Detektyw: Kryminalna Gra Planszowa (P. Rymer, I. Trzewiczek, J. Łapot)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: detrytusek »

EmilYo pisze: 23 maja 2018, 16:38 No to mam zagwozdkę bo mata jako exclusive kusi.
Czy ja wiem? Nie licząc pierdołek to wychodzi, że za tą matę płacisz teraz ok 40 zł (to jest to za darmo). Niby napisali, że mata jest warta ok 70 zł ale gdyby znów odjąć podobny % od niej to w sklepie powinna kosztować w okolicach 50 zł.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
olikok
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2014, 00:18
Been thanked: 1 time

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: olikok »

Szperanie w otwartym internecie w poszukiwaniu wskazówki to moim zdaniem bardzo niebezpieczne rozwiązanie, które może spowodować, że ktoś przez przypadek zepsuje sobie całą zabawę.
Dziwi mnie, że twórcy się na to zdecydowali.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: czeczot »

detrytusek pisze: 23 maja 2018, 16:42
Czy ja wiem? Nie licząc pierdołek to wychodzi, że za tą matę płacisz teraz ok 40 zł (to jest to za darmo). Niby napisali, że mata jest warta ok 70 zł ale gdyby znów odjąć podobny % od niej to w sklepie powinna kosztować w okolicach 50 zł.
Czyli wyjdzie na 0 a grę dostaniesz +/- 1,5 miesiąca szybciej. Portal egzemplarze w przedsprzedaży ściągnie samolotem i roześle, do sklepów trafią te co przypłyną statkiem.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: pavel »

olikok pisze: 23 maja 2018, 16:55 Szperanie w otwartym internecie w poszukiwaniu wskazówki to moim zdaniem bardzo niebezpieczne rozwiązanie, które może spowodować, że ktoś przez przypadek zepsuje sobie całą zabawę.
Dziwi mnie, że twórcy się na to zdecydowali.
Nie przez przypadek, tylko świadomie. Nikt nie każe Ci tego robić, autor daję taką możliwość, a gra zweryfikuje Twoją wiedzę i od tego może zależeć czy zajrzysz np. do wiki.
Carmash
Posty: 419
Rejestracja: 13 sty 2016, 08:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Carmash »

Po rozegraniu pierwszego scenariusza kampanii na ostatnim PortalConie, mogę uspokoić wszystkie osoby, które myślą, że całość sprawy przyjdzie im rozwiązać z Wikipedią na ekranie. Buszowanie po zasobach internetu sprowadzone jest do sprawdzenia informacji na temat ewentualnych postaci historycznych lub miejsc, które przewijają się w kampanii. Ot, nauka i zabawa w jednym ;)

Aplikacja świetnie wspiera temat gry i nie zajmuje całej przestrzeni rozgrywki. Mapa myśli - tutaj kryje się całe sedno zabawy :)
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: detrytusek »

czeczot pisze: 23 maja 2018, 18:15
detrytusek pisze: 23 maja 2018, 16:42
Czy ja wiem? Nie licząc pierdołek to wychodzi, że za tą matę płacisz teraz ok 40 zł (to jest to za darmo). Niby napisali, że mata jest warta ok 70 zł ale gdyby znów odjąć podobny % od niej to w sklepie powinna kosztować w okolicach 50 zł.
Czyli wyjdzie na 0 a grę dostaniesz +/- 1,5 miesiąca szybciej. Portal egzemplarze w przedsprzedaży ściągnie samolotem i roześle, do sklepów trafią te co przypłyną statkiem.
Na 0 wyjdziesz tylko jeśli chcesz matę.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
EmilYo
Posty: 81
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:26
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: EmilYo »

No jest jeszcze dodatkowy scenariusz. Ja już się namyslilem i w czerwcu biorę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: detrytusek »

EmilYo pisze: 24 maja 2018, 00:06 No jest jeszcze dodatkowy scenariusz. Ja już się namyslilem i w czerwcu biorę.
Ale dodatkowy scenariusz to będzie zwykły pdf. Zapewne do ściągnięcia, a więc w internetach się pojawi.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: KQuest »

Z tego co widzę, mata to plansza z pudełka + miejsce na żetony, talię kart i karty odrzucone, czyli nic szczególnego.
Przy scenariuszu jest dyplomatyczny zapis "Sprawa Przedmieścia będzie dostępna w formie cyfrowej wyłącznie jeśli zamówisz Detektywa w przedsprzedaży" co brzmi jakby na około pisali, że będzie później w normalnej sprzedaży jako scenariusz wydrukowany (albo tylko zostawiają sobie taką furtkę).
Paradoksalnie najbardziej ciekawią mnie te zdjęcia i wizja tworzenia mapy myśli, ale też nie wiadomo czy w praktyce będzie to tak potrzebne i ciekawe jak to opisują.
Na bonusy z kolejnych tygodni obstawiam upgrade żetonów i kart postaci. Tak mi to wygląda z tych grafik, ale mogę się mylić. Ktoś ma jakieś inne strzały?
Ostatnio zmieniony 24 maja 2018, 11:03 przez KQuest, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: detrytusek »

Myślę, że dobrze kombinujesz. 6 sprawa będzie rozsyłana mailem w formie pdf i nie ma swojej talii, więc rozwiązywanie będzie wyglądało inaczej (chyba, że wykorzystają karty z poprzednich spraw).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: pan_satyros »

Chyba mylicie rolę prordera Poratlu ;)
To nie jest i chyba nigdy nie miała być najbardziej atrakcyjna cenowo oferta na rynku. To sposób w jaki najbardziej oddani fani mogą bezpośrednio wesprzeć wydawcę, dostając grę wcześniej z drobnym upominkiem.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: detrytusek »

pan_satyros pisze: 24 maja 2018, 10:57 Chyba mylicie rolę prordera Poratlu ;)
To nie jest i chyba nigdy nie miała być najbardziej atrakcyjna cenowo oferta na rynku. To sposób w jaki najbardziej oddani fani mogą bezpośrednio wesprzeć wydawcę, dostając grę wcześniej z drobnym upominkiem.
Nie no chyba każdy jest tego świadom. To raczej próba przeliczenia hajpu na pieniądze dzielone przez czas * mata :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6127
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: pan_satyros »

detrytusek pisze: 24 maja 2018, 11:07
pan_satyros pisze: 24 maja 2018, 10:57 Chyba mylicie rolę prordera Poratlu ;)
To nie jest i chyba nigdy nie miała być najbardziej atrakcyjna cenowo oferta na rynku. To sposób w jaki najbardziej oddani fani mogą bezpośrednio wesprzeć wydawcę, dostając grę wcześniej z drobnym upominkiem.
Nie no chyba każdy jest tego świadom. To raczej próba przeliczenia hajpu na pieniądze dzielone przez czas * mata :).
W takich obliczeniach lepiej wypada preorder Aeon's End, gdzie dają matę która (lub podobna) kosztowała 25$ na KS. Tyle offopa - milkę :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: KQuest »

detrytusek pisze: 24 maja 2018, 10:37 6 sprawa będzie rozsyłana mailem w formie pdf i nie ma swojej talii, więc rozwiązywanie będzie wyglądało inaczej (chyba, że wykorzystają karty z poprzednich spraw).
Napisałem do Portalu na fb i dowiedziałem się, że pdf będzie zawierał karty (każda na osobnej stronie)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: czeczot »

KQuest pisze: 24 maja 2018, 11:39 Napisałem do Portalu na fb i dowiedziałem się, że pdf będzie zawierał karty (każda na osobnej stronie)

A to już nie ładnie z ich strony ze to nie będzie wydrukowane
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: Usul »

Dokładnie, gdyby to był dodatek wydrukowany w jakości jak reszta, to właściwie nie miałbym żadnych wątpliwości, a tak się cały czas waham.
Awatar użytkownika
siekan
Posty: 425
Rejestracja: 28 gru 2014, 09:47
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: siekan »

Ktoś się orientuje, czy dedykowana strona internetowa będzie również w PL?
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: kamron6 »

siekan pisze: 26 maja 2018, 12:17 Ktoś się orientuje, czy dedykowana strona internetowa będzie również w PL?
Jakby nie była to byłaby to największa wtopa w historii ;)

Mnie tak samo zachęcają głównie zdjęcia do przedsprzedaży, jeśli dodadzą coś jeszcze ciekawego to może się skuszę.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: KQuest »

Zaczęły się pojawiać przedsprzedaże w innych sklepach. 110-120zł nie licząc dodatkowych rabatów, więc ja podziękuję za te 160. Mata nie wnosi niczego sensownego, a dodatkowa sprawa w pdfie też nie zachęca tak jak by mogła. Jeśli reszta to upgrade komponentów to już wolę zapłacić mniej i mieć zwykłe (w końcu to i tak nie jest gra, która będzie lądować na stole co chwilę przez bardzo długi czas). A zdjęcia jakoś przeżyję. Są ciekawe, ale dalej nie wiem czy faktycznie aż tak zmienią doznania z gry żeby tak dużo dopłacać

Z innych kwestii - Portal odpisał mi, że na ten moment nie planują druku tej szóstej sprawy (ale znowu dyplomatycznie, nie było to "nie, nie będzie"), a co do przybliżonej ceny dodatków póki co nic nie mówią
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: vikingowa »

Poradźcie proszę czy jest sens kupywać tę grę jak się jest graczem solo? Strasznie mi się podoba koncepcja ale nie wiem czy sama się nie zanudzę... chyba lepiej taka łamigłówkowa zabawa wychodzi w grupie?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7330
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: detrytusek »

wg mnie to jest idealna gra solo tak jak SHCD.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: mczlonka »

Ja mam pytanie czysto techniczne:

Czy mata z przedsprzedaż zmieści się w pudełku, ewentualnie po wyrzuceniu zwykłej planszy? Nie wiem czemu, ale jakoś nie lubię kupować dodatkowych mat do gier, bo nie mam gdzie tego trzymać, choć zdaję sobie sprawę, że w niektórych grach jest ona niemalże niezbędna.
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: feniks_ciapek »

No powiem, że takiego zakończenia się nie spodziewałem:
Obrazek

Rozegrałem sobie całą kampanię i mam mieszane odczucia. Początkowy entuzjazm trochę się rozwiał po przypadku nr III, a zakończenie - takie, do którego mam dostęp, lol - pozostawia jednak trochę niedosytu. Zobaczymy co będzie, jak już scena końcowa będzie dostępna.

Strona Antares Database jest niestety tak zrobiona, że wyczerpuje iPada dość szybko, a w laptopie powoduje uruchomienie wszystkich wentylatorów. Trochę to irytujące, mogłoby nie być wszystkich tych animowanych gadżetów, które tak pożerają zasoby.

No i regrywalność w zasadzie jest żadna. Ale to wiedzieliśmy już wcześniej.

Początkowe 9/10 spada u mnie do 7/10.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: orzeh »

Obrazek
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Detective: A Modern Crime Boardgame

Post autor: xel4 »

Rob Daviau twórca Pandemica też gra :) I najwidoczniej mu się podoba.
Obrazek
ODPOWIEDZ