Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 440
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Gromb pisze: 05 lip 2019, 15:39 Tak. O dodatkach. Musiałem, pisząc zrobić skrót myślowy.
Tak, dodatki na pewno tchną trochę życia ale jakbym miał je dokupowaćto bym się zastanawiał. Są ciekawe to fakt ale nie zmieniają w mojej ocenie aż tyle. Tak wiem, że Chronos to całkowicie inny tryb rozgrywki, Atlas zmienia warunki zwycięstwa a Apollo dodaje muzy, mogące wiele namieszać. Tylko wtedy robi się z tego taka trochę kobyłka, którą dłużej się rozkłada niż gra.
Coś mi podpowiada, że jeśli dodatki pojawią się w sprzedaży to tanie także nie będą. No ale może po ich pojawieniu się diametralnie zmienię swoje zdanie o grze. Kto wie.
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Ta gra jest bardzo dużym sukcesem na zachodzie... u nas tylko jakoś szału nie ma. W dużej mierze przyczyną tego jest to, że AR ma w dupie polski rynek i specjalnie nie inwestowało w marketing, a Phalanx to dość nieudolna firma... miałem z nimi już kilka razy do czynienia i wiem co mówię.
Szkoda, bo gra jest świetna, ale z mojej perspektywy najważniejsze, że mam podstawkę i będę miał dodatki w języku polskim... to, że inni nie poznają tego świetnego tytułu to ich strata.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Paskuder »

Mnie się wydaje że jak ktoś miał kupić to kupił na KS, ewentualnie później wersję KS w sklepie. Edycję od Phallanx wzięły jakieś niedobitki chyba tylko...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5122
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 856 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

Dokładnie, nasz rynek został mocno nasycony przez KS. Chyba z samych zbiorówek na forum poszło ze 200 egzemplarzy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Chyba źle zrozumiałem. Dodatki w wersji polskiej będą bo przecież są jakieś zdjęcia nawet z produkcji w wersji PL. Pytanie tylko kiedy będą i czy błędy typu wielkość kart i planszy będą naprawione...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1552
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 103 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Dodatki w wersji PL będzie dystrybuował tylko AR bo Phalanx się wycofuje z rodzimej edycji. Czyli podejrzewam, że do momentu aż się skończy KS nadwyżka w magazynie i koniec. W wersjach językowch mają być poprawione karty, planszy na pewno nie ruszą, zostawią wspomniane rozwiązanie z matą - chcesz mieć dobrą planszę to sprzedamy Tobie matę po kosztach lub wyślemy pliki za darmo i sobie sam wydrukujesz.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Jaxo64
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 13:49

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Jaxo64 »

Mam takie pytanie, odnośnie SG i dodatków. Rozumiem że już nie ma co liczyć na dodatek Terrain Expansion i 6th gracza, niestety przespałem zakup a przydał by sie :-( Odnośnie SG Leonidasa będą rozsyłać teraz do wspierających z resztą rzeczy ??.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

AR ma sprzedawać dodatki do loh po kampanni. Czyli coś się jeszcze znajdzie.
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rafaelus »

Wiadomo coś w ogóle o stretch golach do tej gry? Kiedy wysyłka?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

rafaelus pisze: 11 lip 2019, 22:07 Wiadomo coś w ogóle o stretch golach do tej gry? Kiedy wysyłka?
Zaczynają się drukować.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Paskuder »

Angielskie chyba wszystkie rozesłali.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

A jak to dokładnie z tą plansza wygląda? Ten plik wysyłają na jakieś konkretne życzenie czy można skądś pobrać? O co chodzi z mata? Coś na zasadzie poprawionej mapy na rozwijanej macie?

Można by ogarnąć np. Poprawienie planszy na wszystkie dodatki [w razie graczy na 5 można poprostu cześć zasłonić albo z niej nie korzystać]? Jest ktoś w stanie coś takiego załatwić? Ktoś by taka duża kartę składana był w stanie zrealizować? Czy koszty np na kilka sztuk to byłby majątek?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Mam prośbę mógłby ktoś podać wymiary karty artefaktow i potworów? Z góry dziękuję. :)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

Jeśli ktoś jeszcze nie wie to AR rozpoczęło wysyłkę bohaterów na wierzchowcach, dzisiaj dostałem swojego Perseusza (trzeba go jeszcze skleić, ale już wydaje mi się, że jakość jest w porządku).
Awatar użytkownika
Kondzio167
Posty: 239
Rejestracja: 13 mar 2012, 23:28
Has thanked: 68 times
Been thanked: 42 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Kondzio167 »

Acererak pisze: 26 lip 2019, 15:14 Jeśli ktoś jeszcze nie wie to AR rozpoczęło wysyłkę bohaterów na wierzchowcach, dzisiaj dostałem swojego Perseusza (trzeba go jeszcze skleić, ale już wydaje mi się, że jakość jest w porządku).
Wrzucisz zdjęcie po sklejeniu? :)
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Podrzuci ktoś instrukcje do Kronosa PL? Gdzieś widziałem kiedyś i nie umie teraz znaleźć.
PS. Czy kronosa rozkłada się tylko na podstawowej planszy (chyba ta pod tryb solo) już bez żadnych dodatków na 5 i 6 gracza?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1552
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 103 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Dopiero niedawno zacząłem ogrywać Lords of Hellas i po 4 partiach mamy bolączkę w postaci kart błogosławieństw. Wygląda na to, że niektóre z nich są mocno przegięte i ciężko to zbalansować dostając crap kiedy przeciwnik ma kosę. Czy to faktyczny problem? Moi współgracze zaczynają na to narzekać i obawiam się, że niedługo ciężko ich będzie przekonać do kolejnych partii.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
drzewko
Posty: 290
Rejestracja: 05 sie 2016, 09:37
Has thanked: 44 times
Been thanked: 287 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: drzewko »

Wydaje mi się, że częścią strategii jest też jak i kiedy budować świątynię. Wiadomo, że czasami nic nie możesz zrobić z tym fantem, ale ja staram się np nie budować świątyni gdy następna wywoła draft. Mam wtedy gwarancję, że bedę wybierał z co najmniej 3 kart
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 440
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

drzewko pisze: 07 sie 2019, 12:38 Wydaje mi się, że częścią strategii jest też jak i kiedy budować świątynię. Wiadomo, że czasami nic nie możesz zrobić z tym fantem, ale ja staram się np nie budować świątyni gdy następna wywoła draft. Mam wtedy gwarancję, że bedę wybierał z co najmniej 3 kart
Fakt, to jest strategia
ale wydaje mi się, że tutaj chodzi raczej o współgraczy, którzy nie chcą za bardzo wyścigu o to, kto pierwszy dostanie karty błogosławieństw.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

W dodatku City of Steel będzie planszetka z ulepszeniami armii. Można będzie zamiast brać błogosławieństwa ulepszyć armię.
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 440
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 98 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Fenrisek83 pisze: 07 sie 2019, 14:31 W dodatku City of Steel będzie planszetka z ulepszeniami armii. Można będzie zamiast brać błogosławieństwa ulepszyć armię.
Fajnie. Tylko pytanie, czy ktoś u nas wyda ten dodatek? Jeśli ktoś ma KS to super, ale co z resztą?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

To są tylko planszetki i po jednym żetonie. Nawet było opublikowane jako pnp. :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1552
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 103 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Gdzie można dorwać polskie instrukcje do dodatków? Na stronie AR nie widzę a pod linkiem z aktualizacji na KS nie można już pobrać.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Są do pobrania na stronie KS w którymś linki z aktualizacji. Tam gdzie jest mowa o wypuszczeniu czy druku wersji językowych. Na dole tej aktualizacji jest link z plikiem do pobrania.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1552
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 103 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

No właśnie ten link nie działa.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ