Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
panoramikzz
Posty: 41
Rejestracja: 02 lip 2016, 19:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: panoramikzz »

Doradzi ktoś kiedy używać kart tła do kolejnych spraw? Graliśmy w pierwszy scenariusz i zdobyliśmy kartę tła do kolejnego. Rozumiem że chowam ją do drugiego scenariusza, ale czytam ją po wprowadzeniu do sprawy 2 czy czekam na wyraźną instrukcję jej przeczytania? Chodzi mi konkretnie o moment rozpatrzenia karty
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: vikingowa »

Jest to opisane w Księdze Spraw a dokładniej we wstępie do każdej sprawy (bez I i III) w podtytule "KARTY TŁA".
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Gatherey »

Witam, wypozyczylem egzemplarz, żeby zobaczyć o co tyle hype'u, ale już widzę, że w sprawie 1 brakuje mi karty #123. Czy ktoś dałby radę zrobić skan obu stron i podesłać? Z góry dzięki!
Super
Posty: 393
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 212 times
Been thanked: 117 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Super »

#123 to karta tła, więc może zapodziała się w talii innej sprawy?
Ale na wypadek gdyby nie - to wrzucam skan obu stron :wink: :wink:

UWAGA! W spojlerze karta #123!
Jak nie chcecie sobie spojlerować, to proszę nie otwierać spojlera :mrgreen:
Spoiler:
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: mauserem »

Obrazek

Detektyw został nagrodzony w Cannes!
Na corcznym Festival International des Jeux przyznawane są nagrody w kategoriach:
- general public/family games
- expert games
- children games

Detektyw dostał nagrodę w kategorii Expert - coś mi się wydaje, że to nie będzie jedyna nagroda dla tej gry

Sam, co prawda, jestem dopiero po pierwszym scenariuszu ale muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem - jak na razie ta rozgrywka jest u mnie najlepszym przeżyciem planszówkowym w tym roku i podbija poprzeczkę baaardzo wysoko.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: vikingowa »

Brawo! Gra jest fantastyczna i na pewno należy się to wyróżnienie. Czekam teraz na dodatek :D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Banan2 »

Takie pytanie do wydawcy (z czystej ciekawości). Czy we wszystkich wydaniach są te same sprawy? Głównie chodzi mi o wątki polskie?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Migello84
Posty: 40
Rejestracja: 06 sty 2018, 19:56
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Migello84 »

Banan2 pisze: 25 lut 2019, 14:56 Takie pytanie do wydawcy (z czystej ciekawości). Czy we wszystkich wydaniach są te same sprawy? Głównie chodzi mi o wątki polskie?
Pozdrawiam
Nie jestem wydawcą, ale odpowiem: Tak, w każdym wydaniu masz te same sprawy. Wersje zagraniczne mają to samo co wersja PL.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Portal Games »

Obrazek

PRZEDSPRZEDAŻ DETEKTYWA: ZBRODNI L.A. WYSTARTOWAŁA!

Ile warta jest dla ciebie sprawiedliwość?

Wybierz się do słonecznej Kalifornii i zanurz głęboko w trawiony wojnami narkotykowymi świat Los Angeles lat 80-tych. Doświadcz bycia detektywem w mieście aniołów i przekonaj się, że czasami trzeba nieco nagiąć zasady, aby osiągnąć swój cel – zupełnie jak detektyw Foley znany z filmu Gliniarz z Beverly Hills. Próbuj kontrowersyjnych metod, by rozwiązać swoją sprawę, cały czas mają za plecami szefów i biurokrację, którzy dyszą ci na kark. Wykorzystaj nową mechanikę Obserwacji i poznaj więcej faktów na temat twojego podejrzanego.

Detektyw: Zbrodnie L.A. to rozszerzenie dla 1-5 graczy, które pozwoli ci wcielić się w rolę detektywów LAPD, pracujących nad trzema różnymi sprawami, które będziesz rozwiązywać po kolei. Razem tworzą one kampanię, która podda twoje umiejętności dedukcji prawdziwej próbie.

Rozszerzenie obowiązkowe dla każdego fana Detektywa: Kryminalnej Gry Planszowej! Zapraszamy na stronę przedsprzedaży: https://detectiveboardgame.com/pl/zbrodnie-la/
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 638 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Probe9 »

Cytat ze strony Portalu:
Jest to dodatek do gry Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa. Wersja podstawowa jest wymagana do rozgrywki.
Karty i plansza nowe, rozumiem, że chodzi o znaczniki ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Robin99
Posty: 2
Rejestracja: 01 mar 2019, 22:18

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Robin99 »

Witam wszystkich Graczy.
Mam pytanie o dolną granicę wieku, od której mozna zagrać w Detektywa. Wiem, że zalecana jest 16+. Mam dwie córki, które bez problemu ogarniają zasady Robinsona, więc z zasadami nie powinny mieć problemu (mam nadzieję). Bardziej chodzi mi o treści w grze.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: MiXB »

Robin99 pisze: 01 mar 2019, 22:42 Witam wszystkich Graczy.
Mam pytanie o dolną granicę wieku, od której mozna zagrać w Detektywa. Wiem, że zalecana jest 16+. Mam dwie córki, które bez problemu ogarniają zasady Robinsona, więc z zasadami nie powinny mieć problemu (mam nadzieję). Bardziej chodzi mi o treści w grze.
Gra z technicznego punktu widzenia jest banalna, a sprawy w dużej mierze opierają się na intuicyjności więc na pewno tutaj nie będzie problemu.

Co do treści... Powiem tak - nie dostaniesz żadnych drastycznych opisów jak np. w Sherlocku Holmesie ani nie będzie tam żadnej agresywności i mordowania na prawo i lewo jak w niektórych innych grach. Mogę ci powiedzieć na przykładzie sprawy 6, która nie jest częścią kampanii i można ją dokupić tylko bezpośrednio u Portala, bo nie będzie to praktycznie żadnym spoilerem - dowiadujesz się celu we wprowadzeniu do niej, - że
Spoiler:
Jeśli uważasz, że to za dużo, mimo że kampania ma podobny charakter do np. takiego sezonu serialu CSI to nie graj ze swoimi córkami. Jeśli są one w stanie oglądać seriale kryminalne to raczej nie powinieneś mieć większych problemów.

Weź raczej pod uwagę, że scenariusze są dość długie, wymagają jednak poświęcenia im uwagi i sposób pisania jest bardzo specyficzny nawiązujący do starych powieści kryminalnych "noir" sprzed kilku dekad - opisy ciągłego deszczu i picia "najgorszej kawy w mieście" są dość częste i mogą odstraszyć i po prostu zamęczyć osoby, które nie lubią tematu. Zwłaszcza te młodsze.

Naprawdę ciężko jest dać odpowiedź bez spoilerowania...
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: vikingowa »

Super! Dodatek zamówiony😉 Kiedy jest oficjalna premiera a tym samym wysyłka preorderów?
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: siekan »

Z tego co widziałem, to końcówka marca. Nie mogę się doczekać! :D
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Tomson »

Czy ktoś zauważył aby w scenariuszu 6 dokonano jakichś zmian w końcowej punktacji? Rozwiązaliśmy tę sprawę jakieś 3 miesiące temu, natomiast dzisiaj widnieje ona u mnie w bazie Antares jako sprawa niezamknięta i nie wiem jak to jest możliwe.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Ignacy Trzewiczek na Planszówki TV https://www.youtube.com/watch?v=mXJzOLMIJOQ około 46:20 opowiada o unikatowym kodzie w każdym egzemplarzu Zbrodni LA, który po wpisaniu w bazie Antares daje dostęp do dodatkowej zawartości.

Jakiekolwiek pomysły jaka to będzie dodatkowa zawartość? Mój typ: dodatkowy śledczy :wink:
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Yanek »

Shodan pisze: 13 mar 2019, 14:44 Ignacy Trzewiczek na Planszówki TV https://www.youtube.com/watch?v=mXJzOLMIJOQ około 46:20 opowiada o unikatowym kodzie w każdym egzemplarzu Zbrodni LA, który po wpisaniu w bazie Antares daje dostęp do dodatkowej zawartości.

Jakiekolwiek pomysły jaka to będzie dodatkowa zawartość? Mój typ: dodatkowy śledczy :wink:
Chodziło pewnie, ze przypisujesz dodatek do swojego konta. Taka walka z odsprzedażą.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Shodan pisze: 13 mar 2019, 14:44 Ignacy Trzewiczek na Planszówki TV https://www.youtube.com/watch?v=mXJzOLMIJOQ około 46:20 opowiada o unikatowym kodzie w każdym egzemplarzu Zbrodni LA, który po wpisaniu w bazie Antares daje dostęp do dodatkowej zawartości.

Jakiekolwiek pomysły jaka to będzie dodatkowa zawartość? Mój typ: dodatkowy śledczy :wink:
Dodatkowa zawartość tzn, że będzie się strona antares zmieniała pod lata 80.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1521
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 277 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: mikeyoski »

Baza antares w latach 80-tych to byłby tryb tekstowy ;-)
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

mikeyoski pisze: 13 mar 2019, 20:10 Baza antares w latach 80-tych to byłby tryb tekstowy ;-)
Możliwe, że trafiłeś... :D
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

gregoff pisze: 13 mar 2019, 16:33
Dodatkowa zawartość tzn, że będzie się strona antares zmieniała pod lata 80.
To, że strona Antares ma zmienić design było zapowiadane od początku. Rozumiem również, że kod będzie wiązał się z danym kontem gracza. Jednak Ignacy wyraźnie mówi, że grę nadal będzie można odsprzedać, tylko że nie da się już przypisać kodu do kolejnego konta, mimo to wciąż będzie można grać (i tym samym sprawdzać odpowiednie tropy w Antaresie). Wyraźnie też mówi o dodatkowej zawartości dla tych graczy, którzy wprowadzą kod (ci z rynku wtórnego tego kodu nie będą już mogli aktywować). Wtedy ci którzy kupią grę używaną (z wykorzystanym już kodem) będą mieli standardowy (nie klimatyczny dla spraw z lat 80) wygląd antaresa? Jeśli bonusem ma być tylko wygląd bazy antares, to trochę słabo.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: EsperanzaDMV »

Trochę nie rozumiem w czym problem, by razem z grą przekazać także login i hasło do tego konta z dodatkową zawartością...? Stworzyć sobie konto "Kubuś Puchatek" z jakimś randomowym hasłem i po problemie.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

EsperanzaDMV pisze: 14 mar 2019, 12:00 Trochę nie rozumiem w czym problem, by razem z grą przekazać także login i hasło do tego konta z dodatkową zawartością...? Stworzyć sobie konto "Kubuś Puchatek" z jakimś randomowym hasłem i po problemie.
To nie jest żaden problem :wink: Ten kod nie jest antypirackim zabezpieczeniem jak w grach komputerowych. Po prostu ciekawi mnie czym będzie dodatkowa zawartość dostępna po wpisaniu kodu. Za około dwa tygodnie i tak się przekonam :D
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Banan2 »

Takie trochę gorzkie żale ....
Kupiłem w sklepiku Portalu sprawę nr 6 - talia kart z instrukcją (1 kartka) w bardzo klimatycznej okładce. Super to wygląda. Chciałem całość schować do pudełka z podstawką. No i okazało się, że ..... okładka i instrukcja nie mieszczą się w pudełku. Słabe to .... :(
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Mixthoor »

Ja również kupiłem i wszystko się mieści.
ODPOWIEDZ