Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Shodan »

Parę słów o początkach mojej przygody z Detektywem.
Grę zamówiłem w pre-orederze jeszcze przed wakacjami, tak więc otrzymałem wersję ze wszystkimi dodatkowymi gadżetami oraz linkiem do szóstej sprawy, którą rozegraliśmy jako pierwszą (o tym dalej).
Wartość i przydatność bonusów jest zróżnicowana:
drewniane znaczniki - jak kto lubi, dla mnie są ok (z wyjątkiem X, które po prostu nie przypadły mi do gustu). Dodam tylko, że tekturowe żetony z podstawowej wersji są w zupełności wystarczające.
plastikowe identyfikatory postaci - zbędny bajer, tym bardziej że oryginalne kafelki są porządnie wykonane, a są większe i tym samym czytelniejsze.
mata - absolutna podstawa jak dla mnie. Wykonana jest z materiału, który nie ślizga się po stole, pomaga utrzymywać porządek w rozpatrywanych kartach i żetonach. Oczywiście da się grać bez niej, ale oceniam ją jako bardzo przydatną.
portrety świadków / podejrzanych - przydatne na mapie myśli albo do robienia notatek dotyczących danej postaci na odwrocie karty. Dodatek na plus. Szkoda, że nie obejmują sprawy nr VI.
dodatkowa postać - każda dodatkowa postać jest mile widziana ;-) Zawsze zwiększa się zakres dostępnych opcji w zależności o stylu śledztwa jaki preferuje dana grupa. Pojawia się też nowy element doboru składu ekipy, bo nadliczbowego śledczego / konsultanta trzeba odrzucić. Nasza ekipa wykorzystywała dość intensywnie zdolność specjalną dodatkowej postaci już w pierwszej rozgrywanej sprawie, więc okazała się bardzo przydatna.
dodatkowa sprawa - jak wyżej, a nawet bardziej. Dodatkowe śledztwa w oczywisty sposób wydłużają żywotność gry. Osobiście, jeśli tylko macie taką możliwość, polecam wydrukować karty ze sprawy dwustronnie na kolorowej drukarce, a następnie zalaminować. IMO efekt pełna profeska ;-)

Po tym przydługim wstępie pora na omówienie wrażeń z rozgrywki. Jak wspominałem jako pierwszą (i dotąd jedyną) rozegraliśmy sprawę VI "Przedmieścia", traktując ją jako scenariusz szkoleniowy przed startem kampanii.
Graliśmy w trzy osobowym składzie, z góry ustalając pewien podział zadań. Ja odczytywałem treść kart, z których wypisywałem tropy oraz dbałem o porządek na planszy (kontrola czasu!). Następna osoba była odpowiedzialna za tworzenie mapy myśli na korkowej tablicy, monitorowała również poziom stresu i zasoby autorytetu. Ostatni członek ekipy obsługiwał bazę danych Antares na laptopie.
Mechanika jest bardzo prosta (może ze dwa razy zaglądaliśmy do instrukcji w trakcie gry), wiele czynności wynika wprost z opisów na kartach, obsługa bazy danych jest intuicyjna. Pomysł wrzucenia wielu informacji w komputer uważam za bardzo dobry, oszczędza to tony papieru i ułatwia nawigowanie po zebranych dowodach.
Sprawa "Przedmieścia" obejmuje trzy dni. Już pierwszego dnia (ze względu na pewną pozornie drobną poszlakę) wytypowaliśmy podejrzaną osobę. Pod koniec drugiego dnia mieliśmy już obraz całej historii i prawdopodobnego przebiegu zbrodni. Trzeci dzień spędziliśmy na rozpaczliwym poszukiwaniu twardych dowodów, modląc się żeby nasze założenia były poprawne, bo nie było już czasu na weryfikowanie innych wątków. Kiedy nieoczekiwanie pojawiła się kolejna podejrzana osoba troszkę skoczył nam stres (nie ten w grze, tylko ten przy stole :-). Końcowy raport w postaci testu wyboru miał dobrze dobrane pytania oraz odpowiedzi i wbrew niektórym opiniom nie sugerował prawidłowego rozwiązania, gdyż wszystkie możliwości były prawdopodobne. Strzelanie jest ryzykowne, bo za złe odpowiedzi zdobywa się punkty ujemne (odpowiedź "nie wiem" jest bezpieczniejsza bo punktuje na 0). Na szczęście nasza teoria była celna i zdaliśmy raport odpowiadając prawidłowo na wszystkie pytania zdobywając 29/40 punktów (po odjęciu 3 punktów za poziom stresu). Sprawa została rozwiązana pomyślnie.
W rozgrywce kluczowe jest zarządzanie czasem i poziomem stresu, co bardzo podnosi adrenalinę graczy. Faktycznie niemożliwe jest przebadanie wszystkich tropów (ale wtedy gra byłaby banalnie prosta). Nasza ekipa praktycznie od pierwszego dnia była w niedoczasie. Łapaliśmy nadgodziny i gdyby nie zdolność specjalna Zahry Arvali (dodatkowa postać z preorder) redukowania poziomu stresu, bylibyśmy zmuszeni zakończyć śledztwo drugiego dnia. Taka praktyka kosztowała nas jednak punkty autorytetu i trzeciego dnia musieliśmy poświęcić czas na pisanie raportu, żeby uzyskać poziom autorytetu niezbędny do zbadania kluczowego dowodu. Trzeciego dnia o godzinie 15 wciąż mieliśmy do przesłuchania dwóch potencjalnie ważnych świadków. Emocje towarzyszące podjęciu takiego dramatycznego wyboru są naprawdę spore. Okazało się, że przesłuchanie wybranej osoby pochłonie dwie godziny, ale zgodnie z zasadami mieliśmy prawo rozpatrzyć tę kartę (dociągając kartę nie wie się ile pochłonie czasu) i ostatecznie skończyliśmy rozgrywkę z trzema żetonami stresu.

Gra bardzo wciąga, gwarantuje emocje, a budowanie spójnej teorii i rozwiązywanie kryminalnej zagadki przynosi wiele satysfakcji. Co chwilę powstawała burza mózgów i naprawdę czuliśmy się jak bohaterowie serialu CSI :-) W przypadku braku konsensusu, którym tropem podążać głosowaliśmy. Jest też wiele dróg do sukcesu.
Spoiler:
Z niecierpliwością czekamy na rozegranie pierwszej sprawy z kampanii (z powodów organizacyjnych możemy grać raz w tygodniu).
Ostatnio zmieniony 01 paź 2018, 11:06 przez Shodan, łącznie zmieniany 3 razy.
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: schen »

Jak do tej pory jesteśmy po 2 rozrywkach, pod koniec pierwszej sprawy myśleliśmy, że poszło nam słabo, że sporo rzeczy nie wiemy, a podczas raporty punktowo wypadliśmy jednak bardzo dobrze. Po drugiej byliśmy bardzo zadowoleni, skupiliśmy się na celu, zdobyliśmy niepodważalne dowody, a pomimo tego okazało się, że przegraliśmy.
Spoiler:
Troszkę zawód poczuliśmy, treść zadania mogła być lepiej sprecyzowana, albo punktacja zaprojektowana tak, że wypełnienie głównego celu gwarantuje jednak to zwycięstwo. No cóż, poddawać się nie mamy zamiaru i w najbliższym czasie pójdzie restart misji. Swoją drogą wyszła tu kolejna niedogodność, brak możliwości restartu misji na stronie po wygenerowaniu raportu. Powinno być jakieś ostrzeżenie chociaż, że jeśli go wygenerujemy, restart nie będzie możliwy. Musiałem zapisać sobie wszystkie wprowadzone sygnatury oraz odpowiedzi z 1 sprawy i zrestartować całą kampanię. Pewnie zrobiłbym ten restart przed wygenerowaniem raportu, gdybym wiedział, że przegraliśmy, tu jednak grafika przegranej sprawy pojawia się dopiero po wygenerowaniu raportu, a czerwoną czcionkę i napis typu "mogło być znacznie lepiej" zinterpretowałem po prostu jako słaby wynik, przy nadal wygranej sprawie.
Tak poza tym rozgrywka bardzo nam się podobała, gra ma strasznie intuicyjne zasady i zaglądanie do instrukcji podczas grania praktycznie nie miało miejsca. Jak na razie wrażenia bardzo pozytywne.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Xardas123 »

Shodan dodaj nagłówek ze spojlerem do 6 sprawy, bo niby ogolnie ale mozesz komuś popsuć zabawę:/

Schen- my z 2 sprawa mielismy podobnie aczkolwiek scenariusz zaliczyliśmy. Po 1 scenariuszu ustaliliśmy ze trzymamy sie sztywno misji głównej bo za duzo naokoło robiliśmy a jednak w drugim nie jest tak dobrze.

Rownież byłem pomimo zaliczenia go za jego powtórzeniem, ale właśnie nie chcieliśmy przepisywać dowodów z 1 sprawy żeby czegoś nie pominąć.

U Nas jest jeszcze jeden problem. Bo pomimo tego iż część chce zaznaczyć w raporcie odpowiedzi które sa tak 50/50 i coś nam świta, ale pewni nie jesteśmy, zaznaczamy często nie wiem i tu czesto się traci punkty.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Portal Games »

Swoją drogą wyszła tu kolejna niedogodność, brak możliwości restartu misji na stronie po wygenerowaniu raportu. Powinno być jakieś ostrzeżenie chociaż, że jeśli go wygenerujemy, restart nie będzie możliwy.
Na przykład takie?

Obrazek

Brak możliwości restartu sprawy po przeczytaniu epilogu jest zamierzony - w epilogu poznajemy, które odpowiedzi były prawidłowe, które błędne, i generalnie dostajemy rozwiązanie danej sprawy.
Czy można rozegrać 2 scenariusze w jednej parze, potem 2 para nadgoni te same 2 pierwsze scenariusze. A następnie jak siądzemy razem od 3 scenariusza będzie wszystko dobrze? Czy możemy za dużo wiedzieć z różnych kart po rozgrywkach pierwszej i drugiej pary?
Można, ale tak jak napisał Xardas123 pojawi się problem, że obie grupy miały zupełnie inne doświadczenia. No i przede wszystkim będą dwie różne Bazy Danych Antares, do dalszej gry trzeba będzie wybrać jedną z nich.
W pdf chyba nie. Będzie do kupienia w wersji papierowej za kolejne X miesięcy.
Wersja PDF była dostępna jedynie dla zamawiających w oryginalnej przedsprzedaży. Do kupienia będzie wersja drukowana Sprawy 6. I to szybciej niż za kolejne X miesięcy ;)
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Shodan »

Xardas123 pisze: 01 paź 2018, 10:23 Shodan dodaj nagłówek ze spojlerem do 6 sprawy, bo niby ogolnie ale mozesz komuś popsuć zabawę:/
No bez jaj. Na czym ma polegać ten spojler? Że w sprawie pojawiają się podejrzani i świadkowie?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Portal Games »

Obrazek

I bardzo proszę, Sprawa 6 Detektywa pt. Przedmieścia jest dostępna do zakupu w wersji drukowanej w Sklepie Portal Games. Zapraszamy!

https://portalgames.pl/sklep/pl/detekty ... 508.p.html
Awatar użytkownika
elbruus
Posty: 258
Rejestracja: 18 sty 2015, 10:39
Has thanked: 142 times
Been thanked: 42 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: elbruus »

Cena adekwatna do zainteresowania i trochę mniej do zawartości :wink:
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bruno »

My - po wcześniejszym rozegraniu dodatkowego scenariusza nr 6 - w ten łykent przysiedliśmy do spraw: 1 (Złoty zegarek) i 2 (Człowiek o złotym sercu). Podobnie jak pisano tu wyżej - podczas tworzenia raportu końcowego sprawy nr 1, mimo że sądziliśmy, iż de facto bardzo niewiele wiemy, to Antares uznał nasz wynik za doskonały (zdobyliśmy 33/40 punktów, minus 5 za stres = 28). Natomiast sprawa druga to jak dostać obuchem - cholernie ciężko nam szło, zbyt późno podjęliśmy właściwy trop i ostateczny wynik był bardzo kiepski...
Spoiler:
Zdecydowaliśmy się więc nie czytać epilogu sprawy 2, tylko rozegrać ją ponownie za tydzień! Ciekawe będą wrażenia z ponownego podejścia do scenariusza, który już częściowo nadgryźliśmy.

Niestety w tekstach obu tych scenariuszy również są błędy gramatyczne, a zdarzają się nawet rzeczowe, które wprowadzają sporo konfuzji!
Spoiler:
Znów, żeby nie kończyć pesymistycznie - oba scenariusze dostarczają niesamowitej rozrywki i wysiłku umysłowego, koniecznego, żeby różnorodne tropy połączyć w logiczną całość. Kto nie grał, musi spróbować!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Goldberg »

Dobra, jestem po sprawke zlotego zegarka....
Grana solo.....jestem zachwycony.
Musze przetestowacto na wiekszej liczbie osob.
Portalu zabieraj sie za pisanie i wydawanie. Oczekuje minimum 1 sprawy w miesiacu! xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bruno »

Shodan pisze: 01 paź 2018, 09:02 Trzeciego dnia o godzinie 15 wciąż mieliśmy do przesłuchania dwóch potencjalnie ważnych świadków. Emocje towarzyszące podjęciu takiego dramatycznego wyboru są naprawdę spore. Okazało się, że przesłuchanie wybranej osoby pochłonie dwie godziny, ale zgodnie z zasadami mieliśmy prawo rozpatrzyć tę kartę (dociągając kartę nie wie się ile pochłonie czasu) i ostatecznie skończyliśmy rozgrywkę z trzema żetonami stresu.
Moim zdaniem - ale tu znów kłaniają się nieścisłości instrukcji - jeżeli ta karta spowodowałaby nadgodziny, w efekcie których osiągnęliście limit Stresu (3 żetony), to nie wolno Wam było rozpatrzeć tej karty!

Cytaty z instrukcji, s. 7:
"Gdy pociągniesz kartę tropu, musisz przesunąć znacznik Czasu o określoną przez tę kartę liczbę pól na torze Czasu (koszt godzinowy). Przykład [karta z zapisem "3 godziny"]: Aby rozwiązać tę kartę [winno być raczej: "rozpatrzeć", tak a propos błędów językowych], musisz przesunąć na torze znacznik czasu o 3 godziny".
- czyli znacznik czasu przesuwamy jako pierwszą czynność związaną z daną kartą tropu (zanim przeczytamy jej dalszą treść). I teraz..

cytat z tej samej strony instrukcji:
"Dodaj 1 żeton Stresu do Puli żetonów za każdą godzinę po 16:00, w której pracowałeś. Jeśli w Puli żetonów znajdzie się tyle samo lub więcej znaczników Stresu, ile wynosi limit stresu (określony we wprowadzeniu do sprawy [w przypadku sprawy nr 6 wynosi on 3 żetony]), należy natychmiastowo przerwać śledztwo i złożyć Raport Końcowy w Bazie Danych Antares".

To ostatnie zdanie sugeruje, że żetony Stresu należy dodawać na bieżąco, w sytuacjach, kiedy wynika to z reguł gry. A więc ciągniesz kartę tropu, przesuwasz czas o 3 godziny - na godz. 18:00 i bierzesz 2 znaczniki Stresu za nadgodziny (jeden - jak wynika z Twojej relacji - musiałeś już posiadać wcześniej). Tym samym osiągnąłeś limit ze scenariusza (3 żetony) i - zamiast zapoznać się z wyciągniętą kartą tropu, musisz przystąpić do Raportu Końcowego.

Ale to moja interpretacja wynikająca z użycia w instrukcji słowa "natychmiastowo przerwać".

Dodam, że pozostaje jeszcze kwestia tego, czy limit stresu wystarczy osiągnąć, czy też trzeba go przekroczyć, jak napisano w FAQ w Antaresie (w tym przypadku byłyby to 4 żetony). Pisałem o tym tutaj: viewtopic.php?f=1&t=48791&start=175#p1074618

Proponuję tę dyskusję dalej prowadzić tutaj: viewtopic.php?f=42&t=57855#p1078338

(Moderatorów proszę o pozostawienie tego posta tutaj, traktując go jako replikę do posta z tego wątku - osobne pytanie o tę regułę zadałem w dziale "Zasady - pytania i wątpliwości")
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Shodan »

Bruno pisze: 01 paź 2018, 14:01
Moim zdaniem - ale tu znów kłaniają się nieścisłości instrukcji - jeżeli ta karta spowodowałaby nadgodziny, w efekcie których osiągnęliście limit Stresu (3 żetony), to nie wolno Wam było rozpatrzeć tej karty!
O godzinie 15 mieliśmy 2 żetony stresu. Pozostała nam jeszcze godzina do zakończenia gry. Dobraliśmy kartę, której koszt wyniósł dwie godziny. Zakończyliśmy więc o godzinie 17 zyskując jeszcze jeden (w sumie trzeci) żeton stresu.
Kierowałem się interpretacją wyłożoną w FAQ na stronie www.antaresdatabase.com
schen
Posty: 148
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: schen »

Portal Games pisze: 01 paź 2018, 10:37
Swoją drogą wyszła tu kolejna niedogodność, brak możliwości restartu misji na stronie po wygenerowaniu raportu. Powinno być jakieś ostrzeżenie chociaż, że jeśli go wygenerujemy, restart nie będzie możliwy.
Na przykład takie?

Obrazek

Brak możliwości restartu sprawy po przeczytaniu epilogu jest zamierzony - w epilogu poznajemy, które odpowiedzi były prawidłowe, które błędne, i generalnie dostajemy rozwiązanie danej sprawy.
Aj, zwracam honor, źle zapamiętałem ten moment, a jest tam jakieś konkretne oznaczenie, przed wygenerowaniem raportu, że sprawa jest przegrana? Może coś jest, a ja tego po prostu nie zauważyłem :roll:
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Portal Games »

Aj, zwracam honor, źle zapamiętałem ten moment, a jest tam jakieś konkretne oznaczenie, przed wygenerowaniem raportu, że sprawa jest przegrana? Może coś jest, a ja tego po prostu nie zauważyłem :roll:
Informacja o tym znajduje się w instrukcji w rozdziale o Końcu Gry i Punktacji - jeśli sprawa została przegrana, pojawia się opcja resetu i ponownego rozegrania. Natomiast to przede wszystkich od śledczych zależy, czy satysfakcjonuje ich uzyskany wynik, czy chcą spróbować raz jeszcze. Jeśli sprawa została wygrana, nie ma opcji resetu.
Moim zdaniem - ale tu znów kłaniają się nieścisłości instrukcji - jeżeli ta karta spowodowałaby nadgodziny, w efekcie których osiągnęliście limit Stresu (3 żetony), to nie wolno Wam było rozpatrzeć tej karty!
Można rozpatrzyć, ponieważ dodawanie godzin i tym samym stresu jest częścią procesu rozpatrywania karty. Elementy rozpatrywania karty zostały ułożone w kolejności dla wygody i czytelności, ale w rzeczywistości odbywają się jednocześnie. Kwestia ta została wyczerpująco wyjaśniona w FAQ w dziale POMOC Bazy Danych Antares.
Dodam, że pozostaje jeszcze kwestia tego, czy limit stresu wystarczy osiągnąć, czy też trzeba go przekroczyć, jak napisano w FAQ w Antaresie (w tym przypadku byłyby to 4 żetony). Pisałem o tym tutaj:
Osiągnąć, zgodnie z instrukcją i FAQ. Dzięki za zwrócenie uwagi.
Niestety w tekstach obu tych scenariuszy również są błędy gramatyczne, a zdarzają się nawet rzeczowe, które wprowadzają sporo konfuzji!
Jeśli pojawia się coś, co można uznać za błąd, prosimy o zgłoszenie tego drogą mailową na adres detective@portalgames.pl
Spoiler:
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2019
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1493 times
Been thanked: 1142 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Bruno »

@Portal Games:
Dzięki za wyjaśnienia! Kilka błędów (w tym jeden rzeczowy ze scenariusza nr 6) wymieniłem też w przydługim poście na s. 8 tego wątku.
OK, jeśli znajdziemy jeszcze jakieś poważniejsze błędy w trakcie rozgrywania kolejnych scenariuszy, dam znać na e-mail.
Niezależnie od wszystkiego - Detektyw dostarcza kapitalnej zabawy!
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: autopaga »

Natknąłem się na spory defekt rozpakowując mój egzemplarz. Maszyna źle wycięła tekturowe elementy, wiem, że różnie z tym bywa, ale w moim przypadku chyba wykracza to poza normy, jest to popularny problem?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 paź 2018, 21:59 przez autopaga, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cezarr
Posty: 300
Rejestracja: 02 mar 2015, 09:45
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Has thanked: 9 times
Been thanked: 11 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: cezarr »

Przyszły zdjęcia. Są wielkie! :) Spodziewałem się kilka razy mniejszych. Fajne! :)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Goldberg »

Uuuuuuu bubel....imho napisz do wydawnictwa, powinni wymienic
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Portal Games »

autopaga pisze: 01 paź 2018, 18:15 Natknąłem się na spory defekt rozpakowując mój egzemplarz. Maszyna źle wycięła tekturowe elementy, wiem, że różnie z tym bywa, ale w moim przypadku chyba wykracza to poza normy, jest to popularny problem?
Do tej pory chyba nie mieliśmy podobnej reklamacji. Proszę odezwać się do naszego działu obsługi klienta, wymienimy: https://portalgames.pl/pl/reklamacje/
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

Pierwszy wieczór z grą za mną, nie wystarczył na rozwiązanie pierwszej sprawy. Ale gryźliśmy temat powoli, daliśmy sobie czas na zagłębianie się w śledztwo, sporo dyskutowaliśmy. Dziś pewnie napiszemy raport. Póki co, to jest to, czego się spodziewałem i oczekiwałem od gry. Zagadki, dedukcja zaskoczenie ;).
Spoiler:
Polecam.
Ale z tą ilością immersji to się Portalu nieco zawiodłem. Gdzie strzały, pościgi i bójki? :D

EDIT: pierwsza sprawa skończona.
Spoiler:
I tylko rozbudza apetyt na więcej.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2018, 22:52 przez kmd7, łącznie zmieniany 1 raz.
emka
Posty: 311
Rejestracja: 01 gru 2016, 23:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 30 times
Been thanked: 42 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: emka »

Kiedy możemy się spodziewać pdf ze zdjęciami do wydruku we własnym zakresie, tak jak to było wspomniane w ostatnich PlanszówkachTV? :)
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1130
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kaimada »

Skończyłem pierwsze dwa scenariusze. Jestem zachwycony. To jest dokładnie to czego osobiście oczekiwałem.

Pełne wrażenia po dwóch pierwszych scenariuszach na ZnadPlanszy
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: Shodan »

kaimada pisze: 03 paź 2018, 11:01 Skończyłem pierwsze dwa scenariusze. Jestem zachwycony. To jest dokładnie to czego osobiście oczekiwałem.

Pełne wrażenia po dwóch pierwszych scenariuszach na ZnadPlanszy
W pełni się zgadzam z recenzentem. Detektyw to gra, w której nie jest celem dowiedzenie się wszystkiego (czytaj odkrycie wszystkich kart), tylko zbudowanie teorii, wytypowanie podejrzanego i zebranie niezbędnych dowodów.
Awatar użytkownika
żółw
Posty: 16
Rejestracja: 25 gru 2016, 21:13

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: żółw »

Hej! Mam angielską wersję Detektywa a case 6 Suburbia chciałbym rozegrać z kumplem, u którego z angielskim średnio, podesłałby ktoś polską wersję? Nie chcę sobie spoilerować tłumaczeniem tekstu, poza tym trochę dużo by tego było :P
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: vikingowa »

Sprawa 6 pięknie wydrukowana jest dostępna do kupienia w sklepie Portalu:-)
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Detective: A Modern Crime Board Game

Post autor: kmd7 »

I nie planują jej udostępnić w wersji cyfrowej, nawet za pieniądze. A dalsze plany co do rozwoju Detektywa będą ogłaszać podczas targów Essen Spiel. Wiem, bo pytałem mailowo ;).
ODPOWIEDZ