Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: E2MD »

Hardkor pisze: 07 sty 2020, 13:52 No to zrobiłem, ale ich support to jest tragedia. Wlasnie mi odpowiedzi na ticket do kiedy jest LP na etherfields otwarty... wyslalem to pytanie z tydzien temu
Z tydzień temu - czyli wysłałeś im pytanie w Sylwestra. Wiesz o tym, że później był Nowy Rok i przedłużony weekend - ludzie mają swoje rodziny i też potrzebują wolnego. Odpowiedzieli Ci maksymalnie w trzecim dniu roboczym - pod warunkiem, że ktokolwiek pracował 2 lub 3 (wątpię). Uważam, że to jest normalny i akceptowalny czas odpowiedzi.

Tak mi się przypomniało, że w jednym z podcastów 2 pionki żona Trzewika prosiła by nie wysyłać w piątek wieczorem pytania na maila, a w sobotę ponawiać go na FB portalu, forum gier i w jeszcze kilku miejscach - wydawnictwa to normalne firmy i mają swoje godziny pracy. Zwielokrotnienie pytania powoduje tylko więcej pracy i wolniejszy czas odpowiedzi. Wrócą do pracy w poniedziałek to odpowiedzą.

Dla nas to jest hobby i mamy swoje oczekiwania, ale z drugiej strony są normalni ludzie którzy mają rodziny, domy czy inne hobby i mają prawo do wolnego. Trochę wzajemnego szacunku i zrozumienia
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fiacik »

E2MD pisze: 07 sty 2020, 14:59 pod warunkiem, że ktokolwiek pracował 2 lub 3 (wątpię).
Ogólnie się zgodzę, ale 2 i 3 to normalne, powszednie dni robocze - więc nie rozumiem zdziwienia.

EDIT: żeby nie było off topu. Zamówiłem dodatek Lord of the Sun bez sun dropa i jest wszystko w porządku.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4464
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 846 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

No macie racje panowie. Awekeni przepraszam :( I tak nie przeczytacie...
No ja sprawdziłem wszystkie dodatki jakie mam i tylko ten problem z Atlasem. No nic to czekamy
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Czy AR udostępniło gdzieś pliki z plansza na 6 osob? Na ich stronie w download nie widzę... Znalazłem jakieś pliki na bgg od gościa gdzie są chyba jego zmiany np opcja na 6 monumentow itp.
Czy AR wypuściła coś swojego, to co miało być sprzedawane w Essen?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4464
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 846 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

"Czy AR wypuściła coś swojego, to co miało być sprzedawane w Essen?"

To znaczy? Co masz na myśli?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Obrazek

Można było chyba taka plansze wtedy kupić... Nie wiem czy to na jakiejś playmacie było czy tektura.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Playmata tylko w języku angielskim była dostępna w trakcie Essen na stronie gamefound. Ponoć ma być jeszcze dostępna ale nie wiadomo kiedy.
Ta co Attan wkleił to fanowska przeróbka z dodatkowymi miejscami na monument. Ta od AR była na postawie oryginalnych plansz.
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

No właśnie, a to co AR puścilo wtedy w Essen jest gdzieś dostępne w jakimś pliku do pobrania?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Z tego co kojarzę to jeszcze nie. Coś tam wspominali o wypuszczeniu tego do samodzielnego "druku" ale czy to się potwierdzi i kiedy to nie mam pojęcia. :(
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

Dzisiaj dostałem w końcu tracking przesyłki z matą, jestem ciekaw jaka będzie jakość.
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

yoyocmg pisze: 08 sty 2020, 19:46 Dzisiaj dostałem w końcu tracking przesyłki z matą, jestem ciekaw jaka będzie jakość.
No to pochwal się jak już dojdzie :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4464
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 846 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

yoyocmg pisze: 08 sty 2020, 19:46 Dzisiaj dostałem w końcu tracking przesyłki z matą, jestem ciekaw jaka będzie jakość.
O kurde, a ja dalej czekam na swoją ;x Musiałeś na gamefound zamówić, bo chyba nigdzie indziej nie sprzedawali tego co nie?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Casiliasplp
Posty: 580
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Casiliasplp »

Heh do mnie mata też idzie
ale dodatków jeszcze nie mam :D
Hala Madrid
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

Hardkor pisze: 08 sty 2020, 20:50
yoyocmg pisze: 08 sty 2020, 19:46 Dzisiaj dostałem w końcu tracking przesyłki z matą, jestem ciekaw jaka będzie jakość.
O kurde, a ja dalej czekam na swoją ;x Musiałeś na gamefound zamówić, bo chyba nigdzie indziej nie sprzedawali tego co nie?
Tak, gamefound. Może po prostu dopiero zaczęli wysyłać i jesteś któryś w kolejności.
yoyocmg
Posty: 258
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:49
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 28 times
Been thanked: 18 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yoyocmg »

Rzuciłem okiem w pracy na matę i wydaje się ok. Grafika mogłaby być momentami bardziej wyraźna (tekst i ikona na polach z miastami są troszkę rozmazane), ale z drugiej strony wszystkie maty jakie mam to maty tylko z tłem, a nie planszą, dlatego nie przywiązywałem uwagi jak tamte są dokładnie wydrukowane. Na plus na pewno materiał - wydaje się gruby i solidny. No i mata jest ogromna, nie wiem jak ja się ze wszystkim pomieszczę na stole :D

Teraz pozostaje czekać na dodatki KSowe...
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

yoyocmg pisze: 09 sty 2020, 08:48 Rzuciłem okiem w pracy na matę i wydaje się ok. Grafika mogłaby być momentami bardziej wyraźna (tekst i ikona na polach z miastami są troszkę rozmazane), ale z drugiej strony wszystkie maty jakie mam to maty tylko z tłem, a nie planszą, dlatego nie przywiązywałem uwagi jak tamte są dokładnie wydrukowane. Na plus na pewno materiał - wydaje się gruby i solidny. No i mata jest ogromna, nie wiem jak ja się ze wszystkim pomieszczę na stole :D

Teraz pozostaje czekać na dodatki KSowe...
Możesz wrzucić zdjęcia tej maty? (jakość druku, grubość). Jak to nie jest tajemnica to ile za taką mate wyszło?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 435
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fiacik »

Attan pisze: 09 sty 2020, 12:46
yoyocmg pisze: 09 sty 2020, 08:48 Rzuciłem okiem w pracy na matę i wydaje się ok. Grafika mogłaby być momentami bardziej wyraźna (tekst i ikona na polach z miastami są troszkę rozmazane), ale z drugiej strony wszystkie maty jakie mam to maty tylko z tłem, a nie planszą, dlatego nie przywiązywałem uwagi jak tamte są dokładnie wydrukowane. Na plus na pewno materiał - wydaje się gruby i solidny. No i mata jest ogromna, nie wiem jak ja się ze wszystkim pomieszczę na stole :D

Teraz pozostaje czekać na dodatki KSowe...
Możesz wrzucić zdjęcia tej maty? (jakość druku, grubość). Jak to nie jest tajemnica to ile za taką mate wyszło?
https://gamefound.com/projects/awaken-r ... tails/2495#/
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 443
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: lukkk »

Jakie są Wasze odczucia po ograniu dodatków? Są dobrze zbalansowane? Dużo wzbogacają grę czy raczej dodają nowe trudności?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Przed chwilą kurier dostarczył mi matę!

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... zwh3kN.jpg
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... S9auLG.jpg
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... vuQyTT.jpg
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... Y2rMcm.jpg

Z plusów: mata jest obszyta na krawędzi solidną nicią i ma zaokrąglane rogi. Mam kilka mat i jeszcze się z takim obszyciem nie spotkałem. Robi solidne wrażenie. Sama mata, jak to neopren: łatwo się zwija i rozwija, można ją gnieść, ściskać, miętosić, a i tak będzie wyglądała jak nowa.

Z minusów: no plik z mapą to jednak mógł mieć wyższą rozdzielczość. Nie ma tragedii, ale do JAKOŚCI (przez duże "J") to jednak trochę brakuje. Jednak cofam to co napisałem - przyjrzałem się jeszcze raz, dłużej i dokładniej i stwierdzam śmiało, że to byłoby czepianie dla samego czepiania. Powiedzmy, że jest 9 na 10.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5172
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 873 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: raj »

To jest wątek o grze a nie o komunikacji ze sklepem, zamawianiu w sklepie czy o bólach oczekiwania. Trzymajcie się tego.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

lukkk pisze: 09 sty 2020, 16:55 Jakie są Wasze odczucia po ograniu dodatków? Są dobrze zbalansowane? Dużo wzbogacają grę czy raczej dodają nowe trudności?
Na razie zagrałem dopiero dwie gry z dodatkami:
Pierwsza z Apollo i muzami, a druga w pięciu graczy z Atlantydą i Posejdonem.
W obu przypadkach dodano mało nowych zasad do ogarnięcia (wystarczy dosłownie kilka zdań tłumaczenia), ale dających pełno nowych możliwości:
- Apollo – monument dzięki, któremu możemy werbować muzy, które swoimi zdolnościami wpływają na krainę w której się znajdują.
- Porty: regiony z portami uważa się za połączone i mogą dzięki nim przemieszczać się bohaterowie i hoplici z rozkazu marszu.
- Flota: nowa cecha, której wartość można dodać do siły armii podczas walk w regionach z portami.
- Talos: potwór, którym może sterować gracz, mający kontrolę nad regionem z kuźnią na planszy Atlantydy.

Ogólnie wszystko fajnie działa i dodatki wydają się być przemyślane i dobrze zaprojektowane. Na razie jestem zadowolony, zobaczymy jak to będzie wyglądać po większej ilości gier.

Niedługo kolejne partie i kolejne moduły :)
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: E2MD »

yarzab pisze: 10 sty 2020, 09:04 ... a druga w pięciu graczy z Atlantydą i Posejdonem...
W jaki sposób zakończyła się gra na pięć osób?
My zagraliśmy dwa razy i dwa razy wygrana padła dzięki potworom. Zastanawiamy się właśnie czy nie zwiększyć ilości potrzebnej do zwycięstwa do czterech potworów. Zwłaszcza Talos jest dosyć łatwy do zabicia, mimo że daje sporo frajdy w kierowaniu nim.
Ciekawe czy da się wygrać przy 5-6 graczach na kontrolę terytoriów. Wydaje się to mało prawdopodobne.
Z drugiej strony zwłaszcza na 6 powinno być łatwiej wygrać na świątynie. W pełnym składzie powinno być ich 12 na mapie (uwzględniając fabrykę która jest traktowana jako świątynia).
yarzab pisze: 10 sty 2020, 09:04 ... W obu przypadkach dodano mało nowych zasad do ogarnięcia (wystarczy dosłownie kilka zdań tłumaczenia), ale dających pełno nowych możliwości ...
Zgadzam się z tym, że większość dodatków to bardzo mało tłumaczenia i w związku z tym próg wejścia jest niski.
Te możliwości nie są jakieś rewolucyjne, ale wprowadzające trochę odświeżenia do rozgrywki.
Nie wiem jak ogarniacie setup i składanie, żeby nie trwało to dłużej niż rozgrywka. Poproszę o hinty.
yarzab pisze: 10 sty 2020, 09:04 ... Porty: regiony z portami uważa się za połączone i mogą dzięki nim przemieszczać się bohaterowie i hoplici z rozkazu marszu...
Porty są ciekawe, ale zauważyłem jedną rzecz która chyba nie jest przemyślana. Są zadania/karty które wymagają określonej sumy ilości cech u bohatera (najczęściej pięciu). Z portami jest to wiele łatwiej spełnić ponieważ wg instrukcji jest to kolejna cecha - czyli zamiast 3 mamy na start (zazwyczaj) 4. Trochę to ułatwia i przyśpiesza rozgrywkę (może o to chodziło przy rozgrywce dla większej ilości graczy).
Dla główna cecha portów to zwiększania ilości siły obrońców - raz prawie udało mi się wygrać na monument który był w porcie a cechę miałem na maxa połączoną ze sporą ilością hoplitów wokół monumentu. Ciężko jest wtedy wjechać siłowo do zajmowanego terytorium - trzeba naprawdę kombinować, a trzy rundy to nie jest super dużo czasu.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: yarzab »

E2MD pisze: 10 sty 2020, 09:45
yarzab pisze: 10 sty 2020, 09:04 ... a druga w pięciu graczy z Atlantydą i Posejdonem...
W jaki sposób zakończyła się gra na pięć osób?
Też zwycięstwo na potwory, ale w ostatniej chwili. Następny gracz wygrałby na kontrole krain.
E2MD pisze: 10 sty 2020, 09:45
yarzab pisze: 10 sty 2020, 09:04 ... W obu przypadkach dodano mało nowych zasad do ogarnięcia (wystarczy dosłownie kilka zdań tłumaczenia), ale dających pełno nowych możliwości ...
Nie wiem jak ogarniacie setup i składanie, żeby nie trwało to dłużej niż rozgrywka. Poproszę o hinty.
wiele nie da się poradzić... 10 min rozkładania i z 15-20 chowania... nie do przeskoczenia chyba :wink:
E2MD pisze: 10 sty 2020, 09:45
yarzab pisze: 10 sty 2020, 09:04 ... Porty: regiony z portami uważa się za połączone i mogą dzięki nim przemieszczać się bohaterowie i hoplici z rozkazu marszu...
Porty są ciekawe, ale zauważyłem jedną rzecz która chyba nie jest przemyślana. Są zadania/karty które wymagają określonej sumy ilości cech u bohatera (najczęściej pięciu). Z portami jest to wiele łatwiej spełnić ponieważ wg instrukcji jest to kolejna cecha - czyli zamiast 3 mamy na start (zazwyczaj) 4. Trochę to ułatwia i przyśpiesza rozgrywkę (może o to chodziło przy rozgrywce dla większej ilości graczy).
Dla główna cecha portów to zwiększania ilości siły obrońców - raz prawie udało mi się wygrać na monument który był w porcie a cechę miałem na maxa połączoną ze sporą ilością hoplitów wokół monumentu. Ciężko jest wtedy wjechać siłowo do zajmowanego terytorium - trzeba naprawdę kombinować, a trzy rundy to nie jest super dużo czasu.
Po jednej partii trudno mi coś tu dodać czy się odnieść... muszę pograć więcej :wink: ale w pierwszej rozgrywce porty były wykorzystywane co chwila, choć nikt nie rozwijał u nas floty :lol:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Odebrałem dziś swoją edycję "Tytan".
Łomatkoboska, ile tam dobrego!

I niby człowiek wszystko już widział (na zdjęciach), oglądał wszystkie karty (bo dostępna jest wersja pnp), ale wziąć to do łapy osobiście - nieporównywalne :) Przede wszystkim muszę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że AR ulepszył "sundrop". W podstawce były szkaradne przypadkowe psiknięcia, a tutaj mamy bardzo fajne cieniowanie. Wygląda na celową choć pospieszną robotę, a nie na amatorkę w stylu "tak mi się psiknęło, to tak zostanie".

Z minusów - dodatkowa podwójna plansza (chyba ta od "Miasta ze Stali", ale głowy nie dam, dużo tego jest) zaczęła się rozwarstwiać. I to w chwilę po wyjęciu z pudełka. Gdyby nie to, że mam matę, to wyrwałoby mi się niecenzuralne słowo na "k" (i to raczej więcej niż raz). Po drugie - figurka Kronosa przyszła z ułamaną prawą ręką (ale nie będę grał solo, więc mam to gdzieś). Z rzeczy, na które pewnie wszyscy będą narzekać, to monument Posejdona ma bardzo słabo zrobione łączenie na wysokości pasa. Bity są malutkie i blisko siebie, całość nie trzyma się i wypada. Jak w końcu się połączy to jakoś się trzyma, ale mam wrażenie, że tylko czyha, żeby się niespodziewanie przewrócić.

Figurki są fajne, ale nie mogło być inaczej. Baaaardzo przyjemnie wziąć je do ręki. Kawał plastiku. Będzie to kozacko wyglądać na mapie w opcji dla kompletu graczy.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gamleer
Posty: 129
Rejestracja: 19 sty 2019, 09:33
Been thanked: 14 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Gamleer »

Curiosity pisze: 10 sty 2020, 19:06 Odebrałem dziś swoją edycję "Tytan".
Pisząc edycja "Tytan" masz na myśli Lords of Hellas: Dark-ages-expansion (2019)?
ODPOWIEDZ