Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Post autor: Portal Games »

Cześć wam! Chciałbym wam dzisiaj opisać naszą nową grę, która pojawi się w 2018 roku!

Obrazek

Zwiastun gry : https://www.youtube.com/watch?v=wgB3C2ZKYvo


Detektyw, to kooperacyjna gra w której scenariusze tworzą spójną historie przeznaczona dla 1 do 4 graczy. W pudełku z grą znajdziecie 5 scenariuszy, każdy z nich funkcjonuje jako osobna historia lub część jednej wspólnej kampanii. Gra będzie wymieszaniem fizycznych elementów oraz bezpłatnych elementów dostępnych online. Które pozwolą graczom dokładnie badać i analizować wskazówki znalezione podczas rozgrywki. Gracze uzyskają dostep do komponentów online na dowolnym wybranym przez siebie urządzeniu podłącząnym do internetu.

W Detektywie: Kryminalnej Grze Planszowej gracze wcielają się w role inspektorów pracujących dla rządowej agencji ANTERES. Detektywi otrzymają login upoważniających ich do korzystania z internetowej bazy danych agencji ANTERES, w której znajdą dane dotyczące podejrzanych, świadków, dokumentacje aresztowań i przebieg wcześniejszych śledztw. Gracze będą mieli wolną rękę w przeszukiwaniu bazy ANTERES jak i dowolnych źródeł, które pozwolą im rozwiązać sprawę.
Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa to klasyczne rozwiązywanie zagadek zamknięte w rozgrywce, osadzonej w XXI wieku wprowadzające elementy internetowe oraz koncept czwartej ściany znany ze spektaklów teratralnych.
"W Detektywie burzymy Czwartą ścianę", tak o grze wypowiada się jej projektant Ignacy Trzewiczek. "Oferujemy w grze niesamowitą immersję jakiej nikt inny dotąd nie zagwarantował. Gracze nie grają postaciami prowadzącymi śledztwo, to gracze prowadzą śledztwo. Posiadją wszystkie dostępne narzędzia XXI wieku. Mogą skorzystać z Wikipedii, by potwierdzić informacje, mogą sprawdzić historię drugiej Wojny Światowej aby zweryfikować zeznania świadków. W Portalu tworzymy gry, gry które opowiadają historię i tym razem ponownie mamy niezwykłą historię do opowiedzenia."

Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa będzie dostępny na rynku w 2018r. Gra zawiera 5 scenariuszy do zbadania dla graczy wraz z wysokiej jakości komponentami. Cena wraz z ostateczną listą komponentów zostanie podana w późniejszym czasie.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2018, 08:10 przez Portal Games, łącznie zmieniany 1 raz.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Banan2 »

Może to głupie pytanie ...., ale wersja PL też będzie?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 342 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: tomb »

Ja to jednak jestem tradycjonalista planszówkowy - przeczytałem i nie chcę. Do tego obawa o jednorazowość domyka obrazu.
Banan2 pisze:Może to głupie pytanie ...., ale wersja PL też będzie?
Sądząc po literówkach, chaosie przecinkowym, problemach z właściwym użyciem polskich liter i liczbą powtórzeń w tekście wprowadzającym - nie bardzo.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Leser »

Portal Games pisze: wprowadzające elementy internetowe oraz koncept czwartej ściany znany ze spektaklów teratralnych.
Portal Games pisze:"W Detektywie burzymy Czwartą ścianę"
To w końcu koncept czwartej ściany zostanie wprowadzony, czy zburzony? ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 556 times
Been thanked: 866 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Galatolol »

Leser pisze:To w końcu koncept czwartej ściany zostanie wprowadzony, czy zburzony? ;)
Zostanie wprowadzony, by móc go zburzyć :wink:
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 604
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Bardok »

Na fali Time Stories i Unlock kolejna jednorazowa gra... Chyba jednak zostanę przy TS. :)
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Epyon »

Mam jedną obawę - goście, którzy nie potrafią napisać prawidłowo instrukcji do zwykłej gry mogą po prostu nie udźwignąć zrobienia scenariusza bez poważnych bugów.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Kisun »

Lubię krytykować, taki mam charakter, jednak trzeba mieć najpierw co. Niemal każdą instrukcję można przeczytać przed kupieniem gry, jak nie odpowiada to nikt nie zmusza do zakupu. Jest taka masa zwykłych gier do których nie trzeba instrukcji albo są napisane zrozumiałym, nawet dla indolentów, językiem. Na pewno coś znajdziesz, po co się męczyć z "nieprawidłowo" napisanymi instrukcjami?
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 51 times
Been thanked: 17 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Marx »

Galatolol pisze:
Leser pisze:To w końcu koncept czwartej ściany zostanie wprowadzony, czy zburzony? ;)
Zostanie wprowadzony, by móc go zburzyć :wink:
Mistrzostwo!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Kal-El83
Posty: 1136
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 238 times
Been thanked: 120 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Kal-El83 »

Trochę nie czuję tego tytułu. Wygląda na jednorazówkę, ale jednak scenariusze można grać pojedyńczo lub w kampanii ... Dla mnie to się jakoś gryzie, chyba że czegoś nie ogarnęłem ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: kamron6 »

Z tego co Trzewiczek mówił na live: pięć jednorazowych scenariuszy po 3-4 h każdy około, które razem tworząc większą całość (kampanię). Taki Sherlock Holmes: Consulting Detective 2.0. Czyli wszystko zależy od poziomu spraw etc. Trzymam kciuki bo idea przednia (co widać po popularności i oczekiwaniu na nowe scenariusze time stories, sh:cd czy unlock).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: KrzysiekL »

Czy będzie jakiś commitment co do czasu utrzymania strony w sieci?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: rattkin »

Kapitalizowanie na sukcesie TS, do tego własne podejście i mechanika - i dobrze! Ja się pierwszy w kolejce ustawiam.
Kisun
Posty: 1128
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 131 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Kisun »

Na podcaście 2pionków IT potwierdził że mechanika jest wzorowana na Sherlocku.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: louiscyphre »

rattkin pisze:Kapitalizowanie na sukcesie TS, do tego własne podejście i mechanika - i dobrze! Ja się pierwszy w kolejce ustawiam.
Ja również. Bardzo ciekawy pomysły ze specjalną stroną i szukaniem informacji w prawdziwym internecie.
Awatar użytkownika
Bruno555
Posty: 300
Rejestracja: 17 sty 2012, 18:45
Has thanked: 13 times
Been thanked: 48 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Bruno555 »

A mnie się podoba okładka pudełka:). Intrygująca.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: BartP »

Ja jestem sceptycznie nastawiony. Jakoś nie wyobrażam sobie, że z grupą siedzimy przy planszy i nagle trzeba czegoś w sieci szukać o.O. Wolałbym, żeby jednak - na wzór Sherlocka i innych obecnie popularnych implementacji escape roomów - wszelkie informacje potrzebne do przejścia gry wynikały z samych elementów gry lub logicznego myślenia. A jak nagle internet jest potrzebny... to wolałbym chyba to dostać po prostu w postaci gry komputerowej, może przeglądarkowej? No ale ja jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich mariaży planszówek z elektroniką.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: kamron6 »

To może przypomnę, że zgodnie z tym co Trzewiczek powiedział: przeszukiwanie normalnego internetu / wiedzy ogólnej nie jest potrzebne do wygrania gry czy rozwikłania zagadek, ale jest do dodatkowa droga / szybsza możliwość.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1355
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 21 times
Been thanked: 264 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Portal Games »

BartP pisze:Ja jestem sceptycznie nastawiony. Jakoś nie wyobrażam sobie, że z grupą siedzimy przy planszy i nagle trzeba czegoś w sieci szukać o.O. Wolałbym, żeby jednak - na wzór Sherlocka i innych obecnie popularnych implementacji escape roomów - wszelkie informacje potrzebne do przejścia gry wynikały z samych elementów gry lub logicznego myślenia. A jak nagle internet jest potrzebny... to wolałbym chyba to dostać po prostu w postaci gry komputerowej, może przeglądarkowej? No ale ja jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich mariaży planszówek z elektroniką.
BartP grałeś kiedyś w gry paragrafowe? Tu masz tak samo. Grę możesz ukończyć bez zaglądania do żadnej aplikacji, strony internetowej. Ale jeśli masz np pod ręką encyklopedię, internet, aplikacje cokolwiek co pozwoli Ci zweryfikować prawdziwość danych informacji. To w Detektywie będziesz mógł tego użyć :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: vojtas »

Sam koncept wygląda intrygująco - pozostaje czekać na więcej szczegółów. Na razie mogę tylko powiedzieć, że nie podoba mi się okładka - jest kompletnie nijaka. Ilustracja równie dobrze mogłaby być domyślną tapetą w Windows albo drukiem na reklamówce. Nie ma charakteru, własnego stylu, czegoś zapadającego w pamięć. Spójrz i zapomnij.


@ Portal

Nie boicie się, że wczesna zapowiedź spowoduje, że ktoś dosłownie zerżnie założenia Detektywa?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: kamron6 »

Jeśli to jest nijaka okładka, to 99% okładek jest nijakich. Nie mówię że jest świetna, ale gry planszowe nie słyną szczególnie z dobrych okładek (z kilkudziesięciu moich gier plus kilkuset które widziałem, to jest jedynie kilka dobrych). Co do kradzieży pomysłu - może się bali, że ktoś również wpadnie na taki pomysł i go ogłosi, przez co oni wyglądali by na stronę "zrzynającą", szczególnie w nalewie Sherlocków.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
olo6353
Posty: 91
Rejestracja: 11 sty 2016, 13:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: olo6353 »

Mnie się dla odmiany okładka podoba, ale pytanie mam następujące. Co to jest za "zwiastun"??? Cytując klasyka: "To jest jakaś popierdółka, a nie zwiastun." Ja rozumiem "stopniowanie napięcia", ale wtedy nie nazywajcie tego czegoś zwiastunem, tylko.... sam nie nie wiem czym. Zwiastun to by był, jakby były jakieś fragmenty rozgrywki, komponentów, no coś więcej niż okładka.

Ale trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: rattkin »

Bo to nie był zwiastun (trailer), tylko teaser. Teaser to taki mikro-zwiastun, w którym się nic nie pokazuje, ale go robi, żeby podkręcić hype. Polskim odpowiednikiem byłaby chyba "zajawka".
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1517
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 298 times
Been thanked: 634 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: EsperanzaDMV »

kamron6 pisze:Z tego co Trzewiczek mówił na live...
Jakim live? Na yt Portalu (zarówno polskim, jak i angielskim) nic nie widzę...
Była tylko kilkunastominutowa próba dźwięku, a specjalnie czekałem od 18:00 bo widziałem u kilku recenzentów że będzie od tej godziny jakaś prezentacja nowej gry i nie doczekałem się :/

I faktycznie, w pierwszym poście ten link to nie jest zwiastun, bo zwiastun przedstawia jakiekolwiek informacje o danym tytule, a to po prostu 15-sekundowa zajawka z tytułem (teaser)...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: vojtas »

kamron6 pisze:Jeśli to jest nijaka okładka, to 99% okładek jest nijakich.
Aż tak źle nie jest. Po prostu teraz wygląda to tak, jakby grafik Portalu wrzucił pierwsze lepsze zdjęcie jako etykietę zastępczą. A co Ci się w tej okładce podoba? Co jest w niej takiego charakternego?
ODPOWIEDZ