Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ozy »

Grzeju pisze:Łącząc wypowiedź Ozy-iego z tym updatem AR, wygląda że znowu wersja sklepowa będzie szybciej. I to dużo szybciej.
Nie, premiera retail będzie miała miejsce po rozesłaniu gier do wspierających.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: costi »

tejot pisze:
AkitaInu pisze:
vcrproszek pisze:Wspieranie na KS dla mnie zawsze oznacza opóźnienia. I jesli wersja pl będzie miesiac czy 2 później to i tak piekny "wynik", dla mnie w ogóle niezauważalne opóźnienie. Nie ma co bic piany o kilka tyg. Naprawdę są gorsze przypadki, jak Conan, gdzie opóźnienie wynioslo ponad rok, a odblokowane SG to byly tylko figurki bez dostarczonych scenariuszy. Pierwszy AvP to kolejny przykład totalnej porażki, masa,ludzi do dzis nie otrzymala tego co zamowila. Tak samo Dark Souls. Opóźnienie w SG będzie wynosic ponad rok, jesli dotrzymaja terminów, nie wspominając o tym, ze część osób nie otrzymala jeszcze gry podstawowej. Na tyle tych przypadkow AR to wzór do naśladowania.
Tu nie chodzi o opóźnienie tylko kiepską komunikację. Sam nie mam problemu z opóźnieniami, mogą zdażyć się każdemu.

Ale komunikacja jest naprawde kiepska i to jest coś co już wiele osób im powiedziało.
Jeśli tu jest kiepska to co powiedzieć o Brassie. Tam nawet nie przepraszają zbyt wylewnie. Suche komunikaty że się opóźni i już. W przypadku AR przynajmniej mam poczucie że im zależy i że czują się źle z tym że coś się opóźnia.
Roxley Games wydaje się mieć wylane na to co pomyślą klienci- po prostu miało być w styczniu a będzie w maju, chyba że się jeszcze opóźni. Zero rozckliwiania się w temacie.
Ja też nie mam poczucia że AR działa jakoś wyjątkowo niewłaściwe. Na tle innych nie mam im specjalnie nic do zarzucenia.
Roxley ma kiepską komunikację? Raport co dwa tygodnie z postępem produkcji i aktualnymi informacjami (nawet jak nic się nie dzieje).
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
tejot
Posty: 353
Rejestracja: 25 lip 2012, 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: tejot »

costi pisze:
tejot pisze:
AkitaInu pisze: Tu nie chodzi o opóźnienie tylko kiepską komunikację. Sam nie mam problemu z opóźnieniami, mogą zdażyć się każdemu.

Ale komunikacja jest naprawde kiepska i to jest coś co już wiele osób im powiedziało.
Jeśli tu jest kiepska to co powiedzieć o Brassie. Tam nawet nie przepraszają zbyt wylewnie. Suche komunikaty że się opóźni i już. W przypadku AR przynajmniej mam poczucie że im zależy i że czują się źle z tym że coś się opóźnia.
Roxley Games wydaje się mieć wylane na to co pomyślą klienci- po prostu miało być w styczniu a będzie w maju, chyba że się jeszcze opóźni. Zero rozckliwiania się w temacie.
Ja też nie mam poczucia że AR działa jakoś wyjątkowo niewłaściwe. Na tle innych nie mam im specjalnie nic do zarzucenia.
Roxley ma kiepską komunikację? Raport co dwa tygodnie z postępem produkcji i aktualnymi informacjami (nawet jak nic się nie dzieje).
Częsta nie znaczy dobra. Owszem informują na bieżąco co się dzieje i że z kolejnymi etapami są w lesie. Ja za każdym razem mam wrażenie że oni mają w dupie to co klienci na ten temat myślą.
Po prostu będzie kolejne opóźnienie i już. Dlaczego? Bo tak.
Wpisują terminy na poszczególne etapy prac po czym je przekraczają o kilka tygodni bez słowa wyjaśnienia. Ale to temat na inny wątek.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Asia - On Table »

raj pisze:Jak policzysz dodatki z SG to wyjdzie, że taniej jest na KS.
A jak chcesz samego Cora, to wystarczy, że dodatki sprzedasz i też będzie taniej.

nie przeliczałam co i za ile było w KS ale obecnie w przedsprzedaży cena wynosi 270 zł.

https://merlin.pl/lords-of-hellas-awake ... s/7863388/
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
Bjorn
Posty: 34
Rejestracja: 10 wrz 2016, 13:38

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bjorn »

Asia - On Table pisze:
raj pisze:Jak policzysz dodatki z SG to wyjdzie, że taniej jest na KS.
A jak chcesz samego Cora, to wystarczy, że dodatki sprzedasz i też będzie taniej.

nie przeliczałam co i za ile było w KS ale obecnie w przedsprzedaży cena wynosi 270 zł.

https://merlin.pl/lords-of-hellas-awake ... s/7863388/
Czy to na Merlinie to polska wersja? Nie widzę takiej info :(
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

Asia - On Table pisze:nie przeliczałam co i za ile było w KS ale obecnie w przedsprzedaży cena wynosi 270 zł.
A bez tego przeliczenia stwierdzenie, że sama podstawka teraz kosztuje 270 niczego nie daje.
Podstawowy KS był do dostania z przesyłką w grupówce za 390, za co dostawało się core, 2 duże dodatki (na i-szopie najniższe ceny przedsprzedaży to 125+192), 1 średni (exclusiv, nie do kupienia, więc cena na rynku wtórnym będzie niezła) oraz luzem 1 monument (pewnie będzie ponad 60 zł), 2 bohaterów (ponad 30 zł za sztukę), 3 potwory (ponad 30 zł za sztukę), ze 20 kart i jakieś dodatkowe exclusivy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Bjorn
Posty: 34
Rejestracja: 10 wrz 2016, 13:38

Re: Lords of Hellas

Post autor: Bjorn »

Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: raj »

"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Maniake
Posty: 77
Rejestracja: 25 sty 2018, 20:56
Lokalizacja: Zgorzelec
Has thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: Maniake »

Bjorn pisze:A czy to: https://www.planszomania.pl/strategiczn ... ellas.html zawiera stretch goale?
Patrząc po cenie to powinna. Ale najlepiej dopytać, żeby się nie sparzyć
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Asia - On Table »

Bjorn pisze:A czy to: https://www.planszomania.pl/strategiczn ... ellas.html zawiera stretch goale?
Jest to zwykła wersja sklepowa nie KS i bez dodatków , kolega dzwonił i pytał.
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
obcy_astronom
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:23

Re: Lords of Hellas

Post autor: obcy_astronom »

Asia - On Table pisze:
Bjorn pisze:A czy to: https://www.planszomania.pl/strategiczn ... ellas.html zawiera stretch goale?
Jest to zwykła wersja sklepowa nie KS i bez dodatków , kolega dzwonił i pytał.

Ta cena to jakiś żart. Ta sama wersja jest na grybezpradu.eu za 270 zł.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 422
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Asia - On Table »

Tak ,ale jej jednak sporo brakuje elementów do tej z KS, jak już wcześniej pisał raj.

https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Lords ... nidas/7607

może być 5% taniej jak założysz sobie konto :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

w Lohu dawali tyle za gratis że drugą grę można by złożyć :mrgreen:
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: koczkodan »

podejscie tworcow gry do klienta zasluguje na nagane. nigdy wiecej ks.
vcrproszek
Posty: 725
Rejestracja: 13 lis 2015, 11:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: vcrproszek »

koczkodan pisze: 26 mar 2018, 13:13 podejscie tworcow gry do klienta zasluguje na nagane. nigdy wiecej ks.
A mógłbyś rozwinąć te ich "podejście" ?
bo proszek było zajęte | mam rabat w aleplasznówki.pl 3% (+ weekendowy) | Moje zbiórki
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

W rozwinięciu wyglądałoby mniej więcej tak:
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Paskuder »

koczkodan pisze: 26 mar 2018, 13:13 podejscie tworcow gry do klienta zasluguje na nagane. nigdy wiecej ks.
Masz rację. Skoro nie masz pojęcia jak wygląda standardowo crowdfounding i jakimi prawami się rządzi i podchodzisz do tego mentalnie, jak do zwykłych zakupów w sklepie internetowym, to faktycznie lepiej daj sobie spokój.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Paskuder pisze: 26 mar 2018, 16:56Skoro nie masz pojęcia jak wygląda standardowo crowdfounding
Złośliwy człowiek zauważyłby, że Ty masz natomiast tak rozległe, że nawet nie umiesz tego napisać "standardowo" poprawnie. Na szczęście nie jestem złośliwy.

Wspierający w kampaniach wspieraczkowych zawiera szczególną więź z twórcą kampanii - w pewnym sensie więź ta jest dużo bardziej bezpośrednia i "intymna" niż bezosobowa relacja kupujący-sprzedający. W takim układzie twórca kampanii winien po trzykroć wzmagać swoje wysiłki. Zakupy w sklepie internetowym to pikuś. Ale jak zbierasz od kogoś pieniądze i wystawiasz łapsko po kasę, obiecując coś w zamian, to jest Twój psi obowiązek i "standardowa" ludzka przyzwoitość - działać tak, by Ci, co swoje pieniądze Ci zawierzyli, nie poczuli się oszukani/wykorzystani/zawiedzeni.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

No niestety coraz bardziej przechodzę do obozu rattkina
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 929 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rattkin »

Ja nie mam ani nie reprezentuję żadnego "obozu", wolałbym żeby tak nikt nie mówił. Jak wspomniałem wcześniej, jestem po prostu skrajnie rozczarowany brakiem profesjonalizmu. Nikt jednak nie musi z tego powodu palić stosów i zbierać podpisów. Jaka sytuacja jest, to każdy widzi, wystarczy zajrzeć do komentarzy, przeczytać update'y, spojrzeć na daty, itd.

Z dużą chęcią porozmawiam o etyce pracy i misji firmy - z jej szefem na Pyrkonie.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

Dalej wygląda na to, że wersji nie anglojęzycznych jeszcze nikomu nie wysłali
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

polska z tego co pamiętam miała być wysyłana dopiero w kwietniu
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Acererak »

stalker7 pisze: 26 mar 2018, 19:00 polska z tego co pamiętam miała być wysyłana dopiero w kwietniu
Niekoniecznie polska - generalnie wersje językowe miały być wysyłane w połowie kwietnia (ciekawe czy to się nie przesunie, w końcu od ostatniego oficjalnego update'u minie jutro już miesiąc). No i nie ma pewności czy znowu nie zrobią jak ostatnio, czyli jeśli dobrze pamiętam, wysyłka w kolejności wg ilości zamówień. W takim wypadku na pewno od razu naszej wersji nie będą wysyłać. Stawiałbym na koniec kwietnia/początek maja.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: stalker7 »

Acererak pisze: 26 mar 2018, 19:05
stalker7 pisze: 26 mar 2018, 19:00 polska z tego co pamiętam miała być wysyłana dopiero w kwietniu
Niekoniecznie polska - generalnie wersje językowe miały być wysyłane w połowie kwietnia (ciekawe czy to się nie przesunie, w końcu od ostatniego oficjalnego update'u minie jutro już miesiąc). No i nie ma pewności czy znowu nie zrobią jak ostatnio, czyli jeśli dobrze pamiętam, wysyłka w kolejności wg ilości zamówień. W takim wypadku na pewno od razu naszej wersji nie będą wysyłać. Stawiałbym na koniec kwietnia/początek maja.
no dobra ale sądzę że nikogo tu nie interesuje wersja włoska francuska czy grecka tylko nasza polska :P
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: wirusman »

A ta dodatkowa gra ma być w jakim języku?
ODPOWIEDZ