Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: maciejo »

Obrazek

Opis via BGG:
Spoiler:
https://boardgamegeek.com/boardgame/188 ... apocalypse
Gra już się ufundowała,wygląda nieźle (szczególnie grafiki),fajnie jakby wyszła po polsku :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: woytas »

Gra już doszła do wspierających.
Przetłumaczyłem instrukcję. Szukam kogoś, kto sprawdzi moje tłumaczenie. Tekstu jest naprawdę mało, więc zajęłoby to ledwie kilka chwil.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: maciejo »

Masz egzemplarz ?
Możesz proszę napisać coś o samej rozgrywce.
Gra warta uwagi ? :wink:
Ostatnio zmieniony 12 lut 2018, 10:09 przez maciejo, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: woytas »

Tak, mam egzemplarz. Jak zagram, to coś napiszę.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: maciejo »

woytas pisze:Tak, mam egzemplarz. Jak zagram, to coś napiszę.
Wsparłeś na KS czy kupiłeś na wolnym rynku ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: woytas »

Z KickStartera.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: maciejo »

Czy na kartach jest dużo tekstu czy są to raczej krótkie polecania w stylu "dobierz kartę"?
I jakbyś mógł cokolwiek napisać o wariancie solo,na BGG
nie wygląda to za dobrze.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: woytas »

Tekstu na kartach jest mało i raczej nie powinien sprawić problemów. Kilka przykładów:
-Move up to 3 spaces. Draw a card.
-Look through your deck for your Axe and put it directly into play. Shuffle your deck. Draw a scavenge card.
-If lighter is in play, deal 4 damage to all enemies in range.
-Passive: Reduce damage by 1.
-Action: Discard a monster (cannot be used on Bosses) in front of you and replace it with a monster token. Take 3 damage.
-Reduce hunger by 2.
-Fully reload a weapon.
-Passive: Whenever you take the scavenge action, draw two cards. Keep one and put the other on the bottom of the deck.

Wczoraj zagrałem misję 0 (wprowadzającą) i nie wiem co myśleć, bo setup i złożenie gry po, zajęło mi więcej czasu niż sama rozgrywka. Udało mi się wygrać bardzo łatwo i dosyć szybko, trwało to zaledwie kilka rund. Zastanawiałem się, czy na pewno grałem dobrze, ale to chyba jest wina samej misji, która jest oznaczona jako ekstremalnie łatwa. Zobaczymy co będzie w kolejnych.

Gra chyba się nie skaluje. Niezależnie od liczby postaci w grze, nic się w niej nie zmienia, żeby utrudnić tę rozgrywkę. Czyli grając 6 postaciami, będzie najłatwiej. W instrukcji są podane "sposoby" na utrudnienie rozgrywki, ale są to zasady opcjonalne, które można wprowadzić jeśli się chce, a powinno to być chyba rozwiązane jednak inaczej. Muszę zagrać jeszcze kilka razy, żeby wyrobić sobie opinię, może wówczas coś jeszcze dopiszę.

Samo wydanie gry jest świetne. Grubaśne kafle mapy, dobrej jakości karty, drewniane żetony, solidne pudełko.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: jnowaczy »

jestem po dwóch rozgrywkach i muszę powiedzieć ze gra sie calkiem przyjemnie. Gram w wersje solo. Tutorial rzeczywiście poszedł bardzo łatwo, przyjemnie i bez większych problemów. Scenariusz numer 2 a w grze oznaczony jako pierwszy juz poszedł zdecydowanie gorzej i rzutem na taśme i to przy śmierci mojego strazaka, który otoczony przez wrogów na komisariacie nie był w stanie się długo bronić a wsparcie utkneło daleko stąd, zbyt daleko by dotrzeć na czas. Nie był to scenariusz zbyt trudny ale wszytsko w nim szło nie tak, stąd te kłopoty z wypełnieniem zadania. Mimo, ze to dopiero dwie rozgrywki za mna to w sumie podoba mi się ta gra. Można we własny sposób budować mapę w momencie w którym scenariusz tego niewymaga i to może zmienić rozgrywkę w danym senariuszu i uczynić go innym. Jestem miło zaskoczony jak narazie
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: maciejo »

Jestem po kilkunastu rozgrywkach solo i we 2 osoby.
Gra to czysta kooperacja także nie na znaczenia w ile osób gramy,jeśli nie ma mądrali oczywiście :D
Świetnie sprawdza sie jako gra tato syn.
Bardzo dobre wykonanie.Grube kafle, jakość kart i
poziom grafik pierwsza klasa.
Instrukcja banalna, chociaż napisana trochę lakonicznie i bez niejasności się nie obyło,na szczęście na bgg jest FAQ i koledzy na forum :wink:
Co mnie urzekło to sama mechanika gry, praktycznie nie ma turlania kostkami ( jedynie rzucamy na początku tury gdzie pojawią się potwory i przy teście na ukrycie) zagrywamy karty z reki,budujemy comba używamy akcji z kart już wyłożonych jako ekwipunek itd.
Karty są zróżnicowane każda talia potworów składa się z 25 sztuk a talie bohaterów ( a jest ich 6) z 30.
Mapę budujemy w większości przypadków sami.Po przejściu scenariuszy możemy mieszać karty i tworzyć nowe scenariusze,nowe talie potworów jak i bohaterów.
Myślę że regrywalność powinna stać na wysokim poziomie.
Zasady do ogarnięcia w 15 min,niski próg wejścia dla nowych graczy,wykonanie i szybkość rozgrywki to zdecydowane atuty tej gry.
Wad na razie nie zauważyłem.
Zdecydowanie polecam :)
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
pyz
Posty: 71
Rejestracja: 26 paź 2014, 19:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: pyz »

My bardzo lubimy z żoną popykać w tę grę. Tak bardzo, że wsparliśmy tez dodatek. ;) póki co mamy ograne apokalipsy zombie, weszliśmy na mutantów i dostaliśmy ostry łomot. Chyba będziemy próbować po dwie postaci grać, zobaczymy jak to wyjdzie.

Gra jest bardzo przyjemna, czasem losowość potrafi dać w kość, ale to w sumie tematyczne jest. Nigdy nie wiadomo, czy w tym sklepie, który idziemy szabrować nie kryje sie jakiś mordulec. Albo dwa. Gramy z zasadą, która została dodana do instrukcji dodatku, że można szabrować dana lokacje raz na turę. Dodatkowo muszę przyznać, ze gra jest bardzo dobrym systemem do przyjmowania home rules’ów. Raz graliśmy, że można szabrować pare razy, ale za kazde kolejne w danej turze ciągniemy potwora (cos jak w dead of winter z hałasem). Czytałem na BGG ze można spróbować grać tak, że dana lokacje można wyczyścić z zasobów trzema akcjami scavenge. Z każda akcja obracać kafelek lokacji i voila.

Fajne jest to, że każda postac ma zupełnie inną talię kart i rzeczywiście ‚feeling’ każdej z nich jest inny. Nie są to tylko różnice w ilosci obrażeń czy ilustracjach.

A, jeszcze co do losowości, to tez czytałem żeby układając mapę upewnić sie, że lokacja, do której musimy dotrzeć (jeśli o to chodzi w scenariuszu) znalazła sie daleko od Vana, żeby nie było za łatwo i trzeba było sie przejść po tej mapie. :)

Moim zdaniem gra jest bardzo przyjemna, poziom trudności można sobie trochę modyfikować (dodawać więcej lub mniej ‚pustych’ kart do talii scavenge na przykład), ale i tak potrafi kopać dupsko na normalnych ustawieniach.

Jedyne co mi nie pasuje to naboje-penisy i standee postaci. Po prostu nie cierpię standee. Wszystko inne jeśli chodzi o wykonanie to bajka: grube tekturowe kafle mapy, karty plotnowane, drewniane znaczniki paliwa i potworów, wszystko ładne. Styl rysowania tez bardzo przypadł mi do gustu, kojarzy mi sie z komiksem Żywe Trupy.

Polecam, jeśli ktoś lubi coopy i lubi poczuć klimat (mi zazwyczaj klimat wisi, ale tu naprawdę mi sie podoba, i go czuje przede wszystkim). Nie ma to jak poświęcenie Strażaka, który przyciąga do siebie wszystkie potwory flarą, żeby reszta drużyna mogła dać długą do Vana resztkami sił, ledwo uciekając z antidotum!

Czekam na dodatek, który ma wprowadzić oczywiście nowe apokalipsy i postaci, ale przede wszystkim fajny system dnia/nocy, gdzie za dnia potwory sie przemieszczają (!) a w nocy mogą sie wydarzyć różne dziwne rzeczy. :) No i apokalipsa dinozaurów... wyglada cudnie. :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: japanczyk »

http://watermelonpublishing.pl/games/czasapokalipsy/

Watermelon publishing zapowiedziało na maj kampanie crowdfundingowa
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: maciejo »

japanczyk pisze: 18 kwie 2019, 12:17 http://watermelonpublishing.pl/games/czasapokalipsy/

Watermelon publishing zapowiedziało na maj kampanie crowdfundingowa
https://www.kickstarter.com/projects/mi ... escription
Mogliby pociągnąć od razu z grubej rury :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: japanczyk »

maciejo pisze: 19 kwie 2019, 19:55
https://www.kickstarter.com/projects/mi ... escription
Mogliby pociągnąć od razu z grubej rury :wink:
Myślę że zgranie się w czasie tych dwóch kcji jest nieprzypadkowe i podpisana się pod wspólny druk
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: maciejo »

Byłoby super :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
hola0000
Posty: 49
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:58
Lokalizacja: Boronów
Has thanked: 47 times
Been thanked: 8 times

Re: Maximum Apocalypse

Post autor: hola0000 »

Również byłbym za tym żeby pojechali po całości wydając tą grę
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: maciejo »

Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: thegammer »

Jak wygląda przygotowanie elementów do gry i ile czasu zajmuje ? W recenzjach narzekają na mozolne przygotowanie przed rozgrywką - scenariusze określają jakie karty/ lokację będą w grze. Gdzieś znalazłem informację, że czasami dłużej może zająć setup niż sama gra.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: maciejo »

thegammer pisze: 23 maja 2019, 08:33 Jak wygląda przygotowanie elementów do gry i ile czasu zajmuje ? W recenzjach narzekają na mozolne przygotowanie przed rozgrywką - scenariusze określają jakie karty/ lokację będą w grze. Gdzieś znalazłem informację, że czasami dłużej może zająć setup niż sama gra.
No rzeczywiście trochę to trwa ale warto bo gra jest świetna :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: maciejo »

Dla zainteresowanych :wink:
Kampania na wspieram.to rusza pierwszego czerwca.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: wirusman »

Tak trochę cicho o niej.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3349
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 96 times
Been thanked: 127 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: maciejo »

wirusman pisze: 25 maja 2019, 17:56 Tak trochę cicho o niej.
Też mnie to dziwi :?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: Largo »

Jest może dostępny jakiś draft kampanii?
Tak cicho o tej grze, że mam wrażenie, że gra jest skazana na porażkę startując równolegle do Pangei i vikingow na z.to

Edit: cena EB to 219 zł. Wersja na wspieram.to ma mieć figurki i większe pudło. Jak dla mnie w tej cenie pass. Chyba, że będą się w tym już zawierać jakieś dodatki, ale one chyba są osobnym tworem w sensie albo będą osobno do kupienia albo kiedy indziej będą miały kampanie.
Myślę, że warto byłoby z figurek zrobić jakiś płatny dodatek i obniżyć tym samym cenę gry.
mordajeza
Posty: 354
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 170 times
Been thanked: 240 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: mordajeza »

Largo pisze: 29 maja 2019, 11:55 Edit: cena EB to 219 zł. Wersja na wspieram.to ma mieć figurki i większe pudło. Jak dla mnie w tej cenie pass. Chyba, że będą się w tym już zawierać jakieś dodatki, ale one chyba są osobnym tworem w sensie albo będą osobno do kupienia albo kiedy indziej będą miały kampanie.
Myślę, że warto byłoby z figurek zrobić jakiś płatny dodatek i obniżyć tym samym cenę gry.
Strasznie się nakręciłem na tę grę (dokładnie czegoś takiego mi brakowało w kolekcji) i nawet sobie założyłem budżet 200+ z myślą o tym, żeby od razu dokupić jakieś dodatki w trakcie kampanii. 219 zł za samą podstawkę + figurki trochę studzi mój zapał... Choć jeszcze zobaczę, jakie będą cele. Jak fajne, to pewnie się skuszę ;)
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 22 times

Re: Maximum Apocalypse (Mike Gnade)

Post autor: nanautzin »

mordajeza pisze: 29 maja 2019, 12:47
Largo pisze: 29 maja 2019, 11:55 Edit: cena EB to 219 zł. Wersja na wspieram.to ma mieć figurki i większe pudło. Jak dla mnie w tej cenie pass. Chyba, że będą się w tym już zawierać jakieś dodatki, ale one chyba są osobnym tworem w sensie albo będą osobno do kupienia albo kiedy indziej będą miały kampanie.
Myślę, że warto byłoby z figurek zrobić jakiś płatny dodatek i obniżyć tym samym cenę gry.
Strasznie się nakręciłem na tę grę (dokładnie czegoś takiego mi brakowało w kolekcji) i nawet sobie założyłem budżet 200+ z myślą o tym, żeby od razu dokupić jakieś dodatki w trakcie kampanii. 219 zł za samą podstawkę + figurki trochę studzi mój zapał... Choć jeszcze zobaczę, jakie będą cele. Jak fajne, to pewnie się skuszę ;)
Cele może i będą fajne, ale przy takiej cenie osobiście wątpię, żeby wspierający do nich dotarli ;) Sam miałem kupować, ale za taką cenę to spasuje. Uważam, że figurki w podstawce są zbędne. Niech Watermelony przemyślą jeszcze raz system sprzedaży gry, bo może być niewypał, a gra zapowiada się fajnie.
ODPOWIEDZ