Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: YoYo »

Zgadza sie, tylko spr. 6 czyli „Przedmiescia” jest wariantem takim osobnym z natury majacym wprowadzic w mechanike gry :). Do kupienia osobno.
Teoretycznie mozna grac w kazda sprawe osobno, ale bywa ze pewne wiadomosci byly w sprawach wczesniejszych. Moze zatem cos tam umknac. Dobrze by bylo by Portal zrobil taki dodatek z kilkoma osobnymi, nie zwiazanymi ze soba sprawami. Tak by mozna bylo brac gre ze soba i leciec po jednym scenariuszu nawet gdzies tam na wczasach ;) albo ze znajomymi, ktorzy wpadaja bardzo rzadko.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Takie scenariusze są już pisane na zamówienie i mają się w tym roku ukazać. Do tego w teorii LA Crimes można zacząć od drugiej sprawy (słowa Ignacego Trzewiczka) a potem pierwszą sprawę rozwiązać. Ale trzecia zawsze na końcu.

PS: Mają być jakieś sprawy w Antaresie przygotowane potem do pobrania. Zobaczymy jak to będzie:)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: TOMI »

Dzięki za odpowiedz.
Właśnie o to mi chodziło. Mocno się przymierzałem do tej gry ale .....
Kampania wymaga niestety grania poszczególnych gier w miarę krótkim odstępie czasu. Natomiast w np. Sherlocka siadasz zagrasz a kolejna rozgrywka może być nawet za pół roku. Mam sporo gier i raczej kilka sesji w jeden tytuł z jedną ekipą odpada :((
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3341
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1960 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Ardel12 »

TOMI pisze: 31 mar 2019, 09:15 Dzięki za odpowiedz.
Właśnie o to mi chodziło. Mocno się przymierzałem do tej gry ale .....
Kampania wymaga niestety grania poszczególnych gier w miarę krótkim odstępie czasu. Natomiast w np. Sherlocka siadasz zagrasz a kolejna rozgrywka może być nawet za pół roku. Mam sporo gier i raczej kilka sesji w jeden tytuł z jedną ekipą odpada :((
Dzięki za pomoc
Nie zgodzę się do końca, że w sherlocku można też grać tak rzadko. W Consulting Detective z każdą sprawą dostajemy kolejną gazetkę i niektóre sprawy mocno na nich bazują. Gdy się gra w krótkich odstępach czasu, to nie trzeba czytać po raz kolejny X gazetek od dechy do dechy by czegoś nie przegapić. Mi się to akurat najmniej podobało, bo jednak jest tam ogrom informacji i przy 3+ gazetkach robi się już ciężko.

U mnie detekyw po 6 sprawie tylko leży i czeka na dłuższy weekend by w końcu zacząć kampanię. Majówka zapowiada się najbardziej obiecująco.
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1516
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 297 times
Been thanked: 633 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: EsperanzaDMV »

Może ktoś powiedzieć, czy podczas piątkowego live'a Prezes odpowiedział na pytanie dlaczego komponenty w dodatku są tak niskiej jakości?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Nie było chyba rozmowy na temat jakości komponentów do Zbrobni LA.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: BartoszK »

EsperanzaDMV pisze: 01 kwie 2019, 12:00 Może ktoś powiedzieć, czy podczas piątkowego live'a Prezes odpowiedział na pytanie dlaczego komponenty w dodatku są tak niskiej jakości?
Napiszesz coś więcej o tej niskiej jakości?
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: YoYo »

BartoszK pisze: 01 kwie 2019, 18:50
EsperanzaDMV pisze: 01 kwie 2019, 12:00 Może ktoś powiedzieć, czy podczas piątkowego live'a Prezes odpowiedział na pytanie dlaczego komponenty w dodatku są tak niskiej jakości?
Napiszesz coś więcej o tej niskiej jakości?
Długo nie szukać - plansza to nie plansza, a grubsza kartka, jakaś planszetka.
Pudełko rozwali się przy trzecim otwarciu. Wolałbym zapłacić plus 10zł i mieć to lepszej jakości.
Poza kartami mam wrażenie, że to bido dodatek, oczywiście pod względem wykonania. Do jakości podstawki daleko.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: BartoszK »

YoYo pisze: 01 kwie 2019, 19:41
BartoszK pisze: 01 kwie 2019, 18:50
EsperanzaDMV pisze: 01 kwie 2019, 12:00 Może ktoś powiedzieć, czy podczas piątkowego live'a Prezes odpowiedział na pytanie dlaczego komponenty w dodatku są tak niskiej jakości?
Napiszesz coś więcej o tej niskiej jakości?
Długo nie szukać - plansza to nie plansza, a grubsza kartka, jakaś planszetka.
Pudełko rozwali się przy trzecim otwarciu. Wolałbym zapłacić plus 10zł i mieć to lepszej jakości.
Poza kartami mam wrażenie, że to bido dodatek, oczywiście pod względem wykonania. Do jakości podstawki daleko.
Może się tak zabezpieczają przed rynkiem wtórnym :P
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: feniks_ciapek »

YoYo pisze: 01 kwie 2019, 19:41 Pudełko rozwali się przy trzecim otwarciu. Wolałbym zapłacić plus 10zł i mieć to lepszej jakości.
Akurat pudełko to można wyekspediować do kosza od razu. Karty i plansza zmieszczą się w głównym pudle, tylko trzeba razem złożyć kilka spraw z podstawki. Ale to akurat spokojnie da się zrobić.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KrzysiekL »

Tak podejrzewam (a propos rynku wtórnego), ale chyba nie tędy droga. Bardzo mi to kontrastuje z wcześniejszym mówieniem o super jakości i plastikowych wypraskach, bo Portal rośnie i dojrzewa jako wydawnictwo.

Trochę obawiam się pójścia w fizyczną zużywalność gier zamiast w kolejne tytuły na lata, ale tego Trzewik chyba nawet nie ukrywa. O ile tutaj z uwagi na jednorazowość produktu jestem w stanie to wybaczyć (chociaż wolę obcować z dobrą jakością, nawet przy założeniu jednorazowości), to naklejek na kostki w Robinsonie naklejać nie zamierzam, bo estetycznie uderza mnie to nawet bardziej niż domalowanie własnoręcznie ikonek.

Pomijam tu już sposób zapakowania L.A. Crimes w momencie, kiedy nie mieści się do podstawki.

A nawet jeżeli założymy, ze to takie paperbacki dla osób, które zagrają i wyrzucą, to brakuje mi hardbacków dla kolekcjonerów i fanów. Tu idealnie by się sprawdził model przedsprzedażowy jak w np. 51. Stanie. W Mystery Tales zakładam, ze kostek zabrakło w przedsprzedaży, bo plastik musiałby mieć większy nakład (stad tez w ogóle wątpię w ich się pojawienie, skoro nie ma ich w standardowej podstawce), ale planszetkę spokojnie mozna byłoby dorzucić w lepszej jakości, szczególnie ze sprzedają w SCD.

Ja ostatecznie zamówiłem w Portalu, bo rozczulili mnie drukarką igłową i stwierdziłem, ze takie pozytywne wariactwo absolutnie zasługuje na wsparcie. :))))

Podobnie Mystery Tales biorę u nich ze względu na drewienka i zwyczajną sympatię i szacun do Trzewików, których ostatnio słucham praktycznie codziennie odkąd się zaczęli produkować z okazji dwudziestolecia. :) Zresztą to też chyba jedyni growi ludzie, których jest w stanie słuchać moja luba. ;)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: YoYo »

Krzychowi nalać miodu, dobrze gada :lol: .
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: feniks_ciapek »

KrzysiekL pisze: 01 kwie 2019, 21:28 Pomijam tu już sposób zapakowania L.A. Crimes w momencie, kiedy nie mieści się do podstawki.
Ale przecież się mieści?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KrzysiekL »

feniks_ciapek pisze: 01 kwie 2019, 23:53
KrzysiekL pisze: 01 kwie 2019, 21:28 Pomijam tu już sposób zapakowania L.A. Crimes w momencie, kiedy nie mieści się do podstawki.
Ale przecież się mieści?
No nie, bo you upychanie po kilka spraw do jednej przegródki (gdzie przegródki są opisane) trudno mi nazwać mieszczeniem się. ;) Równie dobrze można wywalić wypraskę, ale chyba nie o to chodzi. Jakimś rozwiązaniem byłoby przemyślenie tego przed publikcją podstawki i zrobienie np. pionowych slotów na karty, dodając od razu kilka pustych. Chętnie trzymałbym tak całą kolekcję spraw. A tak aż się prosi o sprzedanie dodatku, bo nie ma co zrobić z zawartością, a tuckboxa trzymać jakoś dziwnie. ;)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Deem »

Których elementów z podstawki wymaga LA Crimes (poza instrukcją)? Baza jest osobna, specjaliści również. Co czyni ten dodatek „nie-stand-alone”?
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Deem pisze: 02 kwie 2019, 07:45 Których elementów z podstawki wymaga LA Crimes (poza instrukcją)? Baza jest osobna, specjaliści również. Co czyni ten dodatek „nie-stand-alone”?
Znacznik ZŚ, znaczniki czasu, żetony stresu, autorytetu oraz umiejętności.
Śmiało możesz użyć improwizowanych zamienników albo dokupić sobie mini dodatek w sklepie Portalu:
https://portalgames.pl/sklep/pl/detekty ... 497.p.html
Z tym dodatkiem będzie brakowało już tylko żetonów umiejętności.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1211
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Deem »

@Shodan
Bardzo dziękuję
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: feniks_ciapek »

KrzysiekL pisze: 02 kwie 2019, 07:30 No nie, bo you upychanie po kilka spraw do jednej przegródki (gdzie przegródki są opisane) trudno mi nazwać mieszczeniem się. ;) Równie dobrze można wywalić wypraskę, ale chyba nie o to chodzi.
Wiesz, do przeczytania tego posta wydawało mi się, że to ja jestem wymagający i się czepiam. Ale tak z ciekawości - możesz mi pokazać grę, w której w momencie wydania podstawki jest zrobiony insert mieszczący dodatek? Bo ja się rozejrzałem po swojej kolekcji i, kurczę, nie mogę nic takiego znaleźć. Może za mało mam gier :). Ale jakoś tak zdawało mi się, że nawet w karciankach tego rodzaju rozwiązania pojawiają się przeważnie po serii dodatków, kiedy ludzie narzekają, że karty im się nie mieszczą po wyjęciu wypraski. A takie FFG nawet tego nie proponuje, tylko zarzuca Cię stertą kart i bądź tu człowieku mądry.

Detektyw - w każdym "okienku" mieszczą się spokojnie dwie sprawy, a jak się postarasz, to nawet trzy. Trzy sprawy, które zapewne już i tak ograłeś, więc szansa na to, że do nich zajrzysz jest bliska zeru. I jedyny problem to to, że będziesz je musiał rozdzielić przy wyjmowaniu, które nigdy nie nastąpi. I w tym, że wydawca nieopatrznie ponumerował przegródki.

No ale nie sądzę, abym kogokolwiek przekonał, więc tak tylko wyrażam swoje zaskoczenie.
Awatar użytkownika
michalp
Posty: 62
Rejestracja: 12 mar 2017, 22:45
Has thanked: 12 times
Been thanked: 14 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: michalp »

feniks_ciapek pisze: 02 kwie 2019, 09:52 Wiesz, do przeczytania tego posta wydawało mi się, że to ja jestem wymagający i się czepiam. Ale tak z ciekawości - możesz mi pokazać grę, w której w momencie wydania podstawki jest zrobiony insert mieszczący dodatek?
np. Kroniki zbrodni
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: seki »

+ np. Puerto Rico, Marco Polo... zapewne znajdzie się sporo gier z insertem, które pomieszczą dodatki. Tu mam dodatki i jeszcze miejsce wolne.
Awatar użytkownika
Naro
Posty: 196
Rejestracja: 22 paź 2012, 15:42
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Naro »

Cześć.
Zastanawiam się nad zakupem Detektywa, ale mam pytanie:
Czy po przejściu scenariuszy z podstawki mogę przystąpić do ich ponownego rozegrania po pewnym czasie? Czy nic w grze nie niszczę? Mam tendencję do zapominania szczegółów i np takiego Unlocka mogę przechodzić przynajmniej raz w roku :lol:
Pozdrawiam
NoWyGra - Klub Gier Planszowych
Sprzedam
"Golda i złota"
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 939
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 331 times
Been thanked: 346 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: yrq »

Naro pisze: 02 kwie 2019, 11:30 Cześć.
Zastanawiam się nad zakupem Detektywa, ale mam pytanie:
Czy po przejściu scenariuszy z podstawki mogę przystąpić do ich ponownego rozegrania po pewnym czasie? Czy nic w grze nie niszczę? Mam tendencję do zapominania szczegółów i np takiego Unlocka mogę przechodzić przynajmniej raz w roku :lol:
:D
Nic nie niszczysz, karty jak ułożysz w kolejności to bez problemu zagrasz ponownie.
Co ciekawe podczas jednego przejścia i tak wszystkich tropów nie zbadasz, więc możesz badać różne ścieżki (oczywiście główna oś fabularna i tak jest ta sama).
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Portal Games »

Aktualizacja Bazy Danych Antares

Obrazek

Detektywi! Mamy dla was ważne ogłoszenie związane z aktualizacją Bazy Danych Antares!

Od samego początku, od kiedy tylko gra Detektyw trafiła w wasze ręce, przysłuchujemy się waszym opiniom, szukamy głosów krytyki i cieszymy się z każdej pochwały na jej temat. Skrupulatnie analizujemy wasze uwagi i sugestie, zastanawiając się, czy jesteśmy w stanie jakoś ulepszyć grę.

Zabieg ten byłby niemożliwy, gdyby w Detektywie nie istniał komponent online. Ale dzięki Bazie Danych Antares jesteśmy w stanie przekuć wasz feedback w konkretne poprawki i ulepszenia. Dzisiaj chcielibyśmy ogłosić, że weszła w życie duża aktualizacja systemu punktacji i finałowego raportu, dotykająca głównie kampanii Złotego Zegarka.

Co się zmieniło?

Punkty Zwycięstwa

Postanowiliśmy uprościć system punktacji i uczynić go bardziej czytelnym. Od jakiegoś czasu mogliście już obserwować tę zmianę, ale teraz została ona wdrożona oficjalnie, dla wszystkich użytkowników. Od dzisiaj wszystkie pytania główne warte są 6 punktów, wszystkie pytania dodatkowe warte są 2 punkty, a wszystkie pary sygnatur powiązane w materiał dowodowy warte są 3 punkty.

Pozwala to jasno dostrzec, że najważniejsze są odpowiedzi na pytania główne, a pytania dodatkowe zwiększają nasz końcowy wynik w bardzo małym stopniu. Odpowiedź „nie wiem” cały czas warta jest 0 punktów, a błędna odpowiedź na pytanie odbiera nam punkt.

Raport Końcowy

Niewielkim poprawkom uległ także raport końcowy. Od dzisiaj został on odchudzony o kilka pytań, które nie były ściśle powiązane z sednem sprawy. Niektóre pytania zostały poprawione, aby sposób, w jaki zostały sformułowane, lepiej oddawał sens prowadzonego śledztwa.

Co dalej?

Niezależnie od tego, czy już ukończyliście Detektywa, czy jesteście w trakcie, czy dopiero planujecie zagrać, nie musicie nic robić. Wszystkie zmiany zostały wprowadzone w tle i nie powinny mieć wpływu na wasze dotychczasowe wyniki.

W niektórych skrajnych przypadkach możecie jednak zauważyć, że poprzednio wygrana sprawa jest teraz przegrana, albo na odwrót, przegrana sprawa będzie teraz wygrana. Niemniej zmianie uległy także progi, od których sprawę uznaje się za zaliczoną, aby rekompensować zmiany w liczbie pytań i punktacji. Liczymy więc, że takich przypadków będzie niewiele. Nie mają też one wpływu na dalszą rozgrywkę.

Dziękujemy bardzo wszystkim fanom i graczom, którzy spędzili z Detektywem dziesiątki godzin, a potem podzielili się z nami swoimi wrażeniami. Bez was powyższe ulepszenia nie byłby możliwe.

Życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu kryminalnych spraw!

Kuba Łapot
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: feniks_ciapek »

Po rozegraniu LA Crimes do końca stwierdzam, że ta kampania jest znacznie lepsza, niż ta z podstawki. Polecam, nawet pomimo drobnych mankamentów, o których wspominałem wcześniej i okazjonalnych literówek. Początek może zgrzyta, ale potem już jest świetnie. 9/10.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

feniks_ciapek pisze: 04 kwie 2019, 01:35 Po rozegraniu LA Crimes do końca stwierdzam, że ta kampania jest znacznie lepsza, niż ta z podstawki. Polecam, nawet pomimo drobnych mankamentów, o których wspominałem wcześniej i okazjonalnych literówek. Początek może zgrzyta, ale potem już jest świetnie. 9/10.
Super! Bardzo dobra wiadomość :)
U nas niestety chwilowo brak czasu na grę i pączki, więc dodatek porasta kurzem, ale to się zmieni, oj, zmieni :lol:

Względem wątpliwości co do jakości dodatku - zgadzam się, że pozostawia ona sporo do życzenia. Pal sześć pudełko czy karty sprawy - zagramy nimi raz, może dwa razy (jak sprawa nie pójdzie), ale planszetka i karty postaci mogłyby być trwalsze.
Z drugiej strony, rozumiem motywację Portalu w nieco inny sposób niż chęć ograniczenia rynku wtórnego. To raczej chęć uniknięcia kosztów w sytuacji, gdy produkt jest z definicji jednorazowy. Rozumiem to, bo kiedy się dowiedziałem, że LA Crimes będzie miało inną planszę i bohaterów niż podstawka, to pojawiło się u mnie odczucie sporego marnotrawstwa, że mata i dotychczasowe kartony+plastiki postaci nie będą już potrzebne, i że szkoda tak fajnej produkcji na jednorazową przygodę (kampanię).
Osobiście widziałbym sens "powrotów" do starych bohaterów lub w środowisko ze starych spraw, z wykorzystaniem większej liczby elementów z podstawki. Widać, Portal nie przewiduje na razie kontynuacji spraw w LA.

@Portal
- super, wydaje się to trafnym posunięciem! Ja już dawno jestem po kampanii z podstawki, ale chyba aż ją zresetuję, żeby sprawdzić te poprawione pytania końcowe i punktację (czuję się częściowo odpowiedzialny za krytykę dotychczasowych rozwiązań).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ