Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Nemesis

Post autor: dziobanes »

Odnośnie zarzutów do LoH :

Tylko, że w finalnej wersji zasad, samo zbudowanie pomnika nie wystarczy do wygranej. W momencie wybudowania ostatniego elementu monumentu, uruchamia się zegar 3 tur. Po tych 3 turach wygrywa ten, kto kontroluje obszar, na którym jest ten pomnik. Zapobiega to przypadkowej wygranej osoby, która "przeszła obok" gry. Ja na razie jestem po czterech 3-osobowych rozgrywkach i jak dotychczas tylko jedna zakończyła się przez budowe monumentu i to ledwo się udało osobie, która go zbudowała, bo straciła kontrolę nad regionem i w ostatniej turze odzyskała rzutem na taśmę. Zarzut jest nieaktualny. Poza tym w grze 2- osobowej, budowa monumentów nie kończy w ogóle rozgrywki, po prostu nie da się wygrać w ten sposób.
karamba
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2018, 20:06

Re: Nemesis

Post autor: karamba »

dziobanes dobrze pisze - to zostało poprawione.
A poza tym to wątek o Nemesis 8)
A przeczytałem opinie pierwsze grających i są zadowoleni. Grę chwalą bardzo za klimat, mimo ponoć makabrycznie niskiej przeżywalności postaci. Na początek brzmi zabójczo dobrze. Szykuje się dobry tytuł do grania. Super!
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis

Post autor: pavel »

karamba pisze:dziobanes dobrze pisze - to zostało poprawione.
A poza tym to wątek o Nemesis 8)
A przeczytałem opinie pierwsze grających i są zadowoleni. Grę chwalą bardzo za klimat, mimo ponoć makabrycznie niskiej przeżywalności postaci. Na początek brzmi zabójczo dobrze. Szykuje się dobry tytuł do grania. Super!
Tak finalnie zostało poprawione. Nie pisałem, że jest inaczej. Natomiast rzutuje u mnie to niepewnością do Nemesisa. Patrząc na kampanie AR, o czym wcześniej wspomniał Curiosity, zbyt duży zachwyt wielu recenzentów, bardziej wolę poczytać na forach odczucia graczy po rozgrywkach, po to m.in. służy nam forum. Daleki jestem od krytyki, bo w zasadzie mogę być odebrany tylko pod kątem hejtera. Niektóre aspekty gry podobają mi się. Ale nie idę za stadem. To gra, w którą wolałbym najpierw zagrać i później wesprzeć, ale nie było mi dane. Stąd moje obawy i niezdecydowanie. Gra przekroczyła 2mln, kolejne SG są w wersjach roboczych. Tytuł nie był przygotowany pod ks, tylko retail, a to znaczy, że już kolejnych SG nie będzie? Czy nie wiedzą co dodać? Czy nie są potrzebne? Pytam bez złośliwości.
toblakai
Posty: 1263
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 219 times
Been thanked: 224 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: toblakai »

Kolejne dwie rozgrywki dwuosobowe za mną i kolejna porcja spostrzeżeń.

Polowanie na potwory jest ciekawym patentem, ale wymaga trochę finezji żeby wygrać w ten sposób zakończyć rozgrywkę. Przekonałem się o tym dobitnie, kiedy w ostatniej rozgrywce miałem całkiem fajną sytuację do skapitalizowania w postaci ubicia w krótkim czasie - kwestia 2-3 tur - dwóch potworów. Pomimo dopakowanej postaci oraz dobrego zgrupowania potworów na planszy poszedłem niejako 'na pałę' bijąc je ile wejdzie i pozostawiając ledwo dychające na planszy. Skończyło się to tak, że Żona wbiegła swoim Heraklesem i dobiła dwa naszykowane przeze mnie potwory - nie tylko niwecząc w ten sposób mój pochód do zwycięstwa, ale wręcz pozostawiając mnie w beznadziejnej sytuacji zmuszającej do blokowania jej prób ubicia trzeciego potwora. Na szczęście to co pozostało na planszy to Chimera i Hydra - Chimerę pokonałem ja, a Hydra to nie jest coś co się łatwo ubija :D

Ciekaw jestem jak w przyszłych partiach będzie się polowanie sprawdzać, bo po moich rozgrywkach widzę, że nie można, ot tak sobie 'iść w polowania' ze względu na szybką kontrę przeciwnika. Trzeba jakoś zaciemniać swoje intencje i się dobrze ustawić.

Druga kwestia jest taka, że ponownie obie rozgrywki zakończyły się zwycięstwem poprzez kontrolę świątyń. Nie chcę wyciągać pochopnych wniosków, ponieważ to może być kwestia naszej mety, ale da się wyczuć pewną dominację ten strategii. A przynajmniej biorąc pod uwagę trzeci warunek zwycięstwa, czyli przejęcie 3 obszarów. W tej chwili nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić jak w grze dwuosobowej można przejąć całe 3 obszary - jest to szczególnie dziwne biorąc pod uwagę, że zanim przejmiemy 3 obszary będziemy mieli pod swoją kontrolą ~5 regionów ze świątyniami. Tak więc prościej - i bezpieczniej - by było zbudować świątynie.

Wydaje mi się, że może tutaj być problem z dwuosobową rozgrywką w postaci '2 obszary to za łatwo, a 3 to za trudno'. Więcej rozgrywek pokaże jak naprawdę jest, a liczę też na rozwinięcie gry poprzez dołożenie 4 manumentu, bo w tej chwili południowa część mapy jest mało atrakcyjna.

Jeden z ulubionych momentów jak do tej pory w czasie rozgrywki to Draft Blessingów! Tych kart jest tak dużo i wchodzi do gry na tyle mało, że za każdym razem jest ekscytacja 'co dostanę tym razem'. Tym bardziej, że są one różnorodne i zawsze bardzo znaczące.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Nemesis

Post autor: AkitaInu »

pavel pisze:
karamba pisze:dziobanes dobrze pisze - to zostało poprawione.
A poza tym to wątek o Nemesis 8)
A przeczytałem opinie pierwsze grających i są zadowoleni. Grę chwalą bardzo za klimat, mimo ponoć makabrycznie niskiej przeżywalności postaci. Na początek brzmi zabójczo dobrze. Szykuje się dobry tytuł do grania. Super!
Tak finalnie zostało poprawione. Nie pisałem, że jest inaczej. Natomiast rzutuje u mnie to niepewnością do Nemesisa. Patrząc na kampanie AR, o czym wcześniej wspomniał Curiosity, zbyt duży zachwyt wielu recenzentów, bardziej wolę poczytać na forach odczucia graczy po rozgrywkach, po to m.in. służy nam forum. Daleki jestem od krytyki, bo w zasadzie mogę być odebrany tylko pod kątem hejtera. Niektóre aspekty gry podobają mi się. Ale nie idę za stadem. To gra, w którą wolałbym najpierw zagrać i później wesprzeć, ale nie było mi dane. Stąd moje obawy i niezdecydowanie. Gra przekroczyła 2mln, kolejne SG są w wersjach roboczych. Tytuł nie był przygotowany pod ks, tylko retail, a to znaczy, że już kolejnych SG nie będzie? Czy nie wiedzą co dodać? Czy nie są potrzebne? Pytam bez złośliwości.

Co do LoH - warunek zwycięstwa, nawet jakby został taki sam, niczego nie zmienia.

Tzn w tym sensie że grając z kimś kto gra żeby zepsuć zabawę innym już więcej z taką osobą nie zagram po prostu :) Według mnie też to raczej problem graczy niż gry.

Co do nemesis - SG będą, mówili o tym więc nie ma się o co obawiać.
lazarro
Posty: 228
Rejestracja: 01 sie 2017, 19:48
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: lazarro »

Czy wiadomo coś o jakości wykonania planszy, kart itp?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

lazarro pisze:Czy wiadomo coś o jakości wykonania planszy, kart itp?
Karty mogły być grubsze ale tragedii nie ma, nie ma również linen finisha :)

Tektura jest na przyzwoitym poziomie.
Awatar użytkownika
Yanek
Posty: 67
Rejestracja: 18 gru 2011, 13:30
Lokalizacja: Óć
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Yanek »

Jest dobrze. Recenzja Miami Dice: Lords of Hellas

https://www.youtube.com/watch?v=pqy6-vBETgk
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

Yanek pisze:Jest dobrze. Recenzja Miami Dice: Lords of Hellas

https://www.youtube.com/watch?v=pqy6-vBETgk
Przez te recenzje zaraz zamawiam. Cos z dodatków oprócz terrain jest must have?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Rocy7 »

Gatherey pisze: Przez te recenzje zaraz zamawiam. Cos z dodatków oprócz terrain jest must have?
Ja brałem Atlas (ale wystarczy ta tańsza wersja) zmienia warunek zwycięstwa oraz Troja z uwagi na wprowadzenie nowej mechaniki rozwoju frakcji (o ile chcesz jeszcze bardziej skomplikować sobie rozgrywkę).
AkitaInu pisze: Co do LoH - warunek zwycięstwa, nawet jakby został taki sam, niczego nie zmienia.

Tzn w tym sensie że grając z kimś kto gra żeby zepsuć zabawę innym już więcej z taką osobą nie zagram po prostu :) Według mnie też to raczej problem graczy niż gry.
zgadzam się z AkitaInu
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Gatherey »

A wiadomo cos o tych wszystkich dodatkach (Atlas, Troja itd)? One będą jakoś limitowane czy będzie normalny nakład?
Awatar użytkownika
Pastorkris
Posty: 901
Rejestracja: 10 lis 2009, 07:30
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pastorkris »

Czy ten minotaur z kampanii TWOM coś daje do tej gry? Sprzedać to czy co? :D
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Padre_W_stare_konto »

Pastorkris pisze:Czy ten minotaur z kampanii TWOM coś daje do tej gry? Sprzedać to czy co? :D
Pewnie dodatkowy potwór do pokonania.
Chętnie odkupię :-)

Moje gry na BGG
kali
Posty: 489
Rejestracja: 01 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Łódź

Re: Lords of Hellas

Post autor: kali »

Pastorkris pisze:Czy ten minotaur z kampanii TWOM coś daje do tej gry? Sprzedać to czy co? :D
Jeśli dobrze pamiętam - alternatywna figurka wobec minotaura z podstawki.
Żyjemy po to, żeby wytwarzać łupież.
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Haloon »

Cześć. Gry nie wsparłem na KSie, w tamtym tygodniu dopiero nakręciłem się na ten tytuł i zamówiłem go w sklepie internetowym. Przeglądałem wpisy autorów na Kickstarterze i pogubiłem się z terminami. Ale od początku.

Zamówiłem grę w języku PL razem ze SG z addonami bez Sundrop.

Na stronach sklepów widnieje data premiery kwiecień 2018. W ostatniej aktualizacji autorzy na stronie kampanii piszą, że deadline tłumaczeń mają do 14 lutego. Widziałem też wpis do transporcie miniatur do Polski. Mam rozumieć, że gry są przygotowywane/składane u nas w kraju i z Polski będą wysyłane? Co do kwietniowego terminu to uwzględnia on opóźnienie produkcji czy raczej sklepy podają pierwotną datę, a gry raczej trzeba się spodziewać w czerwcu lub lipcu?
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sngt »

@Haloon
Kwiecień to powinien być miesiąc w którym dostaniesz grę.
Wysyłane są z Polski i tutaj też pakowane. Wersje z sundropem i bez są wysyłane równolegle. Oczywiście można się spodziewać, że bez sundropa dostaniesz szybciej :)
Jeśli chodzi o opóźnienia to nie sądzę żeby jakieś były bo karty są drukowane w Polsce :)
Moja kolekcja - klik
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Haloon »

Ulala :D

A myślałem, że planszówki takiego kalibru od teraz od a do z robi się wyłącznie w Chinach. Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Curiosity »

Haloon pisze:gry raczej trzeba się spodziewać w czerwcu lub lipcu?
Zaktualizuj sobie dane na BGG, bo wynika z nich, że grę już posiadasz ;>
Lords of Hellas (2017) N/A 5.997 Owned
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Haloon »

Wrzucam owned bo tak mi jest łatwiej ogarnąć co mam zamówione i opłacone. Wystarczy czekać. ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Przecież tam jest status "preordered"?
yNidhogg
Posty: 300
Rejestracja: 05 sty 2015, 22:56

Re: Lords of Hellas

Post autor: yNidhogg »

rattkin pisze:Przecież tam jest status "preordered"?
Niektórzy mają swój system. Ja np Wishlist + "Don't buy this" oznaczam gry które mają znajomi ; )
Masa gier
... czasem piszę nie po polsku : |
Padre_W_stare_konto
Posty: 165
Rejestracja: 14 lis 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: Padre_W_stare_konto »

Haloon pisze: Zamówiłem grę w języku PL razem ze SG z addonami bez Sundrop.
Z tego co mi wiadomo to w kwietniu mógłbyś mieć jeśli samą podstawkę byś zamówił i to z KS-a, bo wersje z dodatkami sklepy zamawiają w jednej dostawie a nie dwóch. Zatem wsio będzie jakieś 3 miechy później.

Moje gry na BGG
Golin
Posty: 328
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Golin »

Ver językowe z stretch grał miały byc pierwotnie w kwietniu ale pewnie bd opoznienie
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 22 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: sngt »

Dodatki z Kickstartera to na pewno bedą opóźnione. Prawdopodobnie nawet nie zaczęli produkcji figurek. A do tego jeszcze transport, pakowanie no i sundrop. Jak zrealizują to do września to będzie bardzo dobrze.
No, ale nie ma co narzekać, bo podstawka z terrain expansions powinna wystarczyć na baardzo długo.
Na początku też myślałem czy nie zamówić w sklepie, ale mimo wszystko wolałem wysyłkę w dwóch falach, więc zamówiłem przez pledge managera.
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: maciejo »

Haloon pisze:Cześć. Gry nie wsparłem na KSie, w tamtym tygodniu dopiero nakręciłem się na ten tytuł i zamówiłem go w sklepie internetowym. Przeglądałem wpisy autorów na Kickstarterze i pogubiłem się z terminami. Ale od początku.

Zamówiłem grę w języku PL razem ze SG z addonami bez Sundrop.

Na stronach sklepów widnieje data premiery kwiecień 2018. W ostatniej aktualizacji autorzy na stronie kampanii piszą, że deadline tłumaczeń mają do 14 lutego. Widziałem też wpis do transporcie miniatur do Polski. Mam rozumieć, że gry są przygotowywane/składane u nas w kraju i z Polski będą wysyłane? Co do kwietniowego terminu to uwzględnia on opóźnienie produkcji czy raczej sklepy podają pierwotną datę, a gry raczej trzeba się spodziewać w czerwcu lub lipcu?
Gdzie kupiłeś,bo iszop nic nie pokazuje ?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ