Zombicide: Green Horde (R. Guiton, J.-B. Lullien, N. Raoult)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: AkitaInu »

TomaszB pisze:Mam pytanie do tych, którzy wspierali poprzednie akcje CMON i brali więcej niż jeden zestaw - czy wybranie dwóch zestawów gier w PM podwaja koszt przesyłki, czy jest on nieproporcjonalnie mniejszy?
Nie podwaja, jest większy niż pojedyńczej kopii ale mniejszy niż 2.

Generalnie czym więcej bierzesz tym koszt jednostkowy spada.

Jest pewien pułap, ok 12 albo 13 podstawek gdzie koszt nagle rośnie ale to jest ważne tylko przy dużych zamówieniach zbiorowych.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

TomaszB pisze:Mam pytanie do tych, którzy wspierali poprzednie akcje CMON i brali więcej niż jeden zestaw - czy wybranie dwóch zestawów gier w PM podwaja koszt przesyłki, czy jest on nieproporcjonalnie mniejszy?
Jeśli zamawiasz sam czyli brałbyś tylko dwie przesyłki to zazwyczaj dodanie kolejnej paczki to połowa shippingu pierwszego pledge. Potem to się waha, a powyżej pewnych przedziałów (waga rośnie) potrafi tez dodać nagle 30 USD. Przy dwóch j.w.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
TomaszB
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2017, 12:26

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: TomaszB »

Dziękuję za informacje :)
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: KrzysiekL »

Wreszcie coś poza figurkami ;)

Obrazek

Chociaż z tego, co rozumiem, to dwie karty będą działać tylko jeżeli ma się dodatek friends and foes? :/
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

Też tak rozumiem, ale ja akurst to biorę dla córki :) Ten SG i dodatek z plastikowymi elementami wypas :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

Takie pytanie - w ramach addonów dodali teraz kilka "klasyków" i o ile rozumiem, że tokeny i drzwi są kompatybilne to jak jest z Deadeye Walkers? Z tego co się orientuję to jest dodatek do BP, a tam moby zadawały mniej obrażeń (może jest więcej różnic, nie wiem). Trza to brać, czy to tylko opcja dla spóźnialskich z poprzedniej kampanii?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

ariser pisze:Takie pytanie - w ramach addonów dodali teraz kilka "klasyków" i o ile rozumiem, że tokeny i drzwi są kompatybilne to jak jest z Deadeye Walkers? Z tego co się orientuję to jest dodatek do BP, a tam moby zadawały mniej obrażeń (może jest więcej różnic, nie wiem). Trza to brać, czy to tylko opcja dla spóźnialskich z poprzedniej kampanii?
Przyznam się, że nie widzę powodu, aby nie było to kompatybilne z ZGH. To są karty, które wtasujesz do talii spawnu. Jedyne czego może brakować to mechanika hordy - nie wiem dokładnie jak ona działa w świetle ZGH - czy to są ogólne karty w ramach podstawki, czy każdy typ figurek ma swoje. Na moje to raczej karty ogólne i wtedy tym bardziej nie ma to znaczenia i można kupić Deadeye walkerów.

Jak ktoś jeszcze nie załapał się na zamówienie grupowe ZGH to zapraszam na pw

p.s. Ariser sprawdź maila, którego mi podałeś.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

Zastanawiam się właśnie czy oni nie potrzebują jakiegoś buffa w GH, skoro reszta mobów dostała. No i ta mechanika hordy. Mam nadzieję, że się odniosą do tego w kampanii. :)
Na maila odpisałem. :mrgreen:
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

ariser pisze:Zastanawiam się właśnie czy oni nie potrzebują jakiegoś buffa w GH, skoro reszta mobów dostała. No i ta mechanika hordy. Mam nadzieję, że się odniosą do tego w kampanii. :)
Wiesz co, akurat Ci łucznicy byli (i nadal są) moim zdaniem dość mocno upierdliwi w ZBP, jak miałeś odpowiednio skonfigurowaną talię, aby ich przywoływać. Spróbuje się dowiedzieć coś o tej mechanice hordy.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Do0ctor
Posty: 154
Rejestracja: 15 mar 2017, 19:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Do0ctor »

Czy ktoś bardziej ograny w ZBP mógłby napisać co nowego jest w GH w porównaniu z ZBP?
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

olsszak pisze:
bimberoman pisze:Drogo?
To nie jest drogo. To wygląda jak zwykły skok na kasę. Jest to praktycznie ta sama gra co poprzednio, lekko z nową skórką i modelami. Odpada koszt prototypu bo system pewnie twórcy mają w miarę opanowany. Generalnie za 80$ sam bym się zastanawiał. Za 120 to zdzierstwo.
Generalnie smutne, że ludzie łykają to jak głodne rybki, bo niedługo dojdzie do tego, że gry na K$ będą zaczynać się od 150$, bez gameplaya, bez instrukcji i w sumie bez zawartości. A po 2 godzinach będzie 1 000 000$ na koncie "twórców". W dodatku koszty wysyłki sztucznie zawyżone... Dlaczego Gloomhaven można wysłać do Polski za 10$ (a ważą 2x więcej niż nowe Zombie). Tutaj praktycznie wysyłka to cena innej, wcale nie małej gry. MASAKRA.
Przesadzasz. Za 120 usd będziesz miał tonę zawartości. Akurat pledge z CMON to gwarancja bardzo dobrej relacji cena vs zwartość. Jest ona od razu skalkulowana pod tonę plastiku.

Zgodzę się, że to reskin plus sprzet oblężniczy, płoty, przeszkody terenowe, horda, mechanizm "chowanego" - niemniej jednak gdybym nie mial ZBP to byłby must have. Gra jest bardzo fajna i moja córka uwielbia ją. Doczytam instrukcje, poczekam na rozwój KS i zdecyduję co robić z tym fantem.

Ogolnie zapewne i tak będę robił zamówienie zbiorowe w Warszawie jakby ktoś reflektował.
Pewne rzeczy masz opisane przeze mnie wyżej. Nie kojarzę czy coś więcej jest. Na pewno teraz masz dużo więcej abominacji oraz sa one trudniejsze.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Amholen
Posty: 113
Rejestracja: 22 mar 2006, 17:00
Has thanked: 5 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: Amholen »

to mój pierwszy Z więc się chyba skuszę, ale mam pytanie do starych wyjadaczy: w co warto zainwestować? Plan mam następujący:
- podstawka,
- MD Crossover,
- Deadeye Walkers,
- 3D Plastic Obstacles lub 3D Plastic Hedges (ciągle się zastanawiam - może się przydać np do bitewniaków)

i to by było na tyle jeśli chodzi o moje pomysły. Jeśli macie coś jeszcze co warto dorzucić od razu do koszyka to proszę napiszcie. Z góry dzięki za wszelkie rady.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

Amholen pisze:to mój pierwszy Z więc się chyba skuszę, ale mam pytanie do starych wyjadaczy: w co warto zainwestować? Plan mam następujący:
- podstawka,
- MD Crossover,
- Deadeye Walkers,
- 3D Plastic Obstacles lub 3D Plastic Hedges (ciągle się zastanawiam - może się przydać np do bitewniaków)

i to by było na tyle jeśli chodzi o moje pomysły. Jeśli macie coś jeszcze co warto dorzucić od razu do koszyka to proszę napiszcie. Z góry dzięki za wszelkie rady.
Eee no oba większe dodatki chociażby xD a na pewno ten z pomocnikami. (regrywalność w Zc to w znacznej mierze typy wrogów i to jak się wzajemnie ułożą na planszy )

Pakiety gości też tym razem wyjątkowo fajne.

Zresztą czego byś nie kupił to nie stracisz. W sklepach zawsze jest drożej.
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

Czy ktoś rozumie ten nowy addon z "ultimate herosami" z BP? Czy ja dobrze widzę, że to jest po prostu 6 figurek za 30$, do tego tak dopakowanych, że rozwalą cały balans gry?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

ariser pisze:Czy ktoś rozumie ten nowy addon z "ultimate herosami" z BP? Czy ja dobrze widzę, że to jest po prostu 6 figurek za 30$, do tego tak dopakowanych, że rozwalą cały balans gry?
Na ten moment nie ma nic do rozumienia :) Jedyna istotna informacja to, że będą miały po dwa niebieskie skille. Takie postaci już były w ZBP o ile pamietam i jakos balansu nie rozwaliły :). Niemniej jednak wykokszone figurki bohaterow z podstawki są wypas :) Choć to kolejny skok na kasę niestety.
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: ariser »

Znaczy ja to tak zrozumiałem, że te postacie będą już zaczynać z większą liczbą skilli -ergo będą potężniejsze. Stąd zarzut o rozjeżdżaniu balansu. Jak taka opcja już była to nie dyskutuję więcej. ;) Ale za 30$ to pieruńsko drogo. :P
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

ariser pisze:Znaczy ja to tak zrozumiałem, że te postacie będą już zaczynać z większą liczbą skilli -ergo będą potężniejsze. Stąd zarzut o rozjeżdżaniu balansu. Jak taka opcja już była to nie dyskutuję więcej. ;) Ale za 30$ to pieruńsko drogo. :P
To i tak najtańszy box herosów w tej kampanii :(
niestety podwyżka cen boxów o 10$ w stosunku do BP jest chyba najbardziej bolesną ze wszystkich.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: wirusman »

Nawet przejrzałem się tej kampanii. Potem doszedłem do add-onow i dziękuję, postoje.
olsszak
Posty: 1818
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: olsszak »

wirusman pisze:Nawet przejrzałem się tej kampanii. Potem doszedłem do add-onow i dziękuję, postoje.
To kup bez dodatków :)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

olsszak pisze:
wirusman pisze:Nawet przejrzałem się tej kampanii. Potem doszedłem do add-onow i dziękuję, postoje.
To kup bez dodatków :)
Proste, co nie ;) Kupuj, kupuj, bo później poniżej 1k raczej nie znajdziesz pakietów z KSE.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bowie »

pan_satyros pisze:
bowie pisze: Jak będzie figs Davida Bowie, to biorę w ciemno ;)
Nie będzie bo już był w pierwszym sezonie.
A jednak jest! Lord Brix Moonshine czyli Ziggy Stardust aka David Bowie we własnej osobie! Słowo się rzekło, core box pledge zrobiony. Pytanie: co jeszcze dobrać? Wcześniejszych edycji nie posiadam, nie za bardzo się orientuję...
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

bowie pisze:
pan_satyros pisze:
bowie pisze: Jak będzie figs Davida Bowie, to biorę w ciemno ;)
Nie będzie bo już był w pierwszym sezonie.
A jednak jest! Lord Brix Moonshine czyli Ziggy Stardust aka David Bowie we własnej osobie! Słowo się rzekło, core box pledge zrobiony. Pytanie: co jeszcze dobrać? Wcześniejszych edycji nie posiadam, nie za bardzo się orientuję...
Ja już mam prawdopodobny rachunek na ponad 300 xD
Polecam dodatki z nowymi przeciwnikami w pierwszej kolejności oraz to co jest KS Ex, bohaterów masz od groma gratis, więc można olać.

Tak na szybko (piszę nazwy skrótami, lecąc od góry infografiki z KS, ks ex = coś co będzie tylko na KS i nie trafi do sklepów)
https://ksr-ugc.imgix.net/assets/017/26 ... a0bb35d8dd

F&F: dla mnie must have. Nowy typ podstawowego Z to zawsze wielki plus. Do tego nowe misje, nowe kafle, pety oraz 1 KS EX (wysoka wartość na rynku wtórnym).
NRFTW: poza tytułem godnym hitu kapeli metalowej <3 mamy smoka! i widma! Zdecydowanie warto, mimo srogiej ceny. Ponownie mocno wpłynie na regrywalność (no i kolejny kS EX)
Niemiej gdybym musiał brać jeden z powyższych - miałbym problem.

Później masz 2 guest boxy - tu sam się zastanawiam, bo bohaterów niby mamy masę, więc racionalnie patrząc box Paula można odpuścić, z drugiej strony ma 2 nietuzinkowe postacie, piękne rzeźby i klasycznego wampira-nekromantę w stylu nosferatu. Box Smitha to trochę inna bajka, jeden necros z ciekawymi zasadami, jak zwykle bardzo ładny. Jeśli rozważasz zakup kiedykolwiek to i tak taniej będzie tutaj.
Podsumowując nie wpłyną na grę tak mocno, jak duże boxy.

US: to już kompletnie opcjonalne, chociaż pod względem ceny za figurkę to jeden z tańszych boxów. Ja wezmę, bo mam 1 zombicide i lubię tamtych bohaterów, no i to ks ex, znów wysoka wartość po akcji. patrząc racjonalnie na grywalność - można olać, kolekcjonerko - warto.

Kafelki - można olać.

RT&ST - piękne figurki, fajna mechanika, obie ks ex, obie to potwory = brać! doda ciekawych sytuacji i nie stracisz na zakupie.

3DP: jak lubisz picować gry - warto, później będzie znacznie drożej, a do tego to KS EX.

MDC: jak myślisz o zakupie Massive Darkness (lub już kupiłeś) to koniecznie bierz, jeśli nie możesz olać. No i to nie jest KS EX.

FB: trochę skok na kasę, fajnie jest mieć więcej tych modeli i kart, ale cena przegięta.

Kostki z czaszkami: zazwyczaj były w zestawie, tym razem karzą płacić. Ja się łamię. fajne, takie zielone .....

DW: w pierwszym Zombicide były mega, czy będą tu pasować - trudno określić. Na pewno są tańszy na KS niż w retail, więc możesz pomyśleć. No i zawsze to dodatkowy rodzaj wrogów z ciekawą mechaniką walki dystansowej.

3DD: niby fajne, ale przestawianie tego i otwieranie z taką liczbą figurek na planszy hmmm, no nie wiem. Znajomi chwalą, że dodaje klimatu. Pomyślę jeszcze, szczególnie że znów na KS dużo tańsze od sklepów, no i pasują do Massive Darkness.

PTP: to chyba wezmę, raz że taniej, a dwa, że te żetony są naprawdę fajnej jakości.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bowie »

Podziękował! Tak wyczerpującej odpowiedzi się nie spodziewałem... Z tego co widzę, to sam bierzesz wypasioną wersję i łatwiej byłoby Tobie napisać czego nie bierzesz :) Osobiście największą zagwozdkę mam nad boxami Paula i Adriana. Te ich figurki wyraźnie odstają na plus od całej reszty, szczególnie Paul.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 641 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: pan_satyros »

bowie pisze:Podziękował! Tak wyczerpującej odpowiedzi się nie spodziewałem... Z tego co widzę, to sam bierzesz wypasioną wersję i łatwiej byłoby Tobie napisać czego nie bierzesz :) Osobiście największą zagwozdkę mam nad boxami Paula i Adriana. Te ich figurki wyraźnie odstają na plus od całej reszty, szczególnie Paul.
Na 100% biorę: oba duże dodatki, oba pakiety figurek ks ex (wrogowie i herosi), żetony, MD crossover, przeszkody 3d,
60% pewności mam co do zakupu drzwi, nie wiem czy będę miał ochotę się bawić, zobaczę jak będę stał z $ przy PM.
50% waham się co do Boxów gości, bo niby dodatkowi bohaterowie, ale jednak necro nigdy mało.
45% myślę czy brać kostki, skoro mam z poprzedniej wersji (te są tematycznie zielone stąd kuszą).
Na 100% nie biorę: kafli, dodatkowych krzaków, deadeye (bo już mam) i dodatkowych fatty busters.
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: [KS] Zombicide Green Horde

Post autor: bowie »

Kości to akurat łatwa decyzja, bo mimo wszystko drogie nie są, wystarczy odmówić sobie kilku browarów, szczególnie tych droższych knajpianych :)
ODPOWIEDZ