Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Daetorian »

Rafal75 pisze: 17 kwie 2018, 17:46 A szukalem miksa karcianki z bitewniakiem i figurkami 😊
pograj i podziel się wrażeniami z cytatu to faktycznie trafiłeś w 10-tkę !!! :P
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rafal75 »

pogram i napewn sie podzielę wrażeniami :) Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jest gdzieś w sieci jakas dedykowana baza danych kart, charakterystyka poszczególnych warbandów itp? Jestem zielony w temacie a chętnie poczytalbym jaki warband mi pasuje ;)
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Palmer »

Rafal75 pisze: 18 kwie 2018, 20:38 pogram i napewn sie podzielę wrażeniami :) Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jest gdzieś w sieci jakas dedykowana baza danych kart, charakterystyka poszczególnych warbandów itp? Jestem zielony w temacie a chętnie poczytalbym jaki warband mi pasuje ;)
Jeśli angielski to nie problem - https://warhammerunderworlds.com/ , lista kart, złożone decki, opisy band, faq.
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Rafal75 »

Palmer pisze: 18 kwie 2018, 20:42
Rafal75 pisze: 18 kwie 2018, 20:38 pogram i napewn sie podzielę wrażeniami :) Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jest gdzieś w sieci jakas dedykowana baza danych kart, charakterystyka poszczególnych warbandów itp? Jestem zielony w temacie a chętnie poczytalbym jaki warband mi pasuje ;)
Jeśli angielski to nie problem - https://warhammerunderworlds.com/ , lista kart, złożone decki, opisy band, faq.
Super, dziekuje :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Ma ktoś może propozycję jak grać Skavenami ? Nie mam zupełnie pomysłu jakie karty objectivów im powrzucać, bo te ich to nie dość że mało punktów dają to jeszcze są ze sobą sprzeczne.
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Vulturius »

Mam takie pytanie, ile trwa rozegranie jednej partii dla dwóch osób, tak przeciętnie?
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Daetorian »

Vulturius pisze: 23 maja 2018, 13:06 Mam takie pytanie, ile trwa rozegranie jednej partii dla dwóch osób, tak przeciętnie?
Zakładając , że gracze są ograni i nie prowadzą rozmów o życiu i śmierci to zdarza mi się partia w 20 min :) Z reguły na lajcie 30 min
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: mat_eyo »

Stałem się szczęśliwym posiadaczem podstawki. Który dodatek na początek zakupić? Chodzi mi o taki, który ma najlepsze karty wspólne. Jeśli chodzi o samą frakcję, to zawsze wolałem grać defensywnie, przyjąć i oddać z siłą byka :D
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

mat_eyo pisze: 23 maja 2018, 13:12 Stałem się szczęśliwym posiadaczem podstawki. Który dodatek na początek zakupić? Chodzi mi o taki, który ma najlepsze karty wspólne. Jeśli chodzi o samą frakcję, to zawsze wolałem grać defensywnie, przyjąć i oddać z siłą byka :D
To bandę dla siebie masz z podstawki ;). Co do kart, ostatnie dwa dodatki mają zdecydowanie najmocniejsze karty, ale w innych też znajdzie się coś przydatnego. Ja po wygraniu 1 ligi póki co dałem sobie spokój, bo niestety w lokalnej mecie po prostu nie da się grać aggro, a najlepszy deck nawet nie skupia się na objectives, po prostu stoi i nie dostaje obrażeń... :D
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: mat_eyo »

Błysk pisze: 23 maja 2018, 14:31bo niestety w lokalnej mecie po prostu nie da się grać aggro, a najlepszy deck nawet nie skupia się na objectives, po prostu stoi i nie dostaje obrażeń... :D
To dobry deck, mógłbym tak grać :D Jaki to deck tak z ciekawości, można gdzieś podejrzeć?

Grałem jak dotąd raz, więc oczywiście żaden ze mnie ekspert, ale po samych zasadach można mieć wrażenie, że łatwiej grać na kontrolę celów, bo nie ma przy tym losowości. Jasne, ktoś zawsze może nas przesunąć, ale jest to mniej niepewne niż wynik ataku. Grałem Stormcastami i przez całą grę ani jednej figurki nie miałem zainspirowanej - kostki <3
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Nie ma go na sieci w całości, ale musisz mieć do niego Stormcastów z podstawki i wszystkie możliwe objectivy typu "cały warband przeżył", "nie otrzymałeś w rundzie obrażeń", "nikt nie zginął" itd. ich się uzbiera z 6/7, a potem możesz włożyć coś z pozycjonowaniem wojowników typu "stój na krawędzi", "nikt ze sobą nie sąsiaduje".

Ploye bierzesz takie, żeby uniemożliwić przeciwnikowi dojście do Ciebie, ewentualnie poprawiające twoją obronę, + takie, które tobie pozwolą się lepiej ruszać i pushe na wszelakie. Upgrade na obronę. Skutkuje to tym, że przy długiej mapie inni Stormcaści/ Krasnale i Orki w sumie czasem w ogóle do Ciebie nie dojdą, a czasem jeden się przebiję dzięki Hidden Paths, ale też nie zawsze... ;). Jedyne co może z tym wygrać to bliźniaczy deck lub deck mocno skupiony na objectivach, aggro żadne nie ma szans.

Po pracy sprawdzę co tam gość w nim na pewno ma.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: mat_eyo »

Spoko, wystarczy mi to, co napisałeś ogólnie. Pytałem z ciekawość, kopiować tego nie mam zamiaru. Faktycznie nudne, lubię grać defensywnie i oddawać inicjatywę przeciwnikowi, ale siedzenie na tyłku u siebie i odpychanie przeciwnika nie brzmi jak dobra zabawa ;) Pytanie tylko, czy taka talia nie jest mocno zależna właśnie od początkowego układu planszy, na który nie zawsze ma się wpływ?
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

mat_eyo pisze: 23 maja 2018, 14:53 Spoko, wystarczy mi to, co napisałeś ogólnie. Pytałem z ciekawość, kopiować tego nie mam zamiaru. Faktycznie nudne, lubię grać defensywnie i oddawać inicjatywę przeciwnikowi, ale siedzenie na tyłku u siebie i odpychanie przeciwnika nie brzmi jak dobra zabawa ;) Pytanie tylko, czy taka talia nie jest mocno zależna właśnie od początkowego układu planszy, na który nie zawsze ma się wpływ?
Nie jest, jakbyś się nie dostawiał to część Orków/ Stormcastów nie będzie w stanie dojść do trzeciej rundy, albo w ogóle nie będzie w stanie, o krasnalach nawet nie wspominam. Inne bandy nie są na tyle groźne, że dojdzie np. 3 kolesi jest zagrożeniem. :). Quick Thinkerem kontrujesz jedną szarżę (czyli atak, który potencjalnie kogoś Ci zabije jest anulowany, a model który próbował traci rundę). Masz jakieś ploye na przerzuty obrony, Soultrapa x2 (jeden działa trochę inaczej), dodatkowe kości w obronie, kartę obniżającą ruch do 1, pushe wypychające z zasięgu szarży itd. Gdyby była może planszetka mocno ofensywna (dużo rozstawiania na krawędziach) to by się dało do nich doleźć, a tak to lipa. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że jak już do nich dojdziesz to trzeba ich zabić, a mają po 4/5 życia (zanim dojdziesz to się ulepszą), więc mało co jest w stanie ich zabić. W sumie to tylko Fjul na 1 hita ma szansę, a aggro decki się nie ulepszą, chyba że fartem siądzie im Alone in the darkness czy Swift Advance (ale Swift Advance w 1 rundzie wcale nie jest tak łatwo zrobić bandami z ruchem 3 i mniej).

Ja na jakieś 6 gier przeciwko temu deckowi byłem w stanie wykonać więcej niż 2 ataki cały raz, kończyło się na tym. Z czego przeciwnik 4 razy pod rząd rzucił krytyk na obronie/ soultrapie. ;). W dwóch ostatnich grach do końca drugiej rundy nie udało mi się wykonać żadnego ataku, ani nawet szarży, bo nie byłem w stanie w związku z pushami/ invisible walls i quick thinkerem. Niby też mógłbym wziąć pushe, ale znowu bez kart na +dmg czy przerzut ataków aggro deck też nie bardzo zadziała. W jednej z tych dwóch gier w ogólen ie zaatakowałem (3 rundy), a drugą poddałem po drugiej rundzie bo byłbym w stanie wykonać góra jeden atak.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

mat_eyo pisze: 23 maja 2018, 14:53 Spoko, wystarczy mi to, co napisałeś ogólnie. Pytałem z ciekawość, kopiować tego nie mam zamiaru. Faktycznie nudne, lubię grać defensywnie i oddawać inicjatywę przeciwnikowi, ale siedzenie na tyłku u siebie i odpychanie przeciwnika nie brzmi jak dobra zabawa ;) Pytanie tylko, czy taka talia nie jest mocno zależna właśnie od początkowego układu planszy, na który nie zawsze ma się wpływ?
Nie jest, jakbyś się nie dostawiał to część Orków/ Stormcastów nie będzie w stanie dojść do trzeciej rundy, albo w ogóle nie będzie w stanie, o krasnalach nawet nie wspominam. Inne bandy nie są na tyle groźne, że dojście np. 3 kolesi jest poważnym zagrożeniem. :). Quick Thinkerem kontrujesz jedną szarżę (czyli atak, który potencjalnie kogoś Ci zabije jest anulowany, a model który próbował traci rundę). Masz jakieś ploye na przerzuty obrony, Soultrapa x2 (jeden działa trochę inaczej), dodatkowe kości w obronie, kartę obniżającą ruch do 1, pushe wypychające z zasięgu szarży itd. Gdyby była może planszetka mocno ofensywna (dużo rozstawiania na krawędziach) to by się dało do nich doleźć, a tak to lipa. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że jak już do nich dojdziesz to trzeba ich zabić, a mają po 4/5 życia (zanim dojdziesz to się ulepszą), więc mało co jest w stanie ich zabić. W sumie to tylko Fjul na 1 hita ma szansę, a aggro decki się nie ulepszą, chyba że fartem siądzie im Alone in the darkness czy Swift Advance (ale Swift Advance w 1 rundzie wcale nie jest tak łatwo zrobić bandami z ruchem 3 i mniej).

Ja na jakieś 6 gier przeciwko temu deckowi byłem w stanie wykonać więcej niż 2 ataki cały raz, kończyło się na tym. Z czego przeciwnik 4 razy pod rząd rzucił krytyk na obronie/ soultrapie. ;). W dwóch ostatnich grach do końca drugiej rundy nie udało mi się wykonać żadnego ataku, ani nawet szarży, bo nie byłem w stanie w związku z pushami/ invisible walls i quick thinkerem. Niby też mógłbym wziąć pushe, ale znowu bez kart na +dmg czy przerzut ataków aggro deck też nie bardzo zadziała. W jednej z tych dwóch gier w ogólen ie zaatakowałem (3 rundy), a drugą poddałem po drugiej rundzie bo byłbym w stanie wykonać góra jeden atak.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: mat_eyo »

No cóż, brzmi to może nie jak zepsute, ale na pewno średnio zgodne z "duchem" gry. Na szczęście na turnieje się nie wybieram, a casualowe odkrywanie gry przede mną. Dlatego chciałem kupić jakiś dodatek od razu, bo budowa dwóch talii na samej podstawce będzie raczej karkołomna.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 217
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: tencogoniema »

pytanie odnosnie karty do Żniwiarza - focused attack jak tego uzywam to trace zdolnosc whirling scythe?
bo ostatnio podczas boju odbyła sie zazarta dyskusja
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

tencogoniema pisze: 24 maja 2018, 08:49 pytanie odnosnie karty do Żniwiarza - focused attack jak tego uzywam to trace zdolnosc whirling scythe?
bo ostatnio podczas boju odbyła sie zazarta dyskusja
Tak, zdolność opisana na karcie odnosi się do działania ataku opisanego na karcie o tej samej nazwie, analogicznie sprawa działa z wszystkimi innymi zdolnościami , które mają nazwę taką samą jak nazwy ataków.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 217
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 35 times
Been thanked: 14 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: tencogoniema »

dzieki Błysku
z innej beczki czy ktoś grał w AoS i próbował już tych drużyn z Shadespire? Jak się sprawdza? Warto się pobawić? Bo zagrałem parę razy w Shades i trochę mi brakuje zwykłej rozwałki z bitewniaka tutaj kazdy sie czai robi jakies pseudomisje jak dobrze sie trafi to obie druzyny nie beda chciały sie do siebie zblizyc bo kazda bedzie sobie sama zbierała punkty. To mnie martwi. Sam zrobiłem decka truposzów na niewalce w sobote zaskocze wszystkich i mam nadzieje ze nie ulegne emocjom i nie posle hordy do ataku :)
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1409 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Cyel »

Po paru partyjkach jakoś bardzo zachwycony grą nie jestem, zwłaszcza, że przez ostatnie 4 lata mój obecny topowy bitewniak - Warmachine&Hordes przyzwyczajał mnie jednak do dużo lepszego balansu, ilości opcji manewru i ogromnej kontroli nad losowością. Chyba po prostu troszkę naiwnie wierzyłem, że GW nagle zmieniło swoją filozofię designu, ale gdy czytałem te marketingowe zapowiedzi o "turniejowej, ostrej rozkminie" miałem nadzieję na jednak dużo głębszą grę z większym wpływem gracza.

Figurki w każdym razie są świetne i maluje się je z przyjemnością :) A że modeli malutko, to można się przyłożyć. Skończyłem właśnie pierwszą bandę - orków. Mowy nie było bym zastosował oryginalny schemat kolorystyczny "żółte kombinezony" ;] Nie wiem kto im to wymyślił, ale współczuję tym malowanym przez 'Eavy Metal studio orkom...tzn orrukom ;]

Obrazek
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
SuCHaR
Posty: 269
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: SuCHaR »

Czy GW pokazało już coś na UK Game Expo w sprawie nowej edycji Underworlds? Ktoś? Coś?
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Morsereg »

narazie nie mowili nic o nowej edycji tylko o dodatku z samymi kartami
http://shadeglass.co.uk/2018/06/01/brea ... announced/
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 152 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Cyel pisze: 01 cze 2018, 12:34 Po paru partyjkach jakoś bardzo zachwycony grą nie jestem, zwłaszcza, że przez ostatnie 4 lata mój obecny topowy bitewniak - Warmachine&Hordes przyzwyczajał mnie jednak do dużo lepszego balansu, ilości opcji manewru i ogromnej kontroli nad losowością. Chyba po prostu troszkę naiwnie wierzyłem, że GW nagle zmieniło swoją filozofię designu, ale gdy czytałem te marketingowe zapowiedzi o "turniejowej, ostrej rozkminie" miałem nadzieję na jednak dużo głębszą grę z większym wpływem gracza.
Akurat możesz złożyć praktycznie praktycznie nielosowy deck, który akurat w Krakowskiej mecie jest najmocniejszy. :)
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: pridebowl »

Nielosowy deck możesz złożyć posiadając wszystkie dodatki inaczej to zawsze gra na farta. Co do zapowiedzi to na plus fakt, że widać zapłacili grafików zaległe wynagrodzenie i ten się zaczął starać.
Vulturius
Posty: 89
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Vulturius »

W końcu jakieś nowe info :)
Spoiler:
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: KamradziejTomal »

Ciekawe, czyżby paczka 1-2 nowych plansz za 15 GBP miała zawierać to i tylko to?
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
ODPOWIEDZ