Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Wstępnie zapowiada się Duży Hit.

https://www.warhammer-community.com/201 ... -unveiled/

Po kilka modeli na stronę, ładne jednoczęściowe figurki, nie potrzeba makiet bo gra się na hexowej planszy.
Nowością jak na gry GW jest dodanie kart i składanie talii.

Estetycznie częściowe odejście od uniwersum Age of Sigmar na rzecz bliżej nieokreślonego mroczniejszego Underworld.

Premiera dopiero około listopada. Zapowiadane od razu wsparcie dla sceny turniejowej.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: thegammer »

Też przyglądam się tej produkcji przez co wstrzymałem na razie mój zakup Runewars Miniature Game - mimo że to zupełnie różne gry.

Dzisiaj dodali informację o Deathrattle Sepulchral Guard: https://www.youtube.com/watch?v=AINXWdt3sjg
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2017, 17:21 przez thegammer, łącznie zmieniany 1 raz.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Jednoczęściowi też ?
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: thegammer »

Mam nadzieje, że tak - 'Warhammer Underworlds: Shadespire – New Faction Revealed' sądząc po nagłówku.

Tutaj więcej informacji o nowej frakcji : https://www.warhammer-community.com/201 ... -revealed/ -
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: DREADNOUGHT2 »

clip-together models, needing no glue at all to assemble -> skeletons

Czyli chyba składają się z 2-3 części i trzeba je wycinać z wyprasek.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 315
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: cohlerc1 »

Zapowiada się to ciekawiej niż "remake" necromundy.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: thegammer »

System walki wygląda interesująco (demo: https://www.youtube.com/watch?v=UFIrkx9uwdU).

Każda frakcja będzie miała swój własny deck, który będzie można dostosować przed każdą rozgrywką. Na demo widać, że plansze można też będzie różnie układać.

Wszystko to zapowiada się bardzo fajnie - mam nadzieje, że gra nie zawiedzie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: karawanken »

GW naprawdę dla gracza planszówkowego wygląda coraz lepiej. To już ich kolejna gra, której zakup rozważam. Wygląda świetnie.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: aryann »

Jak przewidujecie ceny? Ile byście mogli płacić za rozszerzenia z nowymi rasami?
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: karawanken »

aryann pisze:Jak przewidujecie ceny? Ile byście mogli płacić za rozszerzenia z nowymi rasami?
Obstawiam, że ok 300 zł podstawka, 150-200 dodatki. Sumy wzięte z sufitu :D Zastanawiam się nad samą podstawką. GW wykonało naprawdę dobry ruch. Gra w której nie trzeba sklejać figurek z tysiąca elementów i nie trzeba ich malować jest ciekawą alternatywą dla np. Imperialnego Natarcia (przynajmniej jeśli ktoś gra tylko turniejowo).
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Jacek_PL »

Ja bym obstawiał ceny podobne do Blood Bowl czyli ok 300zł podstawka i ok 100zł dodatki, choć zapewne będzie można kupić troszkę taniej. Pytanie tylko czy dodatki od razu będą z kartami czy też modele sobie, a karty trzeba będzie dokupić osobno.

Popatrzyłem na demo i mam takie odczucie, że gra jest trochę zbyt płaska. Plansza mimo wszystko jest mocno ograniczona, choć być może pojawią się nowe jako dodatki, przez co trudno tutaj mówić o jakiejś wymyślnej strategi. Ale może właśnie tak ma być, gra ma być szybka, z większym naciskiem na dopasowywanie się do aktualnej sytuacji na planszy niż na długofalowe plany strategiczne. Jedno co mnie drażni to startowe frakcje, gdzieś już widziałem taki zestaw :)
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: DREADNOUGHT2 »

Barbarzyńcy Khorne są Super.

Obstawiam :

Podstawka 250zł, na pewno poniżej 300zł - będzie zawierać karty i figurki, ale tylko do tych modeli co są w zestawie.
Dodatkowa frakcja 150zł - zawiera figurki i karty do całej "armii" - czyli np. do boxów z Age of Sigmar, które mogą grać w Shadespire
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: aryann »

Też raczej obstawiam 250 zł podstawka, ale jeśli te dodatki są takie małe i z tego co widać prezentują podstawowe jednostki to myślę, że mogą nawet zejść poniżej 150 zł za dodatek. I co tu dużo mówić - życzyłbym sobie tego, bo dodatków będzie na pewno bardzo dużo. Pewnie już przy premierze będzie z 5 dodatków.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: DREADNOUGHT2 »

aryann pisze:Też raczej obstawiam 250 zł podstawka, ale jeśli te dodatki są takie małe i z tego co widać prezentują podstawowe jednostki to myślę, że mogą nawet zejść poniżej 150 zł za dodatek. I co tu dużo mówić - życzyłbym sobie tego, bo dodatków będzie na pewno bardzo dużo. Pewnie już przy premierze będzie z 5 dodatków.
Ostroznie z optymizmem jeśli chodzi o cenę dodatków. To jak u FFG dodatek to 20proc zawartości podstawki a płaci się za niego 60proc ceny podstawki.
Tyle, ze odwrotnie jak w FFG u GW nie trzeba kupować każdego dodatku żeby czegoś "nie tracić".
Po co komu 7ma frakcja?

Za to jestem przekonany, że starter będzie w dobrej cenie.
Muszą rywalizować z Xwingiem wiec trzeba będzie zachęcić ludzi żeby scena turniejowa ruszyła sprawnie i ze sporym zapleczem graczy.
aryann
Posty: 270
Rejestracja: 11 kwie 2011, 11:16

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: aryann »

DREADNOUGHT2 pisze: Po co komu 7ma frakcja?
Może gdybym miał malować po 50 figurek każdej frakcji, to bym się zastanawiał czy potrzebna mi siódma armia. :) Natomiast jeśli będą to paczki 3-5 unitów to nie widzę przeszkód, by odświeżać sobie grę wielokrotnie. :) Zresztą ile można wymyślać strategii przy takiej ograniczonej liczbie jednostek? Jak szybko ruchy będą wykonywane z automatu a strategia przeciwnika będzie do odczytania po dwóch pierwszych ruchach? A tak, przy 10 i więcej frakcjach ciągle będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: lunatykuku »

Muszę przyznać, że ze strony gw strzał w 10. Szybki skirimsh na hexach z ładnymi figurkami bardzo mi się podoba. Czekam na więcej info, jeśli będą umarlaki to wejdę na pewno :)
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1210
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Deem »

lunatykuku pisze:Muszę przyznać, że ze strony gw strzał w 10. Szybki skirimsh na hexach z ładnymi figurkami bardzo mi się podoba. Czekam na więcej info, jeśli będą umarlaki to wejdę na pewno :)
12 postów wyżej masz link do filmiku z umarlakami :)
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
DREADNOUGHT2
Posty: 256
Rejestracja: 17 sie 2016, 08:51

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: DREADNOUGHT2 »

lunatykuku pisze:Muszę przyznać, że ze strony gw strzał w 10. Szybki skirimsh na hexach z ładnymi figurkami bardzo mi się podoba.
Dla mnie na razie w okolicach 9. Zapowiada się sukces, ale do listopada mogą jeszcze wszystko zmarnować :D
Np. GW nie słynie z dobrego balansu frakcji/jednostek... A w takiej grze silnie rywalizacyjno-turniejowej wyważenie to podstawa.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: lunatykuku »

O, faktycznie przeoczyłem :)

A więc wreszcie kupię sobie coś od GW.

Wiadomo, że mogą zepsuć dużo jak to gw, ale mam nadzieję, że jednak trochę zmienią podejście. W sumie już trochę to widać, skoro wypuszczają system do gry turniejowej xD
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: karawanken »

DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: DEATHLOK »

Dzięki, ze informujesz.

To BARDZO interesujacy tytuł. Ale ciekawi mnie czy to nie ma być Zamiast Mordheim?
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1210
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: Deem »

DEATHLOK pisze:Dzięki, ze informujesz.

To BARDZO interesujacy tytuł. Ale ciekawi mnie czy to nie ma być Zamiast Mordheim?
Można co najwyżej wróżyć z fusów, ba samo GW może jeszcze nie wiedzieć - np. SW: Armageddon miał być wg zapowiedzi nową Necromundą a kilka dni temu zapowiedzieli faktyczną nową Necromundę. Takie mieli plany czy po sukcesie SW stwierdzili, że jednak warto pójść w tym kierunku?

Moim zdaniem Shadespire ma się nijak do Mordheim i jest mocnym pogłębieniem bazowego koncpetu z Gorechosen (względnie szybkie drużynowe potyczki na arenie).
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: thegammer »

DEATHLOK
Posty: 285
Rejestracja: 09 cze 2017, 14:17

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: DEATHLOK »

Widac też w video jakąś dużą kartę, na pewno to nie jest rozmiar standard
Kontynuacja konta DREADNOUGHT2
ODPOWIEDZ