Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
ajvven
Posty: 126
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:02
Lokalizacja: Nadolice Wielkie koło Wrocławia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: ajvven »

$więcik pisze: 06 paź 2018, 18:02
Elisek pisze: 06 paź 2018, 09:26 @Portal Na środki pudełka w jego tylnej części jest napisane na żółtej kartce " Pobieraj darmowe sprawy z bazy antares" . Czy można otrzymać więcej informacji na ten temat ?
Portal od dłuższego czasu umieszcza takie informacje z tyłu swoich pudełek (chociażby na tyle instrukcji Osadników informacja o kolejnych frakcjach i kartach). W którymś z podcastów Trzewik mówił, że pewnie będą publikować scenariusze od fanów jak im się spodobają (nie jestem na 100% przekonany czy taki był wydźwięk tej wypowiedzi). Informacje o darmowych scenariuszach bym interpetował jako pieśń przyszłości.
Elisek pisze: 06 paź 2018, 09:26 Czy ktoś posiada może portrety postaci w wersji cyfrowej lub może cyknac zdjęcie ? Nie jest to żadna zbrodnia bo przecież każdy ma do nich dostęp bo można robić screen z antaresu i drukować . Natomiast wygodnie byłoby od razu wszystkie wydrukować :)
Fotografie to absolutny must-have, nam bardzo ułatwiają.
Potwierdzam wg mnie fotografie to must have. Robią dodatkowo fajny klimat.

I blagam przestańcie cudaczyć i Januszować w stylu „czy ktoś mi zrobi zdjecia”, „dlaczego nie dali tego w pdf za darmo”

Karty kosztuja 30 zl plus 4 zl wysylka pocztą. To tyle co jedna pizza. Warto wspomóc Ignacego i Portal nad produkcja kolejnych takich wypasionych gier.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

W zasadzie powinno to się znaleźć w pytaniu o zasady...
Elisek, możesz. Instrukcja mówi jedynie, że nie możesz wracać do drugiej strony (rewersu) karty, jeśli nie zdecydowałeś się jej odwrócić (oddając odpowiedni żeton) i odłożyłeś na odpowiedni bok planszy. Jest wyjątek - możesz skorzystać z umiejętności jednego ze śledczych (Chris Stone), który może odwracać już odłożone karty.
A co do Tropów, to przed odłożeniem karty notujesz sobie WSZYSTKIE dalsze tropy i podążasz za nimi wg własnego uznania, instrukcja str. 8 pkt. 8. oraz na dole akapit "Dalsze tropy".

EDIT: spóźniony jestem ;).
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: detrytusek »

Jak dla mnie bez zdjęć można się spokojnie obejść. Pewnie, że ładniej wygląda mapa myśli ze zdjęciami ale gry to nie ułatwia. Nie mam też zamiaru robić print screenów, a za 30 zł to ja wybieram pizze.

Przy okazji podczas zachęcania do preorderowania Portal głośno krzyczał, że dorzuca matę wartą 70 zł. Teraz ta sama mata kosztuje 50 zł.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Dla mnie fotografie też nie są konieczne. Przy pierwszej i drugiej sprawie w miarę postępów drukowałem zdjęcia i wykorzystywaliśmy je na mapie myśli (zrobiłem sobie taką gdzieś 1,25 m x 1 m :D). Fajnie to wygląda wizualnie, Ale już dalej bardziej skupialiśmy się na tym, kto z kim, a nie jak wygląda i pisaliśmy po mapie bez umieszczania zdjęć. Co kto lubi.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 458 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: detrytusek »

My mamy ścisły podział ról tzn ja grzebie w kompie, a żona do niego nie podchodzi tylko wszystko sobie notuje także zdjęcia są bezużyteczne. Koniec końców i tak istotne są tylko dane personalne.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Żony chyba od tego są, bo u mnie podobnie, notuje zawzięcie wszystko, ja się śmieję, że objętość notatek przewyższa ilość tekstu w grze :D. A syn zajmuje się bazą i internetem. Ja jestem od czytania tekstu, mapy myśli, obsługi technicznej gry i spisywania tropów. Wszyscy od myślenia, a przynajmniej starają się sprawiać takie wrażenie ;).
buhaj
Posty: 1042
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 506 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: buhaj »

U nas odwrotnie. Ja notuje i porównuje. Żona onsluguje komputer. Oboje myślimy ale ja bardziej spostrzegawczość A żona logicznosc
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Rafal_Kruczek »

ajvven pisze: 10 paź 2018, 09:30
Karty kosztuja 30 zl plus 4 zl wysylka pocztą. To tyle co jedna pizza. Warto wspomóc Ignacego i Portal nad produkcja kolejnych takich wypasionych gier.
Akurat cena nie jest głownym problemem 6 sprawy . Zapłaciłem ponad 60 PLN ponad cenę rynkową za przedsprzedaż niż ceny rynkowe.
Głownymi problemami są
- PDF. Czyli przygotowanie do gry wymaga wydruku,czasu i naraża na potencjalne spoilery -myślałem ze dodatkowa sprawa bedzie dołaczona do preorderów i jej brak to było kompletne rozczarowanie.
- słaba redakcja - w tym wątku czytałem realcje kogos kto wydrukował że 6 sprawa w wersji z 10 września , ma błędy. Czy ktoś z Portalu tą sprawe Czy powstała jakaś poprawiona wersja(nie dostałem żadnej informacji o poprawkach)? Czy wersja w sklepiku z portalu ma te błędy czy jest poprawiona? Jesli ta sprawa ma być pokazywana jako demo na konwentach i ma byc potencjalnym pierwszym kontaktem z grą to raczej powinna być lepiej dopracowana... ?
Jak na razie DeDektyw dla mnie poczeka w kolejce ponieważ znalazłem ekipe na Mythos Tales. Errata do Mythos Tales wymagała tylko około 20 poprawek na mapie i adresowniku, a pytania do jednej ze spraw zupełnie nie znalały sie w ksiązce i zostały dodane na wkładce itp. Wieć mój poziom oczekiwań co do Dedektywa (i polskiego tłumaczenia Sherlock Holmes Consulting Detective) nie jest wysoki, liczę że błedów bedzie mniej niż w Mythos Tales...
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Rafal_Kruczek »

Furan pisze: 07 paź 2018, 23:44 A gdyby kogoś interesowało czy ta modern krajm stori ma wiele wspólnego z rial lajf, to właśnie wygrzebałem ciekawy kurs:
https://www.futurelearn.com/courses/int ... ic-science
:D
Tisluks teribl.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Mixthoor »

Rafal_Kruczek pisze: 10 paź 2018, 10:42Głownymi problemami są
- PDF. Czyli przygotowanie do gry wymaga wydruku,czasu i naraża na potencjalne spoilery -myślałem ze dodatkowa sprawa bedzie dołaczona do preorderów i jej brak to było kompletne rozczarowanie.
- słaba redakcja - w tym wątku czytałem realcje kogos kto wydrukował że 6 sprawa w wersji z 10 września , ma błędy. Czy ktoś z Portalu tą sprawe Czy powstała jakaś poprawiona wersja(nie dostałem żadnej informacji o poprawkach)? Czy wersja w sklepiku z portalu ma te błędy czy jest poprawiona? Jesli ta sprawa ma być pokazywana jako demo na konwentach i ma byc potencjalnym pierwszym kontaktem z grą to raczej powinna być lepiej dopracowana... ?
Gifmi ebrejk. Problemy z przysłowiowej dupy. Wydruk i docięcie to 5 minut roboty. Przeglądając karty ze spraw 1-5 również możesz narazić się na spoilery. Karty ze sprawy nr 6 po dwustronnym wydruku na rewersie są lekko nierówne. Tekst jest naturalnie widoczny. Błędów językowych na kartach nie znalazłem, choć również ich nie szukałem. Skupiłem się na rozgrywce, nie na wymuszonym wytykaniu błędów. Sprawę nr 6 zakupiłem dodatkowo w sklepie wydawnictwa, czekam na odbiór. Gdy tylko Poczta Polska dostarczy list, podzielę się z Tobą/Wami swoją opinią. Sprawa nr 6 jest DODATKOWA, BONUSOWA. Oznacza to, że nie jest wymagana do zapoznania się z grą. Do tego celu wykorzystaj sprawę nr 1.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bruno »

Mixthoor pisze: 10 paź 2018, 12:43 Błędów językowych na kartach nie znalazłem, choć również ich nie szukałem.
Nie trzeba ich "szukać", widać je podczas lektury treści na kartach i w Antaresie. Niemniej - jak pisałem wyżej - nie każdemu te błędy będą przeszkadzać, to kwestia indywidualnej wrażliwości ...
Mixthoor pisze: 10 paź 2018, 12:43 Problemy z przysłowiowej dupy.
... podobnie jak to.
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bruno »

Tymczasem rozegraliśmy ponownie sprawę nr 2 (poprzednio ją zawaliliśmy na maxa). Drugie podejście to umiarkowana przyjemność, tym bardziej, że właściwy trop podłapaliśmy już za pierwszym razem, tylko zbyt późno. A więc niespodzianek żadnych w zasadzie teraz nie mieliśmy. Niemniej i tak uważam, że w razie zawalenia śledztwa lepsze jest drugie podejście do sprawy, niż dowiedzenie się wszystkiego z epilogu!
Wciąż jednak mam poważne zastrzeżenia do sformułowania celu sprawy nr 2:
Spoiler:
Dlatego też za drugim podejściem zdobyliśmy tylko 31/53 pkt., minus 3 za stres... Swoją drogą, nawet gdyby cele były jasno sformułowane w scenariuszu, to i tak nie wiem, jak można się wyrobić ze znalezieniem odpowiedzi na wszystkie pytania główne w raporcie końcowym... :roll:
Przy okazji - ciekaw jestem, jak Wy podchodzicie do raportu końcowego. Czy próbujecie odpowiedzieć na pytania, nad którymi wcale się nie zastanawialiście podczas rozwiązywania sprawy? Tzn. nie macie żadnych poszlak w tej materii, ale próbujecie zgadnąć, sugerując się podanymi opcjami odpowiedzi? (które niekiedy potrafią naprowadzić na właściwy trop)
My gramy hiper-uczciwie i nie odpowiadamy na pytanie, jeśli na podstawie własnego dochodzenia nie znamy właściwej odpowiedzi (bo gdyby to nie był test zamkniętego wyboru, to nie umielibyśmy trafnie odpowiedzieć).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
cube88
Posty: 41
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:41

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: cube88 »

Wydaje mi się że cel pokrywa się z tym co trzeba zrobić, żeby "zaliczyć" sprawę
Spoiler:
Dodatkowo podzielę się trochę moją opinią. Do tej pory jesteśmy po rozwiązaniu 3 spraw i gra naprawdę świetna, w moim i dziewczyny odczuciu z każdą sprawą coraz lepsza.Bardzo podoba mi się pomysł komputerowej bazy danych, według mnie znacznie usprawnia to proces poszukiwania i dopasowania dowodów. Z niecierpliwością czekam na weekend, kiedy może znajdziemy czas na przejście 2 ostatnich spraw jak i na przyszłe dodatki.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2017
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1492 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bruno »

cube88 pisze: 10 paź 2018, 21:07 Wydaje mi się że cel pokrywa się z tym co trzeba zrobić, żeby "zaliczyć" sprawę
OK, ale moim zdaniem pytania główne z raportu końcowego powinny dotyczyć ściśle rozumianego celu śledztwa (czyli ten ostatni powinien być inaczej sformułowany w przypadku sprawy nr 2).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
feniks_ciapek
Posty: 2283
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 926 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: feniks_ciapek »

Mixthoor pisze: 10 paź 2018, 07:43 @Portal - czy dodacie do kartotek postaci w bazie danych przycisk DRUKUJ?
To by byla przydatna funkcja.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: pan_satyros »

Mam zamiar dziś startować z 2 sprawą. Słyszałem sporo opinii, że coś tam jest niejasno sformułowane. Czy mógłby mi ktoś dać jakąś niespoilerową radę korygująca tę niejasność? Tak, byśmy nie przeoczyli czegoś przez nie do końca ostre informacje?
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: markoo »

Moja ekipa uznała drugą sprawę za lepszą od pierwszej, wszystko było dla nas jasne. Osobiście uważam, że osiągany wynik podczas testu jest sprawą trzeciorzędną. Najważniejsze jest rozwiązanie sprawy i odkrycie jak największej części historii.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Nie wydaje mi się, żeby występowało coś takiego. Nie zauważyłem takich nieścisłości, a przynajmniej nie w takim stopniu, aby uniemożliwiło rozwiązanie sprawy i uzyskanie wysokiego wyniku w raporcie końcowym. Problemem jest trafienie na właściwe tropy.
Spoiler:
My drugą sprawę rozwiązaliśmy za drugim podejściem, pierwszy wynik nas nie satysfakcjonował. I o ile za pierwszym razem, na część pytań raportu odpowiedzieliśmy "nie wiem", to za drugim razem mogliśmy, jeśli nie z pełnym przekonaniem, to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością
Spoiler:
odpowiedzieć na te pytania. I wykręciliśmy max punktów za raport końcowy i pytania dodatkowe. Z materiałem dowodowym (18/30) i stresem (-5) już tak różowo nie było :). Ale wydaje mi się, że scenariusz jest tak ułożony, że nie da się wszystkiego zrobić na 100%, opierając się jedynie na zgromadzonych dowodach, a nie strzelając w ciemno. W samej instrukcji jest mowa o tym, że podczas jednej rozgrywki nie zdąży się zobaczyć wszystkich kart scenariusza.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: esztfke »

Raczej nie ma nic takiego w drugiej sprawie. Dla mnie tylko problem jak i w innych sprawach tzn jak pójdziesz złym tropem to sprawy nie rozwiążesz i niestety nie uważam żeby to jakoś bardzo zależało od dedukcji, a raczej przypadku.
Dlatego właśnie nie do końca rozumiem zachwytu nad grą, dla mnie to chyba największe rozczarowanie planszowkowe, bo spodziewałem się, że będzie to gra gdzie pójście złym tropem będzie efektem złej dedukcji, a nie często 'intuicji' chociaż ja bym to nazwał przypadkiem.
rav
Posty: 60
Rejestracja: 14 sty 2014, 13:49

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: rav »

W moim odczuciu gra pozbawia nas przypadku, ponieważ nie jest tak, że jeden trop i jedna droga prowadzi nas do rozwiązania. My w drugiej sprawie tropem o który mówi kmd7 nie podążaliśmy, a sprawę rozwiązaliśmy przy pierwszym podejściu z dobrym wynikiem. Jednak podstawą była odpowiednia analiza i gra bez pośpiechu. Generalnie każdym ruchem w całej kampanii próbowaliśmy dokładać nowy kawałek do układanki całej fabuły i wszystko się ładnie sklejało. Jedyna porażka zdarzyła się niestety w ostatniej sprawie. Mimo odkrycia najważniejszych informacji, zabrakło nam już czasu na całkowite rozwiązanie. Po sprawie dostrzegliśmy własny błąd i to, że gra również nie zostawiła jednej ścieżki, tylko my przez pośpiech nie zauważyliśmy żadnej.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bary »

Heja Detektywi!

W mojej opinii nie ma co się za bardzo przejmować, jak dobra była punktacja końcowa. Za drugą sprawę mieliśmy delikatnie ponad połowę możliwych punktów, w tym dobre odpowiedzi na wszystkie pytania, ale tylko kilka oczek za dowody. Czasem trochę więcej wątków pobocznych się pozna, czasami więcej dowodów. Ważne, żeby do przodu popchnąć śledztwo. Jeśli chodzi o strzelanie odpowiedzi, to jest to lekko ryzykowne, bo za brak dostajemy 0, ale za błędną -1. My przyjęliśmy taktykę, że staramy się odpowiedzieć, jeśli mamy jakiekolwiek pojęcie o tym aspekcie. Jeśli pytanie nas totalnie zaskoczy, wtedy odpuszczamy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Oczywiście, macie rację. My w pierwszym, jak i w drugim podejściu rozwiązaliśmy sprawę (nie było sytuacji, że podjęcie jakiegoś tropu automatycznie skazało nas na porażkę). Ilość punktów, które zdobyliśmy nie wpłynęła na decyzję, że gramy jeszcze raz. Natomiast po pierwsze, autentycznie zaciekawiło nas, co pominęliśmy, po drugie - pierwszy raz zagraliśmy we dwoje, a drugi raz we troje. Nie chcieliśmy pozbawiać trzeciej osoby frajdy z grania, bo następne scenariusze gramy już w takiej ekipie.
Głównym przeciwnikiem w tej grze jest czas. Gdyby nie jego limit, można by spokojnie krok za krokiem przejrzeć wszystkie tropy. Ale chyba nie o to chodzi w tej zabawie? W tej grze, jak w życiu - czasem trzeba podjąć decyzję, mając świadomość, że widzimy jedynie wycinek sprawy i potem ponosić konsekwencje tej decyzji :D.
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: esztfke »

To prawda oczywiście nie da się wszystkiego rozwiązać i na tym to polega, ale my po scenariuszu 2 doszliśmy do wniosku, że to przypomina typowy kryminał, gdzie najbardziej logiczne wyjaśnienie nie prowadzi do rozwiązania zagadki. Dopiero ten mniej racjonalny trop okazuje się właściwym. Oczywiscie nie w każdym przypadku, ale tak mieliśmy
w 2 sprawie. W serialu czy książce powoduje to stopniowanie napięcia i ujęcie sprawcy w ostatnim odcinku czy rozdziale, a nie na początku. W detektywie powoduje to dokładniejsze poznanie całej historii, ale oddala od rozwiązania głównego motywu. Im wcześniej odpuscimy boczny wątek tym większa szansa, że wystarczy czasu na rozwiązanie scenariusza. Oczywiście to, że jest to boczny wątek dowiadujemy się po fakcie.
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Ravn »

Nie gralem w to, ale z tego co piszecie to takie zgadywanie na podstawie części tropow (bo na inne nie ma czasu) w ogole mi sie nie kojarzy z pracą detektywa. Ja wlasnie bym wolal miec czas, wszystko obejrzec i na tej podstawie wydac wyrok/opinie. A tu widze jest obejrzyj pobieznie kilka tropow, albo jeden dokladnie i moze zgadniesz odpowiedz poprawnie, a moze nie.
markoo
Posty: 155
Rejestracja: 02 wrz 2008, 13:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 9 times
Been thanked: 15 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: markoo »

Pracujesz w agencji śledczej, masz limit czasu kiedy "góra" chce widzieć raport końcowy, nikt nie będzie finansował Twojej pracy nad jedną sprawą w nieskończoność. Gra polega na wyłapaniu istotnych informacji z morza danych, co za tym idzie dobrze oddaje pracę detektywa.
ODPOWIEDZ