Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bary »

@zomboni; Dokładnie, jak masz problem z polską wersją, to bez wahania przełącz. Nic nie stracisz, a może zaoszczędzisz sobie niepotrzebnego błądzenia.

Dodatek zapowiada się naprawdę dobrze. Może osobiście celowałbym w nieco innym kierunku (o czym już wspominałem w recenzji), ale klimaty USA lat osiemdziesiątych też wydają się intrygujące (szczególnie dla mojego pokolenia, które pasjami oglądało Gliniarza z Beverly Hills, czy inne Miami Vice). Zresztą Portal po podstawce ma u mnie naprawdę duży kredyt zaufania! Zastanawiam się tylko, jak zostanie to rozwiązane od strony technicznej. Agencji Antares nie ma. Co więcej, nie ma generalnie wielu technologii obecnych w dzisiejszej kryminalistyce. Czy będzie to uwzględnione w mechanice, czy raczej przeniesienie w lata 80-te będzie nieco umowne?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: gregoff »

Sprawa 3:
Spoiler:
Mi się gra dalej podoba. A wszystkie sprawy nigdy nie będą równe. Poza tym Portal ma teraz dużo info od graczy co należy poprawić i na czym się skupić w kolejnych grach z tego cyklu. Jestem tez ciekaw na ile moje przypuszczenia z tych 3 spraw sprawdzą się pod koniec gry.

PS: Dla mnie dużo klimatu robi czy podejście ma się właściwe. Im bardziej się człowiek w czuje w ta grę tym doznania są lepsze.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Shodan »

Bary pisze: 29 paź 2018, 08:34
Dodatek zapowiada się naprawdę dobrze. Może osobiście celowałbym w nieco innym kierunku (o czym już wspominałem w recenzji), ale klimaty USA lat osiemdziesiątych też wydają się intrygujące (szczególnie dla mojego pokolenia, które pasjami oglądało Gliniarza z Beverly Hills, czy inne Miami Vice). Zresztą Portal po podstawce ma u mnie naprawdę duży kredyt zaufania! Zastanawiam się tylko, jak zostanie to rozwiązane od strony technicznej. Agencji Antares nie ma. Co więcej, nie ma generalnie wielu technologii obecnych w dzisiejszej kryminalistyce. Czy będzie to uwzględnione w mechanice, czy raczej przeniesienie w lata 80-te będzie nieco umowne?
Nowa kampania jak najbardziej tak. Ale lata 80-te? Nie jestem przekonany. Co będzie następne? Kryminał noire w latach 50-tych? Gdzie tu miejsce na komputerowe bazdy danych, itp? Trzymałbym się raczej XXI wieku. Współczesne celebryty z Hollywood tak samo wciągają biały proszek i dopuszczają się seksualnych skandali, które próbują tuszować za wszelką cenę (vide serial Ray Donovan) :wink:
Zdaje się, że w filmiku z Essen Ignacy Trzewiczek już zapowiadał, że L.A. Crimes będą korzystać z osobnej strony internetowej odpowiednio zmodyfikowanej (tak zrozumiałem jego wypowiedź). Obawiam się, że Portal może przefajnować z nowościami, zamiast dopracować szwankujące elementy z podstawki.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: feniks_ciapek »

gregoff pisze: 29 paź 2018, 08:42 Sprawa 3:
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bary »

Shodan pisze: 29 paź 2018, 08:48
Bary pisze: 29 paź 2018, 08:34
Dodatek zapowiada się naprawdę dobrze. Może osobiście celowałbym w nieco innym kierunku (o czym już wspominałem w recenzji), ale klimaty USA lat osiemdziesiątych też wydają się intrygujące (szczególnie dla mojego pokolenia, które pasjami oglądało Gliniarza z Beverly Hills, czy inne Miami Vice). Zresztą Portal po podstawce ma u mnie naprawdę duży kredyt zaufania! Zastanawiam się tylko, jak zostanie to rozwiązane od strony technicznej. Agencji Antares nie ma. Co więcej, nie ma generalnie wielu technologii obecnych w dzisiejszej kryminalistyce. Czy będzie to uwzględnione w mechanice, czy raczej przeniesienie w lata 80-te będzie nieco umowne?
Nowa kampania jak najbardziej tak. Ale lata 80-te? Nie jestem przekonany. Co będzie następne? Kryminał noire w latach 50-tych? Gdzie tu miejsce na komputerowe bazdy danych, itp? Trzymałbym się raczej XXI wieku. Współczesne celebryty z Hollywood tak samo wciągają biały proszek i dopuszczają się seksualnych skandali, które próbują tuszować za wszelką cenę (vide serial Ray Donovan) :wink:
Zdaje się, że w filmiku z Essen Ignacy Trzewiczek już zapowiadał, że L.A. Crimes będą korzystać z osobnej strony internetowej odpowiednio zmodyfikowanej (tak zrozumiałem jego wypowiedź). Obawiam się, że Portal może przefajnować z nowościami, zamiast dopracować szwankujące elementy z podstawki.
Ooo, o tej przerobionej stronie nie wiedziałem. Ale wtedy to raczej dostęp w terenie do takich bajerów był niemożliwy, a i pewnie na komendzie nie był to standard. Nie wiem, czy pamiętacie, jak Murtaugh w pierwszej części Zabójczej Broni wyjął komórkę-walizkę, żeby zadzwonić. ;) Tak jak wspomniałem jednak, kredyt zaufania Portalowi się należy.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: gregoff »

feniks_ciapek pisze: 29 paź 2018, 08:49
gregoff pisze: 29 paź 2018, 08:42 Sprawa 3:
Spoiler:
Spoiler:
OK. Bylem juz zmęczony wczoraj (3 sprawa w ciągu 24 h) i mogłem już nie wyrabiać, a w tej sprawie jeszcze mocniej liczy się świeży umysł.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: gregoff »

Mam pytanie jeszcze do sprawy 3:
Spoiler:
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
gregoff
Posty: 792
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 518 times
Been thanked: 153 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: gregoff »

Skończyłem grę i musze powiedzieć ze 5 sprawa wynagradza 3 z nawiązką!!!.

Jestem pod wrażeniem i chyle głowy przed autorami gry oraz czekam na kolejne "Detektywy". Kupuje w ciemno wszystko!!!
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: michalp »

gregoff pisze: 30 paź 2018, 21:33 Jestem pod wrażeniem i chyle głowy przed autorami gry oraz czekam na kolejne "Detektywy". Kupuje w ciemno wszystko!!!
Juz zapowiedziane.
https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... e-l-crimes
Ushi
Posty: 62
Rejestracja: 07 kwie 2017, 09:53
Has thanked: 292 times
Been thanked: 16 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Ushi »

zomboni pisze: 28 paź 2018, 14:35 Mam też pytanie do osób mających trzecią sprawę za sobą. Macie jakąś radę w jaki sposób ugryźć ten nieszczęsny wierszyk? Od razu przygotować sobie wersję po angielsku? Obawiam się, że porównanie obu wersji może nas od początku naprowadzić na poszlaki, które powinniśmy odkryć podczas gry. Czy Portal odniósł się do tego problemu w jakiś sposób?
Nie grałem jeszcze 3ciej sprawy ale czy dobrze rozumiem, że jest jakiś problem z tłumaczeniem z języka angielskiego na język polski na stronie Antares i jest on na tyle poważny, że korzystanie z polskiej wersji językowej może wpłynąć bardzo negatywnie na wynik końcowy ?
Czy ktoś ten problem już zgłosił Portalowi ?
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Quba40 »

Ushi pisze: 31 paź 2018, 11:46
zomboni pisze: 28 paź 2018, 14:35 Mam też pytanie do osób mających trzecią sprawę za sobą. Macie jakąś radę w jaki sposób ugryźć ten nieszczęsny wierszyk? Od razu przygotować sobie wersję po angielsku? Obawiam się, że porównanie obu wersji może nas od początku naprowadzić na poszlaki, które powinniśmy odkryć podczas gry. Czy Portal odniósł się do tego problemu w jakiś sposób?
Nie grałem jeszcze 3ciej sprawy ale czy dobrze rozumiem, że jest jakiś problem z tłumaczeniem z języka angielskiego na język polski na stronie Antares i jest on na tyle poważny, że korzystanie z polskiej wersji językowej może wpłynąć bardzo negatywnie na wynik końcowy ?
Czy ktoś ten problem już zgłosił Portalowi ?
Chodzi o zagadkę w filmiku, w Polskim tłumaczeniu są cyfry 16 i 19 warto przełączyć też na film angielski tam cyfry są inne - nie chcę spoilować ale dotyczą one
Spoiler:
. Przez to, że polskie tłumaczenie jest takie a nie inne to kompletnie nas to zmyliło i straciliśmy z godzinę na błędne podążanie pod zły adres
Spoiler:
, zmylił nas też końcowy obrazek kruka.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Z drugiej strony - nas nie zmyliło, może to był przypadek. NIE oglądaliśmy angielskiej wersji. Kontrowersyjna jest trzecia zwrotka.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kaimada »

Osobiście nie rozumiem narzekania na trzecią sprawę.
Było inaczej, było ciekawie i trzeba było trochę pogłówkować.

To też nie jest tak, że jest z liczbami błąd w tłumaczeniu, po prostu w polskiej wersji jest to podane mniej łopatologicznie niż w angielskiej. Nam zagadka wierszyka zajęła kilka minut.

Ogólnie trzecia sprawa to moja ulubiona w całej kampanii. Podobała mi się bardziej niż piąta, która też była oryginalna na swój sposób.

Pełna recenzja Detektywa na ZnadPlanszy
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Quba40 »

kaimada pisze: 31 paź 2018, 12:49 Osobiście nie rozumiem narzekania na trzecią sprawę.
Było inaczej, było ciekawie i trzeba było trochę pogłówkować.

To też nie jest tak, że jest z liczbami błąd w tłumaczeniu, po prostu w polskiej wersji jest to podane mniej łopatologicznie niż w angielskiej. Nam zagadka wierszyka zajęła kilka minut.

Ogólnie trzecia sprawa to moja ulubiona w całej kampanii. Podobała mi się bardziej niż piąta, która też była oryginalna na swój sposób.

Pełna recenzja Detektywa na ZnadPlanszy
Nie zgodzę się, błąd z cyframi wyprowadził nas na manowce i zepsuł rozgrywkę. Byliśmy bardzo rozczarowani tym w jaki sposób należy rozwiązać zagadkę - udało nam się to zrobić ostatnim rzutem na taśmę, dopiero jak po ponad godzinie zrezygnowaliśmy z pomysłu w jaki sposób wykorzystać cyfry i jak się mają do adresu baaaardzo charakterystycznej lokalizacji, która jest powiązana z symbolem kruka. Rozwiązanie zagadki było bardzo naciągane, a wręcz prostacki, wg. mnie zupełnie niewykorzystany potencjał google maps. Również zabawa z kamerami nas zniesmaczyła, zdecydowanie 3 sprawa dla nas mogłaby nie istnieć, pomimo pozytywnego zakończenia i zdobycia sporej liczby punktów byliśmy bardzo poirytowani.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Shodan »

kaimada pisze: 31 paź 2018, 12:49 Osobiście nie rozumiem narzekania na trzecią sprawę.
Było inaczej, było ciekawie i trzeba było trochę pogłówkować.

To też nie jest tak, że jest z liczbami błąd w tłumaczeniu, po prostu w polskiej wersji jest to podane mniej łopatologicznie niż w angielskiej. Nam zagadka wierszyka zajęła kilka minut.

Ogólnie trzecia sprawa to moja ulubiona w całej kampanii. Podobała mi się bardziej niż piąta, która też była oryginalna na swój sposób.

Pełna recenzja Detektywa na ZnadPlanszy
To nie tak, że tego nieszczęsnego wierszyka nie da się rozwiązać. Da się całkiem łatwo.
Spoiler:
Myślę, że rozczarowanie tym konkretnym elementem bierze się stąd, że wielu graczy oczekiwało tutaj czegoś więcej. Co do dalszego przebiegu śledztwa w sprawie 3, wyścigu z czasem, itd. zgadzam się z twoim zdaniem.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2018, 14:23 przez Shodan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Shodan »

Quba40 pisze: 31 paź 2018, 13:19
Również zabawa z kamerami nas zniesmaczyła, zdecydowanie 3 sprawa dla nas mogłaby nie istnieć, pomimo pozytywnego zakończenia i zdobycia sporej liczby punktów byliśmy bardzo poirytowani.
Hehe, akurat analiza zapisów monitoringu w mojej grupie została uznana za najfajnieszy element śledztwa w III sprawie :P To już chyba kwestia indywidualnych preferencji.
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Zgodzę się z kolegą Shodan - 3 sprawa to
Spoiler:
Mojej grupie też się podobała i nie sprawiła większych trudności.
A wracając do wierszyka - jak pisałem wcześniej, podczas rozwiązywania sprawy nie znaliśmy angielskiej wersji wiersza. Dopiero po fakcie porównaliśmy obydwie wersje i (o czym też już pisałem)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Quba40 »

Shodan pisze: 31 paź 2018, 13:57
kaimada pisze: 31 paź 2018, 12:49 Osobiście nie rozumiem narzekania na trzecią sprawę.
Było inaczej, było ciekawie i trzeba było trochę pogłówkować.

To też nie jest tak, że jest z liczbami błąd w tłumaczeniu, po prostu w polskiej wersji jest to podane mniej łopatologicznie niż w angielskiej. Nam zagadka wierszyka zajęła kilka minut.

Ogólnie trzecia sprawa to moja ulubiona w całej kampanii. Podobała mi się bardziej niż piąta, która też była oryginalna na swój sposób.

Pełna recenzja Detektywa na ZnadPlanszy
To nie tak, że tego nieszczęsnego wierszyka nie da się rozwiązać. Da się całkiem łatwo.
Spoiler:
Myślę, że rozczarowanie tym konkretnym elementem bierze się stąd, że wielu graczy oczekiwało tutaj czegoś więcej. Co do dalszego przebiegu śledztwa w sprawie 3, wyścigu z czasem, itd. zgadzam się z twoim zdaniem.
Było inaczej to prawda, ale z tym główkowaniem to bym nie przesadzał, trzeba było być gapą albo mieć gorszy dzień aby nie odkryć odpowiednich kamer. 3 sprawa była jak amerykański film sensacyjny w którym aktorzy bawią się w policjantów, zupełnie nie czułem, że jestem detektywem a moje decyzje wynikają z dedukcji i pracy, za dużo było tu chaosu i zwrotów akcji.
kmd7 pisze: 31 paź 2018, 14:26 Zgodzę się z kolegą Shodan - 3 sprawa to
Spoiler:
Mojej grupie też się podobała i nie sprawiła większych trudności.
A wracając do wierszyka - jak pisałem wcześniej, podczas rozwiązywania sprawy nie znaliśmy angielskiej wersji wiersza. Dopiero po fakcie porównaliśmy obydwie wersje i (o czym też już pisałem)
Spoiler:
Jaka tam dedukcja i praca z mapą?! Tutaj wystarczyła jedynie znajomość mechaniki gry i pójście najprostszą możliwą drogą w google maps - ten wierszyk był do rozwalenia w 5-10 minut max. Koło tego punktu przechodziliśmy wielokrotnie ale nie chcieliśmy strzelać aby nie marnować czasu w grze, więc drążyliśmy wersję, którą podsunęły nam
Spoiler:
- jednym słowem zmarnowaliśmy kupę czasu i zirytowaliśmy się banalnym rozwiązaniem i wprowadzeniem nas w błąd. Przetłumaczenie cyfr było wielce niefortunne, zaoszczędzilibyśmy czas oraz nie poirytowalibyśmy się aż tak bardzo ;)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Shodan »

Quba40 pisze: 31 paź 2018, 14:54 Jaka tam dedukcja i praca z mapą?! Tutaj wystarczyła jedynie znajomość mechaniki gry i pójście najprostszą możliwą drogą w google maps - ten wierszyk był do rozwalenia w 5-10 minut max. Koło tego punktu przechodziliśmy wielokrotnie ale nie chcieliśmy strzelać aby nie marnować czasu w grze, więc drążyliśmy wersję, którą podsunęły nam
Spoiler:
- jednym słowem zmarnowaliśmy kupę czasu i zirytowaliśmy się banalnym rozwiązaniem i wprowadzeniem nas w błąd. Przetłumaczenie cyfr było wielce niefortunne, zaoszczędzilibyśmy czas oraz nie poirytowalibyśmy się aż tak bardzo ;)
Moja grupa postąpiła dokładnie tak samo jak twoja (chociaż upatrzyliśmy sobie inną lokację niż wy, o czym już wspominałem we wcześniejszym poście). W dodatku to ja byłem kolesiem, który od początku sugerował prawidłowe rozwiązanie, ale zostałem przegłosowany, więc moja frustracja była podwójna :wink:
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Quba40 - wyraziłem się nieprecyzyjnie, jeśli chodzi o pracę z mapą, mój błąd, bo rozumiem, że Ty masz na myśli Google Maps i wierszyk.
Spoiler:
I wychodzi na to, że nasze oczekiwania wobec gry są różne, pewnie stąd te różnice w ocenie.
Przy okazji: ja też czekam z niecierpliwością na SHCD PL ;).
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Quba40 »

kmd7 pisze: 31 paź 2018, 15:21 Quba40 - wyraziłem się nieprecyzyjnie, jeśli chodzi o pracę z mapą, mój błąd, bo rozumiem, że Ty masz na myśli Google Maps i wierszyk.
Spoiler:
I wychodzi na to, że nasze oczekiwania wobec gry są różne, pewnie stąd te różnice w ocenie.
Przy okazji: ja też czekam z niecierpliwością na SHCD PL ;).
Faktycznie spodziewałem się nieco innej gry, dlatego mam nadzieję, że SHCD spełni moje oczekiwania :)
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: mczlonka »

Czy Waszym zdaniem warto kupić jakieś minidodatki do tej gry? Czy mata jest warta ceny i czy miesci się ona do pudełka?
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: emka »

mczlonka pisze: 31 paź 2018, 22:29 Czy Waszym zdaniem warto kupić jakieś minidodatki do tej gry? Czy mata jest warta ceny i czy miesci się ona do pudełka?
Moim zdaniem mata nie jest warta tej ceny, może ładnie wygląda ale zajmuje tylko więcej miejsca na stole, za to polecam sprawę 6. Portrety pomogą uporządkować informacje, myślę, że warto. Poza tym plastikowe ID i drewniane znaczniki to absolutnie zbędne bajery.
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 930 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: feniks_ciapek »

mczlonka pisze: 31 paź 2018, 22:29 Czy Waszym zdaniem warto kupić jakieś minidodatki do tej gry? Czy mata jest warta ceny i czy miesci się ona do pudełka?
Mata jest wygodna i mieści się do pudełka po zwinięciu, ale czy jest warta ceny, to już nie mi decydować. Portrety bardzo wzbogacają doświadczenie. Co do reszty - pewnie niekoniecznie.
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: mczlonka »

Dzięki za szybką odpowiedź :)
ODPOWIEDZ