Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

Jest coś takiego jak Age of Sigmar Skirmish i tam potrzeba mniej modeli a bandy z Shadespire mogą być ciekawą podstawą pod ten tryb rozgrywki. Chociaż akurat Shadespire jest lepsze takie jakie jest ;) Moim zdaniem gra udana - warto kupić, ograć i samemu ocenić.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Phate »

Właśnie tak jeszcze się trochę waham - Myślę, czy z względu na lepsze startery nie uderzyć w Warhammera 40K.
Wydaje mi się jednak, że Age of Sigmar daje więcej możliwości: Shadespire jako oddzielna gra, możliwe wykorzystanie jej figurek do AoS bitewniaka jak i zabawę w Skirmisha. Nie orientujecie się dodatkowo nt. tego Skirmisha ? dużo trzeba do niego dokupić figurek ? Jak wygląda sama rozgrywka itp .
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: karawanken »

Phate pisze:Właśnie tak jeszcze się trochę waham - Myślę, czy z względu na lepsze startery nie uderzyć w Warhammera 40K.
Wydaje mi się jednak, że Age of Sigmar daje więcej możliwości: Shadespire jako oddzielna gra, możliwe wykorzystanie jej figurek do AoS bitewniaka jak i zabawę w Skirmisha. Nie orientujecie się dodatkowo nt. tego Skirmisha ? dużo trzeba do niego dokupić figurek ? Jak wygląda sama rozgrywka itp .
Do Age of Sigmar też jest starter z kolorowymi figurkami, papierową mata i pudełkiem w roli budynku.
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Phate »

Tak wiem, ale ten do Age of Sigmar dodali te kolorowe plastiki, matę i pudełko dopiero w zestawie za 200 zł podczas gdy w W40K te wszystkie elementy są w standardzie już w podstawce najmniejszej za 90 zł. A szkoda bo gdyby w AoS było tak samo to nie było by tematu ;)
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

Mechanicznie uważam, że WH40K jest grą z większą liczbą rozwiązań i ciekawszą niż Age of Sigmar. Natomiast planszówkowo Shadespire jest bardzo dobre ale nie robiłbym z tego przejści do gry bitewnej. Odnośnie skirmisha z WH40K to zapowiadają póki co Kill Team - jak to będzie wyglądało i jak się w to będzie grało nie wiem ale zapowiedź jest fajna.

Jak już jesteś w okolicach gier bitewnych nie ignorowałbym innych tytułów bitewnych ale trzeba brać pod uwagę, że często są to gry z większym progiem wejścia - Infinity czy Malifaux.
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Martin_Valdez »

No i będą nowe warbandy :) Oj szykuje się "dojenie" :) w nowym cyklu 557 kart
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Taaa, kolejni Sigmaryci. Serio? xD

Aaaa pochwalę się, na best of 3 krasnalami gra się wiele lepiej niż na turniejach/ ligach gdzie grałem zazwyczaj 1 grę na 1 przeciwnika. Jednak BO 3 to jest format...

Btw. nie podoba mi się ten nowy layout forum. :(
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Błysk pisze: 24 mar 2018, 19:15 Taaa, kolejni Sigmaryci. Serio? xD
Oby tylko nie byli w nowym starterze to się jakoś to przeboleje. Ciekawe czy będzie więcej band, bo liczba kart to sugeruje.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Podejrzewam, ze właśnie to będzie kolejny starter- Sigmaryci +Duchy. Tak, będzie drugi set, ale nie wiadomo czy w Shadespire czy innym miejscu Underworlds, to sugerują te dwie karty ;).
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Trampon »

Podpytam - czy są może dostępne tłumaczenia kart do podstawki? Zamierzam pograć z 10-latkiem i niezależnie od niewątpliwego waloru edukacyjnego gry po angielsku - junior lepiej czułby się grając kartami z polskim tłumaczeniem. Jeśli więc ktoś natknął się na tłumaczenie / sam zrobił / itp to poproszę o info / linkę.
Thank you from the mountain.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
artur407
Posty: 104
Rejestracja: 08 mar 2015, 19:47
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: artur407 »

ja kojarzę tylko coś takiego:

http://gusla.eu/graj-po-polsku-shadespire/

chociaż sam nie korzystałem z tego opracowania.
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Trampon »

Dziękuję, dokładnie tego potrzebowałem.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Dabi »

Best of three generalnie gra się zdecydowanie lepiej sporą liczbą band co są nastawione na grę łączoną - zarówno kontrola jak i walka a trudniej się gra takim co bazują na jakimś mocnym kombo. Widząc jak przeciwnik odjeżdza nam w punktach i jakie ma zagrywki możemy to kontrować.

Co do tych sugestii, że niby zajmowanie celów rządzi i głównie Stormcast oraz Scaveni - na dużym turnieju wygrały Orki złożonymi pod pranie po pyskach. Więc te turnieje cały czas kto inny wygrywa :)
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Daetorian »

Dabi pisze: 26 mar 2018, 09:38 Best of three generalnie gra się zdecydowanie lepiej sporą liczbą band co są nastawione na grę łączoną - zarówno kontrola jak i walka a trudniej się gra takim co bazują na jakimś mocnym kombo. Widząc jak przeciwnik odjeżdza nam w punktach i jakie ma zagrywki możemy to kontrować.

Co do tych sugestii, że niby zajmowanie celów rządzi i głównie Stormcast oraz Scaveni - na dużym turnieju wygrały Orki złożonymi pod pranie po pyskach. Więc te turnieje cały czas kto inny wygrywa :)

Co tylko udowadnia, że gra jest zbalansowana, ta wygrana talia nie ma nic zaskakującego w sobie :)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Dabi pisze: 26 mar 2018, 09:38 Best of three generalnie gra się zdecydowanie lepiej sporą liczbą band co są nastawione na grę łączoną - zarówno kontrola jak i walka a trudniej się gra takim co bazują na jakimś mocnym kombo. Widząc jak przeciwnik odjeżdza nam w punktach i jakie ma zagrywki możemy to kontrować.

Co do tych sugestii, że niby zajmowanie celów rządzi i głównie Stormcast oraz Scaveni - na dużym turnieju wygrały Orki złożonymi pod pranie po pyskach. Więc te turnieje cały czas kto inny wygrywa :)

Co tylko udowadnia, że gra jest zbalansowana, ta wygrana talia nie ma nic zaskakującego w sobie :)
[/quote]

Wolałbym zobaczyć TOP 20 niż TOP1, żeby o tym mówić, że jednak nie głównie Stormcast i Scaveni ;)
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Morsereg »

nowe armie juz 14 kwietnia
Obrazek
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Chaos ma warunek inspiracji o jakim marzyłem na krasnoludach :D Poza tym- kurcze, ten gość też nie wydaje się bardzo mocny (chociaż cleave jest super). Szef Fastriderów też nie wyglądał na OP gościa (może poza atakiem z zasięgiem 4). To dobrze, mam nadzieję, że wyjdą fajne karty.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Morsereg »

dokladnie tak samo myslalem, ze krasnoludy beda sie inspirowaly przy atakowaniu
masz moze zdjecie szefa farstriderow? bo tego nie widzialem
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B6E724E

Wiadomo, że zainspirowany będzie miał zasięg 4, dmg 1(na krytykach 2).
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Błysk pisze: 01 kwie 2018, 18:53 https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B6E724E

Wiadomo, że zainspirowany będzie miał zasięg 4, dmg 1(na krytykach 2).
Czyli kusza szału nie robi, to nawet dobrze, bo już się bałem że będzie to broń do strzelania przez całą planszę. Ciekawe sposoby inspirowania w obydwu przypadkach, chociaż chaos ma moim zdaniem dużo bardziej klimatyczny sposób. Martwi mnie trochę ten objectiv chaosowy, to trochę taka słabsza wersja normalnej Anihilacji, bo i tak ewentualne spełnienie warunków obu tych kart zazwyczaj następuje w 3 rundzie.
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Morsereg »

wielkie dzieki za screena.
wydaje mi sie, ze latwiej bedzie zainspirowac khornitow. zwlaszcza jesli przeciwnik bedzie nacieral na Ciebie.
1 dmg z ataku zasiegowego szalu nie robi.

co do samego ataku, to nie jest kusza.
1 dmg (2 na crytach) zadaje sokol
Obrazek

narazie lepsi wydaja mi sie khornici.
ale cos mi sie wydaje, ze kusze beda zadawaly wiecej obrazen. inaczej moze byc lipa.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Według mnie ten atak zasięgowy jest spoko. Można zrzucać Stormcastów/ szkielety i krasnali z objective bez zagrożenia, że przyjdą i oddadzą ;)

Zaprezentowano jeszcze kilka kart:
Obrazek
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Morsereg »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 548 times
Been thanked: 270 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Markus »

Karta zadająca obrażenia jest świetna.
Leczenie to wieczny klaser.
Takie mirrory niestety się nie sprawdzają. Częściej z takich par grane są opcje ofensywne
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Błysk »

Markus pisze: 05 kwie 2018, 20:24 Karta zadająca obrażenia jest świetna.
Leczenie to wieczny klaser.
Takie mirrory niestety się nie sprawdzają. Częściej z takich par grane są opcje ofensywne
Mnie już zastanawia, czy to leczy tylko swój team czy wszystkich. Pewnie wszystkich, tak jak ta, która zadaje dmg.

Będzie też karta, która inspiruje fightera. Będzie kolejna karta robiaca push wszystkim oraz kolejna reakcja mówiąca "Jeśli ten atak się udał to zadaje +1 dmg".
ODPOWIEDZ