ;)

Co byście powiedzieli na uwiecznienie na, nomen omen, kartach "Slawii"? Nasz grafik potrafi robić takie rzeczy (jeśli spojrzycie na naszą stronę, unieśmiertelnił cały nasz zespół :D), mamy jeszcze kilka nienarysowanych kart, cel wydaje się słuszny. Nie musicie wybierać żadnych specjalnych nagród, nie musicie nas nawet wspierać - wystarczy, że podeślecie wyraźne zdjęcie (najlepiej stojące, od kolan) na adres contact@itustudio.com i udowodnicie, że faktycznie mieliście dostać tego Radogosta ;)

Czy interesowałoby Was to?
Sprytne :wink:

W samo Stworze grałem raz (prototyp) i było wg mnie całkiem całkiem, ale był z nami autor, więc żadnych problemów związanych z zasadami itd. nie było. Co do kontaktu, to nie narzekałem (podesłałem jakieś swoje uwagi, link do wrażeń), ale później niestety ten się urwał, gdy zapytałem o finalną grę do recenzji :D Przeczytałem o akcji z grafiką - faktycznie słaba, tym bardziej, że Leszy "przerobiony" i oryginalny prawie niczym się nie różnią...
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Mockerre »

Yavi pisze: 04 cze 2018, 16:30 Sprytne :wink:

W samo Stworze grałem raz (prototyp) i było wg mnie całkiem całkiem, ale był z nami autor, więc żadnych problemów związanych z zasadami itd. nie było. Co do kontaktu, to nie narzekałem (podesłałem jakieś swoje uwagi, link do wrażeń), ale później niestety ten się urwał, gdy zapytałem o finalną grę do recenzji :D Przeczytałem o akcji z grafiką - faktycznie słaba, tym bardziej, że Leszy "przerobiony" i oryginalny prawie niczym się nie różnią...
Dla nas to żaden problem, karty i tak musimy zilustrować, takie karty są czasem znacznie fajniejsze niż rysowane normalnie - vide nasz Wuj Suchomir :D
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: mauserem »

pomysł świetny! - prawdziwy "realtime marketing" - ktoś tu odrobił zadanie :mrgreen:
Turnavine

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Turnavine »

Tymczasem w przedsprzedaży już jest dodatek ; ) :

http://stworze.com/produkt/zakazana-pol ... rnik-2018/
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Brylantino »

No z ceną się nie popisali... Niecałe 50 kart i kilka żetonów i 70 zł.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Morsereg »

59
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Brylantino »

Do końca czerwca w przedsprzedaży - faktycznie super deal...
Jak już podstawka była za droga pod względem zawartości, to dodatek widzę kontynuuje to działanie.
Choć trochę zabawne jest, że twórcy nagle się przy dodatku obudzili, że niektóre akcje w podstawce były bezużyteczne i teraz je zmieniają na inne.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: E2MD »

Mockerre pisze: 04 cze 2018, 16:16 Słuchajcie, tu Marcin z wydawnictwa ITU, z sąsiedniego wątku o innej słowiańskiej grze planszowej (w zasadzie karcianej ;)). Wydawcy "Stworza" pewnie mieli jakieś swoje powody, aby postąpić jak postąpili - ale rozumiem, jaka to przykrość i żal z powodu niespełnionych obietnic. Trochę smutno się to czyta ;)

Co byście powiedzieli na uwiecznienie na, nomen omen, kartach "Slawii"? Nasz grafik potrafi robić takie rzeczy (jeśli spojrzycie na naszą stronę, unieśmiertelnił cały nasz zespół :D), mamy jeszcze kilka nienarysowanych kart, cel wydaje się słuszny. Nie musicie wybierać żadnych specjalnych nagród, nie musicie nas nawet wspierać - wystarczy, że podeślecie wyraźne zdjęcie (najlepiej stojące, od kolan) na adres contact@itustudio.com i udowodnicie, że faktycznie mieliście dostać tego Radogosta ;)

Czy interesowałoby Was to?
Dzięki za propozycje - odezwę się
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: mauserem »

Brylantino pisze: 04 cze 2018, 23:00 Do końca czerwca w przedsprzedaży - faktycznie super deal...
Jak już podstawka była za droga pod względem zawartości, to dodatek widzę kontynuuje to działanie.
Choć trochę zabawne jest, że twórcy nagle się przy dodatku obudzili, że niektóre akcje w podstawce były bezużyteczne i teraz je zmieniają na inne.
Czyli ten dodatek należy traktować bardziej jak "zestaw naprawczy" ?
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Mockerre »

E2MD pisze: 05 cze 2018, 07:23 Dzięki za propozycje - odezwę się
Działamy!
Turnavine

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Turnavine »

mauserem pisze: 05 cze 2018, 08:47Czyli ten dodatek należy traktować bardziej jak "zestaw naprawczy" ?
Z opisu wynikałoby, że jest pół na pół - zmiany w mechanice (ciekawe, że nie zrobiono np. łączenia akcji w dodruku) i nowe karty dla stworzy z podstawowej wersji. Mimo to wciąż są dodane nowe mechaniki. Jednak jak to może wpływać na rozgrywkę nie będę zgadywał "gdyż-ponieważ" za mało grałem w wersję podstawową.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Valdi »

Kisun pisze: 03 cze 2018, 12:44 A ile grafik wziął za tę grafikę?
Nie dużo więcej niż koszt nagrody. Uwierz mi nie zawsze cena się liczy tu chodziło o kartę a nie o cenę.
Mockerre pisze: 04 cze 2018, 16:16 Czy interesowałoby Was to?
Interesowało tylko czy aktualne? poszedł mail.
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitologii

Post autor: Mockerre »

Valdi pisze: 12 cze 2018, 22:21
Interesowało tylko czy aktualne? poszedł mail.
Oczywiście, pozdrawiam!
Keisim
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2018, 01:17
Been thanked: 2 times

Re: Stworze

Post autor: Keisim »

Slyszalem ze miala wyjsc poprawiona wersja instrukcji, ktos moze podpowiedziec skad mozna ja dostac? W pdfie chociaz by wystarczylo.

Probowalismy z moja luba zagrac.. tragedia. Nie dalo sie nawet przebrnac przez ta niejasno napisana instrukcje. Coz, sprobujemy jeszcze raz.. ale moze i byloby latwiej z poprawiona jesli istnieje.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Stworze

Post autor: playerator »

Keisim pisze: 12 lis 2018, 01:24 Slyszalem ze miala wyjsc poprawiona wersja instrukcji, ktos moze podpowiedziec skad mozna ja dostac? (...)
klik
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1378
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Stworze

Post autor: Brylantino »

Keisim pisze: 12 lis 2018, 01:24 Slyszalem ze miala wyjsc poprawiona wersja instrukcji, ktos moze podpowiedziec skad mozna ja dostac? W pdfie chociaz by wystarczylo.

Probowalismy z moja luba zagrac.. tragedia. Nie dalo sie nawet przebrnac przez ta niejasno napisana instrukcje. Coz, sprobujemy jeszcze raz.. ale moze i byloby latwiej z poprawiona jesli istnieje.
Szkoda czasu nawet z poprawioną instrukcją. Gra jest po prostu bardzo słaba, a na rynku mamy setki pozycji na które lepiej przeznaczyć swój czas. Dobrze że grałem tylko u znajomego, bo jak sam bym kupił taki gniot, to byłbym bardzo smutny.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Stworze

Post autor: Morsereg »

a ma ktos i gral juz z dodatkiem?
chyba dochodzi tam jakas negatywna interakcja. moze to poprawie troche te gre.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Stworze

Post autor: Mixthoor »

Mi poprawiły własne reguły. Dopracuję je i udostępnię. Dodatku nie widziałem.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1291
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: Stworze, gra przygodowa czerpiąca ze słowiańskiej mitolo

Post autor: Nidhogg »

E2MD pisze: 23 sty 2018, 07:31
Valdi pisze:Mam pytanie czy ktoś jest tutaj z osób które wsparły ten projekt poprzez nagrodę "Radogost" i otrzymał kartę postaci z swoją osobą ?
Bo szczerze powiedziawszy to co otrzymałem, to takie na odwal się zrobione coś, po za tym w odbiorze karta zaginęła i nie wiem co o tym myśleć :/
Ja jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Poszło zdjęcie żony - miał być prezent ale to co dostałem to nijak się ma do zdjęcia.
Tak naprawdę to czekam jeszcze na figurki i matę i dopiero się będę pytał wykonawców co autor miał na myśli bp na pewno nie to co wynikało by z opisu....
U mnie to samo, najpierw uznali na przełomie roku że skopali Rodogosta i że zrobią do na nowo, potem w lutym/marcu że niby coś wysłali ale nie mają ani potwierdzenia anie nie mogą podesłać jeszcze raz bo tego nie mają. Od tamtego czasu zero kontaktu.
W czerwcu prosiłem Wspieram.to o interwencję ale ich też olali i kłamali że się skontaktują ze mną i wyjaśnią sprawę ale oczywiście zero kontaktu. W sierpniu poprosiłem o zwrot kasy ale nadal cisza anie pieniędzy ani kontaktu.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
kornikov
Posty: 28
Rejestracja: 22 sty 2010, 15:13

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: kornikov »

Morsereg pisze: 12 lis 2018, 13:56 a ma ktos i gral juz z dodatkiem?
chyba dochodzi tam jakas negatywna interakcja. moze to poprawie troche te gre.
naprawiono trochę, gra jest szybsza bo są kolejne sposoby wykonania misji plus jest duzo wiecej interakcji miedzy graczami szkoda tylko że nowy stwórz nie zachwyca jakos mechaniką. miałem tylko gre na rozruch ale dodatek zdecydowanie na plus, napisze wieksze info po kilku pełnoprawnych grach
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Stworze (Grzegorz Arabczyk)

Post autor: zakwas »

A to nie jest czasem tak, że żeby oceny na BGG się liczyły user musi mieć jakiś staż i ileś gier ocenionych w ogóle? :D
ODPOWIEDZ