Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Blue »

Dr. Nikczemniuk pisze: 17 wrz 2019, 08:24
warlock pisze: 17 wrz 2019, 07:59 Ja bym to porównał do pójścia do dobrej, drogiej knajpy, w której dostaje się mniejsze, ale genialnie przyrządzone porcje, a potem mówi do kelnera "nie no, za tę cenę to bym się spodziewał kilograma kartofli na talerzu".
Pod warunkiem że Brass okaże się gienialny, to wtedy marudzenia nie będzie, ale jeśli będzie porównywalny z np. Zamki Burgundii, Trajan, Agricola, Kawerna, GWT, Troyes itd. no to wtedy wartością mierzalną będą kilogramy :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=DRMBxnxWiNQ
Obrazek
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: kdsz »

Chyba wszyscy się zgodzimy, że brak plastikowych figurek i instrukcji w PDF-ie absolutnie podważa sens wydania za to upiornie płaskie pudło aż 190zł.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: czeczot »

A to nie będzie instrukcji w pudełku? Jeśli o mnie chodzi to ja za samą tak śliczną planszę i grafikę na pudełku mogę dać 200 + dopłata za resztę!
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

czeczot pisze: 17 wrz 2019, 10:21 A to nie będzie instrukcji w pudełku? Jeśli o mnie chodzi to ja za samą tak śliczną planszę i grafikę na pudełku mogę dać 200 + dopłata za resztę!
Myślę że dla ciebie cena SCD będzie idealna :D
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4076
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 267 times
Been thanked: 934 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: brazylianwisnia »

To nie jest nowa gra ze ma coś się okazać. Sporo osób już grało I gra jest genialna.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 201 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Darkstorm »

Chciałem sobie kupić jakieś ładnie wyglądające klimatyczne Euro i wybrałem Birmingham. To pierwsza gra, którą kupuję bez wcześniejszego oglądnięcia jakiegokolwiek gameplaya.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę :D :D :D
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

No dobra, to może teraz ktoś by pochwalił się polską edycją i napisał co w pudełku piszczy?
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
michalku

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: michalku »

Tą grę warto kupić dla samej planszy i rozgrywki. Mam Deluxe'a, to fakt, ale tak mi sie podoba, ze gram czesciej solo na zasadach bgg niz z grupka ludzi. Moje grono woli gry nieco innego wagomiaru. Ale jak juz wspomnialem, gra mi sie tak podoba wizualnie, ze bardzo lubie ja wyciagnac ma stol nawet samemu :)
Awatar użytkownika
bardopondo
Posty: 726
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:18
Has thanked: 184 times
Been thanked: 228 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: bardopondo »

Właśnie odpakowałem przesyłkę. Potwierdzam - pudełko absurdalnie cienkie. Za Fasolki dałem 20 zł i pudełko ma 1 cm grubości, przy grze 10x droższej spodziewałem się conajmniej 10 cm pudła a tu tylko 5 cm. Ponadto nie ma ani jednej figurki z jadeitu, jestem oburzony jako kosument.
Mam chociaż nadzieje że automa i tryb legacy będą warte tej ceny.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 795
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 406 times
Been thanked: 500 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: rav126 »

Co wy z tym pudełkiem? Ja tam się cieszę, że gra zajmuje mniej miejsca na półce (która nie jest z gumy). To wolicie jak wydawcy sztucznie pompują pudełka, byleby uzasadnić wysoką cenę gry? Przecież wszystko elegancko się mieści, a planuję niedługo zrobić insert i też fajnie, bo ścianki nie będą musiały być wysokie.
Też uważam, że cena jest odrobinę za wysoka, szczególnie, że w wykonaniu (może poza cudownymi grafikami i dwustronną planszą) nic nie uzasadnia takiego progu cenowego. Gra ma mało znaczników z drewna - malutkie kosteczki, sporo żetonów tekturowych i talię kart. Taki Projekt Gaja, jeśli chodzi o zawartość to bije Brassa na głowę, a jest w podobnej cenie, z tym, że nie wiem jak porównać tu koszt licencji obu gier. Nie, nie oceniam tu kwestii związanych z grywalnością, czy brzydoty samego Projektu Gaja, mówię tylko i wyłącznie o zawartości w stosunku do ceny. gra jest za ok 190 zł, myślę, że to tak ok 20 za dużo. Niemniej, grę kupiłem za 200, czy się spodoba to się okaże (ma na to duże szanse :P), cenę musiałem przeboleć, na szczęście 60 zł było z monet allegro :D
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: seki »

Ja wiem czemu gra jest "droga"! Bo ma mniejsze pudełko dopasowane do zawartości i za ten projektowy postęp trzeba dopłacić.
Ja mam Brassa z KS i pudełko jest wyższe ale mam inną grę od Roxley z niskim pudłem i chętnie dopłacił bym innym wydawcom gdyby takie pudełka stosowali. Wyszło by mi taniej niż inwestycje związane z pomieszczeniem kolekcji jak np. kupno nowych regałów, budowa większego domu itp.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Blue »

seki pisze: 17 wrz 2019, 20:56 Ja wiem czemu gra jest "droga"! Bo ma mniejsze pudełko dopasowane do zawartości i za ten projektowy postęp trzeba dopłacić.
Klany Kaledonii potwierdzają!
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Jools »

Wrażenia po pierwszej grze bardzo pozytywne, ale jedna gra niewiele w sumie nam pokazała.
Bo gra jest mega trudna na pierwszy raz. Niewiadomo co robić, co i gdzie budować. Łatwo wtopić w złą inwestycje, nie zarabiasz, masz zero kasy i stoisz. Bierzesz pożyczkę, dochód ujemny, trzeba wyjść z dna.
Były tak trudne decyzje i po omacku że pierwsza gra to było w sumie poznanie mechanik.
Trzeba ogarnąć.

Z wielką chęcią będę siadał do kolejnej partii.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Wstępne oględziny:
wykonanie- ...no takie standardowe, standardowa grubość tektury. Jeśli ktoś narzeka na cenę to są ku temu powody, bo wydanie niczym się nie wyróżnia od gier z przedziału cenowego ~140 zł. Na plus szata graficzna i jej efekt dzień/noc, to je fajne :wink:

karty pomocy- :lol: Informacja o liczbie kart biorących w grze jest właściwie nie istotna bo przecież widnieje na samych kartach. A sam wykaz dostępnych akcji (nadziergany maczkiem) jest tak pomocny jak informacja GPS "kieruj się na północ" (trasa Zakopane - Gdańsk).
No sorry ale za te pieniążki to dla każdego gracza powinna być KARTA, a nie karteczka, z opisem akcji i co z czym się je. No niestety pod tym względem autor/wydawca nie ułatwił życia nowym graczom.

osławiona już instrukcja (a właściwie tajemnica handlowa Phalanx :wink: )- dobrze napisana, ale z braku sensownej karty pomocy to prosiłbym o 4 w pudełku, dla każdego gracza rzecz jasna :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: warlock »

Ludzie, zacznijcie w to po prostu grać i podzielcie się wrażeniami, albo to sprzedajcie w cholerę, bo jęczycie jak stare baby na targu że gra wygląda za słabo jak na te pieniądze. Nikt nikogo nie zmusza do zakupu.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Jools »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 wrz 2019, 08:09 wykonanie- ...no takie standardowe, standardowa grubość tektury.
Planszetki graczy nie mają standardowej grubości tektury. Są one naprawdę GRUBE. Przez co kompletnie nie wyginają się, jak to ma miejsce w wielu innych grach (Zewnętrzne Rubieże, Podróże przez Śródziemie, Runebound itd itp).
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Jareks1985 »

krawędzie żetonów są normalnie szare czy czarne?
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Jools »

Jareks1985 pisze: 19 wrz 2019, 08:41 krawędzie żetonów są normalnie szare czy czarne?
He? :)
Żetony są standardowej jakości. Grube, klejone, warstwowe, szare z brzegach.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: konrad.rymczak »

Jools pisze: 19 wrz 2019, 08:46
Jareks1985 pisze: 19 wrz 2019, 08:41 krawędzie żetonów są normalnie szare czy czarne?
He? :)
Żetony są standardowej jakości. Grube, klejone, warstwowe, szare z brzegach.
Wersja z KS ma czarne ;)
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: warlock »

Skoro jesteśmy przy polskiej wersji, dwa pytania:

1. http://files.roxley.com/Brass-Birmingha ... lights.pdf - czy polska instrukcja to tłumaczenie tej najbardziej aktualnej wersji "living rules"? Zawiera sekcje zaznaczone na beżowo?
2. Poprawili błąd na żetonie browaru IV poziomu? W wersji KS ma niepotrzebnie nadrukowaną ikonę pojedynczej beczki. To drobnostka, ale zastanawia mnie, czy nowy druk jest po korekcie ;).
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

warlock pisze: 19 wrz 2019, 09:22 Skoro jesteśmy przy polskiej wersji, dwa pytania:

1. http://files.roxley.com/Brass-Birmingha ... lights.pdf - czy polska instrukcja to tłumaczenie tej najbardziej aktualnej wersji "living rules"? Zawiera sekcje zaznaczone na beżowo?
2. Poprawili błąd na żetonie browaru IV poziomu? W wersji KS ma niepotrzebnie nadrukowaną ikonę pojedynczej beczki. To drobnostka, ale zastanawia mnie, czy nowy druk jest po korekcie ;).
Ad1. Nie wiem o co kaman z tym beżem ale wersja instr. to 2019.02.
Ad2. Jest beczka łamane na dwie beczki.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1932 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: warlock »

Ad2. Jest beczka łamane na dwie beczki.
OK, powinny być tylko dwie beczki bo Browaru IV poziomu nie da się wybudować w erze kolei, więc nigdy nie da jednej beczki ;). Ale mówię, to drobnostka. Tylko dziwne, że nikt tego nie poprawił.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

warlock pisze: 19 wrz 2019, 09:46
Ad2. Jest beczka łamane na dwie beczki.
OK, powinny być tylko dwie beczki bo Browaru IV poziomu nie da się wybudować w erze kolei, więc nigdy nie da jednej beczki ;). Ale mówię, to drobnostka. Tylko dziwne, że nikt tego nie poprawił.
Faktycznie bo na beczce I poziomu jest nadrukowana tylko jedna beczka, budowa tylko w erze kanałowej.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: Jools »

Dr. Nikczemniuk pisze: 19 wrz 2019, 09:38
warlock pisze: 19 wrz 2019, 09:22 Skoro jesteśmy przy polskiej wersji, dwa pytania:

1. http://files.roxley.com/Brass-Birmingha ... lights.pdf - czy polska instrukcja to tłumaczenie tej najbardziej aktualnej wersji "living rules"? Zawiera sekcje zaznaczone na beżowo?
2. Poprawili błąd na żetonie browaru IV poziomu? W wersji KS ma niepotrzebnie nadrukowaną ikonę pojedynczej beczki. To drobnostka, ale zastanawia mnie, czy nowy druk jest po korekcie ;).
Ad1. Nie wiem o co kaman z tym beżem ale wersja instr. to 2019.02.
Tak, wszystkie aktualizacje instrukcji znajdują się w wersji polskiej. Jest ona oznaczona jako v2019.02, a ostatnia z Roxleya v2018.11.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Brass: Birmingham (Gavan Brown, Matt Tolman, Martin Wallace)

Post autor: playerator »

Dr. Nikczemniuk pisze: 15 wrz 2019, 19:40 A nie było tam jakiegoś Jamesa Bonda co by cyknął focie instrukcji i tu wrzucił :wink:
Dr. Nikczemniuk pisze: 19 wrz 2019, 08:09 (...) osławiona już instrukcja (...)

Doktorze Bond...? :wink:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
ODPOWIEDZ