Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas - nowe, lepsze Cyklady od Awaken Realms

Post autor: mmag »

Marx pisze: Nie znalazłem info o (przybliżonej) dacie wydania gry :-)
Gdzieś widziałem (bgg?) koniec maja / początek czerwca, ale nie traktowałbym tego jako pewną informację ;)

Edit:

Aaaa... WYDANIA, a nie kickstartera... No tak czytanie ze zrozumieniem się kłania :lol:
Ostatnio zmieniony 10 maja 2017, 15:04 przez mmag, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas - nowe, lepsze Cyklady od Awaken Realms

Post autor: Marx »

mmag pisze:
Marx pisze: Nie znalazłem info o (przybliżonej) dacie wydania gry :-)
Gdzieś widziałem (bgg?) koniec maja / początek czerwca, ale nie traktowałbym tego jako pewną informację ;)
Tak, tak, ale to jest data startu kampanii :-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Lords of Hellas - nowe, lepsze Cyklady od Awaken Realms

Post autor: KubaP »

Olgierdd pisze:Serio, czy wątek nie mógł się po prostu nazywać "Lords of Hellas"? Bo za chwilę każda gra będzie "nowa" w nieskończoność
Celny argument, temat wyedytowany.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: crsunik »

Banan2 pisze:
TTR_1983 pisze:Czy odpowiedź na pytanie o polskie wydanie znowu brzmi "nie"? :mrgreen:
Dlaczego zaraz "nie"? :wink: Brzmi "tak" :wink: Ale, jak się znajdzie 500 wspierających z PL :mrgreen:
Pozdrawiam
Prosimy pamiętać o daniu wyboru wersji językowej, niektórzy z PL wolą po angielsku ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

crsunik pisze:
Banan2 pisze:
TTR_1983 pisze:Czy odpowiedź na pytanie o polskie wydanie znowu brzmi "nie"? :mrgreen:
Dlaczego zaraz "nie"? :wink: Brzmi "tak" :wink: Ale, jak się znajdzie 500 wspierających z PL :mrgreen:
Pozdrawiam
Prosimy pamiętać o daniu wyboru wersji językowej, niektórzy z PL wolą po angielsku ;)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
No to teraz przez Ciebie zbierzemy co najwyżej 499 chętnych i cały misterny plan wydania po polsku poszedł... :)
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas - nowe, lepsze Cyklady od Awaken Realms

Post autor: arqueek »

KubaP pisze:
Olgierdd pisze:Serio, czy wątek nie mógł się po prostu nazywać "Lords of Hellas"? Bo za chwilę każda gra będzie "nowa" w nieskończoność
Celny argument, temat wyedytowany.
Jakos tego nie widzac ;) jest jak bylo

Gra typowo kickstarterowa. Mnostwo plastiku, zapewne pudelki dzieki temu bedzie dwa razy wieksze, niz standardowe. Czy tylko ja mam problem ze znalezienim miejsca na to?
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Pan_K »

No nie jest, jak było. Spróbuj może F5...
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rastula »

gdyby cena była cykladowa to wow
ale KS pewnie gdzie indziej skierowany ( GO WEST!)

fajnie wygląda, miło że polski autor ale się nie podniecam zbytnio bo w kategorii "plastiku za 100$" (bez złych skojarzeń, nie oceniam mechaniki) konkurencja spora na KS.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas - nowe, lepsze Cyklady od Awaken Realms

Post autor: costi »

Kisun pisze:Nie sądzę by robili to w standardzie. A jeżeli zrobią to będzie błąd, bo bateria nie jest wieczna i po kilku latach może wyciec i zwyczajnie zniszczyć pudełko a nawet zawartość. I widzę już jak ktoś wciska pudełko między inne zawadzając tym przyciskiem :)
Już od lat nie robi się baterii, które ciekną...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Żeby tak 80$.. marzenia.. :(
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: rastula »

ariser pisze:Żeby tak 80$.. marzenia.. :(

mam marudny nastrój więc dodam ... i wysyłka kurierem 15 PLN ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Marx »

I ekstra pudło na wszystkie stretch goale jako prezent dla wspierających!
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: ariser »

Właśnie ciekawe ile ks ex będzie w tej kampanii.. Mam nadzieję że to nie będzie poziom CMON. :?
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

ariser pisze:Właśnie ciekawe ile ks ex będzie w tej kampanii.. Mam nadzieję że to nie będzie poziom CMON. :?
Exclusivy, jak exclusivy... Bardziej obawiam się co by nie było przegięcia z dodatkami. Zwłaszcza, że już w Early Bird otrzymujemy dodatkową postać (Leonidasa), która o ile rozumiem będzie też dostępna jako dodatek za 5 funciaków... Mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez akcji typu 60£ za pojedynczego bossa (patrz - The Edge Downfall... :/ ).

Swoją drogą nie ma to jak radosne gdybanie, gdy tak naprawdę o grze nic jeszcze nie wiadomo. Twórcy gry powinni za to przyznawać najbardziej aktywnym jakieś punkty hype'u, z realnym przełożeniem na zniżki w czasie kampani :D
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Lords of Hellas

Post autor: projekt8 »

mmag pisze:Twórcy gry powinni za to przyznawać najbardziej aktywnym jakieś punkty hype'u, z realnym przełożeniem na zniżki w czasie kampani :D
Wszystko i tak zgarnąłby KubaP jako ekspert od nakręcania oczekiwań. Plastik chyba przestaje już robić wrażenie, więc dopóki nie będzie konkretów na temat mechaniki to tak naprawdę nie ma co martwić się o pieniądze. Osobiście z rezerwą podchodzę do nazywania tej gry hitem przez osoby które miały z nią styczność bo dotychczasowe gry Adama takimi nie były, ale może tym razem będzie zaskoczenie.
slanesh
Posty: 116
Rejestracja: 27 lip 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lords of Hellas

Post autor: slanesh »

Wyglada interesujaco, widac tez probe rozkrecenia hype. Mam nadzieje ze sie uda. Wyslaliscie do dice tower itd?

EDIT: poprawcie też w zajawce:
"Its possible, that what people of that time saw as Gods, were just beings from another planet, bringing advanced technology to the world?"
na
"Is it possible, that what people of that time saw as Gods, were just beings from another planet, bringing advanced technology to the world?"

Rozumiem, że błędy się zdarzają ale w samej zajawce na samym początku nie powinny, to źle rokuje dla instrukcji itd z pktu widzenia gracza.
dziobanes
Posty: 216
Rejestracja: 21 sie 2016, 10:30
Lokalizacja: Milanówek
Has thanked: 40 times
Been thanked: 15 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: dziobanes »

https://www.youtube.com/watch?v=WcH09Vj-dDE

Jak dla mnie gra mechanicznie wymiata :) teraz dopiero jestem nakręcony na KS... o ile cena nie przekroczy 120 $ 8)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

dziobanes pisze:https://www.youtube.com/watch?v=WcH09Vj-dDE

Jak dla mnie gra mechanicznie wymiata :) teraz dopiero jestem nakręcony na KS... o ile cena nie przekroczy 120 $ 8)
U mnie też wpadła na radar. Wygląda to nieźle, mam nadzieję że będzie jakiśd odatek na 5-6 graczy :)

no i klimat greckich bogów/herosów z jakimś takim steam punkiem sci fi jest mega :)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6125
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 640 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas

Post autor: pan_satyros »

Mimo raczej mało przekonującej mnie estetyki również wrzucam na radar.
Nie przepadam za takimi mixami tematów, ale z drugiej strony Ulisses 31 się oglądało ;)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

AkitaInu pisze:
dziobanes pisze:https://www.youtube.com/watch?v=WcH09Vj-dDE

Jak dla mnie gra mechanicznie wymiata :) teraz dopiero jestem nakręcony na KS... o ile cena nie przekroczy 120 $ 8)
U mnie też wpadła na radar. Wygląda to nieźle, mam nadzieję że będzie jakiśd odatek na 5-6 graczy :)

no i klimat greckich bogów/herosów z jakimś takim steam punkiem sci fi jest mega :)

Na bgg ktoś bodajże o to pytał i z czego pamiętam jest szansa ;) W SG nasza siła i nadzieja :D

Osobiście zdecydowanie liczę na to rozszerzenie do 5/6 graczy - mocno się przyda. Jestem też ciekaw na czym będzie polegał wariant solo - jakieś dodatkowe misje w stylu coop? Coś w stylu Automny z Scythe?

PS. Tak po rzuceniu okiem na filmik, gra wygląda na dosyć mocno stołopowierzchniożerną, ciekawe jakie to będzie miało wymiary...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, 10:46 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: Banan2 »

A czy jakiś polski recenzent dostał też taką kopię-demo? Czy tylko "go west"?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4031
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 20 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: AkitaInu »

mmag pisze:
AkitaInu pisze:
dziobanes pisze:https://www.youtube.com/watch?v=WcH09Vj-dDE

Jak dla mnie gra mechanicznie wymiata :) teraz dopiero jestem nakręcony na KS... o ile cena nie przekroczy 120 $ 8)
U mnie też wpadła na radar. Wygląda to nieźle, mam nadzieję że będzie jakiśd odatek na 5-6 graczy :)

no i klimat greckich bogów/herosów z jakimś takim steam punkiem sci fi jest mega :)

Na bgg ktoś bodajże o to pytał i z czego pamiętam jest szansa ;) W SG nasza siła i nadzieja :D

Osobiście zdecydowania liczę na to rozszerzenie do 5/6 graczy - mocno się przyda. Jestem też ciekaw na czym będzie polegał wariant solo - jakieś dodatkowe misje w stylu coop? Coś w stylu Automny z Scythe?

PS. Tak po rzuceniu okiem na filmik, gra wygląda na dosyć mocno stołopowierzchniożerną, ciekawe jakie to będzie miało wymiary...

No właśnie dlatego pisałem o 5/6 graczach bo wspominali że to możliwe czy jakoś tak :)

Do solo się nie odniosę bo mnie to nie interesuje.


Ale jeszcze jedną kwestię chciałem poruszyć. Nie widzę tu (oprócz czasów w których dzieje się gra) podobieństw do cyklad, to już bardziej kemet przypomina choć też daleko tej grze do niego ;-)
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1146
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 412 times
Been thanked: 254 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: mmag »

Obejrzałem ten powyższy filmik prezentujący mechanikę gry - kurcze, faktycznie zapowiada się, że tak gra nie tylko będzie wyglądać ale i całkiem nieźle działać. Widać kilka fajnych patentów, które myślę, że dadzą możliwość zdrowego kombinowania, a przy tym fajnie będą budować napięcie i generować emocje - kończenie rund i związany z nim reset umiejętności i wyczyszczenie planszy z kapłanów, które może nastąpić w każdym momencie, ciekawa mechanika walk (zagranie lepszych kart odbije się także na stanie twojej armii) i odwrotu przegranej armii... itp. itp.

Oficjalnie: Czekam!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 383 times
Been thanked: 885 times

Re: Lords of Hellas

Post autor: BartP »

Czy ta gra ma być przede wszystkim na wielu graczy czy też prezentuje się dobrze na dwóch graczy?
kwiatech
Posty: 540
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas

Post autor: kwiatech »

BartP pisze:Czy ta gra ma być przede wszystkim na wielu graczy czy też prezentuje się dobrze na dwóch graczy?
Kuba Polkowski ma zagrac we dwoje w weekend i dac znac:) Tez mnie interesuje wariant na dwóch :)
ODPOWIEDZ