Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

skbr pisze: 26 wrz 2019, 22:47 Przepraszam, czy w końcu wiadomo do czego będzie użyty kod z instrukcji dodatku? :D
Na ostatnim live'ie Prezes mówił, że do pobrania dodatkowej sprawy rozgrywanej w setupie LA Crimes (ma się ukazać w przyszłości).
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

Koniec tego roku chyba.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: bluebird »

Właśnie zakończyliśmy ostatni scenariusz z podstawki i tym samym całą grę, ale zostało nam jedno zdjęcie nr 19, na które nie natrafilismy podczas gry, czy ktoś może wie kto jest na tym zdjęciu ?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Co sądzicie o zapowiedzianym dodatku "Detective Season One"?
Skrócona rozgrywka, uproszczone zasady (da się je jeszcze uprościć?), trzy niepowiązane scenariusze (w opisie na BGG wyczytałem, że dwa z nich to mają być "Przedmieścia" oraz "Z przyczyn naturalnych"), całość ma być chyba sprzedawana jako samodzielna gra (więc nie kompatybilna z podstawką?). Dziwne to jakieś. Wygląda jak gra z recyklingu.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2019, 13:39 przez Shodan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
monika5593
Posty: 52
Rejestracja: 23 lut 2015, 20:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 25 times
Been thanked: 8 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: monika5593 »

Shodan pisze: 05 lis 2019, 13:19 Co sądzicie o zapowiedzianym dodatku "Detective Season One"?
Skrócona rozgrywka (uproszczone zasady?), trzy niepowiązane scenariusze (w dodatku na bgg wyczytałem, że dwa z nich to mają być "Przedmieścia" oraz "Z przyczyn naturalnych"), całość ma być chyba sprzedawana jako samodzielna gra (więc nie kompatybilna z podstawką?). Dziwne to jakieś. Wygląda jak gra z recyklingu.
Wg mnie to trochę słabo jeśli tak będzie, że zamiast nowych dodatków do rozwijania zakupionej już podstawki będą wychodziły samodzielne gry. Jeden dodatek, dwie mini sprawy i nieprzydatny kod z dodatku. Nie bardzo mam ochotę kupować nową podstawkę, żeby zagrać 3 razy. Przypomina mi to Unlock!, który niezbyt dobrze przyjął się w Polsce.
Frozenwar
Posty: 70
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Frozenwar »

Shodan pisze: 05 lis 2019, 13:19 Co sądzicie o zapowiedzianym dodatku "Detective Season One"?
Skrócona rozgrywka, uproszczone zasady (da się je jeszcze uprościć?), trzy niepowiązane scenariusze (w opisie na BGG wyczytałem, że dwa z nich to mają być "Przedmieścia" oraz "Z przyczyn naturalnych"), całość ma być chyba sprzedawana jako samodzielna gra (więc nie kompatybilna z podstawką?). Dziwne to jakieś. Wygląda jak gra z recyklingu.
Jeśli to co piszesz jest prawdą, to napewno nie kupię kolejnego detektywa, z wypowiedzi portalu gra ma być dla szerszego grona osób, niekoniecznie grających w gry.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Xardas123 »

Mi osobiście też się to nie podoba, nie po to kupowaliśmy podstawkę i dodatek bezpośrednio, ze sklepu od Portalu, żeby Tak naprawdę to wyrzucić bo będzie to nieprzydatne;/ mata, znaczniki itd...
Pominę wogóle fakt, że to co miało być exclusivem z preorderow można kupić normalnie w sklepie Portalu...
Coś czuję, że Portal chce zlikwidować rynek wtórny Detektywa i w kolejnych odsłonach będzie chciał wprowadzić coś uniemożliwiającego handel, stąd taki ruch...
Jak podoba mi się detektyw to już La mnie zraziło ,
1 misja, mieliśmy Max pk- stres. 2misja apka zawiesiła się czy coś się działo na serwerach bo gdy doszliśmy do podsumowania , za wszystko co odkryslimy dostaliśmy magiczne 0 i tylko pk za same pytania. Od tamtej pory wkurzeni na to nie graliśmy bardzooo długo, żeby dokończyć.
Kolejnego zakupu narazie też nie przewiduję;/ A miało być tak pięknie...
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: doczek »

To mają być dwie niezależne linie Detektywa.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Jools »

Ja również podziękuje już Portalowi za kolejne odsłony Detektywa...

Jak podstawka była solidna, mocna i wciągająca, tak dodatek to już słabizna. Ta stylizowana na lata 80 aplikacja to koszmar w obsłudze.
A kolejna wtopa z bonusem w postaci kodu w dodatku którym się chwalili na live jako coś extra dla kupujących z pierwszej ręki, a potem okazało się że nic on nie daje.
A teraz ogłaszają samodzielny dodatek który ma zawierać 4,5h gry...

Po trzykroć NIE.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

kod z dodatku ma być wykorzystany aby mieć dostęp do dodatkowej sprawy która ma być opublikowana w Antaresie. Co do nowej linii Detektywa to może zobaczmy najpierw jak to będzie wyglądało w rozgrywce. Na bank czują, że LA Crimes nie zachwycił i szukają czegoś w to miejsce a jestem prawie pewny, że dostaniemy jakąś kontynuację wątków z gry Detektyw w kolejnym roku.

Czekajmy jeszcze chwilę i zagrajmy jeszcze w coś zanim będziemy oceniać, że to kompletna pomyłka.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: seki »

Zastanawiam się czy z Detektywem nie jest trochę tak, że się go docenia ale po rozegraniu kampanii ma się go dość? Myślałem, że tylko ja tak mam, ale patrząc po waszych komentarzach widzę, że chyba macie podobnie. Generalnie podstawkę oceniłem wysoko ale z czasem uświadomiłem sobię, że kampania z podstawki mnie już zmęczyła tym tematem i po dodatek nie sięgnę. Nie mam ochoty grać w to więcej. Jako system doceniam (znacznie bardziej niż podobnie fabularny TIME Stories), mechanicznie sprytne, historię doceniam, ale zwyczajnie nagrałem się i mam dość na tyle, że nawet darmowych spraw nie mam ochoty sprawdzać.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Bruno »

Czy ktoś już grał w "Przyczyny naturalne"? Jak wrażenia? Detektyw w wersji light czy jest solidna rozkmina?
No i pytanie techniczne: czy obsługa kart w postaci pdfa w telefonie się sprawdza? Nie podglądamy przypadkiem innych kart, szukając tej o żądanym numerze?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Frozenwar
Posty: 70
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Frozenwar »

Bruno pisze: 06 lis 2019, 02:38 Czy ktoś już grał w "Przyczyny naturalne"? Jak wrażenia? Detektyw w wersji light czy jest solidna rozkmina?
No i pytanie techniczne: czy obsługa kart w postaci pdfa w telefonie się sprawdza? Nie podglądamy przypadkiem innych kart, szukając tej o żądanym numerze?
W moim przypadku graliśmy na komPuterze, nie polecam skrolowania stron. Na szczęście nie udało nam się podejrzeć innych wątków ale dwa główne wątki do rozwiązania sprawy ukryły nam się. Nie zauważyliśmy że można iść dalej. Przez tona koniec na 15 punktów zdobyliśmy -7. Wygodniej chyba wydrukować
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: p_olo86 »

Frozenwar pisze: 06 lis 2019, 06:34
Bruno pisze: 06 lis 2019, 02:38 Czy ktoś już grał w "Przyczyny naturalne"? Jak wrażenia? Detektyw w wersji light czy jest solidna rozkmina?
No i pytanie techniczne: czy obsługa kart w postaci pdfa w telefonie się sprawdza? Nie podglądamy przypadkiem innych kart, szukając tej o żądanym numerze?
W moim przypadku graliśmy na komPuterze, nie polecam skrolowania stron. Na szczęście nie udało nam się podejrzeć innych wątków ale dwa główne wątki do rozwiązania sprawy ukryły nam się. Nie zauważyliśmy że można iść dalej. Przez tona koniec na 15 punktów zdobyliśmy -7. Wygodniej chyba wydrukować
Przecież nie trzeba scrollować. Po otwarciu pliku z kartami na górze masz okienko z numerem strony, który odpowiada numerowi karty i tam wpisujesz numer karty do której chcesz się przenieść.A co do samej sprawy nie jest ona tak rozbudowana jak te w podstawce nam jednak podobała się trochę bardziej niż przedmieścia, które były zdecydowanie zbyt proste.
Frozenwar
Posty: 70
Rejestracja: 02 paź 2019, 07:48
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Frozenwar »

p_olo86 pisze: 06 lis 2019, 07:14
Frozenwar pisze: 06 lis 2019, 06:34
Bruno pisze: 06 lis 2019, 02:38 Czy ktoś już grał w "Przyczyny naturalne"? Jak wrażenia? Detektyw w wersji light czy jest solidna rozkmina?
No i pytanie techniczne: czy obsługa kart w postaci pdfa w telefonie się sprawdza? Nie podglądamy przypadkiem innych kart, szukając tej o żądanym numerze?
W moim przypadku graliśmy na komPuterze, nie polecam skrolowania stron. Na szczęście nie udało nam się podejrzeć innych wątków ale dwa główne wątki do rozwiązania sprawy ukryły nam się. Nie zauważyliśmy że można iść dalej. Przez tona koniec na 15 punktów zdobyliśmy -7. Wygodniej chyba wydrukować
Przecież nie trzeba scrollować. Po otwarciu pliku z kartami na górze masz okienko z numerem strony, który odpowiada numerowi karty i tam wpisujesz numer karty do której chcesz się przenieść.A co do samej sprawy nie jest ona tak rozbudowana jak te w podstawce nam jednak podobała się trochę bardziej niż przedmieścia, które były zdecydowanie zbyt proste.
Zdaje sobie sprawę z tego, ale w moim przypadku musiałem powiększyć stronę i skrolowac, żeby widzieć na telewizorze cały tekst. Spowodowało to że nie zauważyliśmy 3 istotnych opcji, przez co nie zaliczyliśmy gry.
Dla osób które nie miały styczności z detektywem opcja gry przez PDF jest super, ale jeśli miałbym powtarzać scenariusz to z wydrukowanymi kartami jest wygodniej.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: p_olo86 »

[/quote]
Zdaje sobie sprawę z tego, ale w moim przypadku musiałem powiększyć stronę i skrolowac, żeby widzieć na telewizorze cały tekst. Spowodowało to że nie zauważyliśmy 3 istotnych opcji, przez co nie zaliczyliśmy gry.
Dla osób które nie miały styczności z detektywem opcja gry przez PDF jest super, ale jeśli miałbym powtarzać scenariusz to z wydrukowanymi kartami jest wygodniej.
[/quote]

Na telewizorze to zupełnie inna bajka. Wcześniej pisałeś że komputer więc do tego się odniosłem. Zgadzam się że z kartami jest lepiej , grając na pdf na laptopie nie maiał żadnych problemów i jest to według mnie fajne rozwiązanie jak na darmowe sprawy. Gdyby trzeba było płacić to wolałbym dać więcej i mieć karty.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Shodan »

Bruno pisze: 06 lis 2019, 02:38 Czy ktoś już grał w "Przyczyny naturalne"? Jak wrażenia? Detektyw w wersji light czy jest solidna rozkmina?
Samą sprawę rozwiązuje się przyjemnie i dość łatwo (przede wszystkim dlatego, że dostępna liczba żetonów umiejętności wystarczyłaby na rozwiązanie trzech takich spraw), wszystko się dość logicznie zazębia, oczywiście są sprytnie podrzucane fałszywe tropy. Moja ekipa uzyskała maksymalną ilość punktów -2 pkt za stres.
Niestety chociaż tropy są ułożone logicznie w łańcuch poszlak, to samo wyjaśnienie jest totalnie idiotyczne na poziomie założeń. Chociaż dopuszczam, że mogło mi coś umknąć, bo nie chciało mi się przeglądać wszystkich kart
Spoiler:
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: gregoff »

seki pisze: 05 lis 2019, 21:36 Zastanawiam się czy z Detektywem nie jest trochę tak, że się go docenia ale po rozegraniu kampanii ma się go dość? Myślałem, że tylko ja tak mam, ale patrząc po waszych komentarzach widzę, że chyba macie podobnie. Generalnie podstawkę oceniłem wysoko ale z czasem uświadomiłem sobię, że kampania z podstawki mnie już zmęczyła tym tematem i po dodatek nie sięgnę. Nie mam ochoty grać w to więcej. Jako system doceniam (znacznie bardziej niż podobnie fabularny TIME Stories), mechanicznie sprytne, historię doceniam, ale zwyczajnie nagrałem się i mam dość na tyle, że nawet darmowych spraw nie mam ochoty sprawdzać.
Mnie do LA Crimes ta baza danych zniechęciła i to, że chciałem grać w dodatek z żoną, ale niestety nie wciągnęła się w to za bardzo. Teraz mam kilku znajomych z którymi może uda się ograć te dwa scenariusze oraz dodatek i zobaczę czy się w to wkręcą.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KQuest »

W kwestii Season One - z opisu na BGG zniknęła informacja o tym, że dwie z trzech scenariuszy to Przedmieścia i Przyczyny naturalne. Portal zapytany na facebooku odpowiedział, że będą to Przedmieścia i dwa nowe scenariusze, a później, że więcej informacji będzie na początku 2020, że jeszcze nie ma ostatecznej decyzji i że uwzględnią potrzeby klientów
KrystianGracz
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2019, 20:23

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KrystianGracz »

Podesłał by ktoś kartę #306 że sprawy 3? W trakcie gry zorientowaliśmy się że brakuje i stoimy w miejscu... :roll:
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: ponika »

Zaczynam grać w detektywa i widzę że polecane jest granie z zestawem zdjęć postaci. Niestety, są już niedostępne. Wiecie czy wyszły może w pdf? I gdzie ewentualnie da się je pobrać?
KrystianGracz
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2019, 20:23

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: KrystianGracz »

W pdf'ie ich chyba nie ma, ale od 9 stycznia powinny być dostępne portrety do kupienia.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2019, 21:11 przez KrystianGracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Rigidigi »

ponika pisze: 29 gru 2019, 13:23 Zaczynam grać w detektywa i widzę że polecane jest granie z zestawem zdjęć postaci. Niestety, są już niedostępne. Wiecie czy wyszły może w pdf? I gdzie ewentualnie da się je pobrać?
Zaczekaj do 10.01. Wtedy ponownie otwarty zostanie sklep Portalu, a tam powinnaś bez problemu kupić te karty.
Awatar użytkownika
doczek
Posty: 210
Rejestracja: 26 sie 2018, 19:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 34 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: doczek »

Jak się pojawi postać w Antres printscreen i druk.
adrianopel
Posty: 82
Rejestracja: 20 cze 2018, 18:11
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

Re: Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: adrianopel »

Czy działa Wam baza Antares? Chciał człowiek pograć w Sylwestra z żoną i dupa ale może to tylko u mnie?
ODPOWIEDZ